Jump to content
Dogomania

Wika- już NIE dziki szczeniak, szuka swojego domu na zawsze.:)


Klaudia M.

Recommended Posts

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='gugus24']3 miesiące:
[img]http://i51.tinypic.com/2ikp2j7.jpg[/img]

1 rok 23 dni
[img]http://i55.tinypic.com/jtt3ky.jpg[/img]

[b]jak komus sie nie podoba to niech nie patrzy :)[/b]


[b]to mój pies[/b][/quote]

Takie szczeniaczki miałam do adopcji.Poszły jak ciepłe bułeczki.
Gugus 24,moze zaprezentujesz tego pięknicha na naszym bazarku?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ryss']Nie. Nie wyznaję jedynie chrześcijańskiej idei o nadstawianiu drugiego policzka. Może zasugerowałaś się ilością moich postów na Dogomanii. Ale to złudzenie. Nie chwaląc się, mam spore doświadczenie w słownych potyczkach na różnych psich forach i Usenecie. A że psy mam całe życie i parę półek psiej literatury na podorędziu, to nieraz przychodziło mi sprowadzać na ziemię forumowe "gwiazdy", czy "najpiękniejsze w całej wsi". A jeśli jeszcze ktoś w niewybredny sposób proponuje mi opuszczenie forum, to nie może liczyć u mnie na pobłażliwość. To tyle na temat "obrażania".[/QUOTE]
Jeśli koniecznie musisz celować w gwiazdy to jednak będziesz musiał znaleźć inny wątek - tu ich nie znajdziesz . Nikt Cię również nie wyprasza z tego wątku - w końcu dzięki Tobie stał całkiem popularny . Pamiętaj tylko ,że mimo niewątpliwie ogromnego doświadczenia jak piszesz , nie masz monopolu na całą wiedzę z zakresu kynologii i psiego psyche. Mam nadzieję , że wzmianka o równie dużym doświadczeniu w dyskusjach nie miała na celu ostrzeżenia nas w stylu - " lepiej ze mną nie zaczynaj "



[quote name='Ryss']Prócz litery prawa istnieje jeszcze coś takiego, jak duch prawa, choć może nie wierzysz w duchy. Prawo o ochronie zwierząt nie może obracać się przeciw zwierzęciu, dla wygody człowieka. Podobnie z przepisami administracyjnymi. Przykład. Przy wejściach do Parku Krakowskiego wisi jak byk: "Psy tylko na smyczy i w kagańcu". Że na smyczy każdy w tym miejscu - dobrze. Ale czy to york, czy collie, czy rottweiler i czy zima, czy lato - to też w kagańcu? Nie muszę tłumaczyć, czym dla psa - poza niewygodą - jest kaganiec przy 30-stopniowym upale, szczególnie mocno dopasowany. To śmierć. Na szczęście wszyscy - i właściciele psów i strażnicy miejscy - podchodzą do tego rozsądnie, choć według litery prawa właściciele psów świadomie łamią prawo, a strażnicy udają, że tego nie widzą. Tak, ja też świadomie łamałem prawo w Parku Krakowskim, bo mój kolak nigdy nie chodził tam w kagańcu, a czasami i nie na smyczy. ;) To tyle na temat "celowego łamania prawa".[/QUOTE]
Przepisy nie sprowadzają się do prowadzenia psa w parku miejskim w kagańcu i ( lub ) na smyczy . Myślę ,że doskonale wiesz ,że tereny podmiejskie to często obwody łowieckie i każdy myśliwy ma prawo zastrzelić w takim miejscu każdego zdziczałego psa ( a może podpowiesz jak odróżnić zdziczałego od wiejskiego kundelka na gigancie ), odległość od siedzib ludzkich , bodajże 200 mb nie zawsze jest przestrzegana . Inny przepis mówi o nakazie trzymania każdego psa na uwięzi ( mocno kontrowersyjne określenie , bo co to znaczy "na uwięzi)w obrębie gospodarstwa , każdy bezdomny pies włóczący się po wsi ma prawo trafić do schroniska. Tyle na temat "wolności psów".

