Jump to content
Dogomania

Grupa do zadań specjalnych czyli dwie jamnice i doberman ;)


Amber

Recommended Posts

[quote name='socurek']To zdjęcie jest takie rozczulające... Przepraszam, to naprawdę nie chamski komentarz i bez żadnego negatywnego wydźwięku, ale on ma taką głupiutką minę, że ma się ochotę go zjeść :)
Ja też w sumie poszłam na łatwiznę i szukałam kopiowanego dobka - dlatego przejechałam po niego całą Polskę :) i pewnie w przyszłości, czy to z hodowli czy ze schronu - kopiowanego będę szukać...
Jak się robi takie zdjęcia z zaskoczenia? ja zanim coś cyknę, psy potrafią 10 razy się zczaić, że coś kombinuję i zmienić wyraz twarzy i pozycję :([/QUOTE]
On cały jest głupi, nie tylko miny takie robi - to stan umysłu :evil_lol:

Z kopiowanymi w schronach będzie ciężko teraz, po wprowadzeniu zakazu. Z drugiej strony ma to też swoją "dobrą" stronę, bo w ogóle mniej dobków będzie się rodzić, szczególnie w pseudo. Popyt na rasę spadnie. Już spadł drastycznie. Wystarczy zobaczyć ile jest ogłoszeń na chociażby takiej alegratce. Raczej tylko zagraniczne hodowle zostają.

[quote name='Aleksandra95']ile on szczeka . :diabloti:[/QUOTE]
Dużo :diabloti:

[quote name='Aleks89']On ma identyczny głos jak Czarek.Identyko.[/QUOTE]
Łączę się w bólu :D

[quote name='Tyna21']Jarek lubi strzelać głupie miny :D Naszego za to ciężko przyłapać na głupiej minie, bo udaje statecznego ;)
[URL]http://www.youtube.com/watch?v=GbQ4BP0qqzk&feature=player_embedded[/URL]
I zrozum dobermana...:roll: sam sobie robi wikse w bańce i szczeka :D ale dlaczego ja się dziwię...:evil_lol: ja musiałabym nagrać jak Vato próbuje zwrócić na siebie naszą uwagę jak się nudzi w domu ;)[/QUOTE]
Ja mogę to też nagrać :eviltong: Zatyczki do uszu będą potrzebne ;)

Jari na filmie nakręcił się 1. na aparat - nauczył się drzeć na niego i teraz zawsze to robi 2. na palik wbity w dno, myślał, że to patyk i chciał go wydobyć :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[url]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%203/DSC_7142.jpg[/url] pasuja do siebie :lol:
Pociesze Cię, Jari drze ryj, ale da się tego słuchać. Moja jest mordoprująca, ale ma piskliwy, wrzynający się w uszy szczek i nie idzie tego zdzierżyć. I nic na nią nie działa, ani dobroć, ani siła, jak zacznie to mordy nie potrafi zamknąć.

Link to comment
Share on other sites

Szczerze to nie wiem która rasa mogłaby jeszcze tak bardzo do siebie nie pasować :eviltong: Jak nas raz matka zobaczyła razem na spacerze to powiedziała, że wyglądamy co najmniej groteskowo :lol:

[QUOTE] I nic na nią nie działa, ani dobroć, ani siła, jak zacznie to mordy nie potrafi zamknąć. [/QUOTE]
Taaa skąd jak to znam? Tutaj to oczywiście puściliśmy wodze i pozwoliliśmy mu tak drzeć tego ryja do kamery. Zwykle staram się to ukrócić jak najszybciej bo można ogłuchnąć. No i on tym szczekaniem chce wymusić coś, a nie tędy droga ;).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rashelek']
Pociesze Cię, Jari drze ryj, ale da się tego słuchać. Moja jest mordoprująca, ale ma piskliwy, wrzynający się w uszy szczek i nie idzie tego zdzierżyć.[/QUOTE]

O właśnie! Szczekanie dobermana to miód na moje uszy, po tym zuzowym pułpułpułpuł małego burka wiejskiego :mdleje: Na szczęście teraz już można nad tym zapanować, ale na początku myślałam nieraz, że ją wypatroszę jak się nie zamknie :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Nie no, jamnik to jeszcze się jakoś prezentuje. Wyobraź sobie Jariego z jakimś pudelkiem czy grzywaczem :evil_lol:
To jak jeszcze możesz to ukrócić w porę, to na prawdę nie masz co narzekać :eviltong: Jak dla mnie to Jari mógłby szczeeeeeeekać i szczekać, prosze bardzo. Wszystko lepsze od tego jazgotu...

