Jump to content
Dogomania

Grupa do zadań specjalnych czyli dwie jamnice i doberman ;)


Amber

Recommended Posts

Ale on jest piękny, taki dostojny:D wracaliście z hodowli to był szczeniakiem, a taki duży?!
Wystawiajcie się! na pewno zgarniecie super oceny, i Jari mógłby jak dorośnie wejść w rolę reproduktora :cool1: ale ja się nie znam na tym i w ogóle na tych hodowlach (mam suczke pseudo..)

Link to comment
Share on other sites

piękny :loveu::loveu:



cofam te słowa ;)



nie jestem pewna, ale on chyba sobie to zdejmuje w nocy, a my się spotkałyśmy z rana



Czy jest potężniejszy czy nie, to można łatwo określić, pytając się ile waży tamten dobek ;)

A opatrunki też trzeba od czasu do czasu zdjąć żeby się ucho przewietrzyło.
Link to comment
Share on other sites

[url]http://i52.tinypic.com/xojzg2.jpg[/url] cudo :loveu:

[url]http://i52.tinypic.com/2hobnkg.jpg[/url] super ujęcie i te uszy mrrr :loveu:

[url]http://i54.tinypic.com/10r0ojr.jpg[/url] to ujecie tez calkiem udane :thumbs:

[url]http://i51.tinypic.com/2i1pi5k.jpg[/url] zdjęcie rodzinne :Cool!:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Amber']Jari może i dostanie tytuł repa, ale kryć nim raczej nikt nie będzie chciał ;) bo brąz żeby krył musi być naprawdę wybitny, a Jari raczej taki nie jest ;). Jest tendencja krycia czarnymi psami i ogólnie czarne dobermany są bardziej poszukiwane. Ja tego nie rozumiem, bo zawsze wolałam brązy ;).[/QUOTE]

Ja kocham czarnuchy, bo taka była moja suka - może to dlatego? Ale jak zobaczyłam Larę Larinę z Tromelina, to zbierałam szczękę z podłogi... Nie siedzę obecnie w liniach czy typach dobków, ale jak dla mnie sucz absolutnie wspaniała :oops:

Dlaczego uważasz, że Jari by się nie sprawdził jako rep? Jak na razie jest piękny i zapowiada się na naprawdę dorodnego samca :)

A powiedz mi jeszcze, czy to prawda, że brązy są bardziej chorowite niż czarne? Gdzieś tak słyszałam, że mają większe tendencje do alergii czy coś, nie wiem, czy to nie bujda jakaś ;) Czytałam gdzieś natomiast, że odmiany popularne w USA, po ichniemu "udziwnione" typu niebieskie czy białe mają poważne problemy ze zdrowiem zazwyczaj...

Link to comment
Share on other sites

Problem z kryciami brązów tkwi w tym, że brąz z brązową suką da tylko brązy, za to czarny z brązem, brązy i czarne, oraz czarny z czarnym również 2 kolorowe (Jariego rodzice byli czarni). Poza tym jak pisałam jest to kolor mniej pożądany, choć teraz brązy zyskują coraz bardziej na popularności. Moim ideałem dobka jest Grand Mollis ARMANI http://www.grandmollis.ru/eng/armani.htm choć zdaje sobie sprawę, że ruskie są nieco za duże, to jednak te psy robią wrażenie ;). Tak samo podziwiałam zawsze Sant Kreal REMBRANTA, http://www.santkreal.ru/eng/litters/r_02/rembrand_gallery.htm import z Rosji w hodowli Bene Meritius... Obecnie dziadek Jariego :D I takie brązy mają szansę kryć ;)

Jeżeli chodzi o alergię i inne problemy to teraz myślę, że się to wyrównało, czyli niestety rasa ma tyle problemów, że dotyczy to obu kolorów. Jedyne co jest pewne to to, że brązy przepalają się w słońcu.

Co do dobków niebieskich i izabelowatych to nie są amerykańskie wymysły, tylko w każdym miocie może trafić się ten kolor i trafiają się jak najbardziej. A to, że ich nie widujemy... No cóż, hodowcy nie chcą wychowywać szczeniąt, które są niepełnowartościowe oraz "promować" repów i suki, które ten kolor dają :roll: W hodowli Jariego urodziły się szczeniaki izabelowate np. można zobaczyć. Tak naprawdę to niebieska barwa jest wyblakłą czernią, a izabelowata wyblakłym brązem, tak się to przedstawia genowo. Albinosy zaś zdarzają się chyba w każdym gatunku. A nie są uznawane przez ZKwP bo to one mają właśnie skłonności do alergii, chorób skóry itp. nie brązy.

