Jump to content
Dogomania

Spaniel Browarek za Tęczowym Mostem /pogryzienie przez psa i w konsekwencji śmierc


Uru

Recommended Posts

tymczasowy hotelik ze szkoleniowcem, miejsce w ktorym bedzie trenowany = wg mnie to za malo. to musi byc miejsce na stale ze szkoleniowcem, osoba z pelna swiadomoscia godzaca sie na problemy wynikajace z zycia z tym spanielem. dlatego wczesniej pomyslalam o Jamorze jako o domu stalym. a c zaklinacze psów... co to za grupa? na jakich zasadach pracuja?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 430
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Uru']tymczasowy hotelik ze szkoleniowcem, miejsce w ktorym bedzie trenowany = wg mnie to za malo. to musi byc miejsce na stale ze szkoleniowcem, osoba z pelna swiadomoscia godzaca sie na problemy wynikajace z zycia z tym spanielem. dlatego wczesniej pomyslalam o Jamorze jako o domu stalym. a c zaklinacze psów... co to za grupa? na jakich zasadach pracuja?[/QUOTE]
Podobno wzorują się na Cezarze Millanie.


Co do Jacksona to rozmawiałam z Karmelcią i dowiedziałam się, że nie bez powodu spaniel reaguje tak na sąsiadów. Zaczęło się od tego, że pies sąsiadów często atakował spaniela, gdy Karmelcia wyprowadzała go na spacer. Spaniel był na smyczy, pies sąsiadów był luzem, podbiegał do spaniela, szczekał i rzucał się do niego, potrafił nawet udzibać. Spaniel oczywiście się bronił, aż w końcu zrozumiał, że najlepszą obroną jest atak, więc sam zaczął atakować tego psa. Najpierw psa, a później też jego właścicieli i rodzinę. Jackson po prostu ma złe skojarzenia z tą rodziną i nad tym trzeba popracować. A sąsiedzi nie robią nic, żeby to zmienić, ich pies jak biegał luzem tak biega i mają to głęboko w poważaniu. Poza tym Jackson na spacerach, gdy widzi inne psy za płotem nie rzuca się do nich tylko ładnie przechodzi obok. Sprawa jest trudna, bo ciężko walczyć z sąsiadami, którzy nie widzą swojej winy... :shake:

Link to comment
Share on other sites

Przy konfrontacji spaniel contra pies sasiadów to pies sasiadow w doop... ie mial spaniela, a ten swirowal. agresja do zwierzaka jest rzecza powiedzmy normalna, standardowa do wypracowania natomiast u spaniela wystepuje tzw. agresja przeniesiona. w tym przypadku na cala rodzine psa. chodzi o jego zawziecie itd. wymaga duzejjj pracy. nie tlumaczmy go,bo nie ma co tlumaczyc. nalezy z nim cwiczyc. ciagle i codziennie a i tak uwazam,ze zawsze beda z nim klopoty. daleka jestem od idealizowania psa u którego objawy niestabilnosci psychicznej itd sa bardzo wyrazne. wg mojej kwalifikacji jackson jest psem ciezkim i takim juz bedzie. mozna jedynie nauczyc sie z nim zyc. jak mowie, dla mnie nie jest to problemem,ale znajdzcie mi dom dla ktorego takze nie bedzie. pelen goryczy ten moj post,trudno. na ta chwile,zbieram kase i dalej prosze Was o wsparcie