Link to comment
Share on other sites

[quote name='elaja']Zarezerwowałam post na zdjęcia , proszę wybierzcie te waszym zdaniem najlepsze.[/QUOTE]

Mi zdecydowanie najbardziej podoba się Wikunia z jęzorem na wierzchu:) Ale wiem, że Tobie podoba się inne zdjęcie-podobno, przypomina na nim rasowego psiaka:D Także, to są moje propozycje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Klaudia M.']ryss nie chce nam pokazać swojego:/[/QUOTE]

[B]Klaudio M.[/B], by Cię nie trudzić szukaniem, zacytuję sam siebie:

[quote name='Ryss']Witam serdecznie pod długiej przerwie. Wszedłem na Dogomanię właściwie tylko po to, by umieścić na Tęczowym Moście zdjęcie Tego-który-odszedł, tak pro memoria, bo piesek był stąd. A na Psach w potrzebie rzucił mi się znajomy nick Pani Ireny, więc tym sposobem znalazłem się w tym wątku. [/QUOTE]

Mój pies - [B]Iwanek-Iwo[/B] jest tutaj:

[B][url]http://www.dogomania.pl/threads/199536-Nasz******-i-inne-zwierz%C4%99ta-kt%C3%B3re-odesz%C5%82y-w-2011-roku-.../page9[/url][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ryss'][B]Klaudio M.[/B], by Cię nie trudzić szukaniem, zacytuję sam siebie:[/QUOTE] Ale zdjęcie wstawić mógłbyś, to że go już nie ma, chyba nie jest przeszkodą? Nigdzie nie napisałam, że wstawiamy zdjęcia tylko psów żyjących.:) Pamiętam, że Twój "lessi" nie żyje, pozwoliłam sobie zerknąć nawet w galerię zdjęć. Widać, że bardzo o niego dbałeś. Czyli całkiem fajny facet musi być z Ciebie, mimo wszystko....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gugus24']Ryss, współczuje ci bardzo mi też zmarł pierwszy Owczarek Niemiecki Długowłosy po 6 latach musiałem go uśpic z powodu wodobrzusza

To pies pana Rysia ...........
Jak uraziłem dodaniem odrazu usune. [/QUOTE]

Przypominam, że Gugus24 ma tylko 14 lat:P To jeszcze [U][B]niewinne [/B][/U]dziecko, proszę na niego nie krzyczeć:D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Klaudia M.']Mi zdecydowanie najbardziej podoba się Wikunia z jęzorem na wierzchu:) Ale wiem, że Tobie podoba się inne zdjęcie-podobno, przypomina na nim rasowego psiaka:D Także, to są moje propozycje.[/QUOTE]
Będą 4 zdjęcia , więc śmiało można wybierać które mam wstawić.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Klaudia M.']Ale zdjęcie wstawić mógłbyś, to że go już nie ma, chyba nie jest przeszkodą? Nigdzie nie napisałam, że wstawiamy zdjęcia tylko psów żyjących :) [/QUOTE]

Nie, ale, przypomnę, tytuł wątku brzmi:
[B]Szukamy DT dla półdzikiej suczki. Każda pomoc na wagę złota. Brakuje deklaracji.[/B]
;)

[quote name='Klaudia M.']
Czyli całkiem fajny facet musi być z Ciebie, mimo wszystko....[/QUOTE]

Tak, mimo wszystko. ;-)

[quote name='Klaudia M.']Dziękuje ryss za wstawienie linku:) Nie wiem, jak Tobie. Ale mi po śmierci psa, było bardzo ciężko.[/QUOTE]

Mnie też i to tak bardzo, że powiedziałem sobie, że już nigdy więcej nie będę miał psa. Ale tak samo mówiłem sobie cztery lata temu, gdy w ciągu miesiąca odeszły moje dwa psy, a trzy miesiące później był już w moim domu [B]Iwo[/B]. Bo niezbadane są wyroki Opatrzności...

