Jump to content
Dogomania

Szczeniak - porady dotyczące wychowania


xdreadx

Recommended Posts

  • Replies 567
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No moja zjadła 3kg brita, później kupiłem 12.5kg tej karmy, jest dobra, ale Fiona już nie chce jej za bardzo jeść:/ Je ja, ale coraz mniej i schudła w dodatku, więc zmienię na coś innego skoro ta jej nie smakuje. Ogólnie brita nie wszystkie psy chcą jeść podobno, a szkoda bo dobra karma.

Link to comment
Share on other sites

Fiona jadła brit care puppy. Do niejadków nie należy, jakaś taniocha z marketu smakuje jej bardziej niż droga, dobra karma... Teraz zamówiłem nutra nuggets puppy, nie ma wyjscia 15kg kupione i będzie jeść:P czytałem wiele pozytywnych opinii o tej karmie, więc się zdecydowałem:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xdreadx']Fiona jadła brit care puppy. Do niejadków nie należy, jakaś taniocha z marketu smakuje jej bardziej niż droga, dobra karma... Teraz zamówiłem nutra nuggets puppy, nie ma wyjscia 15kg kupione i będzie jeść:P czytałem wiele pozytywnych opinii o tej karmie, więc się zdecydowałem:)[/QUOTE]

Dobry wybór. Karma nie jest droga, a bardzo porządna.

Link to comment
Share on other sites

Mam pytanie. Fiona od 2 dni wymiotuje, co zje to zwymiotuje.. Przez przypadek zgarnęła pyzy z ziemniaków i chyba od tego się pochorowała. Nie chce jeść. Co zrobić w takiej sytuacji? Martwimy się o nią:/ W dodatku jest chuda, mimo że je aż się naje. Widać jej wszystkie żebra i można spokojnie dotknąć i policzyć kręgi i wyczuć miednicę... Może mało je bo karma jej nie smakuje, je ile musi.. Czy to możliwe?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xdreadx']Mam pytanie. Fiona od 2 dni wymiotuje, co zje to zwymiotuje.. Przez przypadek zgarnęła pyzy z ziemniaków i chyba od tego się pochorowała. Nie chce jeść. Co zrobić w takiej sytuacji? Martwimy się o nią:/ W dodatku jest chuda, mimo że je aż się naje. Widać jej wszystkie żebra i można spokojnie dotknąć i policzyć kręgi i wyczuć miednicę... Może mało je bo karma jej nie smakuje, je ile musi.. Czy to możliwe?[/QUOTE]

Jeżeli od dwóch dni wymiotuje, to trzeba do weta.

Link to comment
Share on other sites

Ja miałam podobną sytuację z Cesarem, tyle ze tak nie wymiotował. Okazało sie że czegoś się nażarł, i kiedy już zrobił kupkę z tego co to było minęło.Bawił się, jedynie nie chciał normalnie jeść. Ale lepiej pójdź do weta. :)

Link to comment
Share on other sites

musisz pilnowac zeby pila wode zeby sie nie odwodnila. no i jak tylko nie bedzie miec sil albo bedzie osowiala to idzcie do weta. daisy kiedys sie tez czegos nazarla i wtedy tlumaczyl nam ze yorki moga nawet pare dni nie jesc jak im cos zaszkodzilo wazne tylko zeby pila wode, nie wiem jak z twoja rasa ale z zatruciami trzeba uwazac bo czasem sa zdradliwe :/ Daisy kiedys sie prawie przekrecila bo zjadla slimaka! najpierw wygladalo jakby cos zjadla, moja wspollokatorka nic nie mowila (a to trwalo juz 2 3 dni) dopiero w nocy jak przyjechalam z pracy i zobaczylam co sie dzieje!!! to od razu na alarm szukalam weta, daisy wymiotowala i miala rozwolnienie z krwia, slimak wypuscil jej po jakims czasie trucizne w zoladku bblleehhhh slimakow juz nie rusza od tamtej pory! a moja wspollokatorka dostala opierdziel ode mnie i od weta ze az tak dluga czekala,

Link to comment
Share on other sites

Fiona pije i to całkiem sporo, dolewam jej wody:) Już nawet je, grymasi bo grymasi bo karma jej nie pasuje ale wcina, widocznie zgłodniała i żołądek wyzdrowiał. Zwymiotowała co jej tam zalegało i już jest ok:) Jak dostanę nową karmę to ją trochę podtuczę bo chudzina taka. Tylko, że ją to ciężko podtuczyć bo strasznie ruchliwa jest i co zje to spali;)

Link to comment
Share on other sites

Tak patrzę na tą nutrę nuggets i się zastanawiam:p bo nie widzę nic dla juniora, tylko jest puppy a później adult. Aha i jest jeszcze taka:[URL="http://www.e-karma.pl/product-pol-524-NUTRA-GOLD-Breeders-Bag.html"]http://www.e-karma.pl/product-pol-524-NUTRA-GOLD-Breeders-Bag.html[/URL]. Jak Fiona skończy rok i przestanie jeść puppy to co dalej? Bo jak karma się sprawdzi to nie chciałbym jej zmieniać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xdreadx']Tak patrzę na tą nutrę nuggets i się zastanawiam:p bo nie widzę nic dla juniora, tylko jest puppy a później adult. Aha i jest jeszcze taka:[URL]http://www.e-karma.pl/product-pol-524-NUTRA-GOLD-Breeders-Bag.html[/URL]. Jak Fiona skończy rok i przestanie jeść puppy to co dalej? Bo jak karma się sprawdzi to nie chciałbym jej zmieniać.[/QUOTE]