Link to comment
Share on other sites

nareszcie tepsa naprawila kabel i juz sie melduje.....caly czas mysle o calej tej sprawie ,rozwazam w prawo i w lewo.....odtwarzam wszelkie zajscia miedzy psami i juz mozg mi nie ogarnia ale Zak mogl sie tak zachowywac tzn miec w d.... Jacksona bo po 1 ,1 raz mial smycz na sobie co go zestresowalo na tyle ze siedzial pokornie-czy moze tak byc????kurcze!jak juz wczesniej Uru wspomniala to dr jakyl i mr hyde dla mnie jest super choc czasem mnie troszke nie slucha tzn kiedy smigamy po lesie a on cos poczuje to pedzi za tropem no a ja oczywiscie za nim....w domu wykonuje wszystkie polecania,teraz po AKCJACH codziennie robie z nim rundke po wsi juz profilaktycznie zeby zobaczyc jak bedzie reagowal na innych ludzi ,psy i jest spokoj,zastanawiam sie a moze Jackson swoje frustracje z poprzedniego domu przeniosl na ZAKA I JEGO RODZINE.....PRZYJECHAL DO MNIE W WIADOMYM STANIE ,PIES GO ZAATAKOWAL i caly nagromadzony syf przelazl na niego??????a kazdy kolejny atak tylko to wzmagal????tymbardziej ze zawsze bylo tak ze ataki nastepowaly na klatce gdzie spaniel nie mogl sie bronic zapiety na smyczy lub gdy sobie robil szczocha tuz kolo domu a Zak wybiegal z klatki i pedzil prosto na nas????a jak Jackson z tym balaganem pojdzie do nowego domu i znajdzie sobie nowych wrogow????co wtedy?????cholera to jest pies z instrukcja obslugi ,my umiemy z nim i jego SCHIZAMI ZYC ale ze sie po kims powtorze.....czy ktos bedzie chcial psa z takim garbem????chyba Diuna napisala tu ciekawie o OC itp.....jest powazna zagwozdka z tym psiakiem juz wspominalam Uru czy moze by mu nie szukac jakiegos lesnika czy iinego mysliwego,zeby Jackson byl sam z czlowiekiem z dala od ludzi.....z kims kto caly czas bedzie od niego wymagal.......

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karmelcia']hej ,hej napisalam do tego zwiazku lowieckiego i sie odezwala jakas kobitka,z prosba o zdiecia,juz wykradlam z dogo i wyslalam ,obiecala przekaz to dalej w mysliwych......[/QUOTE]
No to trzymam kciuki. :kciuki: :kciuki:
Nie popieram polowań, ale może dom u myśliwego to jest jakieś wyjście w tym wypadku. :roll:

Link to comment
Share on other sites

hej dziewczeta,niestety mysliwce sie nie odzywaja,no ale moze potrzeba jeszcze troszke czasu....ale moze by tak dac ogloszenie w ichniejszej prasie,napewno maja jakas swoja gazete czy cos???i moze by tak popytac w nadlesnictwach???ja w swoim bylam ale koles jest zapsiony i narazie nie chce kolejnego psa.moi sasiedzi niestety tez nie bardzo chca wspolpracowac,umowilam sie z Pania sasiadka na sobote zeby spotkac sie na lace niedaleko domu no ale nie bylo ich w domu caly dzien.....a ich psy nadal lataja luzem,na moja sugestie zeby moze swojego samca wykastowali bylo tylko wzruszenie ramionami....z kagancem cw,tzn Jackson na sam widok sprzetu warczal i zwiewal ale zastosowalam metode jak ze szczotka,widzi go ,dotykam go nim ,teraz jestesmy na etapie wsadzania wez pasztetu zeby sobie polizal i wczoraj na kilka min dal sobie zalozyc bez warkow,tak wiec codziennie sukcesywnie bedziemy zakladac go na dluzej ,zeby mu nie narobic kolejnej jazdy w glowie,bo jak juz sie przekonalam spaniela trzeba przyzwyczajac do roznych rzeczy na mile skojarzenia,wiec tak tez robimy.

Link to comment
Share on other sites

spaniel ma mega zadluzenie w hoteliku!! na koncie na spaniela mam 50 zl od rutki i cos dorzuce od siebie. pewnie nie wiecej jak 30zl na ta chwile:/ czyli wysle do karmelci jutro 80 zl,co jest kropelka. zadluzenie wynosi 450zl i rosnie!!!
:((( prosze pomozcie nam!

w pierwszym poście zrobiłam rozliczenie platnosci. jak czarno na bialym widac,ze z dniem 24 wrzesnia dlug wzrosnie do 750zl!!!