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem czy można nazwać to pracą, siedzę sobie na dogomani cały dzień, karmią mnie, poją, dają mi apartament z plazmą do spania i jeszcze mi płacą...żyć nie umierać;)
A...tak... Wika ma się dobrze, dziękuje;p Pewnie teraz małpiszon kima na fotelu, jak zawsze o tej porze:) Poza tym, Wy tyle razy zbaczacie z tematu, że stwierdziłam, że ja też chce;p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='elaja']Mam nadzieję , że wzmianka o równie dużym doświadczeniu w dyskusjach nie miała na celu ostrzeżenia nas w stylu - " lepiej ze mną nie zaczynaj "[/QUOTE]

Bynajmniej. Było to tylko przesłanie dla weteranów forumowych, że każdy pijący [I]ad personam[/I] na forum, może liczyć na wzajemność w tym samym miejscu, a nie na [I]priv[/I], w imię spokoju i OT. ;)

[quote name='elaja']
Przepisy nie sprowadzają się do prowadzenia psa w parku miejskim w kagańcu i ( lub ) na smyczy . Myślę ,że doskonale wiesz ,że tereny podmiejskie to często obwody łowieckie i każdy myśliwy ma prawo zastrzelić w takim miejscu każdego zdziczałego psa ( a może podpowiesz jak odróżnić zdziczałego od wiejskiego kundelka na gigancie ), odległość od siedzib ludzkich , bodajże 200 mb nie zawsze jest przestrzegana . Inny przepis mówi o nakazie trzymania każdego psa na uwięzi ( mocno kontrowersyjne określenie , bo co to znaczy "na uwięzi)w obrębie gospodarstwa , każdy bezdomny pies włóczący się po wsi ma prawo trafić do schroniska. Tyle na temat "wolności psów".[/QUOTE]

No, a co te oczywiste oczywistości mają wspólnego z naszym podmiotem lirycznym, czyli z [B]Wiką[/B]?. Że co, że jak [B]Wika[/B] wyjdzie przez "oficjalną" dziurę w płocie, to ją ciupasem zastrzeli jakiś bandyta z flintą? Jakoś teraz wychodzi przez płot i żyje. I nie wiadomo, czy prędzej padnie z rozprutym na płocie brzuchem, czy od kuli barbarzyńcy.

A o tym "trzymaniu na uwięzi" powiedz na dobry początek właścicielowi Luki, ale tych setki tysięcy mu podobnych na razie sobie odpuść. [B]Klaudii M.[/B] już tym nie stresuj, bo gdy [B]Wika[/B] znów przeskoczy przez płot, to jako odpowiedzialna za sucz, będzie mogła się tłumaczyć, że nic o tym nie wiedziała. Choć [I]ignorantia iuris nocet. ;)
[/I]

Link to comment
Share on other sites

Ryss, nie martw się o Wikę, brzucha ani innej części ciała na pewno sobie nie skaleczy. Ponadto, znam prawo na tyle by wiedzieć, co mi grozi i nie zamierzam się tłumaczyć jego nieznajomością. Dziękuje za Twoją troskę. Co do Wiki, tak jak pisałam wcześniej mieszkam na odludzi-prawie na szczycie góry:) Nie ma przed moim domem ruchliwej drogi, a Wika nie schodzi niżej-tam gdzie ta droga się znajduje. Właściwie można przyjąć, że nie ma opcji że skończy pod kołami samochodu. Bandytów w mojej okolicy też nie ma , także śmierć od kuli barbarzyńcy również możemy sobie darować. Ale dalej twierdze, że Wikę trzeba oswoić i ograniczyć jej wolność-dla jej dobra i szczęścia. Wzięłam Wikunie na dt., choć wcale tego nie planowałam. Na pewno gdybym mogła to zaplanować, to zdecydowałabym się na psa, tylko wówczas gdy ogrodzenie było by na 100% szczelne. Wika nie miała zbyt dużego wyboru mogła skończyć w Olkuskim schronisku lub porzucona w lesie gdzieś na trasie czerna-bogatynia lub u mnie. Wybrałam mniejsze zło i nie żałuje.


Edit. Gdyby Wika była "normalnym psem" i pozwalałaby się prowadzić na smyczy, mogłabym śmiało powiedzieć-że była by u nas w 100% bezpieczna(teraz nie mogę za to ręczyć, bo nie wiem co jej przyjdzie do głowy, dopuszczam na prawdę różne scenariusze), tak jak pozostałe moje psy, które są pod moim stałym nadzorem i nie spuszczam ich z oczu nawet na minutę. Nie mam szczelnego ogrodzenia i dlatego, póki co moje psiaki nie są wypuszczane do ogrodu, są po prostu wyprowadzane tak, jakby mieszkały w bloku. Z Wiką, mam ten problem że zanim się obrócę, jej już nie ma...Siedzi za ogrodzeniem i się patrzy na mnie głupio.

Pozdrawiam, i do piątku:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...