Link to comment
Share on other sites

Dobrze, że tak piszecie... Bo myślałam, że tylko moje pieski są tak paskudnie niewychowane z tym szczekaniem ;)

Z pudelkiem czy grzywaczem to już by się nadawało pod szpital psychiatryczny :evil_lol: Nie, serio, te psy są jak woda i ogień, wszystko inne... W podsumowaniu tak samo głupie, tylko dążą do tego innymi sposobami :lol:

Link to comment
Share on other sites

Moja to generalnie jest niewychowana, szczeka, rzuca się, nie odwołuje "zawsze i wszędzie" i to jest moja wina, bo jestem ujowym przewodnikiem i powinni mi ją zabrać. A, no i nie jest wysterylizowana, grzech numer jeden :diabloti:
Widzisz, to jednak nie jest z Tobą aż tak źle. W końcu ograniczyłaś się do jamniora :lol:

Link to comment
Share on other sites

taaak, albo szczek mojego burka jak jesteśmy na ogrodzie, Pańcia coś robi, a on leci do ogrodzenia i musi szczekać na każdą osobę, która przechodzi :mdleje: dobrze, że za często nikt tam nie chodzi. No i ze względu na to, że sama nie trawie takich szczekających na wszystko przybramkowych pieseczków to ciągle chodzę i go opier*dalam.. a on za kolejnym razem znowu to robi :roll:

Link to comment
Share on other sites

My mamy na działce takiego psa na przeciwko, który drze ryja prawie cały dzień.Ja rozumiem trochę, bo to tak bardzo nie przeszkadza, ale prawie cały czas :(.Moje też lecą coś tam obszczekać, ale ja za chwilę je wołam i sa już grzeczne.
Najlepsze jest to, że dwie sąsiadki jeszcze mi zwróciły uwagę, że je uspokajam.Po co niech sobie szczeka.Ciekawe po ilu godzinach by im się jednak znudziło ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aleks89']Watacha-a co powiesz na 50% mieszkanców mojej klatki ,którzy NARZEKAJĄ ,że moje psy w domu nie szczekają wcale.A Lucasowe wycie w windzie o 7rano ,albo 23 uważają za urocze "Bo tak się cieszy"...:diabloti:[/QUOTE]

A drugie 50%?

Link to comment
Share on other sites

a mnie najbardziej wkurza... chociaż to bardzo delikatnie mówiąc kiedy to moja kochana babcia, bądź inni z rodziny kiedy Jazz zaczyna buczeć na jakieś odgłosy, albo na kogoś zza tui jak nie widzi, a oni go jeszcze bardziej do tego motywują :mdleje: kiedy ja próbuje wyplenić to z niego :angryy: "bo on pilnuje... to dobrze" :roll: .. żeby jeszcze obronił przynajmniej :diabloti: a sami narzekali na psa sąsiadów jak cały dzień darł jape...

Link to comment
Share on other sites

Olek to wy się cieszcie :P Ja mam wspaniałą sąsiadkę, której przeszkadza to, że u mnie leci woda do wanny. Najlepiej jakbym myła się chyba w umywalce, albo w ogóle najlepiej się nie myć. Za to drugiej przeszkadza moja sąsiadka, która schodzi po schodach :evil_lol: Najlepiej żeby chyba wychodziła oknem (2gie piętro)...

Link to comment
Share on other sites

U mnie każdy pies ma porządny szczek :grins: Jamnice mimo, nikczemnych rozmiarów głos mają twardy. Nawet czytałam kiedyś, że jamniki były selekcjonowane pod tym kątem. W sumie to pies myśliwski nie powinien piszczeć jak zabawka ;).

Czeka mnie straszne zadanie tj dobranie karmy dla Finki i Cortiny w jednym worze, żeby im przypasowało na równo. Obcinam koszty ;). Wcześniej jadły Boscha, ale niestety po kupach było widać, że jest to tańsza karma. Teraz wcinają Pro Plana ale wiem, że trochę się to nie opłaca. Finka powinna jeść karmę dla seniora, a Cortina może lighta, wiem, że są takie / dlatego idę jej szukać. Chcę coś o jakości porównywalnej do Pro Plana, nie niższej, ale w lepszej cenie ;).

A może coś doradzicie?

Link to comment
Share on other sites

Brit Care wcale nie jest taki tani, zważając na 12 kg opakowania ;)

Josera OK, ale zastanawiam się czy ona jest bardziej średnio półkowa czy niżej półkowa ;)

enova - wygląda fajnie i tania, ale też nie wiem jak z przyswajaniem. Ma ryż jako pierwszy w składzie.

NG Breeders bag - za dużo tłuszczu i białka jak dla seniora i grubaski po sterylce ;)

Best Choice - droga i składem nie powala...

Myślałam jeszcze nad Nutrą Nuggets Senior/Light, może Fitmin...?

Ogólnie nie chciałabym aby waliły wielkie kloce jak po Boschu czy Bricie, nie mówiąc o Dog Chowie :eviltong: Na Pro Planie kupy są OK. Tak samo były po Eukanubie. Szukam czegoś z podobnej półki.

Link to comment
Share on other sites

Karma Aro z Auchana + łapki ,korpusy ,kości i resztki z obiadów:diabloti: niecałe 100zł/m-c/za 3psy

Watacha-pewnie ciężko nas nie zauważyć ,ale już się oklepaliśmy.Co jakiś czas tylko leci za nami jakieś dziecko "A pan ma wszystkie pieski świata?" ,albo "Ojej jakie ładne ,zadbane ,jak ładnie idą blaaaaaaaaaaaa blaaaaaaaaaaaaaaaa bla" :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

kurczę, zapomniałam o ilości białka : P jest fajna enova grain free, ale ona ma właśnie dużo białka
jeżeli chodzi o joserę, to dla mnie trochę lepsza niż brit zwykły, ale zdecydowanie gorsza niż acana, kupy po bricie i joserze takie same, czyli znośne
a NN nie jest droższa niż brit care? zawsze jeszcze zostaje brit premium ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...