Link to comment
Share on other sites

no wlasnie BLAGAMY,BLAGAMY to mnie wlasnie wpienia ze jak psiak potrzebuje na juz pomocy,to jest u niego milion osob,a jak juz znajdzie bezpieczne schronienie to OLEWKA PO CALOSCI,zostaka 2-3 osoby ktorym naprawde zalezy i to jest straszne.Jackson jest pod kreska ,ja na platnosci czekam ile moge,sama gdzies sie zadluzam,dalam na bazarek dla niego co moglam a cala reszta ma to chyba w glebokim powazaniu.ja rozumiem ze czasy sa ,jakie sa i kazdy ma mniejsze lub wieksze klopoty finansowe ale moze trzeba razem obmyslic jakis plan????spaniel nie moze u mnie zostac na stale,sasiedzi by mnie zlinczowali,tu pewnie tez dostane po glowie za to ze sie upominam o kase i pomoc ale trudno,kazdy pomaga jak umie,ja moge dac psiakowi dach nad glowa i pelna miche,niestety bida w moim domu az piszczy(zreszta URU widziala jak mieszkam)wiec nie biore kasy zeby miec na fryzjera czy inne fanaberie,tylko zwyczajnie podratowuje tymi pieniazkami swoj domowy budrzet,wiec sie ruszcie moje drogie i cos kmincie bo samym MIZIAM NA DOBRANOC czy PODNOSZE BIEDAKA gowno zrobimy

Link to comment
Share on other sites

dzisiaj po poludniu przeleje 200zl= 50zl od rutty ,30 moje i 120 z naszej fundacji 2plus4.
czekam na info jak zamiescic ogloszenie w lowcu polskim oraz brat bedzie pytal ludzi w kregach myśliwskich o adopcje naszego spaniela.
dzisiaj napisze znowu ogloszenie i znowu ajash zamiesci na stronach.

Link to comment
Share on other sites

nie kloccie sie ...jesli ktoras by o tym myslala;)
pluje sobie w twarz mowiac szczerze,ze przedsiewzielam sie takie akcji ratowania browarka . tzn,ze zabralam sie do tego w ten sposob. poczatkowo pies wydawal mi sie jedynie z koniecznoscia zmiany wlascicieli by mogl zaczac oddychac itd by stal sie normalnym psem do adopcji. wlascicielka zgodzila sie placic przez powiedzmy 3 miesiace... tak tez czynila po czym przestala bo takze nie ma srodkow. tak wiec wzielam psa na platny dt nie majac pelni wiedzy co do adopcyjnosci tego psa. i tak miedzy bogiem a prawda sama jestem sobie winna. mam tez poczucie takie,ze sama musze sie tak na dobra sprawe tym zajac. ale jesli... nowe ogloszenia,ktore juz dzis wyslalam,ogloszenie w lowcu polskim,ktore mam nadzieje dojdzie do skutku oraz osoby postronne nie przyniosa pomocy bede zmuszona, co jest dla mnie ogolnie totalna kleska zawiezc psa do schroniska. na sama mysl o tym robi mi sie niedobrze,wiec zwyczajnie co jakis czas prosze kogos o pomoc.
300 zl to faktycznie duzo. ale wiem tez ,ze akurat ten dt nie jest w stanie obnizyc kosztow. bezplatny dt ... marzenie!

Nikaragua,masz racje- opcja zostawiania psa w platnym dt i z deklaracjami,na dluzsza mete jest ryzykowna. mialam przycmiona uwage podczas podejmowania sie pomocy temu psu. znajomi znajomych maja problem z psem.... trzeba do takch spraw podchodzic tak samo solidnie jak do kazdej innej. wiec z jednej strony browarek zaczal nowe zycie a z drugiej kosztem nerwow,zadluzen itd... bardzo bardzo licze na jakies tel z ogloszen i caly czas Wasza-jakąkolwiek pomoc

Link to comment
Share on other sites

To trzymam kciuki za odzew z ogłoszeń.
Na Targach małżeństwo (sami maja psa przybłędę) pytało o złotego spaniela dla kolegi (aktywny, nie stary emeryt, dom z ogrodem), przyszedł nam na myśl Browarek.... wzięli nr tel od Magdy, ale czy zadzwonią.... nie wiadomo, może ten kolega po prostu pojedzie do schroniska ... nie wiem....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...