Jump to content
Dogomania

Szczeniak - porady dotyczące wychowania


xdreadx

Recommended Posts

  • Replies 567
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mam pytanie na temat karmienia. Otóż zmieniłem karmę z puriny dog chow na brit care, a brit jest bardziej energetyczna i jak na mojego psa to 50g dziennie się daje a puriny sporo więcej i teraz jaką ilość jej dawać? Bo niby brit bardziej kaloryczna i co za tym idzie mniejsze dawkowanie ale żeby pies się najadł.. Właśnie ją nakarmiłem (póki co mieszam karmy) a ona dalej węszy koło miski...

Link to comment
Share on other sites

Dawki na opakowaniach karm są orientacyjne. Nie trzeba się ich trzymać co do grama, oczywiście przesada ani w jedną ani drugą stronę nie jest dobra.

Jak już przejdziecie całkowicie na Brit obserwuj psiaka.Jeśli po zalecanej dawce będzie sprawiał wrażenie głodnego zwiększ trochę dawkę i przez jakiś czas sprawdzaj czy psiak nadmiernie nie tyje. Bo czasem psiak nie węszy z głodu tylko z łakomstwa jak mu karma smakuje.

Link to comment
Share on other sites

Kilka fotek Fiony:)
początek:
[IMG]http://i54.tinypic.com/fa7a8k.jpg[/IMG]
[IMG]http://i54.tinypic.com/huq74l.jpg[/IMG]

dziś:
[IMG]http://i53.tinypic.com/66lqup.jpg[/IMG]
[IMG]http://i53.tinypic.com/mrb8g8.jpg[/IMG]
[IMG]http://i53.tinypic.com/a4689.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Witam wszystkich przeczytałam wasze porady odnośnie zostawania w domu, higieny i jedzenia , ja mam podobne problemy jestem właścicielką 2 miesięcznego kundelka zabranego ze schroniska . Nie chodzi na spacery ponieważ nie był jeszcze szczepiony. Ale udało nam się nauczyć psa aby załatwiał się na balkonie, a nie w domu. Wiadomo zdarzyło mu się parę razy ale nie robiliśmy z tego wielkiej tragedii . Bardziej przeraża mnie to że pies zamiast bawić się i gryźć swoje zabawki a ma ich sporo podgryza i gryzie domowników po kostkach szarpie za spodnie itp. Pies nie reaguje na krzyk , lekkiego klapsa traktuje jak zabawę co począć?

Link to comment
Share on other sites

Heh to tak samo jak nasza:D My olewamy i staramy się jej podsuwać zabawki, odwrócić uwagę. Myślę, że trzeba to po prostu przeczekać, dla szczeniaka to świetna zabawa, a wiadomo, że jak będzie starszy to przestanie to robić. A co do załatwiania się to z naszą już jest lepiej bo jak wyjdzie na dwór to za każdym razem się załatwia a później w domu jest czysto, tylko często sika i robi to także w domu, ale w miarę w jednym miejscu w kuchni, kupkę czasami zrobi w nocy. Ja piszę jak robimy my, ponieważ pisałem o tym i stosuję to co wyniosłem z porad, ale niech się wypowiedzą bardziej doświadczeni:)

Link to comment
Share on other sites

Każda porada jest ważna , bo jak nie ta to inna metoda poskutkuję :) Puki co przyzwyczajam go powoli do nowych miejsc. Z podróżami nie ma problemu bo lubi jeździć samochodem po prostu kładzie się i zasypia wiec choroby lokomocyjnej nie ma :) a to dla nas duży plus. Z wanną też się powoli oswaja nie pała co prawda radością podczas kąpieli ale też nie rzuca się tylko stoi spokojnie. Mam nadzieje że z innymi problemami też sobie poradzimy :)

Link to comment
Share on other sites

No nasza podczas pierwszej kąpieli się stresowała ale chyba to polubiła bo czasami patrzy do wanny jakby chciała wskoczyc:D no i teraz jest spokojna i widać że lubi kąpiel:) A co do choroby lokomocyjnej to podczas dwugodzinnej jazdy autobusem, też nie było żadnych problemów:)

