Jump to content
Dogomania

waga i wzrost yorka


Wind

Recommended Posts

[quote name='Yorkie']Bo zwykle te większe yorki są ładniejsze, mniejsze wyglądają jak wytrzeszcze :-? Oczywiście nie mówię o wszystkich, tylko przeważnie tak jest. Mała Cori Koregry jest śliczna, a taka malutka :loveu:[/quote]
A można wiedzieć ile Cori ma cm i ile waży ?:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[quote name='Yorkie']Bo zwykle te większe yorki są ładniejsze, mniejsze wyglądają jak wytrzeszcze :-? Oczywiście nie mówię o wszystkich, tylko przeważnie tak jest. Mała Cori Koregry jest śliczna, a taka malutka :loveu:[/quote]
dziękuję
[quote name='Pegaza']A można wiedzieć ile Cori ma cm i ile waży ?:eviltong:[/quote]
gdzieś już wypisałam jej wszystkie wymiary poszukam chyba ze ktoś pamięta gdzie to było :lol:

Link to comment
Share on other sites

Co do wymiarów To wg tego wzornika
[URL]http://www.dogfashion.pl/mierzyc1.html[/URL] bo już się rożnych opini naczytałam co jest czym
to Cori ma
a = 20
b = ok. 14
c = 15
d = szkoda podawac :eviltong:
e = 24
f = ciężko mi zwymiarować
g = też cięzko
wysokość w kłębie ok. 15 cm
waga w porywach sięga 1,5 kg

Link to comment
Share on other sites

Dzięki Koregra za odpowiedż :lol:
a moja ma
a ok 26 cm
b ok 16 cm
c ok 21 cm
d ok13 cm
e ok 33 cm
f ok 8 cm
g ok 8 cm
tak mi wychodzilo z miarki ale wiadomo ze pies się rusza nie da sie tak dokładnie wymierzyć :eviltong:
waga 2,20
wysokość ok.20cm

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

A ja powiem tak...dziwią mnie ludzie, którzy mówią, że yorki o większej wadze są "wielkoludami", "gigantami"...no z jednej strony maja rację- porównując ten typ yorków do tych miniaturek to rzeczywiście maja prawo je tak nazywać ale z drugiiej strony- pierwsze yorki jak mówi historia osiagały wagę 6-7 kg i jskoś nikt ich nie nazywał "olbrzymami", a teraz...w mojej miejscowości modne stały sie ostatnio miniaturki i zdarza mi się, że właściciel takiego maleństwa spotykając mojego Maxa na ulicy pyta się mnie, czy to oby napewno york, bo taki jakiś duży...szlag mnie wtedy trafia, bo przecież 3,2 kg (Maksik ostatnio schudł...nie wiem czy to po fryzjerze, czy dzięki długaśnym wędrówkom i podróżom) to wzorcowa waga a taki jegomość z takich pytaniem do mnie wypala...Ja naprawdę nie mam nic przeciwko miniaturkom yorków, są śliczne, kochane... tylko czasem denerwujea mnie to, że porównując do nich te większe yorki raptem można spotkać się z niemiła opinią...Pozdrawiam!!!

Link to comment
Share on other sites

ja nad Morzem nie wytrzymywałam jak widziałam niektore yorki tak niepoprawnych w typie psow to dawno nie widziałam...do paru podeszłam ludzi pytajac co to za rasa bo niedowierzałam w odpowiedź...krzywa linia grzbietu, wyrosniete na chudych łapach, małe na grubych łapach, kolorystycznie prawie żaden nie pasował do wzorca...i waga i rozmiarami tez mało który:placz: :-( :placz:

co ludzie zrobili z yorkami ...:(

Kaprys waży 3.2 ma 25 cm w kłebie idealnie we wzorzec:cool3: (moj kochany 6cio latek ;) )( w wieku młodości wazył 2,7-2,9 po skończeniu 4lat nabrał 3.2 i to mu sie utrzymuje

Joasya jak dla mnie może być ;) duże pieski sa 2razy zdrowsze od przykórczonych miniaturek

Link to comment
Share on other sites

Kate masz racje. Pracuje w weekendy w Mielnie na stoisku i przez weekend zdążyłam naliczyć 11 yorków, które mnie minęły. Tylko 2 z nich były naprawdę śliczne. Takie wzorcowe. Reszta to karykatury yorków. Małe, karłowate, o włosie nie wspominając.