Link to comment
Share on other sites

Hejka;)

[quote]Był duży, bo jak go wzięłam miał już 7 miesięcy[/quote]Hehe, to prawie tak jak mój. Też go wzięłam jako 8/9 miesięcznego szczeniaka;) Bardzo lubię dobki, kiedyś nawet chciałam mieć takiego, ale ostatecznie to niufy zawładnęły moim sercem:loveu: A na dobki zawsze patrze z uwielbieniem;)

Portrecik bosski:loveu: A ujęcie pod słońce śliczne;)

Link to comment
Share on other sites

Hejka;)



Hehe, to prawie tak jak mój. Też go wzięłam jako 8/9 miesięcznego szczeniaka;) Bardzo lubię dobki, kiedyś nawet chciałam mieć takiego, ale ostatecznie to niufy zawładnęły moim sercem:loveu: A na dobki zawsze patrze z uwielbieniem;)

Portrecik bosski:loveu: A ujęcie pod słońce śliczne;)



Więc później wcale nie znaczy gorzej, prawda? ;) Powiedziałabym nawet, że ma to też swoje zdecydowane plusy: uniknęłam sikania w domu, kwarantanny i w stawiania uszu.
Link to comment
Share on other sites

Te dobermany izabelowate są pozbawione czarne pigmentu tak ? Tak jak u labradorów biszkoptowych NBP czyli no black pigment ? U labków NBP cierpią bardzo często na choroby skóry tj jak AZS czy wszelkiego rodzaju alergie od pokarmowych po wziewne, często miewają oparzenia skóry na nosku i uszkach jak za dużo przebywają na słońcu w upalne dni.
Dokąd ta hodowla zmierza ?

Link to comment
Share on other sites

Każdy dobek piekny ;) tylko te pety trzeba sterylizować.... ten błekitek jak dla mnie ma za długi uszy... :D nie ma tak pięknej durzej klaty, aby uszka wyglądały w miarę okej ;) ale to już kwestie gustu :)
ja brązy lubie, kiedyś opiekowałam sie takim "dobkiem" w schronie... był cudowny :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Natussiaa'][URL]http://i54.tinypic.com/24ce61v.jpg[/URL]
Doberman-cudo,moje marzenie

Gratuluje tak pięknego psa.[/QUOTE]
Dziękuję :loveu: I powodzenia w spełnianiu marzenia, bo jest co spełniać :)

[quote name='Migori']Te dobermany izabelowate są pozbawione czarne pigmentu tak ? Tak jak u labradorów biszkoptowych NBP czyli no black pigment ? U labków NBP cierpią bardzo często na choroby skóry tj jak AZS czy wszelkiego rodzaju alergie od pokarmowych po wziewne, często miewają oparzenia skóry na nosku i uszkach jak za dużo przebywają na słońcu w upalne dni.
Dokąd ta hodowla zmierza ?[/QUOTE]
Tak jest. Moja sąsiadka ma właśnie takiego labka (rudo-złotawy, z wątrobianym nosem i resztą), zdziwiłam się bo pierwszy raz widziałam taki kolor u tej rasy. I gdyby to jeszcze tylko o kolor sierści chodziło, a co z dysplazją, chorobami serca, nowotworami? Kiedyś dobermany żyły i po 13 lat, teraz 8 letni pies to staruszek. Szczerze to kołacze mi się myśl w głowie, że Jari może odejść ode mnie i w wieku 6 lat, co napawa mnie przerażeniem :-(

[quote name='dOgLoV']Dopiero co wczoraj ogladalam z moim Tż Twoja galerie
i opowiadal mi ze kiedys widzial przelicznego błękitnego dobermana
ale one nie sa uznane przez FCI i do tego maja bardzo duze problemy skórne wiec tak samo jak i Ty napisalas ;)[/QUOTE]
Pozdrawiam TŻta ;)

[quote name='zaba14']Każdy dobek piekny ;) tylko te pety trzeba sterylizować.... ten błekitek jak dla mnie ma za długi uszy... :D nie ma tak pięknej durzej klaty, aby uszka wyglądały w miarę okej ;) ale to już kwestie gustu :)
ja brązy lubie, kiedyś opiekowałam sie takim "dobkiem" w schronie... był cudowny :)[/QUOTE]
Ten błękitny to typowy hamerykański doberman - mały, drobny (choć ten ci powiem jak na te standardy to i tak gigant) , z klinowatą główką, długą szyją i uszami ciętymi na całej długości. Rok temu miałam kalendarz z amerykańskimi dobkami, to mój TŻ przy grudniu powiedział, że się cieszy, że to już ostatnia kartka, bo się na te szczury patrzeć nie może :lol:

A dobka co się nim opiekowałaś pamiętam, brąz, z nieciętymi uszami :).

