Jump to content
Dogomania

Schron KIELCE - mini-goldenka GAFA odeszła za TM [*][*][*] , czy inne też odejdą?????


andzia69

Recommended Posts

[quote name='Majaa']Agnieszko24 jak moge pomóc z krwią moich zwierzaków ? Kanaryjczyk Harry i poprzednia znajda Dzika byli dawcami krwi W chwili obecnej nikt krwi nie szuka, a my dalej chętni do jej oddawania[/QUOTE]

Dziękuję Maaju za propozycję pomocy, ale szkraby są na tymczasie na śląsku. Jeśli sunia przeżyje noc, jutro w Katowicach będzie miała robioną transfuzję. Musi to być krew odwirowana, koszt jednej porcji to 300 zł :( Ale wystarczy ona dla 3 chorych szczeniaków. Zbieramy pieniądze na transfuzję..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agnieszka24'] Musi to być krew odwirowana, koszt jednej porcji to 300 zł :( Ale wystarczy ona dla 3 chorych szczeniaków. Zbieramy pieniądze na transfuzję..[/QUOTE] Przerabialam to i wiem również, że dawca Harry mógłby mieć szansę na przeżycie, gdyby nie opieszałość i przede wsystkim ......... brak wiedzy ............. pracowników SGGW. Mógł dostać swoją własną krew .........., ale SGGW nie widziało takiej potrzeby ;(

W tej sytuacji więc deklaruję 100 zł wsparcia tylko proszę o dwie rzeczy: 1. konto dla wpłaty na PW 2. jeśli jesteście w tej kwestii zorientowani, to podeślijcie mi info nt. banków krwi, które szukają dawców. Znając wymagania z 'dawnych' czasów, obecnie tylko jeden mój pies spełnia wymagania, co do wagi minimalnej dawcy krwi!

Link to comment
Share on other sites

Wracam do betonowania. Złożyłem prośbę o wykonanie kontroli terenu schroniska dla zwierząt w Kielcach z uwagi na podejrzenie samowoli budowlanej, której dopuścił się PUK na terenie schroniska.
Schronisko za ostanie 6 m-cy nie uzyskało żadnego pozwolenia na budowę, ani też nie wystąpiło ze zgłoszeniem zamiaru wykonania robót budowlanych przewidzianych procedurą przygotowawczą ze złożeniem zgłoszenia zamiaru wykonania robót włącznie np drogi i place.

Z uwagi na to, że beton zakrył już niejedną tajemnicę trzeba wykazywać czujność. Proszę wszystkich kieleckich samurajów o wizytowanie schronu i dokumentowanie fotograficzne miejsc wykonywania wszelkich nowych robót budowlanych z betonowaniem włącznie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pies Wolny']Wracam do betonowania. Złożyłem prośbę o wykonanie kontroli terenu schroniska dla zwierząt w Kielcach z uwagi na podejrzenie samowoli budowlanej, której dopuścił się PUK na terenie schroniska.
Schronisko za ostanie 6 m-cy nie uzyskało żadnego pozwolenia na budowę, ani też nie wystąpiło ze zgłoszeniem zamiaru wykonania robót budowlanych przewidzianych procedurą przygotowawczą ze złożeniem zgłoszenia zamiaru wykonania robót włącznie np drogi i place.

Z uwagi na to, że beton zakrył już niejedną tajemnicę trzeba wykazywać czujność. Proszę wszystkich kieleckich samurajów o wizytowanie schronu i dokumentowanie fotograficzne miejsc wykonywania wszelkich nowych robót budowlanych z betonowaniem włącznie.[/QUOTE]


w poniedziałek wybieram się do schronu...nie wiem czy mnie wpuszczą...ale jeśli to spróbuję coś popstrykać;) ten jełopek z konferencji, który dukał pełni teraz obowiązki kierowniczki! i podobno można robić zdjęcia za jego zgodą tylko:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='"Eliza_sk"']Wczoraj od nas byli w schronie, jest jakieś 50 psów mniej i coś budują ...[/quote]

