Jump to content
Dogomania

Szczeniak - porady dotyczące wychowania


xdreadx

Recommended Posts

[QUOTE=Martens;

Fionka piękna, pierwsze dwie fotki anielsko kluskowate, reszta zdradza diabelstwo siedzące w oczach :evil_lol:[/QUOTE]
Tez chciałam to napisać:-), zastanawiam się czy właściciele zdają sobie z tego sprawę :evil_lol: Mnie mój weścik nieźle nabrał swoim słodkim wyglądem:angel::cooldevi:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 567
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='wire fox']Do zbioru obyczajów terierów dodam oprócz pasienia się :), wykopywania korzonków i całych roślin - kopanie dziury ,a następnie wdychnie nochalem oparów ziemi i szaleńcze biegi na "ziemnym haju".[/QUOTE]

Terierowa głupawka jest:ylsuper: ale mnie bardziej zadziwia pracowitość przy kopaniu,węszeniu,poznawaniu terenu.Cżęsto wyjeżdżamy nad rzekę,mąż wędkuje a terierzysko działa i jest nie do zamęczenia.Rekord pobił pracując od 14 do 24,4 godz wymuszonego odpoczynku i od 4 do 11.Terierki sa :Dog_run:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dusiek']terierzysko działa i jest nie do zamęczenia.Rekord pobił pracując od 14 do 24,4 godz wymuszonego odpoczynku i od 4 do 11.Terierki sa :Dog_run:[/QUOTE]

Jakie to znajome... Mój szczylek na babskiej wyprawie na działkę od 21 do 5 rano non stop biegał dookoła ze szmatą w pysku albo skakał do komarów (nie usiadł nawet na sekundę), o 5 poszedł z nami spać, a od 7 dostał szajby i zaczął stróżować, bo na sąsiednią działkę przyszli robotnicy... po czym wrócił do zabawy. I tak do południa ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martens']Jakie to znajome... Mój szczylek na babskiej wyprawie na działkę od 21 do 5 rano non stop biegał dookoła ze szmatą w pysku albo skakał do komarów (nie usiadł nawet na sekundę), o 5 poszedł z nami spać, a od 7 dostał szajby i zaczął stróżować, bo na sąsiednią działkę przyszli robotnicy... po czym wrócił do zabawy. I tak do południa ;)[/QUOTE]
No,no szacun :cool2: Martens czy uwielbiasz gapić się godzinami na swojego pracującego psa ,bo ja tak :smile::oops:

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj wstawię jakieś fotki Fiony, może na spacerku uda mi się coś zrobić;)

Mam pytanie, do jakiego wieku szczeniak nie musi mieć kagańca, bo kiedyś się kierowca do mnie ostro spruł że mnie nie weźmie bo pies nie ma kagańca ( a miał wtedy niecałe 2 miesiące)... A dzisiaj się dowiedziałem, że do 10 albo 12 miesiąca nie ma obowiązku mieć kagańca, czy to prawda?

Link to comment
Share on other sites

Kilka fotek z dzisiejszego spacerku:D Fiona waga ~3,5kg vs. labrador ~ 43kg, po 20 minutach labek zadyszany a Fiona jeszcze godzinkę na placyku latała z innymi psiakami:D Ale za to po powrocie do domu, brudna jak czort nawet jeść nie chciała tylko pić i na posłanie spać:D Chyba po raz pierwszy ją taką spokojną widzę:D

[IMG]http://i55.tinypic.com/jv0kyp.jpg[/IMG]

[IMG]http://i52.tinypic.com/14j71ao.jpg[/IMG]

[IMG]http://i54.tinypic.com/2r4ptgp.jpg[/IMG]

Głupawka:D
[IMG]http://i51.tinypic.com/24n4dww.jpg[/IMG]

[IMG]http://i54.tinypic.com/10r37o2.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xdreadx']Kilka fotek z dzisiejszego spacerku:D Fiona waga ~3,5kg vs. labrador ~ 43kg, po 20 minutach labek zadyszany a Fiona jeszcze godzinkę na placyku latała z innymi psiakami:D Ale za to po powrocie do domu, brudna jak czort nawet jeść nie chciała tylko pić i na posłanie spać:D Chyba po raz pierwszy ją taką spokojną wi

[IMG]http://i52.tinypic.com/14j71ao.jpg[/IMG]
czy tą dziurę fionka pomagała kopać:hmmmm:


[IMG]http://i54.tinypic.com/10r37o2.jpg[/IMG][/QUOTE]
super duet Dawid I Goliat :evil_lol:

Fotki cudne i mały czorcik też.Mój weścik miał koleżankę JRT ,i też w 20 min go zamęczyła, ale w nagrodę pozwalała kopać razem dołki.
Jak wam idzie szkolenie małej?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xdreadx']Zdecydowałem się na szkolenie klikerem:) Ogólnie to młoda szybko się uczy tylko jest bardzo uparta i wykonuje polecenia tak jak jej sie podoba...[/QUOTE]