Jak najbardziej mogę polecić karmę NGB. Jeżeli sunia szybko spala i nie tyje, to właśnie karmy tego typu będą dla niej dobre. Tego typu czyli białko w okol. 30%, a tłuszcz 20%. Takie proporcje mają też karmy typu active, a Nutrze Nuggets odmiana Professional. Nutra Gold Breeders Bag jest bezkonkurencyjna jeżeli chodzi o stosunek jakości do ceny, ale trzeba pamiętać, że ma worki tylko po 20 kg, więc dla małego psa to szmat czasu.

Link to comment
Share on other sites

No to super, to jak skończy się ta nutra nuggets puppy to kupimy nutrę gold bb, 20kg to dla Fiony pół roku jedzenia, ale to dobrze bo jak raz się kupi to będzie:) najpierw zobaczymy jakie kupy będą po nutrze i ogólny wygląd:) ale naczytałem się tyle pozytywnych opinii, że jestem spokojny:)

Kurcze też mam pytanie odnośnie jedzenia. Bo Fiona ostatnio bierze do pyska po kilka kulek, wypluwa i część zjada a część zostaje i bierze nowe.. Wynikiem tego jest straszny syf dookoła miski i przy tym trochę zmarnowanej karmy. Jak wyeliminować takie zachowanie? Dawać mniej, aby czyściła do zera? Tylko, że ja daję tyle ile zje, bo jest chuda i chcę, żeby troszkę przytyła;)

Link to comment
Share on other sites

Ona tak robi ze stara karma tj britem a wybiera i zjada nutrę. Teraz nie wiem co zrobić, bo mam jeszcze brita na 1-2 dni i 15kg nutry, a nie będę przecież karmy marnował. Chyba będę karmił ją samym britem do końca a później samą nutrę dostanie skoro tak wybiera i roznosi. Tylko jest problem bo ona teraz już nie chce w ogóle jeść brita i na śniadanie nie zjadła nic. Jak zgłodnieje to i brita zje, chyba twardo i konsekwentnie do tego podejdę, bo pies nie może mi tu grymasić i na głowę wchodzić;p

Link to comment
Share on other sites

z daisy byl problem prawie 1.5roku, wybierala, wybrzydzala albo ustawiala sobie kupki jedzienia kolo miski i dopiero wtedy je jadla a ze weterynarz powiedzial zeby jej mokrego nie dawac to byl z nia duzy problem. dopiero pozniej znalazlam im przypadkiem karme u weta ktora byla dla doroslych psow ale w takich malych kawaleczkach jak dla maluchow i to byl strzal w dziesiatke :) moze karma dla twojego tez jej za duza albo za twarda???? u daisy podzialalo, rok dostawala ta mniejsza a teraz wcina normalna

Link to comment
Share on other sites

Fiona już zjadła tego brita, nie dałem się:D Nutra jej tak smakuję, że aż się trzęsie jak widzi, że jedzenie będzie, troszkę małe te bobki ale daję jej jeść na dwa razy w mniejszych ilościach, żeby gryzła a nie łykała, bo za pierwszym razem się rzuciła jakby miesiąc nie jadła... Ogólnie staram się ją przygotować do jedzenia, tzn wszystkie komendy po kolei robi, daję jej kilka grochów po jednym z ręki, żeby pogryzła i dopiero do miski, a nie tak z biegu bo wtedy 3s i karmy nie ma a Fiona lata i szuka więcej.

Link to comment
Share on other sites

Witam,

Niedawno zamieszkał u nas psina. Troszkę podobny do JRT, ma ok 3mce. Mam problem, dlatego postanowiłam zwrócić się do Was po radę. Myślę, że to gdzieś jest na forum, ale nie mogę znaleźć, przepraszam.

Chodzi mi o przysmaki dla psa. Smaki, czytałam też o żwaczach i śmierdzielach. Co to właściwie jest?

Psina jest fajna, chętna do zabawy i nauki. I z tą nauką mam problem. Nie wiem czym nagradzać. Kupiłam w zoologicznym ciastka w paczce i na wagę (takie malutkie kosteczki firmy Bosch), kupiłam takie kabanosy dla psa - kilka w woreczku. I moja psina to wszystko ma w d... Jedyne z czego naprawdę się cieszy to kiełbasa, ale nie chcę mu dawać jej dużo.
Przyjął też kurzą łapkę, ale to dla niego zabawa na pół dnia. Nie mogę mu dawać kurzej łapy za każdym razem jak przyjdzie na wołanie albo zrobi siku... Smakował mu też taki kabanos z zoologicznego - pakowany pojedynczo, ale on kosztował prawie 5 zł za sztukę, poza tym bardzo posmakował kotom, które go kradną psinie i nie ma nagrody... chciałabym namierzyć coś fajnego, tańszego... Kabanosa próbowałam dawać na raty - po kawałku, ale szybko stwardniał i już nie był fajny...

Bardzo proszę o sugestię, mam nadzieję, że wybaczycie zawracanie głowy takimi drobiazgami :)

PS. Czytałam o parówce jako nagrodzie, chodzi o zwykła parówkę?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...