Jump to content
Dogomania

Mała, delikatna dropiata - LIZA odeszła za TM [']


Murka

Recommended Posts

Były kolejne ataki wczoraj, także w nocy o 2.00 zbudził mnie TZ i na wpół przytomna podałam suni wlewkę. Potem był jeszcze jeden atak dzisiaj rano, ale najgorsze było to to zastaliśmy dziś rano: cała łazienka wymazana w koopie, łącznie z miskami, legowiskiem, kocem, kafelki... Kilka kawałków koopy było na płytkach na wysokości ponad 1 metra - nie mam pojęcia jak się to stało. Zapach potworny w całym domu, bo to jeszcze przeszło wlewką... Lizę musiałam wykąpać oczywiście, niemal mi usnęła w tej kąpieli, wyraźnie jej to ulgę przyniosło, wymęczona była biedulka.

Był jeszcze jeden atak wczesnym popołudniem i do teraz jest spokój, Liza jest bardzo spokojna, wyciszona, taka "normalna", a nie skołowana jak zawsze było po atakach. Mam wrażenie, że powoli wszystko wraca do normy.

Link to comment
Share on other sites

No właśnie coś nie bardzo pomagają... Powinny wyciszać ataki.
Nie mogę się dodzwonić do p.neurolog :( a ataki się nadal pojawiają (dziś od rana były trzy), Liza jest już zmęczona. Jutro podam suni Relanium tak jak kiedyś mi p.neurolog zaleciła przez trzy dni zmniejszając dawkę stopniowo.

Link to comment
Share on other sites

Murka a nadal nie chcesz spróbować z czopkami luminalu podczas ataku? skoro te wlewki nie pomagają...
u mojej Viki czopek kończy atak bardzo szybko, ona też ma padaczkę pourazową, ale ostatnio bardzo jej się poprawiło - udało nam się zwalczyć stan zapalny w głowie i atak w tym roku był tylko jeden (tfu tfu żeby nie zapeszyć)

Link to comment
Share on other sites

Nie chcę robić nic bez porozumienia z p.neurolog, a ona stanowczo jest przeciwko podawaniu zwiększonej dawki luminalu przy atakach.
Póki co Relanium działa cudownie. Wczoraj wieczorem już podałam jedną tabletkę i noc była spokojna. Dziś kolejne dawki i nadal zero ataków :)

Dzisiaj oddzwoniła p.neurolog i porozmawiałyśmy. Mówiła, że trzy miesiące bez ataku to bardzo dużo w przypadku Lizy. Na razie żadnych badań mam nie robić. Jeśli wlewki nie działają, to ich nie podawać. Mogę spróbować podawać Relanium w tabletkach, ale tu trzeba ostrożnie, bo zbyt częste podawanie uzależnia organizm i uodparnia na jego działanie. P.Neurolog proponuje podawanie Relanium w zastrzykach, ale to trzeba domięśniowo i boję się czy dam radę (podskórnie to był jeszcze mogła podać). Ew. można też dawać do nosa.
Póki co czekamy. Jeśli Liza się wyciszy i kolejne ataki wystąpią w niedługim czasie to będziemy modyfikować dawkę leków.

Link to comment
Share on other sites

Nadal bez ataków, Liza bardzo spokojna, wyciszona, kontaktowa. Oby jak najdłużej tak było.

Póki co rozliczenie:

[B]Stan konta na 4 czerwiec wynosił +88,60 zł
Wpłaty:[/B]
+14 zł eloise (bazarek Macka777)
+226 zł Maciek777 (bazarek)
[B]Razem: +328,60 zł[/B]

[B]Koszty:[/B]
-255 zł hotelowanie
-59,50 zł Neurontin x 2
-25,60 zł Luminal x 4
-30,10 zł Bromek
[B]Razem: -370,20 zł[/B]

+328,60 zł - 370,20 zł = -41,60 zł
[COLOR=#ff0000][B]Stan konta na 4 lipiec wynosi -41,60 zł.[/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Słuchajcie przepraszam za SPAM
[COLOR=#000000]Ale potrzebujemy pomocy!!!![/COLOR]
[URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/254108-krakvet-Fundacja-nero-prosi-o-głosy"]http://www.dogomania.pl/forum/thread...i-o-głosy[/URL]

[COLOR=#000000]potrzebujemy waszych głosów!!![/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Murko, ja wiem, że pewnie ciężko na to znaleźć czas, ale prowadzisz jakiś dziennik z zachowaniem i atakami Lizy? Może są to jakieś cykle. Niekoniecznie następujące po sobie w równych odstępach czasu. Fazy księżyca też są ważne. Może jednak jest jakaś prawidłowość i dałoby się przewidzieć jej kolejne ataki, a wtedy im zapobiec podając odpowiednie leki:roll:

Co do księżyca to zauważyliśmy, że jak idzie pełnia to hotelowe psy więcej brudzą w nocy:evil_lol: Z kolei moje w czasie pełni są czujniejsze i więcej szczekają:roll:

Edited by Maciek777
uzupełnienie
Link to comment
Share on other sites

Nie notuję... z tego co obserwuję, to zachowanie Lizy i ew. ataki mają związek z pogodą, ciśnieniem itd. Na fazy księżyca jakoś nie zwracałam uwagi. Ostatnio Liza jest bardzo spokojna i nie brudzi, ataków też oczywiście nie ma.

Wrzucam dwie faktury za leki kupione niedawno: Luminal - 19,20 zł i Diuramid + Neurontin 74,20 zł
[URL]http://images66.fotosik.pl/29/84ab430e386afcf1.jpg[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...