Jump to content
Dogomania

Grupa do zadań specjalnych czyli dwie jamnice i doberman ;)


Amber

Recommended Posts

[quote name='Aleks89']Chrupcia-wiesz na ile mi starcza 4kg?:diabloti:[/QUOTE]
no wiem, że zapewne na krótko :diabloti: ale ja to licze na moją kruszyne :evil_lol: a zawsze takie worki wciągał baaardzo długo, a tutaj proszę TYLKO jakieś 2.5miesiąca i nie będzie :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aleks89']Karma Aro z Auchana + łapki ,korpusy ,kości i resztki z obiadów:diabloti: niecałe 100zł/m-c/za 3psy

Watacha-pewnie ciężko nas nie zauważyć ,ale już się oklepaliśmy.Co jakiś czas tylko leci za nami jakieś dziecko "A pan ma wszystkie pieski świata?" ,albo "Ojej jakie ładne ,zadbane ,jak ładnie idą blaaaaaaaaaaaa blaaaaaaaaaaaaaaaa bla" :evil_lol:[/QUOTE]
Hehe Niestety Finka nie ma zębów aby te kości gryźć. No i jestem wielką fanką suchej karmy - sypię miarkę rano i wieczorem i mam spokój. Jednak widzę wyraźną różnicę między karmą marketową, a lepszą. Raz kupiłam im jakiegoś Butchersa, to Cortina robiła 3 wielkie balasy na każdym spacerze. Srała więcej niż jadła :D A resztki i tak dostają ;)

[quote name='Unbelievable']kurczę, zapomniałam o ilości białka : P jest fajna enova grain free, ale ona ma właśnie dużo białka
jeżeli chodzi o joserę, to dla mnie trochę lepsza niż brit zwykły, ale zdecydowanie gorsza niż acana, kupy po bricie i joserze takie same, czyli znośne
a NN nie jest droższa niż brit care? zawsze jeszcze zostaje brit premium ;)[/QUOTE]
Tak się wydaje, że tych karm jest tyyyle, a jak się zrobi przesiew to mało zostaje ;) Jak trochę lepsza niż zwykły Brit to do bani ;) Ale też wiadomo, że każda ma inne przyswajanie. Finka jest idealnym wyznacznikiem - ona wszystko trawi do ostatniego włókna. Więc jak kupa jest większa niż wyschnięty badyl to znaczy, że jest do dupy :lol: Po Wolfsblucie kupy prawie nie było np.
[QUOTE]
za 20kg 190zł to drogo ? wydaje mi się że cena w miarę ok ;-)
Mój teraz wcina Josere, w końcu nie ma łupieżu, kupy normalne, a i je ze smakiem od 2.5miesięca co jest cudem w jego wypadku, i przyznam, że 4kg zejdzie nam szybciej niż myślałam :-o[/QUOTE]
No troszkę droga, taka chociaż ww Enova ma 160 zł za 20 kg a skład podobny.

[url]http://przyjacielpies.pl/pl/p/Agil-Senior-20kg-kurier-gratis/92[/url] coś takiego jeszcze znalazłam, cena fajna, skład też - tylko czy to nie jakieś czarny-mary? ;)

[QUOTE] [INDENT] ile jeden jamnik je dziennie ? i do jakiej kasy szukasz karmy ?
[/INDENT]

[/QUOTE]
A nie wiem ile, sypie im od ręki na dno michy - raz mi się sypnie więcej, a raz mniej... :lol: Powiedzmy, że garść? Szukam tak do 150 zł za 15 kg... Było by fajnie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']kobers astor .... ja płacę 122 zł za 15 kg .. Lalka teraz to dostaje ....[/QUOTE]
A gdzie ty to kupujesz, że masz tak tanio? ;)

Bo normalnie jest za ok. 140 zł za 15 kg? I jak? Dobrze się przyswaja?
[QUOTE]
tylko też trzeba patrzeć na dawkowanie, patrzyłam kiedyś na tego Agila i miał dośc spore dawkowanie (jeśli dobrze pamiętam) w porównaniu do innych karm.
Ale w sumie przy małych psach to aż takiej różnicy nie robi jak przy dużym. [/QUOTE]
Też prawda :roll:

Link to comment
Share on other sites

Dla moich to by to bardziej pasowało, ale też jest droższe [url]http://www.zdrowakarma.pl/karmakoebers23p18kgsuchakarmadlapsaidealnadlaseniorow-p-55.html[/url]

Powiem ci, że chyba faktycznie wypróbuję tego Kobersa, wiele osób polecało i nawet miałam spróbować 23M dla Jariego... Zawsze to jakaś alternatywna dla popularnych marek dostępnych w wielkich sklepach. Kobers kojarzy mi się niemalże z małym sklepikiem eko gdzieś na uboczu :lol:

Z którego sklepu ty zamawiasz? Żeby było dobrze ;)

