Jump to content
Dogomania

obiązkowa steryzlizacja zwierząt domowych


spring_

Recommended Posts

Shih tzu - skoro nie chcesz przyjąć do wiadomości jaka jest teraz sytuacja schronisk, psów bezdomnych i tych które mają dom ale są niechciane i nieodpowiednio traktowane, nie czujesz że sprawa staje się coraz poważniejsza, że potrzeba naprawdę [U]odpowiednich[/U] środków żeby temu zaradzić bo nic innego jakoś do tej pory nie skutowało, bagatelizujesz problem bezmyślnego rozmnażania inadpopulacji zwierząt, usprawiedliwiasz pseudohodowców liczących na szybki zarobek kosztem zdrowia zwierząt, uważasz że zwierzęta są po to żeby ci służyć, dorabiasz sobie spiskowe teorie dziejów na temat psów rasowych, zarzucasz ze nie otwieramy się na potrzeby innych jednocześnie zaznaczając że nie szukasz poparcia, wyśmiewasz się że nic nie robimy podczas gdy nic o nas nie wiesz, to może poczytaj topik jeszcze raz od początku, przejrzyj sobie dział PWP, postaw się w sytuacji psa w schronisku, a jeśli i to nie zmieni twojego podejścia do może ja ze swojej strony zakończę tą dyskusję.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 296
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Gucio']mortiza - naprawde niewielu ludzi na wsi dba o wlasne zwierzaki!!! Wiem, mieszkam na wsi i takich osob jest tu moze ze 3 łącznie ze mną??? :roll:

Obowiazkowa kastracja byla by super. A nasz polski rząd zamiast wydawać 300 MLN !!!! zł na wysyłanie wojsk za granice mógłby ze 40 MLN przeznaczyć z tej sumy na kastracje zwierząt !!!![/quote]


już się pogubiłam w tym wszystkim.myślałam że chcecie polepszyć sytuacje psów a nie pozbywać się kundelków.co da sterylizacja jeżeli rolnik i tak będzie mieć psa na metrowym łańcuchu bez wody i jedzenia.
Przecież zaostrzeniem prawa więcej się osiągnie

Link to comment
Share on other sites

[quote]

Może, pomysł z edukacja ludzi na wioskach, to też nie jest pomysł ??
Wiem !!! Mam !!! Najlepszy pomysł to siedzieć w domu na dupie przed komputerem i komentować !!!! Tak to wam wychodzi najlepiej !!!![/quote]

Ela,przykro mi to pisac,bo mialam o Tobie calkiem inne zdanie.
Jednakze "siedzenie na dupie" o co oskarzasz innych jest najwyrazniej Twoja dewiza.Chcialas ,aby Ci udzielic informacji o Akcji,chcialas pomoc...
Pomimo nawalu obowiazkow odpisalam Ci,zaproponowalam,ze zabiore na Akcje do Lubina,Legnicy.Z Twojej strony byla cisza.Ty robisz wielkie "haloo" tylko w necie,kreujesz sie na osobe inna ,niz jestes.Wiedz,ze klamstwo ma krotkie nogi ! Lubisz pomagac,jesli ktos to robi za Ciebie.
Jestem zaskoczona Twoim zdaniem w sprawie sterylek ! Masz dwie suki,problemy mieszkaniowe i szczeniaki na karku.Ludzie chcieli Ci pomoc i szukali miejsca,gdzie najtaniej wysterylizowalabys Sonie.Tymczasem Ty,bez braku jakiegokolwiek rozsadku rozmozylas suke i jestes przeciwko sterylizacji?!!! I my,Dogomaniacy mamy potem pomagac psom,ktore Ty beztrosko rozmnazasz??!! Nie pisz,ze ciaza Viki to przypadek.Nie byloby przypadku,gdyby byla wysterylizowana.
Wiesz,bronilam Cie do tej pory,gdy ktos do mnie na priva pisal rozne rzeczy na Ciebie.Jednakze oczy mi sie otworzyly! Bylam bardzo naiwna !
Po ostatniej rozmowie ,gdy Sonia wrocila do was,powiedzialas,ze juz jej nie oddasz,bo "ona was kocha,zaufala wam i nie moze byc gdzie indziej".Tymczasem tego samego dnia dostaje maila na PW z informacja od Dogomaniaczki,ze znow jej szukasz domu!!!
Dziewczyno,zmadrzej wreszcie i przestan macic w glowie ludziom,ktorzy faktycznie cos dobrego chca zrobic dla psow !!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shih tzu']czyli zaczynam rozumieć. wam jednak chodzi tylko wyłączność na sprzedaż psów. nie docierają do was żadne argumenty czy rozwiązania ponieważ to wam zależy na kasie która bedzie wieksza jak wykończycie hodowców w typie rasy. żałosne . macie po prostu klapki na oczach i jesteście bardzo zachłanni[/quote]

