Jump to content
Dogomania

SKANDAL!!! Łatanie dziury budżetowej kosztem OPP- 1% dla Skarbu Państwa.


kuba123

Recommended Posts

Bardzo się cieszę, że przynajmniej część została wpisana:) zwłaszcza SOS, mam od nich mojego kocurka;)
a na stronie ngo takze artykul o tym: [URL]http://wiadomosci.ngo.pl/wiadomosci/615503.html[/URL]

cytuje "(..) najpierw wydano listę uboższą o 2500 podmiotów, a potem przywrócono niemal 2000?"
tzn ze sporo przywrocono, wiec ludzie z organizacji - sprawdzajcie:)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 473
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='epe']Bardzo,bardzo się cieszę:lol: Myślałam cały czas o Was - to możecie odetchnąć z ulgą;)
Jak to się mówi "wróciliście z dalekiej podróży"![/QUOTE]

Bardzo dziękujemy! Ciesze się ze wszystkich "powrotów" - nawet tych, którzy nas nie lubią. Podopieczni wielu organizacji mogą odetchnąć z ulgą - i ci dwunożni i ci czterołapni.:multi::multi::multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kahoona']Bardzo dziękujemy! Ciesze się ze wszystkich "powrotów" - nawet tych, którzy nas nie lubią. Podopieczni wielu organizacji mogą odetchnąć z ulgą - i ci dwunożni i ci czterołapni.:multi::multi::multi:[/QUOTE]
i tu masz rację, wszyscy czy się lubią czy nie są jakiemuś stworzeniu czworonożnemu potrzebni a niektórzy nawet więcej niż jednemu ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asior']coś mi sie zdaje, ze w tym roku jeszcze się marzec nie skończy a sprawozdania już będą w urzędach poskładane :D[/QUOTE]

Trochę dyscypliny nie zaszkodzi:evil_lol:.
Smutne tylko to, że nie wszyscy, ale wiem, że istnieją organizacje, które nigdy nie składały żadnych sprawozdań nigdzie. Pewnie kiedys i za nie się wezmą.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kahoona']Bardzo dziękujemy! Ciesze się ze wszystkich "powrotów" -[B] nawet tych, którzy nas nie lubią.[/B] Podopieczni wielu organizacji mogą odetchnąć z ulgą - i ci dwunożni i ci czterołapni.:multi::multi::multi:[/QUOTE]

Kahoona!
Jeśli mam odmienne zdanie na temat Dymin,to wcale nie oznacza,że Was nie lubie!! Panią Krystynę oczywiście cenię wyjątkowo wysoko i podziwiam ile ma siły wewnętrznej i fizycznej do realizacji tego co robi codziennie i od lat!
A nietrafne decyzje są efektem tego,że właśnie coś się robi.
I tyle. Nic nie jest czarno-białe. Można kogoś cenić,a w pewnych sprawach skrytykować.I to uważam za uczciwe. Wolę się obracać wśród ludzi,którzy jak coś źle zrobię,powiedzą mi to w oczy,a nie obrabiają tyłek cichcem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='epe']Kahoona!
Jeśli mam odmienne zdanie na temat Dymin,to wcale nie oznacza,że Was nie lubie!! Panią Krystynę oczywiście cenię wyjątkowo wysoko i podziwiam ile ma siły wewnętrznej i fizycznej do realizacji tego co robi codziennie i od lat!
A nietrafne decyzje są efektem tego,że właśnie coś się robi.
I tyle. Nic nie jest czarno-białe. Można kogoś cenić,a w pewnych sprawach skrytykować.I to uważam za uczciwe. Wolę się obracać wśród ludzi,którzy jak coś źle zrobię,powiedzą mi to w oczy,a nie obrabiają tyłek cichcem.[/QUOTE]

I najważniejsze to różnic się ładnie. Mądrze gadasz.
Szkoda mi Magdy Szwarc i Korabiewic - ich nie ma na liście, niestety.