Link to comment
Share on other sites

a ja teraz już nie mogę znieść widoku innych karm , tych "normalnych" :evil_lol:
i prawda , w tych "normalnych" jest tak wsio zmiażdżone , że nie widać co ma w środku ;)
najfajniejsza jest i tak płatkowa :eviltong:

póki co ja i psy jesteśmy zachwyceni z efektywności kobersa :) tanio nie wychodzi , ale trudno :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Mi akurat kukurydza nie przeszkadza, o ile więcej jest mięsa, a ze składu Kobers prezentuje się fajnie. Jamnice całe życie prawie jadły okropną Eukanubę i było wsio dobrze :)

A co i jak... Wszystko i tak wyjdzie z kupą ;) To tylko kwestia czasu. Kupki się nie oszuka mieleniem czy niemieleniem ;)

Link to comment
Share on other sites

pamiętaj że jakieś 2-3 tygodnie , psies się uczy nowy rodzaj karmy żreć i kupy nie są rozlazłe , ale mają różny kolor i formę .. po tym czasie się to normuje .. ja z 8 psów mam dziennie kup tyle że w dwóch garściach się zmieści.

No bywa że psy nie tolerują .. ale to ryzyko każdej karmy .. u mnie po eukanubie był dramat.
Psy matowe , a kupy większe nic psy :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

U jamnic nie ma z tym problemu, u nich czas przestawienia z karmy to jest 1-2 dni zamiast tygodni ;) Widać od razu czy karma jest OK czy nie. Jak Finka się przestawiła z Brita na Wolfsbluta to już na drugi dzień kupa była połowę mniejsza ;) To samo jak jadły nawet tego Boscha nieszczęsnego i im kupiłam Butchersa... O rany... One nigdy nie mają luźnej kupy, ale ich wielkość to już inna sprawa ;)

Jak zamówię 15 kg to i tak będę to jadły do końca czy im się podoba czy nie, więc czasu będzie sporo na wydanie werdyktu ;)

Link to comment
Share on other sites

z Kobersem jest inaczej , bo moje pachruścia z innych karm , to zero reakcji , chyba że karma szajs , to kupy wielkości kaukaza ...
Producent kobersa informuje sam o tym fakcie , że jest to inna forma pożywienia , dlatego mogą być te kupy insze ... bo są insze i tak , niż po karmach zwyczajnych ;)

Ja sama jak przybyła pierwsza partia karmy , to drapałam się w pustą czaszkę , kto to będzie jadł ten wynalazek i jak ... ;) więc rozumiem rozterki z wyglądem kobersa , sama to miałam przyznaje się bez bicia :evil_lol:

Bogusław nie pierdzi , a to ogromna rzecz, bo walił jak wściekły .... nawet dosmaczony nie jest toksyczny ... a różne karmy jadł i walił mniej lub bardziej , teraz jest zupełnie ekologicznym bulgotem , żeby jeszcze przestał być uparty i nie charczał i chrapał , była bym wstanie kochać jak własne :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']
Ja sama jak przybyła pierwsza partia karmy , to drapałam się w pustą czaszkę , kto to będzie jadł ten wynalazek i jak ... ;) więc rozumiem rozterki z wyglądem kobersa , sama to miałam przyznaje się bez bicia :evil_lol:[/QUOTE]
A mnie wygląd Koebersa właśnie zachęcił. Wiedząc ile chemii jest w karmie tam przynajmniej widzę [U]w miarę[/U] co jest :evil_lol: bo jest oddzielnie :P a nie piękna uformowana kuleczka. I gdyby nie to, że mój pies karmę suchą je raz na ruski rok to by dostawała koebersa ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']a myślisz, że taki koebers mógłby być jakimś rozwiązaniem na luźniejsze kupska?[/QUOTE]
myśleć to można , ale co pies to inaczej. Trzeba poznać by przyczynę kupsk luźniejszych ;)czy o oby samo żarcie , czy ew życie wewnętrzne psa ... jak człowiek ma stres , nerw lub różne emocje .. to nie musi śliwek zapijać mlekiem .. ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']myśleć to można , ale co pies to inaczej. Trzeba poznać by przyczynę kupsk luźniejszych ;)czy o oby samo żarcie , czy ew życie wewnętrzne psa ... jak człowiek ma stres , nerw lub różne emocje .. to nie musi śliwek zapijać mlekiem .. ;)[/QUOTE]
ja właśnie próbuję dojść do tego ;) bardzo niedobrze jest jak dostanie coś poza karmą, szczególnie nieprzetworzonego. Smakołyki, kości preparowane są ok, nie pogarszają, ale na samej karmie też nie jest zbyt dobrze. Myślałam że to kwestia nadmiaru zbóż- ale to też nie to, bo na jednej bezzbożowej było raczej dobrze(bez kurczaka), a teraz ma applaws i jest tak samo jak na NG breeders bag, a ta druga jest dwa razy tańsza :grins: dawałam jej trochę lucerny, ale to chyba też nie to, bo kupsztyle dla odmiany były po kilku kulkach obrzydliwie ogromne ;) nie jest to jakieś strasznie uciążliwe, ale widać że się coś tam niefajnego dzieje

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...