Ja nie mam hodowli,mam jednego psa bez rodowodu,ktorego w tym roku wykastruje.
Nikt tu,bedac za sterylizacja czy kastracja,nie ma na mysli monopolu na hodowanie jakiejs rasy !
Oprocz tego,ze psy z pseudohodowli sa tanie,bo taki "hodowca" rzadko dba o potrzeby ciezarnej suki i o warunki medyczne i sanitarne szczeniakow,to dodatkowo tacy "hodowcy" stanowia szara strefe.
Nie placa podatkow-czysty zysk jak najmniejszym kosztem.Psow jest duzo,wiec znacznie potanialy,sprzedawane sa z samochodu na gieldach czy bazarach.Szczeniaki paro tygodniowe(3-4) tkwia wystawione na slonce czy deszcz przez pol dnia,bo ktos je chce szybko sprzedac.
Swojego psa kupilam z pseudohodowli.Byla zima,a facet trzymal szczeniaki w zimnej sieni,dawal puszke pedigree na 8 szczeniat,suki przy nich nie bylo-spala w domu....Wszyscy sie bardzo ucieszyli,ze juz zabieram szczeniaka(mial 4 tygodnie),bo "tato kupi komputer" !!
Moj pies jest wnetrem.Jego ojciec tez pewnie nim byl.To nie interesuje rozmnazacza.Patrzy ,ze pies jest ladny,to czemu by nie zostal ojcem? Takie ladne bylyby szczeniaki,szybko by zeszly i moznaby np.wymienic sprzet rtv w domu.
A nabywca takiego szczeniaka ma potem problem,ktory wcale nie interesuje rozmnazacza.Moj problem to zblizajaca sie operacja Fidela,bo jadro znajdujace sie w jamie brzusznej bedzie raczej nowotworzyc.
Koszt operacji to ok.400-450zl.Za Fidela dalam 300zl.On dobrze trafil,bo go kochamy i dbamy o niego.Jaka jest pewnosc,ze jego rodzenstwo trafilo rownie dobrze? Czy czasem pies,ktorego wyciagalam ze schronu w Legnicy i szukalam mu domu nie byl bratem Fidela?
Mam nadzieje,ze przeciwnicy sterylizacji i kastracji zastanowicie sie nad tym zagadnieniem.

Link to comment
Share on other sites

zarzucacie mi arogancje i ...itd. sami przeczytajcie poprzednie moje wypowiedzi gdzie wyraźnie napisałem ze jestem za sterylizacją ale tylko w schroniskach. przedewszystkim jestem za zmianą prawa i jego skuteczności.a to ze ktos nie ma ochoty pisać dalej/heba nova/ to juz nie moj problem - brakuje wam po prostu argumentów. przykro mi niestety

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shih tzu']zarzucacie mi arogancje i ...itd. sami przeczytajcie poprzednie moje wypowiedzi gdzie wyraźnie napisałem ze jestem za sterylizacją ale tylko w schroniskach. przedewszystkim jestem za zmianą prawa i jego skuteczności.a to ze ktos nie ma ochoty pisać dalej/heba nova/ to juz nie moj problem - brakuje wam po prostu argumentów. przykro mi niestety[/quote]


A te psy w schroniskach to niby skąd się biorą?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shih tzu']no napewno nie tylko z samych hodowli pieskow w typie rasy.[/quote]

...ale na przykład z jej mieszańców już tak...Poza tym bardzo byś się zdziwił, jakie psy można spotkać w schronisku - nie tylko kundelki na krzywych łapach. "Rasowe" i takie, po których widać, że jedno z rodziców było zbliżone do rasy - też.