[B]Rozumiem, że fakt brakujących ok. 50 psów natychmiast zgłosiliście na piśmie co najmniej n/w:
1. NIK Warszawa
2.Prokuratura Generalna
3. Prokuratura Apelacyjna w Krakowie
4. Prokuratura Okręgowa w Kielcach
5. Wojewódzka Inspekcja Weterynaryjna w Kielcach
6. Powiatowa Inspekcja Weterynaryjna w Kielcach
[/B] [B][SIZE=2]7. Pełnomocnik do Spraw Zwierząt przy Prezydencie RP[/SIZE][/B]
[B][SIZE=2]8. Parlamentarny Zespół Przyjaciół Zwierząt[/SIZE][/B]
[B][SIZE=2]9. Pani Joanna Senyszyn Posłanka do Parlamentu Europejskiego[/SIZE][/B]
[B][SIZE=2]10. Pan Konstanty Miodowicz Poseł na Sejm RP[/SIZE][/B]
[B][SIZE=2]11. Pan Paweł Suski Poseł na Sejm RP[/SIZE][/B]
[B][SIZE=2]12. Biuro Ochrony Zwierząt Warszawa[/SIZE][/B]
[B][SIZE=2]13. Telewizja Polska S.A. Celownik[/SIZE][/B]
[B][SIZE=2]14. Gazeta Wyborcza[/SIZE][/B]

[B]Koniecznie trzeba domagać się natychmiastowej realizacji wniosku dot. m.in. odsunięcia kierownicy oraz [U]spisu z natury psów przebywających w schronie wraz z obligatoryjnym czipoweniem[/U][/B].

Link to comment
Share on other sites

[quote name='eliza_sk']Wczoraj od nas byli w schronie, jest jakieś 50 psów mniej i coś budują ...[/QUOTE]
Taaak? A niby po co budują? Przecież niedługo ma być przetarg na prowadzenie schronu w którym podobno PUK ma nie brać udziału. No to się przecież nie opłaca co kolwiek budować jak ma nie być ich, nie? Jest tak jak myślałam - chcą nas wyślizgać z interesu, a to całe pitolenie o przetargach i tym podobnych pierdołach to tylko dla zamydlenia oczu i przeczekaniu burzy. Jeszcze miesiąc i schron całkiem opustoszeje:angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='eliza_sk']Wczoraj od nas byli w schronie, jest jakieś 50 psów mniej i coś budują ...[/QUOTE]
Co prawda parę odpowiedzi na ten post już jest, ale .... Eliza_sk mam pytanie kto ? od Was i co dalej ? Z uporem maniaka powtarzam działanie musi być profesjonalne (podbudowane wiedzą prawniczą i natychmiastowe). Jeśli nie możesz inaczej pisz do mnie na PW lub maila (link na dogo do mojego maila jest aktywny). Jeśli czegoś się obawiacie ja zrobię co trzeba - dajcie mi szansę. Sam wpis "jakieś 50 psów mniej i coś budują" :crazyeye::crazyeye::crazyeye: mnie nie przeraża - choć powinien, ale .... i to bardzo.
Kto liczył te psy ? co widzieliście ? kto może napisać coś dokładniej ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='andzia69']w poniedziałek wybieram się do schronu...nie wiem czy mnie wpuszczą...ale jeśli to spróbuję coś popstrykać;) ten jełopek z konferencji, który dukał pełni teraz obowiązki kierowniczki! i podobno można robić zdjęcia za jego zgodą tylko:lol:[/QUOTE]
Dasz radę , czekamy ..., może w dwie osoby lub więcej, wtedy wszystkich na raz nie upilnuje. Róbcie zdjęcia z wysokości pasa, nie rzuca się w oczy.

Link to comment
Share on other sites

W dniu 10 października 2010 r. wysłałam do Prezesa NIK wniosek o kontrolę. Podaję link (post nr 170):
[URL="http://www.dogomania.pl/threads/194065-Kielecka-mordownia-w-Dyminach-pocz%C4%85tek-ko%C5%84ca-gehenny-zwierz%C4%85t%21?p=15553664&poste"]http://www.dogomania.pl/threads/194065-Kielecka-mordownia-w-Dyminach-początek-końca-gehenny-zwierząt!?p=15553664&poste[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Jest specjalny portal dla kotów o nazwie miau.
Na dogo jest miejsce dla kotów w dziale o innych zwierzętach.

