Jump to content
Dogomania

Ozzy, petycja do rządu...


kacha_wawa

Recommended Posts

  • Replies 507
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Anashar']Zobaczcie tutaj: [URL]http://pies-ozzy.blog.onet.pl/2,ID132738583,index.html[/URL]

Kto ładny plagiat zrobił. Przekopiowali petycję i zbierają "głosy"
Komuś ładnie komentów nabiją...[/quote]

No i czemu sie dziwisz? Tak deliberujecie nad tymi plakatami, że Ci co chcą działać zaczynaja Was olewać (przepraszam za dwuznacznik).
I czemu od razu podejrzenia, ze ten ktoś zrobił to wyłącznie dla komentarzy?
Kazdy sądzi według siebie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agata Balu']No i czemu sie dziwisz? Tak deliberujecie nad tymi plakatami, że Ci co chcą działać zaczynaja Was olewać (przepraszam za dwuznacznik).
I czemu od razu podejrzenia, ze ten ktoś zrobił to wyłącznie dla komentarzy?
Kazdy sądzi według siebie[/quote]

Jesli by podali adres Prezydenta i Ministra i prosili o wyslanie chociazby e-mail to bylaby jakas konkretna akcja a tak sorry ale dla mnie tez tylko dla komentarzy.:shake: Sztuka dla sztuki? No plakaty pisza aby drukowac i rozwieszac..

Link to comment
Share on other sites

Na plakatach również został zmieniony adres strony z [URL="http://www.ozzy.dog.pl"]www.ozzy.dog.pl[/URL] na [URL="http://www.pies-ozzy.blog.onet.pl"]www.pies-ozzy.blog.onet.pl[/URL] To co zrobił administrator tego bloga nie jest w pożądku- piszę e-meil do onetu.

Jednak uważam, że nalezy podkręcić tępo prac nad całą akcją! To trwa już byt długo i ludzie zaczynają działać, choć bez łądu i skłądu, na własną rekę.
Pozdrawiam;
Natalia

Link to comment
Share on other sites

Wybaczcie, nie przeczytalam calego watku bo po prostu nie mam na to czasu.
Mam pewna dosc kontrowersyjna propozycje, zrozumiem oczywiscie jesli uznacie to ta utopie badz zly pomysl, mimo to go przedstawie.
Wszyscy wiemy jak wyglada sytuacja w Polsce ze zwierzetami. Jest ich po prostu za duzo, sa za latwo dostepne, sa traktowane jak rzecz. Za duzo przez glupote ludzi, przez mity odnosnie sterylizacji i kastracji, za tanie poniewaz pseudohodowcy produkuja ich mase, a wszystko co jest tanie nie jest szanowane.

Moja propozycja dotyczy wystapienia do rzadu, z wnioskiem o zmiane ustawy.
Wszystkie zwierzeta<psy, koty> niehodowalne<bez uprawnien hodowlanych> maja zostac obowiazkowo wykastrowane lub wysterylizowane. Wiem, ze jest to radykalne, wiem ze milosnicy kundelkow zaraz na mnie naskocza, ale zrozumcie... Gdyby weszla taka ustawa, za okolo 15 lat problem przepelnionych schronisk przestalby istniec. Zwierze staloby sie towarem deficytowym, pozadanym, drogim, na ktore stac byloby nielicznych. Byloby szanowane.
Wiem, ze to utopia, wiem ze prawie niemozliwe, ale musze to przynajmniej napisac.
Ludzie musza zaczac szanowac zwierzeta, a niestety w Polsce szanuje sie tylko to co jest kosztowne.
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Schizoffrenia']
Moja propozycja dotyczy wystapienia do rzadu, z wnioskiem o zmiane ustawy.
Wszystkie zwierzeta<psy, koty> niehodowalne<bez uprawnien hodowlanych> maja zostac obowiazkowo wykastrowane lub wysterylizowane. Wiem, ze jest to radykalne, wiem ze milosnicy kundelkow zaraz na mnie naskocza, ale zrozumcie... Gdyby weszla taka ustawa, za okolo 15 lat problem przepelnionych schronisk przestalby istniec. Zwierze staloby sie towarem deficytowym, pozadanym, drogim, na ktore stac byloby nielicznych. Byloby szanowane.
Wiem, ze to utopia, wiem ze prawie niemozliwe, ale musze to przynajmniej napisac.
[/quote]
Byłby to jeszcze jeden martwy przepis, jakich wiele w naszym prawie.
Ludzi trzeba przekonywać, a nie zmuszać. Wszelkie restrykcje spadają przede wszystkim na ludzi porządnych, a dranie mają to gdzieś. Tak byłoby i w tym wypadku - człowiek z chorym psem (u którego np. narkoza jest ryzykiem) płaciłby kary, a po wsiach biegałyby i mnożyły się kundle, bo każdy właściciel w razie czego by się psa wyparł.
Trzeba zacząć od edukacji, zwłaszcza na wsi. Ale do tego trzeba mediów...