Link to comment
Share on other sites

a ja kiedys czytalam o jedynym na swiecie dobermanie albinosie urodzonym w hodowli dobrej ale podobno dosc krotko zyl bo byl bardzo chory , jakis artykul byl z 2 lata temu o tym ;)
dobermany maja piekna sylwetke, zawsze mnie to zachwyca w tej rasie . sama raczej nie zdecydowalabym sie na psa tej rasy ze wzgledu na to ze czego innego oczekuje od psa ale wyglad to dla mnie ideal :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Czy jest potężniejszy czy nie, to można łatwo określić, pytając się ile waży tamten dobek[/QUOTE]
dawno już ich nie widziałyśmy - niestety :( ale kiedyś zapytam

a mi się wcale nie podobają te niebieskie i białe... zresztą brązowe kiedyś też, ale zmieniłam zdanie ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Amber']


Ten błękitny to typowy hamerykański doberman - mały, drobny (choć ten ci powiem jak na te standardy to i tak gigant) , z klinowatą główką, długą szyją i uszami ciętymi na całej długości. Rok temu miałam kalendarz z amerykańskimi dobkami, to mój TŻ przy grudniu powiedział, że się cieszy, że to już ostatnia kartka, bo się na te szczury patrzeć nie może :lol:

A dobka co się nim opiekowałaś pamiętam, brąz, z nieciętymi uszami :).[/QUOTE]

fajny komentarz od TZta.. mimo ze znawcą dobków nie jestem to w ogóle wydaje mi się że hamerykańskie dobki i boksie są jakieś inne chudsze, długie szyje... :P :P

pamiętasz? :D no co TY :) ja Twój nick kojarzę ale nie do końca mogę sobie przypomnieć hihi :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='WATACHA']Ciekawych rzeczy można się tutaj dowiedzieć ;).Zawsze myślałam, że są czarne i brąz.[/QUOTE]
To i tak dobrze, że wiedziałaś o brązach, bo baaardzo dużo osób które spotykam na spacerach dziwi się na widok Jariego ;) Nawet mój ojciec jak go pierwszy raz zobaczył to się zdziwił pozytywnie "o, a czemu on brązowy?" ;).

[quote name='gops']a ja kiedys czytalam o jedynym na swiecie dobermanie albinosie urodzonym w hodowli dobrej ale podobno dosc krotko zyl bo byl bardzo chory , jakis artykul byl z 2 lata temu o tym ;)
dobermany maja piekna sylwetke, zawsze mnie to zachwyca w tej rasie . sama raczej nie zdecydowalabym sie na psa tej rasy ze wzgledu na to ze czego innego oczekuje od psa ale wyglad to dla mnie ideal :loveu:[/QUOTE]
Albinosy rodzą się w każdym gatunku, ale jest to pewnego rodzaju defekt genetyczny.
A mnie doberman odpowiada w każdym calu, przepiękna sylwetka i niezrównany charakter. 100% nastawienia na prace z człowiekiem, bomby mogą mu koło uszu wybuchać, a on nie odstąpi cię na krok, na spacerze zatacza kółka wokół ciebie (a nie jak jamnik, w nogi i długa za jakimś zającem ;) ), sprawdza każdy szmer, każdego mijanego ogląda bardzo dokładnie (co wzbudza powszechną konsternację :evil_lol:) a do tego jest całuśny, przytulasty i taki kochany :loveu: Cały czas piszę, że Jari spełnił moje oczekiwanie o tej rasie w 101% procentach.

[quote name='anka11']dawno już ich nie widziałyśmy - niestety :( ale kiedyś zapytam
a mi się wcale nie podobają te niebieskie i białe... zresztą brązowe kiedyś też, ale zmieniłam zdanie ;)[/QUOTE]
Mi niebieskie też się nie podobają (jak zresztą czarne, tj. wiadomo, że wszystkie psy są piękne, ale jakoś wolę brązy, rude i inne jaśniejsze kolory), ale izabelki i białe są ładne... Oczywiście najbardziej na zdjęciu :cool3:

[quote name='zaba14']fajny komentarz od TZta.. mimo ze znawcą dobków nie jestem to w ogóle wydaje mi się że hamerykańskie dobki i boksie są jakieś inne chudsze, długie szyje... :P :P
pamiętasz? :D no co TY :) ja Twój nick kojarzę ale nie do końca mogę sobie przypomnieć hihi :)[/QUOTE]
Typ amerykański jest zupełnie inny chyba w każdej rasie. W przypadku bokserów, dogów niem., dobków to są to znaczenie lżejsze psy. W przypadku jamników jednak, klatkę piersiową mają dużo większą, na niższej łapie i ogólnie trafiają się osobniki bardzo ładne.
A mich wypowiedzi możesz nie kojarzyć, bo praktycznie przez te wszystkie lata nic się nie udzielałam... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Prosiliście mnie, żebym wklejała dużo zdjęć to wklejam ;) Dziś byłam w odwiedzinach u mojego brata, który remontuje akurat dom. Ma tam mini-ogródek w których zrobiłam kilka fot.

msgih4.jpg

Coś tam musiało być widocznie ;)

suty51.jpg

2a0noyw.jpg

2jac1aw.jpg

pu0iv.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...