Jump to content
Dogomania

Schron KIELCE - mini-goldenka GAFA odeszła za TM [*][*][*] , czy inne też odejdą?????


andzia69

Recommended Posts

[quote name='backbone']Dzięki Darkowi z Kieleckiej Grupy Viva!, mamy nagrane i opublikowane fragmenty konferencji prasowej z 28 Czerwca:

[url]http://www.zuzu.pl/forum/prawa-zwierz%C4%85t/konferencja-prasowa-%C5%9Btoz-fragmenty-z-dnia-28-06-2011[/url][/QUOTE]

Darek Dziękuje za opublikowanie ! Padły tu słowa, bardzo istotne

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wilczka']super sprawa-czyste nagranie bez komentarzy,bez wycinania slow z kontekstu zdania-opinie wydaje kazdy sam po obejrzeniu
szkoda tylko ze nie ma tomkowej wypowiedzi,ale moze ktos nagral i da....[/QUOTE]
Mnie osobiscie nie brakuje Tomkowej wypowiedzi, im mniej kalumni i nieprawdziwych slow, tym milej dla ogladajacego.

Link to comment
Share on other sites

To może ja też napiszę co zaobserwowałam w Kielcach, kiedy byłyśmy z Anią (naszą wolontariuszką) po psiaki, które znalazły schronienie w Przyborówku (są jeszcze u nas i czekają na domy, dopiero jednemu się poszczęściło). Dotarliśmy do schroniska, przywitała nas Andzia i od tej pory była jedyną osobą, która nam pomogła w zadecydowaniu które bierzemy, złapaniu, schowaniu do klatek, itp.) Pojawiła się też niska blondynka z pasemkami w kaloszach w kratkę, której zachowanie nas z lekka zdziwiło, bo oprócz przedziwnych komentarzy, chodzenia z kąta w kąt, ubolewania nie pomogła zbyt wiele. Nie znałyśmy psów, czułyśmy się jak intruzy, choć przyjechałyśmy pomóc. Połowa psów, które chciałyśmy wziąć (wybierałyśmy starsze, zdominowane, itp) okazały się ulubieńcami tejże blondynki- nie do zabrania. Miałyśmy problem ze złapaniem kilku psiaków, musiałyśmy robić to same wchodząc do boksów, blond Pani wyrażała swoje ubolewanie nad tym, że robimy to w sposób zły, za szybko, zbyt brutalnie (nie myśląc o tym, że mamy 400km do domu, a było już popołudnie) a poza tym, to ona się boi nam pomóc.. Jedyną osobą, która nam pomagała, w międzyczasie coś załatwiała, odbierała telefony była Andzia. Co jeszcze nas zdziwiło? Masa wolontariuszy we wnętrzu, brudne boksy, psy zdominowane (a nawet gryzione) , które powinny być osobno - w boksach z dominantami (twierdzono, że nie ma innych miejsc... były). U nas (w Przyborówku) takiego stężenia wolontariatu jednego dnia nie widziałam od kilku lat a zdominowanych psów i dużej ilości odchodów w boksie brak...
Przywiozłyśmy kilka worków rzeczy które mogły posłużyć za posłania dla psów z boksów wewnętrznych, od rudej Pani usłyszałyśmy, że chyba żartujemy, to oni oddadzą dla biednych dzieci :|
Tak więc zabrałyśmy psy, odjechałyśmy, szkoda, że potraktowano nas jak intruzów, dobrze, że na miejscu była choć jedna osoba nam życzliwa. Bo blondyneczka i inni to tak mocno średnio...