Link to comment
Share on other sites

MTOZ tez jest na liscie. Przynajmniej jedna dobra wiadomosc.
[url]http://www.pozytek.gov.pl/files/pozytek/1%20procent/wykaz_opp_%2014012011.pdf[/url]


Rok 2010 nie byl dobry dla MTOZ :(
W czerwcu zmarl Kierownik schroniska, a 31.12.2010 zmarla nagle Pani Prezes, zalozycielka mieleckiego schroniska.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kuba123']MAMY 1 %!!!!!! :Cool!::klacz::jumpie::cool2::sweetCyb::bigcool:

sprawdzajcie listę[/QUOTE]

:multi::multi::multi::multi::bigcool::bigcool::bigcool::B-fly::B-fly:
Strasznie się cieszę, ile nerwów nas kosztowała niepewna przyszłość to tylko my wiemy.
[B]Pamiętajmy jednak o tych, którzy nadal są w ciemnej d&^%pie nie możemy ich zostawić![/B]

Link to comment
Share on other sites

ufff !

też tak uważam - że nie można zostawić tych, którzy nie są na liście. Tylko jak ?

Może utworzyć fundusze celowe - na przykład na sterylki Korabiewickich psów (wiem, że nie są sterylizowane - przynajmniej nie wszystkie) i nie dawać im pieniędzy - tylko zapłacić za to (np. 50 sterylek w okreśłonej lecznicy).

Oni maja umowy z gminami, ale (tak kiedyś było - nie wiem jak jest teraz, ale pewnie podobnie) to jest jednorazowa wpłata, a potem 'se radźta' i to jest cały problem...bo zwierzęta potrzebują nie jednorazowej akcji tylko kosztują do końca życia...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kosmatypl']ufff !
Oni maja umowy z gminami, ale (tak kiedyś było - nie wiem jak jest teraz, ale pewnie podobnie) to jest jednorazowa wpłata, a potem 'se radźta' i to jest cały problem...bo zwierzęta potrzebują nie jednorazowej akcji tylko kosztują do końca życia...[/QUOTE]
Źle. My też na początku mieliśmy takie umowy (np. xxx zł plus vat jednorazowo) i to się nie sprawdza chyba, że pies znajdzie dom w dwa miesiące. Ciężko sobie wyobrazić utrzymanie,leczenie i szczepienie psa za tyle kasy np przez 10 lat.
Teraz umowy się zmieniły i jest suma za psa (odłowienie,szczepienie itd) plus normalnie płacone za utrzymanie do czasu aż pies opuści schronisko. Niektóre gminy mają początkowy abonament, w ramach określonej sumy schronisko przyjmuje określoną liczbę psów, po przekroczeniu tej liczby płaci się od sztuki. Gminy maja obowiązek mieć podpisaną umowę więc jak komuś nie pasuje to może zmienić schronisko (jedna gmina raz tak zrobiła i w następnym roku byli pierwsi do podpisania z nami i zgodzili się na wszystko). Nowy rok, nowe umowy więc proponuję jeśli nie mają jeszcze podpisanych zmieniać warunki bo za tyle kasy się po prostu nie da.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='epe']Korabiewice i Biafra - trzeba im pomóc!
Przede wszystkim karma!! Sterylki też waźne,ale napełnienie brzuchów to podstawa;)
[/QUOTE]

IMHO sterylki to podstawa - inaczej nigdy nie zdążysz napełnić brzuchów...
zresztą na żarcie może mają, na sterylki napewno będzie im szkoda...


[quote name='epe']Może na ten rok,powinny się "podłączyć" do kogoś?:cool3: To też jest wyjście.[/QUOTE]

podobno nie wolno sie podłączyć - wiecie jak to wygląda prawnie w tym roku ? Czy były jakieś zmiany w prawie ?

Link to comment
Share on other sites

Ciesze sie ze wszystkich i wszystkim którym się udało z serca gratuluję. Obszar działanosci jest taki że wszyscy jesteśmy potrzebni.

Nie wiem jak pomóc tym którzy nie są na liście. Nic nie zmieni faktu ze przepis wszedł w życie we wrześniu a zastosowano go do lipca.
Co robić? Jak pomóc?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...