Link to comment
Share on other sites

Mam pytanie na temat dziwnego zachowania na spacerze. Przed chwilą byłem z Fioną na spacerku, wcześniej dostała żarcie, ale mało zjadła, a na spacerze ciągle nos przy ziemi i wyrywała jakieś mlecze i inne rośliny i zżerała korzenie... A co tu chodzi? Czy psu coś brakuje? Karmy jeść nie chciała a jakieś korzenie z ziemi jadła i nic do niej nie docierało. Dodam, że od kilku dni podaję jej rumen tabs.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xdreadx']Mam pytanie na temat dziwnego zachowania na spacerze. Przed chwilą byłem z Fioną na spacerku, wcześniej dostała żarcie, ale mało zjadła, a na spacerze ciągle nos przy ziemi i wyrywała jakieś mlecze i inne rośliny i zżerała korzenie... A co tu chodzi? Czy psu coś brakuje? Karmy jeść nie chciała a jakieś korzenie z ziemi jadła i nic do niej nie docierało. Dodam, że od kilku dni podaję jej rumen tabs.[/QUOTE]

Oba moje psy pasą się teraz świeżymi trawkami. Czasami może to spowodować wymioty, bo ostre źdźbło utknie w przełyku. Ale wg mnie to normalne zachowanie.

edit: powinnam raczej napisać, że u [U]moich psów[/U] to normalne zachowanie, ale nie wiem, czy to norma dla wszystkich psiaków;) Mnie się wydaje, że ta młoda zieleń jakoś im smakuje, czy też jest im potrzebna.

Link to comment
Share on other sites

[url]http://pies.onet.pl/13680,14,19,dlaczego_psy_jedza_trawe__a_potem_wymiotuja,artykul.html[/url] :)

Moja też się "pasie", o ile to nie są jakieś straszne ilości to wszystko jest OK (jak zje za dużo to zdarza jej się zwrócić).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xdreadx']Mam pytanie na temat dziwnego zachowania na spacerze. Przed chwilą byłem z Fioną na spacerku, wcześniej dostała żarcie, ale mało zjadła, a na spacerze ciągle nos przy ziemi i wyrywała jakieś mlecze i inne rośliny i zżerała korzenie... A co tu chodzi? Czy psu coś brakuje? Karmy jeść nie chciała a jakieś korzenie z ziemi jadła i nic do niej nie docierało. Dodam, że od kilku dni podaję jej rumen tabs.[/QUOTE]

Mlecz to Mniszek lekarski , bogaty w sole mineralne,min w potas. Stosowany jest w schorzeniach wątroby, dróg żółciowych. Może pieskowi czegoś brakuje w diecie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewtos']Mlecz to Mniszek lekarski , bogaty w sole mineralne,min w potas. Stosowany jest w schorzeniach wątroby, dróg żółciowych. Może pieskowi czegoś brakuje w diecie?[/QUOTE]

Niedawno byliśmy u weta i pani powiedziała, że piesek jest zdrowy. Dostaje rumena tabs, a jest karmiony karma brit care:) Myślę, że po prostu jej układ pokarmowy jest dopiero w fazie regulacji (ma 3 miesiące) i to być może dlatego.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xdreadx']Niedawno byliśmy u weta i pani powiedziała, że piesek jest zdrowy. Dostaje rumena tabs, a jest karmiony karma brit care:) Myślę, że po prostu jej układ pokarmowy jest dopiero w fazie regulacji (ma 3 miesiące) i to być może dlatego.[/QUOTE]

A to przepraszam,nie doczytałam że to maleństwo. W takim razie wszystkie chwyty dozwolone.:lol: A raczej wszystko może się zdarzyć, więc Pańcia musi czuwać i uczyć.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xdreadx']Nie kopie dołka, tylko wygryza roślinę i dobiera się do tego co jest pod ziemią:) A jakie to ma znaczenie?[/QUOTE]

Mój terier jak kopie dołek pomaga sobie paszczą tzn zębami wyrywa korzonki i czasem ma cały pysk w korzonkach,trawie,ziemi.Pomyślałam że może twoja sunia robi coś podobnego:-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='michelleina']Bardziej przeraża mnie to że pies zamiast bawić się i gryźć swoje zabawki a ma ich sporo podgryza i gryzie domowników po kostkach szarpie za spodnie itp. Pies nie reaguje na krzyk , lekkiego klapsa traktuje jak zabawę co począć?[/QUOTE]

Odpowiedzi na to są przecież na tym wątku. Wytłumaczenie, czemu się nie "klapsuje" szczeniaka również, więc proponuję jeszcze raz uważnie przeczytać ;)

Fionka piękna, pierwsze dwie fotki anielsko kluskowate, reszta zdradza diabelstwo siedzące w oczach :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...