Co ta moda potrafi zrobić z psami:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Magda_Miki']

Co ta moda potrafi zrobić z psami:shake:[/quote]

ja też na urlopie obserwowałam yoreczki - to już jest swego rodzaju skrzywienie ;)
podobał mi sie jeden-był z tych w średnich rozmiarach i ładnie ostrzyżony

Magda - śliczny awatarek :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='danani']ja też na urlopie obserwowałam yoreczki - to już jest swego rodzaju skrzywienie ;)
podobał mi sie jeden-był z tych w średnich rozmiarach i ładnie ostrzyżony

Magda - śliczny awatarek :loveu:[/quote]

To chyba każdy yorkomaniak ma takie skrzywienie. Ja zawsze musze obejrzeć się za yorkiem:lol:

Dziękuję:loveu:

Link to comment
Share on other sites

Wg mnie te miniaturki są na swój sposób piękne (sa przeciez yorkami) tyle, że za każdym razem az mnie nosi gdy, ktoś z właścicieli porównując takie maleństwo do moich 3,2 kg nazywa Maxa "gigantem"...olbrzymem jest bernardyn a nawet bokser, stojący przy yorku...ale sam york...każdy york to maleństwo w porównaniu z innymi rasami bez względu na to, czy waży 3 czy poniżej 1 kilograma...dlatego apeluję do wszystkich właścicieli miniaturek...proszę nie nazywajcie 3kg wielkoludem bo tak naprawdę te 3 kilogramy yorka to tyle samo wagowo co 3 kg cukru...a czy 3kg cukru to olbrzymia masa?- raczej nie.

Link to comment
Share on other sites

według miarki, którą podała Korega to wymiary mojego Czikola sa takie :
a- 32
b- 26
c- 25
d- 17
e- 39
f- 9
g- 6
wyskokość w kłębie to jakies 30 cm a waży aż 5 kg.
Kasia&Max - mnie podobne uwagi spotykają prawie na każdym spacerku :/ a niekiedy słyszę też pytania w stylu "czy to york?" albo słysze jak inni ludzie rozmawiają między sobą " zobacz, to york? - Nie, napewno nie, taki duży i sierść ma taką krótką (na lato jest ostrzyżony), to prędzej jakiś sznaucerek" po takich tekstach to czasem aż mi się płakać chce...

Link to comment
Share on other sites

A co do tych 5 kg Czikola to rodowodowy ojciec mojego Maxa waży na dzień dzisiejszy 5 kg i jakoś jego właścicielka nie przejmuje sie tym (może dlatego, że daje duże mioty szczeniąt jako reproduktor:))...a poza tym niedawno spotkałam u weterynarza też 5 kg yorka i też z rodowodem i wg mnie był śliczny, dlatego nie warto sie przejmować uwagami właścicieli miniaturek bądź laików którzy nie wiedzą nic o yorkach, którzy zobaczą jedną taką miniaturkę na ulicy a potem każdego innego napotkanego yorka przyrównują do takiego maleństwa. Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Witam,
mnie natomiast spotykaja uwagi typu "gdzie pani taka miniaturkę kupiła", "jaka zabaweczka" itp. Ogolnie do ludzi nie dociera, że coś takiego jak "York Miniaturka" jako rasa nie istnieje a mój Yorczek po prostu taki jest, a juz na pewno rasa nie powinna być traktowana w kategorii zabawek:angryy: . Mój skarb ma rodowód, jest po rodzicach ze znanych hodowli ale jak widać to wagi nie gwarantuje. Obecnie 2,2kg:)

Link to comment
Share on other sites

Ja jestem przerażona niekompetencją ludzi, spotkałam się niedawno z "yorkami miniaturkami", które były sprzedawane przez hodowczynię i mają rodowód, takie pypcie 1,2 kg. Nie potrafię tych głupot, które usłyszałam opisać, więc może po prostu przytoczę kilka wypowiedzi... "Wystawię go sobie raz, wpiszę reproduktora i będzie zarabiał, musi mi zwrócić to 1600zł które na niego wydałam"... Na moje pytanie o kosmetyki usłyszałam "A to takiego psa się już kąpie?[6 miesięcy]" potem, gdy powiedziałam coś o pielęgnacji - "A to odżywka też jest potrzebna? A po co papiloty, e tam... Kto by się przejmował?" Ktoś koło nas ktoś przeszedł, zapytał "A to jest ta najmniejsza miniaturka?" -"No ma być"... Ale kompletne załamanie przeżyłam po zdaniu "No i ta hodowczyni powiedziała mojej córce, żeby się nie przejmowala, że ostrzygła yorka, niech mu zapuszcza i idzie na wystawę"

Szok i dno.
Nieludzkie dno.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kamilka83']Witam!!!
Moja sunia waży teraz ok 3kg i jestem zadowolona;) chociaż kiedyś podobały mi się te małe.Ale jak popatrzyłam i poczytałam doszłam do wniosku że lepij mieć zdrowego i silnego Yorka niż takie kruche maleństwo:multi:[/quote]



tylko szkoda, że niektórzy z tych właścicieli miniaturek zadzierają nosy i wyśmiewaja te 3 kg yorki nazywając je olbrzymami a co gorsze często mieszańcami...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kasia&Max']tylko szkoda, że niektórzy z tych właścicieli miniaturek zadzierają nosy i wyśmiewaja te 3 kg yorki nazywając je olbrzymami a co gorsze często mieszańcami...[/QUOTE]

Witajcie!

Hmm.. na moja Megi jeszcze nigdy nikt nie powiedzial ze jest duza. Ciagle slysze ze jest strasznie zminiaturyzowana, a wazy 2,8! No ale coz skoro obok mnie babka ma hodowle gdzie yorki waza przeszlo 5 kg to wszyscy mysla ze york powinien byc taki duzy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...