[B]A tak przy okazji, zapraszam do pomocy naszym kieleckim psom w liczbie 9- czekają w Przyborówku, tu wątek:

[url]http://www.dogomania.pl/threads/197920-Pom%C3%B3%C5%BC-uratowanym-z-kieleckich-Dymin!-10-psiak%C3%B3w-u-P.Wandy-czeka[/url]!!![/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Weronia']
Przywiozłyśmy kilka worków rzeczy które mogły posłużyć za posłania dla psów z boksów wewnętrznych, od rudej Pani usłyszałyśmy, że chyba żartujemy, to oni oddadzą dla biednych dzieci :|[/QUOTE]

he he.. to chyba paniusia z TOZ-u ;)

Link to comment
Share on other sites

ja też proszę o pomoc dla tych psiaków...p. Wanda nam pomogła, dziewczyny zjechały kupę kilometrów i...psiaki zostały zapomniane:(

Przypomnę tylko, ze te psiaki zostały wzięte ok. 7 grudnia - 8 grudnia Weronia założyła im wątek. Wówczas udzielałam się w schronie wolontariacko i podczas tej akcji miałam pierwsze "światełko ostrzegawcze"...każdy pies był "ulubiony" - czyli nie do zabrania...wybierałyśmy więc psiaki wycofane, strachliwe, starsze...najbardziej wkurzył mnie brak pomocy przy wyciąganiu z boksu, potem brak pomocy w momencie, gdy psiak przegryzł taśmę, z której była zrobiona pętla i...zostałam z wielkim psem, kłapiącym ze strachu zębami sama:)...no ale nic to - psiak pojechał:)


[URL="http://img208.imageshack.us/i/p1200953.jpg/"][IMG]http://img208.imageshack.us/img208/7296/p1200953.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Weronia'] ....... od rudej Pani usłyszałyśmy, że chyba żartujemy, to oni oddadzą dla biednych dzieci :|
Tak więc zabrałyśmy psy, odjechałyśmy, szkoda, że potraktowano nas jak intruzów, dobrze, że na miejscu była choć jedna osoba nam życzliwa. Bo blondyneczka i inni to tak mocno średnio...
[/QUOTE]
No i wreszcie się dowiedziałem, kto to tak zajadle na lokalnych forach wypisuje ciągle , że dziećmi trzeba się zajmować , a nie psami ;). Jasne, dziećmi też - to się bierz ktosiu porąbany :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wilczka']qrwa i znowu krew mnie zalewa....ja wymiekam-poddaje sie:([/QUOTE]

Wilczka, trzeba wiedzieć i robić swoje, pisaniną się nie przejmować. Z dziennikarstwem nie ma to nic wspólnego, jak wykazał dobitnie Pies Wolny; ktoś pisze, bo musi, bo mu płacą, ale, że nie ma pojęcia o czym i do kogo :shake:

Przykro mi, że na ten moment mogę Was tylko wirtualnie wspierać, po cichu trzymać kciuki - róbcie swoje, bo robicie to dobrze, i wiem, że z taką ekipą nasze kielecki psiaki nie zginą.

Pozdrawiam serdecznie

Link to comment
Share on other sites

[url]http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110703/POWIAT0104/8307568[/url]

Bardzo Was proszę o rozważne komentarze. Jak na amerykańskim filmie - każde słowo może być skierowane przeciwko nam.
Staraliśmy się prowadzić otwartą politykę informacyjną. Niestety nie jesteśmy w stanie prostować każdej błędnej informacji. Pamiętajcie, że ten wątek czytają również osoby postronne, które z różnych powodów nie zawsze wyciągają właściwe wnioski.

Link to comment
Share on other sites

Sami widzicie ze miastu musicie powiedziec a wlasciwie napisac, stanowcze[B] NIE[/B]!!! Wedlug mojej oceny to doniesienie do prokuratury powinno byc skierowane przeciwko UM. Pytam sie na jakiej podstawie UM wiedzac o tym ze nie ma w Dyminach schroniska, kazuje wam wylapywac zwierzata. To wy skierujcie pismo do prokuratury na UM, o zmuszanie, szantazowanie was do lamania prawa. Powtarzam to nie na org. spoczywa obowiazek opieki nad bezdomnymi zwierzetami a do gmin.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje'] Powtarzam to nie na org. spoczywa obowiazek opieki nad bezdomnymi zwierzetami a do gmin.[/QUOTE]
A gdzie jest [B]konkretny[/B] artykuł w którym jest stwierdzony [B]obowiązek[/B] gmin opieki nad bezdomnymi (bezpańskimi - wg. jednego z posłów) zwierzętami. Jak do tej pory to gmina może, ale nie musi. Poza tym posłowie nie są zbyt przychylni zmianom ustawy o ochronie zwierząt. Tylko fascynacji czworonogów walczą o nie w sejmie. Ale tych jest niewielu.