Link to comment
Share on other sites

eh, na tym blogu nawet wykorzystano banner, wszystkie materiały graficzne mojego autorstwa... wiem, że może ta osoba chciała dobrze, ale niech też zrobi coś nowego, a nie ściąga żywcem ze strony o Ozzym... :roll: po za tym to nawet nie poważne, by rozwieszać plakaty z linkiem do bloga...

ja mogę wykonac jakiś w miarę czytelny plakat... zaraz się tym zajmę i wstawię tutaj. może się przyda. i pozwolę sobie wykorzystać teksty, które tutaj dali innio użytkownicy na plakatach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Caffe']Na plakatach również został zmieniony adres strony z [URL="http://www.ozzy.dog.pl"]www.ozzy.dog.pl[/URL] na [URL="http://www.pies-ozzy.blog.onet.pl"]www.pies-ozzy.blog.onet.pl[/URL] To co zrobił administrator tego bloga nie jest w pożądku- piszę e-meil do onetu.
[/quote]

Ludzie, co to za historia z tym blogiem? Przeciez to musiał zrobic ktoś od nas...
Trzeba cos z tym zrobić. Tam sa grafiki, bannery, plakaty i teksty autorstwa naszych forumowiczów! To jest przecież plagiat.
Dzisaz jak ja nie lubie takich sytuacji...

Link to comment
Share on other sites

witam, 8,09-9,09 jest w Warszwie na st.Gwardi ul.Racławicka Krajowa Wystawa Paów Rasowych. Mozna to wykorzystac do spodkania osob zaineresowanych.9,11-12,11 Poznan Swiatowa Wystawa Psów Rasowych jest juz opnad 8 tys zgłoszen i jeszcze kilka wystaw.Słuze swoja pomoca pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='szumaki']witam, 8,09-9,09 jest w Warszwie na st.Gwardi ul.Racławicka Krajowa Wystawa Paów Rasowych. Mozna to wykorzystac do spodkania osob zaineresowanych.9,11-12,11 Poznan Swiatowa Wystawa Psów Rasowych jest juz opnad 8 tys zgłoszen i jeszcze kilka wystaw.Słuze swoja pomoca pozdrawiam[/quote]

Będziemy także tam :)
Proszę o kontakt z Agatą (shirrrapeira), Ona zajmuje się koordynacją w Warszawie i wiem, ze tam będzie ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Moskva']Ludzie, co to za historia z tym blogiem? Przeciez to musiał zrobic ktoś od nas...
Trzeba cos z tym zrobić. Tam sa grafiki, bannery, plakaty i teksty autorstwa naszych forumowiczów! To jest przecież plagiat.
Dzisaz jak ja nie lubie takich sytuacji...[/quote]


A na dodatek, ktoś umieścił skrót moich przemyśleń, fakt pozwoliłam je wykorzystać, ale...

Link to comment
Share on other sites

Pisałem do onetu odnośnie tego bloga, że to plagiat ale brak odzewu. Z autorem wogóle nie da się skontaktować bo nie ma żadnych namiarów.
Na innych blogach jak wrzucali to odnośniki do oficjalnej strony i ogólnie jakieś porządne ifno, a tu? Wogóle pomysł z petycją ściągniątą stąd... Bez komantarza...

