Jump to content
Dogomania

JURAND staruszek nie żyje... :-( Żegnaj piesku :(


_ogonek_

Recommended Posts

można się łatwo domyśleć a trzeba tylko trochę pomyśleć, że inga.mm miała na myśli całokształt spraw związanych z wyjaśnieniem sprawy, a nazwała to ogólnie sekcją, w tym mieści się pewnie transport, sekcja, utylizacja, itd... więc po co się czepiać.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Obiecałem sobie póki co już nic nie pisać, ale widzę, że w wyniku nieporozumień i skrótów myślowych, ponownie rozgorzały animozje.
Próba "zdławienia" dyskusji zarówno przeze mnie, jak i ingę.mm, podyktowana jest chęcią jak najgłębszego zakonspirowania naszych działań.
W wyniku podobnej dyskusji, raz po raz ktoś rzuca coś, co może podziałać na korzyść chauwy. Sam złapałem się na tym (dzięki Neris), że potrafię chlapnąć co i rusz niepotrzebne słówko.
@Rewelacja, nie obrażaj się proszę na nas za to, bo Jurand z pewnością by tego nie chciał, a przecież wiem, że nie jest Ci obojętny...

Edited by gallegro
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Syla']Pobieżnie, ale sprawdziłam na pierwszej, chyba Ellig nie powinna dysponować naszymi pieniędzmi.Pieniędzmi Juranda.Jak trzeba będzie, to jeszcze dopłacę, żeby prawda wyszła na jaw i nikomu nic do tego.Kto chciał, to już się wypowiedział.Zresztą zawsze, jest taka możliwość...to forum ogólnodostępne.Przestałam bywać, na wątku sensacyjnym, ale nawet tutaj mnie to dopadło, choć unikam, jak zarazy, tych zbanowanych i tych, jeszcze nie, ale szukających sensacji, taniego poklasku i "świeżego mięsa".Moje "nieszczęście" to to, że wpłacałam Sakusiowi i teraz Jurandowi.Nie żałuję jednak i wypowiedziałabym się znacznie bardziej dosadnie, albo wręcz obraźliwie, ale mam teraz bazarek, do rozliczenia i muszę tu bywać.Szanowna kasiek. mi kiedyś groziła zbanowaniem.Jakoś tu jestem i nie chcę mieć do czynienia z osobami, jej pokroju.Niech sobie gwiazdorzy dalej na FB.Malizna87 niech jeszcze pogada........szukajcie zadymy, gdzie indziej.[/QUOTE]
Tylko dla wyjasnienia, absolutnie nie dysponuje Waszymi pieniedzmi.I wiecej sie nie odzywam, zycze powodzenia we wszystkich dzialaniach na rzecz zwierząt.Wyraznie nie zostalam zrozumiana ale to naprawde nie ma znaczenia.I zeby juz nie zmieniac tu tematu i nie zasmiecac watku nic nie bede pisala.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mała mi*']Sekcja psa za 800 zł to ten pies będzie lezał na złotym stole i złotymi narzedziami bedzie operowany ,czy jest jakis inny powód takiej kwoty ?
Bo to ,ze w niedzielę bedzie ta sekcja to juz nie aktualne ,bo dziś poniedziałek ,a to chyba nie telefon wykonany w niedzielę tyle kosztuje
przedtem na transport psa było wydane 600zł teraz na sekcje ma byc ponad 800zł -to drogie te psy na dogomani[/QUOTE]
Niestety, psy to nie ludzie ubezpieczeni lepiej lub gorzej w NFZ uważajacy na dodatek, ze im się wszystko należy za darmo. W lecznicach płaci się za wszystko, również za to, że są na każde zawołanie, a Warszawa w ogóle jest droga. Ale za to jest dobry sprzęt, co do ludzi...to względne, jak wszędzie. Na pewno na SGGW jest profesjonalnie, bo to uczelnia. I już dajcie spokój tym, co chcą zrobić coś konkretnego, bo mam wrażenie, że to dzieciaki wrzeszczą, a nie poważni, dorośli ludzie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='inga.mm']wrażliwej?????????????????????????[/QUOTE]

żartowałam!!!! (ale kilka stron temu..)
ludzie, mam kichę z internetem, nie mam w domu przesyłu, więc przez weekend mnie nie było.

apeluje o minimum rozsądku i O nie PISANIE WSZYSTKIEGO PUBLICZNIE.
niepowołane osoby uprzedzać o swoich ruchach - bezcelowe.


rozumiem, że działania sa podejmowane, ogonek nie odpuszcza, schron daje poparcie do działań, wszystko jest przygotowane do kolejnych ruchów.
tak mi to wygląda z njusów poza netowych i z tego, co dałam rade tu przeczytać (sporo się nastukało przez weekend, nie mam niestety czasu dokładnie prześledzić weekendowych rozmów).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dziuniek'](...)Na pewno na SGGW jest profesjonalnie(...)[/QUOTE]

Też, ale najważniejszym jest to, że wyniki autopsji, przeprowadzonej w tej placówce, będą [B]niepodważalne[/B]. I co z tego, że jakaś prywatna lecznica wykona to samego za pół ceny, kiedy ich opinia nie będzie wiarygodna w świetle prawa.
W tej chwili właśnie poznałem przybliżone koszty:
- sekcja 400-430 (w zależności od wagi)
- opinia biegłego 280
- badanie bakteriologiczne (opcja) 45
Nie znam kosztów utylizacji, chyba, że mieszczą się w kwocie podstawowej.
Zanim jednak mogłoby do tego dojść, potrzeba kilku dokumentów, zaświadczeń, ankiet itp.
Pracujemy nad tym, ale to musi potrwać...