Link to comment
Share on other sites

Psie Wolny,Roszpunko i wszyscy inni-DZIEKUJE!!!!!!!! dobre slowo bardzo wspiera i stawia na nogi:):):)to chwilowy kryzys(jestem tylko czlowiekiem)ale juz jest lepiej:):)juz wiem ze jak nasza brygada bedzie przez was wspierana-nie ma bata!!!!nie damy sie i nie nie zrobimy nic co byloby poczynaniem na krzywde naszych zwierzakow!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pies Wolny']Spoko i luz. Bolszewickie gadzinówki pod zamówienie pisane. Po pierwsze trzeba pomyśleć komu to szambopisanie przygotowuje grunt i pod co. Kto to zamawia ?
Po drugie : zapamiętać - Angelina Kosiek = zero uczciwości, zero sprawności intelektualnej w ocenie faktów.
[/QUOTE]

"Pies Wolny" innych poucza, a sam narusza regulamin. Dla przypomnienia! Istnieje coś takiego, jak regulamin forum, a konkretnie pkt. 3.

[I]"3. OPINIA, KRYTYKA

Jeśli chcesz przedstawić opinię na temat kogoś/czegoś, niech będzie to opinia oparta na Twoich osobistych oświadczeniach, poparta dowodami, a także [B]podpisana Twoim imieniem i nazwiskiem[/B]. [B]Każda inna jest [U]niewiarygodna[/U]. Krytyka anonimowa będzie usunięta, wobec czego zastanów się zanim zaczniesz kogoś krytykować z imienia i nazwiska lub w sposób jednoznacznie identyfikujący. [/B]
Publikowanie danych osobowych i teleadresowych, a także prywatnych wiadomości innych osób jest zabronione."
[/I]

Do [B]Admin[/B] - post kwalifikuje się do wykasowania.

Link to comment
Share on other sites

W związku z tym co wymyślają na temat schroniska różne ciemne typy, ponawiam propozycję - może już czas znowu zwrócić się o pomoc do mediów (Uwagi, Interwencje...). Niedługo wybory, może warto byłoby narobić trochę smrodu wokół urzędasów i tym podobnych obiboków? Bo ztego co widzę coraz ciaśniej zaciska się pętla na "szyi" ŚTOZU

Link to comment
Share on other sites

[quote name='arkad']A gdzie jest [B]konkretny[/B] artykuł w którym jest stwierdzony [B]obowiązek[/B] gmin opieki nad bezdomnymi (bezpańskimi - wg. jednego z posłów) zwierzętami. Jak do tej pory to gmina może, ale nie musi. Poza tym posłowie nie są zbyt przychylni zmianom ustawy o ochronie zwierząt. Tylko fascynacji czworonogów walczą o nie w sejmie. Ale tych jest niewielu.[/QUOTE]

[B]Art. 11 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt (Dz.U.03.106.1002) stanowi:
Zapewnienie opieki bezdomnym zwierzętom oraz ich wyłapywanie należy do zadań własnych gmin.[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Odi'][B]Art. 11 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt (Dz.U.03.106.1002) stanowi:
Zapewnienie opieki bezdomnym zwierzętom oraz ich wyłapywanie należy do zadań własnych gmin.[/B][/QUOTE]

To samo, ale rozszerzone...