Link to comment
Share on other sites

Zapraszam rozmnazaczy do obejrzenia tego filmu: [B][url]www.brightlion.com/inhope.aspx[/url][/B]

I pamiętajcie.. "Każde zwierzę, które umarłow w tym Schronisku.. ma gdzieś kogoś, kto jest odpowiedzialny za jego śmierć".A te korzenie odpowiedzialności sięgają niejednokrotnie bardzo głęboko.Nie jest winna tylko ta osoba, która oddała.Taką samą winę, a może nawet większą ponosi ktoś, kto kiedyś dopuścił do narodzin tych dzisiaj powoli umierających psów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shih tzu']przeczytajcie poprzednie moje wypowiedzi gdzie wyraźnie napisałem ze jestem za sterylizacją ale tylko w schroniskach. [/quote]
Zapytam jeszcze raz: co to da wedlug Ciebie? Zalozmy, ze ktos ma suke ktorej urodzilo sie 5 suczek. Trafily do schronu jako szczeniaki. Szczeniat sie nie sterylizuje jak wiesz. Przyszli po nie ludzie. Zabrali do domu. Kazda z tych suk znow miala szczeniaki. Trafily do schronu... itd... Naprawde tego nie widzisz, ze sterylizacja TYLKO zwierzat schroniskowych nic nie da, bo ludzie dalej beda je mnozyc we wlasnych domach? A te schroniskowe, wykastrowane, dorosle, beda tam siedziec do konca swoich dni, bo kazdy by chcial szczeniaka.
A odnosnie hodowli to o co Ci chodzi? A wez i tez sobie zaloz. Kup suczke, pojezdzij po wystawach, zrob jej hodowlanke i trzaskaj te kase o ktorej tak piszesz. :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zalewscy'][COLOR=sienna]Odpusć sobie troche pani kordynator ![/COLOR][/quote]

k[COLOR=red]oo[/COLOR][COLOR=black]rdynator-tak wlasnie sie pisze.[/COLOR]
Dlaczego mam sobie odpuscic ,skoro widze,ze nie dzieje sie dobrze?!
Posluchaj rad innych i skoro zalezy Ci na psach to przemysl wszystko i zachowuj sie rozsadnie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zalewscy']Ty naprawde nie widzisz nic złego w tym ze sznaucery miniatury mieszkaja w kojcach ???? :mad: [/quote]
Nie rozumiem tych krzykow. Zapiszcie sie do ZK, wniescie swoje konstruktywne zmiany do regulaminu na najblizszym posiedzeniu. Zglaszajcie zle hodowle w ZK. A nie piszcie, ze hodowle rodowodowych to samo zlo. Wiec je likwidujcie zamiast "naprawiac" je i tlumaczyc tym bezsensownosc rozmnazania zwierzat niehodowlanych. Jak do tej pory NIKT nie odpowiedzial mi na jedno pytanie: po co rozmnazac kundelki? Ciagle slysze ten belkot o zlych hodowlach. Ale nie piszcie mi o tym co zle robia inni. Pytam tych, ktorzy chca rozmnazac: po co?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zalewscy']Ty naprawde nie widzisz nic złego w tym ze sznaucery miniatury mieszkaja w kojcach ???? :mad:
No to super !!!!!![/quote]
Zalewscy, czy Ty naprawde na podstawie mojego zdania, że Twoja suka powinna być wysterylizowana wysnułaś wniosek, że popieram trzymanie psów w kojcach? :D
Gratuluję twórczego myślenia :evil_lol:

Uważam, że wszystkie niehodowlane suki, bez względu na rodowód lub jego brak, powinny być wysterylizowane - o ile pozwala na to ich wiek i stan zdrowia.
Uważam również, że ktoś, kto udziela się na pwp - nawet jeśli to "udzielanie się" polega tylko na pisaniu i udzielaniu rad - powinien mieć tyle rozumu, żeby ZAPOBIEGAĆ przychodzeniu na świat kolejnych kundelków. Jeżeli ma jakiekolwiek wątpliwości powinien poczytać sobie [B]ze zrozumieniem[/B] kilka- kilkanaście- kilkadziesiąt wątków na pwp.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zalewscy']Nie tłumacze tym rozmnazania zwierzat niehodowlanych, chodzi mi jedynie o to, że jeżeli hodowca, zarejestrowany w ZK, robi takie rzeczy ( kolejne ogłoszenie tego pana to : sprzedam sznaucerki mini bez rodowodu po rodowodowych rodzicach ) i nikt nie ma na to wpływu, to jak wpłynąć na pseudohodowle ???
Poprostu mam wrażenie, że to walka z wiatrakami.[/quote]
Jesli sa ludzie, ktorzy nie widza nic zlego w mnozeniu psow na potege i bez sensu to faktycznie to walka z wiatrakami. Wez te ogloszenia i idz do ZK. Przypilnuj, zeby gosc wylecial. Tylko, ze to jest tak, ze moze sprzedawac np. ze swojej prywatnej hodowli, nie zarejestrowanej. Do tego ZK nie ma prawa ingerowac. Dlatego mowie o tym, zeby w koncu sensowni ludzie zaczeli chodzic na zebrania i moze cos by ruszylo w tym regulaminie. Ograniczyc ilosc psow hodowlanych, zabronic hodowli bezpapierowych. Jesli ma normalna hodowle to niech nie hoduje prywatnie innych psow. Ale do tego trzeba cos robic a nie tylko krzyczec jacy to hodowcy sa zli i jacy pseudohodowcy dobrzy i maja super warunki. To niech mnoza..