Klikerem też pracowałam,dobra rzecz,psy szybciej się uczą bo wiedzą dokładniej za co są nagradzane.
Muszę cię zmartwić z terierem pracuje się całe życie :evil_lol: Mój ma 5 lat i chociaż jest dosyć dobrze wyszkolony potrafi mnie zaskoczyć:cool3:,tak więc nie odpuszczam.Jeśli mogę coś poradzić,najwięcej pracuj nad przywołaniem tzn kilkanaście razy dziennie wołaj ją i nagradzaj,i tak przez wiele miesięcy.I co najważniejsze NIGDY nie karaj jak pies do ciebie przychodzi po małej ucieczce.Jeżeli ją skarcisz to pies nauczy się że dostał za to że przyszedł a nie za to że uciekł.
Pozdrawiamy świątecznie :)

Link to comment
Share on other sites

Mam pytanie na temat wilczego pazura, czy u jacków to jest jakieś niepożądane? Bo poczytałem w necie i niektórzy to traktują jako jakieś totalne zło a mi się wydaje, że to nic takiego:) Moja Fiona na wszystkich łapach ma po 5 pazurków;)

Link to comment
Share on other sites

Mam pytanie na temat posikiwania. Tzn. jak przyjdzie ktoś obcy i zaczyna do Fiony gadać albo ją głaskać to ona tak się ekscytuje, że posikuje na podłogę po kilka kropel, co jest strasznie krępujące bo ledwo ktoś przyjdzie a już trzeba po psie sprzątać, a co dopiero będzie jak gdzieś z nią pójdziemy. Jak to wyeliminować? Czy to samo z czasem przejdzie, jak tak to kiedy? Bo też głupio każdemu powtarzać w kółko, żeby ja z początku ignorował i zwracał uwagę dopiero kiedy się uspokoi, ludzie którzy mają do czynienia z psami będą wiedzieli o co chodzi ale rodzina która nie do końca jest w temacie to nie bardzo.

Link to comment
Share on other sites

Powinno przejść samo, chyba większość młodych psów tak ma - pod warunkiem, że nie będzie z tego robione zamieszanie, nie będzie za to karcona, bo wtedy może się to utrwalić.

Wierz mi, że w procesie wychowania psa spotka Cię wiele znacznie bardziej krępujących sytuacji niż ta w sumie prosta prośba do gości by nie zwracali uwagi na psa jak świruje ;) więc rób swoje i się nie przejmuj.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xdreadx']Mam pytanie na temat wilczego pazura, czy u jacków to jest jakieś niepożądane? Bo poczytałem w necie i niektórzy to traktują jako jakieś totalne zło a mi się wydaje, że to nic takiego:) Moja Fiona na wszystkich łapach ma po 5 pazurków;)[/QUOTE]

Regularnie przycinaj 5 pazur ,żeby za dużo nie urósł ,bo przy tak ruchliwym i skaczącym psie może się nadłamać, a to trochę boli.Mój zaliczył już 2 razy.Myślałam o usunięciu ale wet powiedział że to nie jest prosty zabieg.

Link to comment
Share on other sites

Mam pytanie jak reagować w sytuacji którą opiszę poniżej i co takie zachowanie oznacza?

Otóż nasza Fiona podczas zabawy stawia sierść na grzbiecie, bawi się, macha ogonem ale ma irokeza na grzbiecie:D Mało tego, wczoraj wracając ze spaceru spotkaliśmy małego szczeniaka pitbulla, mniej więcej Fiony wielkości, ale jako, że pitbul to duży pies to młody był na pewno sporo młodszy a co za tym idzie nieporadny. Fiona podeszła do niego niepozornie z zamiarem zabawy, po czym zaczęła na niego skakać i powarkiwać, stopniowo coraz bardziej, aż w końcu warczała i była negatywnie nastawiona i była gotowa się na niego rzucić, młody skumał o co chodzi i też zaczął warczeć.

No a poza tym Fiona podczas zabawy skacze na inne psy i często drapie pazurami po pysku.

Czy to pierwsze oznaki prób dominacji innych psów?

Link to comment
Share on other sites

A jak korygować zachowanie psa jak staje się nieznośny? Wcześniej pisaliście, że skoro mam klatkę to zamknąć do klatki aż się uspokoi i wypuścić, ale Fiona tak się zachowuje, że w sumie musiałaby cały dzień w klatce siedzieć.. A nie mogę pozwolić jej na to żeby gryzła, wskakiwała na łóżko i szczekała jak na nią patrzę... Wkurza mnie to zachowanie ale nie chce żeby ciągle w klatce siedziała...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...