Wilczek - czy mogłabyś pójść do Urzędu Miasta Kielce i poprosić o kserokopię umowy zawartej pomiędzy PUK, a Urzędem Miasta Kielce dot. schroniska, wyłapywania psów - całość z załącznikami?
W kancelarii powiedzą Ci dokładnie, gdzie się zgłosić, zaś ksero musisz otrzymać na podstawie ustawy o dostępie do informacji publicznej.
Bardzo proszę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pies Wolny']Co prawda parę odpowiedzi na ten post już jest, ale .... Eliza_sk mam pytanie kto ? od Was i co dalej ? Z uporem maniaka powtarzam działanie musi być profesjonalne (podbudowane wiedzą prawniczą i natychmiastowe). Jeśli nie możesz inaczej pisz do mnie na PW lub maila (link na dogo do mojego maila jest aktywny). Jeśli czegoś się obawiacie ja zrobię co trzeba - dajcie mi szansę. Sam wpis "jakieś 50 psów mniej i coś budują" :crazyeye::crazyeye::crazyeye: mnie nie przeraża - choć powinien, ale .... i to bardzo.
Kto liczył te psy ? co widzieliście ? kto może napisać coś dokładniej ?[/QUOTE]


Wczoraj wysłałam do schronu 2 chłopaków z naszego Stowarzyszenia (tych, którzy zatrzymali taczki), żeby się rozejrzeli co i jak:

- nowe gęby, dotychczasowych oprawców nie stwierdzono
- pełna kultura, ugrzecznienie, tylko pan za nimi cały czas chodził
- zdjęcia wolno robić za zgodą kierownika (ale i tak nie mieli aparatu, bo akcja była spontaniczna)
- psów 130 sztuk (w tym 1 "zakaźny", 2 "agresywne"), policzyli wszystkie, które widzieli - podobno 5 października było 174 sztuki
- wszystkie psy mają obroże i numery
- z tyłu coś budują, wygląda na wybieg

Chłopcy stwierdzili, że na pierwszy rzut oka widać, że w boksach opustoszało.
O naszych spostrzeżeniach poinformowałam wczoraj ŚTOZ. My się niczego nie obawiamy, ale obowiązki nas przygniatają, działamy tu we 2 osoby i oprócz schronu zajmujemy się jeszcze "kilkoma" sprawami.
[B]
Niech każdy kto może, odwiedza teraz schron, jak najczęściej. Te ciule nie mogą być pewni dnia ani godziny.[/B]

Link to comment
Share on other sites

Potter - a czy te pozamykane wcześniej 'katakumby' są otwarte, czy nadal robią za tajemne schowki. Może razem z Ewab odwiedzicie PLW i poprosicie o pilną wspólną wycieczkę do schronu pod pretekstem oglądu nowych porządków. Może dziewczyny - redaktorki z Wyborczej dałyby się też namówić na taki 'wypad' ?

Link to comment
Share on other sites

Chodzi Ci o izolatkę? 5 października była otwarta na oścież, pomimo, że w środku był pies. Jak było wczoraj nie wiem, rano będę się widziała z chłopakami.
Na wspólną wycieczkę oczywiście się piszę, o ile ktoś ją zorganizuje (powiatowy, prasa, itp.).
My w tej chwili walczymy tutaj z zalewem zgłoszeń o bezdomnych psach - wszystkie okoliczne gminy dzwonią do nas, bo Dyminy przecież zamknięte... Można ocipieć.

Link to comment
Share on other sites

Mus wytrzymać, innego wyjścia nie ma - toż to stan "W", a nawet do kwadratu. Trzeba utrzymać presję i napór prasy - to jedyna okazja, żeby dostali porządny wpie......., potem zacznie się procedura czynności mało przyjemnych, czyli przesłuchań - nie mogą ostygnąć. Chwasty palić kwasem, ogniem, byle czym, byle paliło i smażyło.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...