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem jak by to zrobić bo od kotów i fretek nie płaci sie podatków i lepiej żeby nie płacić, ale może warto pomyśleć i dołaczyć te zwierzki, jednak ilość kociarzy i fretkomaniaków jest dośc spora, a jak wiemy im więcej tym lepiej. Wszystkie te zwierzaki sa traktowane na równi np przy przekraczaniu zgranicy, więc moze warto pomyśleć nad tym ?

Link to comment
Share on other sites

[B][COLOR=red]DOGOMANICY !!![/COLOR][/B] [B]Zamieszczajcie ten apel gdzie tylko się da. Brakuje ludzi!!! Do znajomych na GG, w statusie gg , na innych forach, innych wątkach itp.[/B]

[B][SIZE=3][COLOR=red]DZIAŁAJCIE!!![/COLOR][/SIZE][/B]

[FONT=Times New Roman][COLOR=black][COLOR=black][FONT=Times New Roman][SIZE=4][B]Osoby chętne (sprawa Ozzy’ego i nie tylko )[/B][/SIZE][/FONT][/COLOR][/COLOR][COLOR=black][SIZE=3] do rozprowadzania plakatów, ulotek i zbierania podpisów pod petycją do Rządu, dotyczącą "bestialskiego traktowania zwierząt, zaostrzenia kar dla ich oprawców i poprawienia bytu zwierząt", proszone są o zgłaszanie się do: [B]kacha_wawa [/B]:[/SIZE][/COLOR][/FONT]
[FONT=Verdana][COLOR=black][URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=30380"][B][COLOR=#800080]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=30380[/COLOR][/B][/URL][/COLOR][/FONT][COLOR=black]
[FONT=Verdana]lub[/FONT][/COLOR]
[B][COLOR=black][FONT=Verdana][SIZE=3]GG: 7338690[/SIZE][/FONT][/COLOR][/B]
[B][COLOR=black][FONT=Verdana][SIZE=3]telefon: 0603647237[/SIZE][/FONT][/COLOR][/B]
[B][COLOR=black][FONT=Verdana][URL]http://www.monia-o-ozzym.blogownik.pl/[/URL][/FONT][/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asior']Ewa ale do czego to piszesz...bo nie łapie :) (chodzi o podatek?????)[/quote] Ech zakrecona jestem jak słoiczek i nie potrafie ostatnio jasno powiedziec o co mi chodzi , moze teraz bedzie jasniej, albo i nie :oops:
Asior wiekszośc słów z petycji doskonale tak samo mogą być pisane przez kociarzy czy fretkomaniaków, ale tekst jest pisany pod psy, ja mowie o tym żeby tak go ułozyć aby odpowiedzialnośc ludzi za zwierzęta, znakowanie, kastracje bezpańskich zwierząt no i handel objeło nie tylko psy ale i koty i fretki.
Te zwierzaki są tak samo traktowane na przejsciach granicznych czyli paszport i oznakowanie jedyna róznica jest w tym ze za psa płaci sie podatek za reszte nie, czego oczywiście my nie chcemy ;) wiec czemu nie podciągnąc ich do jednego "worka" . Sama wiesz ze problem rozmnazania zwierzaków w garazowej hodowli, handlowania nimi na bazarach i porzucania ich potem przez włascicieli dotyczy nie tylko psów. Wsród kociarzy juz ten problem istnieje od dawna u fretkomaniaków dopiero sie zaczyna.
Nie wiem jak sie skonczy sprawa fretek ze Szczecina, ale pewnie gdyby to był pies i tak poleciał przez okno to byłoby głośno w całej Polsce. a nie tylko w Szczecinie i na fretkorum, zobaczymy jak to sie skonczy, pewnie małe zwierze, mała szkodliwośc, mała kara... wiecej bedzie ukarany za zdemolowanie pokoju a nie za zwierzaki które czują.
Mowie też ze gdyby to było wszystko razem to wiecej zebrałoby sie podpisów fora psie + fora kocie i fretkowe, to już jest spora liczba osób.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...