[I]Art. 11
11.1 Zapewnianie opieki bezdomnym zwierzętom oraz ich wyłapywanie należy do zadań własnych gmin.
11.2 Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji w porozumieniu z Ministrem Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa określi, w drodze rozporządzenia, zasady i warunki wyłapywania bezdomnych zwierząt.
11.3 Wyłapywanie bezdomnych zwierząt oraz rozstrzyganie o dalszym postępowaniu z nimi [B]może[/B] odbywać się wyłącznie na mocy uchwały właściwej rady gminy, podjętej po uzgodnieniu z państwowym lekarzem weterynarii działającym na podstawie odrębnych przepisów oraz po zasięgnięciu opinii upoważnionego przedstawiciela Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce lub innej organizacji społecznej o podobnym statutowym celu działania.
11.4 Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce oraz inne organizacje społeczne o podobnym statutowym celu działania mogą zapewniać bezdomnym zwierzętom opiekę i w tym celu prowadzić schroniska dla zwierząt, w porozumieniu z właściwymi organami samorządu terytorialnego.

[/I]
Poza tym jeszcze to:

[I]ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI

z dnia 26 sierpnia 1998 r.
w sprawie zasad i warunków wyłapywania bezdomnych zwierząt.
(Dz. U. z dnia 5 września 1998 r.)[/I]


Ale co z tego, skoro to są zadania własne gmin i zależne od widzimisie urzędników gminnych w pionie tzw. "ochrony środowiska"
A ci bardziej chronią "środowisko", niż bezdomne zwierzęta.

Póki co przepisy jeszcze się nie zmieniły i wychodzi na to, że jeszcze długo się nie zmienią.
Ale to temat poruszony na innych wątkach, więc nie ma co tutaj się o tym rozpisywać.

Link to comment
Share on other sites

Napisał :
[quote name='arkad']A gdzie jest [B]konkretny[/B] artykuł w którym jest stwierdzony [B]obowiązek[/B] gmin opieki nad bezdomnymi (bezpańskimi - wg. jednego z posłów) zwierzętami. Jak do tej pory to gmina może, ale nie musi. Poza tym posłowie nie są zbyt przychylni zmianom ustawy o ochronie zwierząt. Tylko fascynacji czworonogów walczą o nie w sejmie. Ale tych jest niewielu.[/QUOTE]
Odpowiedziała :
[quote name='Odi'][B]Art. 11 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt (Dz.U.03.106.1002) stanowi:
Zapewnienie opieki bezdomnym zwierzętom oraz ich wyłapywanie należy do zadań własnych gmin.[/B][/QUOTE]
Znowu napisał :
[quote name='arkad']To samo, ale rozszerzone...

[I]Art. 11
11.1 Zapewnianie opieki bezdomnym zwierzętom oraz ich wyłapywanie należy do zadań własnych gmin.
11.2 Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji w porozumieniu z Ministrem Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa określi, w drodze rozporządzenia, zasady i warunki wyłapywania bezdomnych zwierząt.
11.3 Wyłapywanie bezdomnych zwierząt oraz rozstrzyganie o dalszym postępowaniu z nimi [B]może[/B] odbywać się wyłącznie na mocy uchwały właściwej rady gminy, podjętej po uzgodnieniu z państwowym lekarzem weterynarii działającym na podstawie odrębnych przepisów oraz po zasięgnięciu opinii upoważnionego przedstawiciela Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce lub innej organizacji społecznej o podobnym statutowym celu działania.
11.4 Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce oraz inne organizacje społeczne o podobnym statutowym celu działania mogą zapewniać bezdomnym zwierzętom opiekę i w tym celu prowadzić schroniska dla zwierząt, w porozumieniu z właściwymi organami samorządu terytorialnego.

[/I]
Poza tym jeszcze to:

[I]ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI

z dnia 26 sierpnia 1998 r.
w sprawie zasad i warunków wyłapywania bezdomnych zwierząt.
(Dz. U. z dnia 5 września 1998 r.)[/I]


Ale co z tego, skoro to są zadania własne gmin i zależne od widzimisie urzędników gminnych w pionie tzw. "ochrony środowiska"
A ci bardziej chronią "środowisko", niż bezdomne zwierzęta.

Póki co przepisy jeszcze się nie zmieniły i wychodzi na to, że jeszcze długo się nie zmienią.
Ale to temat poruszony na innych wątkach, więc nie ma co tutaj się o tym rozpisywać.[/QUOTE]

Skomentować ? :crazyeye: nie da się. TI wymieszany z OSM.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...