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Nasze spoleczenstwo jest nie uswiadomione jesli chodzi o temat :STERYLIZACJA & KASTRACJA ! Wszyscy to wiemy ! Uwazam , ze jezeli kazdy z nas bedzie uswiadamial swoich znajomych , rodzine ..........o tym problemie juz poczynimy ku temu wielki postep.Ja rowniez przyczynilam sie do przyjscia kilku kundelkow na ten swiat........Powod?NIEWIEDZA ZE TYSIACE BA MILIONY TAKICH MALYCH I DUZYCH BIEGA GDZIES TAM NA ZEWNATRZ! ZE SA USMIERCANE , ZE JEST IM ZLE , ZE NIE SA KOCHANE .......! Teraz juz to wiem! Chce zmienic swiat jak kazdy z Was! Proponuje , aby kazdy z nas rozpoczal dzialanosc we wlasnym regionie.Na poczatek moze to byc np.Twoj blok mieszkalny....rozwieszanie ulotek ( bedz 1 na drzwiach wejsciowych ) , rozmowa z sasiadami.......pozniej przejdz sie do nastepnego budynku i nastepnego ....Mozecie tworzyc male organizacje ...poswiecic pare godzin w czasie weekendu......Nie jestesmy milionerami , no moze ja nie jestem ale slowne uswiadamianie ludzi nic nie kosztuje !

Link to comment
Share on other sites

Uwazacie , ze tylko w Polsce jest problem ze zwierzetami a za granica jest tak pieknie i kolorowo?Otoz nie.Mieszkam na malej wyspie a co tutaj sie dzieje wola o pomste do nieba!Zaledwie w pierwszej polowie 2006 roku zostalo uspionych okolo 3 tysiecy zwierzat!

[URL]http://www.cura.net/dierenbescherming/[/URL]

W USA jest rowniez koszmar!Jak tylko znajde link to odrazu zamieszcze do koszmarnego filmu dotyczacego usypiania zwierzat ze wzgledu na redukcje w schroniskach!

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

A kto bedzie ją finansował? W tej chwili mam konkretny przypadek suki, ktora się oszczeniła, bo przedostal sie do niej pies z sąsiedztwa. Własciciele bardzo chętnie ja wysterylizują, tylko, że ich na to nie stać. W tym konkretnym przypadku akurat ja im pomogę, ale ile w Polsce jest takich ludzi, którzy mają serce i rozsądek, ale niestety nie maja funduszy? I co wtedy? Nakaz sterylizacji spowoduje masowe pozbywanie sie suk. Aby wprowadzić obowiązkowe sterylizacje musiałyby gminy przeznaczyć fundusze na ich dofinansowywanie. Tymczasem gminy wolą płacić po 800 zl hyclowi za przekazanie psa do schroniska, podczas gdy sterylizacja kosztuje 300. To jest chory kraj!!!

Link to comment
Share on other sites

Witam serdecznie.
Zdecydowana większość schronisk klepie biede na kazdej lini. Trzeba wprowadzić znakowanie,obowiązkową sterylizacje i kastracje a na to nie ma pieniędzy. Ale na dzień dzisiejszy na taka sytucje w schroniskach to nie wszystko. Bo tak najłatwiej ciach ciach i juz jest mniej. Tak, ale przez ile lat i czy napewno tylko tak?

[URL]http://www.schronisko.infocomp.pl[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='asik89']Trafiłam przypadkowo na ten temat ale jest ważny więc pomyślałam,że podniosę.Czy doczekamy się kiedyś obowiązkowej sterylizacji?[/quote]
Nie rozumiem dlaczego suka ma ponosić odpowiedzialność za bezmyślność właściciela????????????To jest tylko natura,
Może jednak zmiana prawa i jego egzekwowanie będzie skuteczniejsze????
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...