Przepraszam, że tak się rozwodzę odnośnie tej przykrej powinności, ale ma to na celu uzmysłowienie potencjalnym darczyńcom, z jakimi kosztami należy się liczyć.


EDIT: koszt sekcji nie obejmuje utylizacji, więc w razie czego trzeba być przygotowanym na dodatkowy, niebagatelny koszt... Chyba, że przepisy pozwolą na odebranie ciała i utylizację we własnym zakresie.

Edited by gallegro
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mała mi*']Sekcja psa za 800 zł to ten pies będzie lezał na złotym stole i złotymi narzedziami bedzie operowany ,czy jest jakis inny powód takiej kwoty ?
Bo to ,ze w niedzielę bedzie ta sekcja to juz nie aktualne ,bo dziś poniedziałek ,a to chyba nie telefon wykonany w niedzielę tyle kosztuje
przedtem na transport psa było wydane 600zł teraz na sekcje ma byc ponad 800zł -to drogie te psy na dogomani[/QUOTE]
Kobieto! Co Ty wypisujesz????????
Proszę, nie siej defetyzmu.
Wystarczy oszołomstwa na innym wątku i niech tam zostanie.
Znasz lepsze ceny? Podaj.
Tylko podaj wszystkie koszty. Nie pomiń niczego.
Podaj wartość merytoryczną dokumentu autopsji wykonanego przez bliżej nie sprecyzowana przez Ciebie jednostkę.
Ech, "uwielbiam" takich dywersantów....
Sekcja w niedziele, he, he.

[quote name='tripti']można się łatwo domyśleć a trzeba tylko trochę pomyśleć, że inga.mm miała na myśli całokształt spraw związanych z wyjaśnieniem sprawy, a nazwała to ogólnie sekcją, w tym mieści się pewnie transport, sekcja, utylizacja, itd... więc po co się czepiać.[/QUOTE]
otóż to. Nie rozdrabniam sie na czynności
Po co sie czepia? bo inni dostali bana i nie mogą rozrabiać.

w odniesieniu do podliczenia gallegro, potwierdzam, że trzeba liczyć się z kosztem ok. 800 zł.
Utylizacja wliczona jest w koszt sekcji.
Wielka szkoda, że Jurandzik nie bedzie miał swojego grobu, ale trudno, tak musi być.

Prosze juz porzucić temat sekcji.
Jest juz opanowany, załatwione jest prawie wszystko.
Podsumowując - zachowajmy spokój, choćby przez wzgląd na pamięć o Jurandzie.
Nie śmiem prosić o uszanowanie starań grupki osób, które aktywnie dązą ku zakończeniu sprawy, poświęcając swój czas i pieniądze.

Edited by inga.mm
Link to comment
Share on other sites

A ja tylko chciałbym zapewnić, że po dograniu wszelkich formalności (zakładam, że w ciągu kilku najbliższych dni), doprowadzimy do wyjaśnienia okoliczności odejścia Juranda.

A teraz pozwolę sobie zaapelować do osób sprawujących opiekę nad psiakami, które kiedykolwiek miały wątpliwą przyjemność przebywać w DT u chauwy.
[B]Proszę powyższe osoby o zabezpieczenie wszystkich wpisów chauwy, jakie pojawiły się na tych wątkach.[/B]
W tym celu wystarczy obecnie zacytować jej każdy kolejny wpis.
Istnieje bowiem realne niebezpieczeństwo, że chauwa zechce je usunąć, w celu zatarcia niewygodnych śladów.
Posłuży to za materiał dowodowy już na etapie wyjaśniania sprawy. Co prawda można odzyskać wykasowane posty, ale to już skomplikowana procedura i odbyć się może na wniosek organów ścigania (?). Aby chauwa nam w tym nie przeszkodziła (vide nie zaczęła kasować wpisów), przez tydzień będzie "ubezwłasnowolniona", tzn zbanowana (dokładnie do godz. 10-tej 09 kwietnia).

Link to comment
Share on other sites

Szukajcie po imionach psiaków:
Dixie
Lola
Fortuna
Kiko to nasza sunia
Tobi to nasz psiak
O tych wiemy z całą pewnością.

Jeśli ktoś potrafi zarchiwizować cały wątek, tak aby mógł być użyty w charakterze dowodu, niech to zrobi - ja nie mam takiej wiedzy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sleepingbyday']aha, nie znam się.
myslałam, że może można zapisać sobie na kompie wersje do druku?[/QUOTE]

Można i tak i można inaczej ;) ,najlepiej zapisac wersję do druku i wydrukowac ,bo zapisana wersja jest zbyt obszerna na przesył to trzeba komuś przesłać wydrukowane strony wątku ,ja tego nie zrobię ,bo nie mam sprawnej drukarki.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...