Jump to content
Dogomania

SKANDAL!!! Łatanie dziury budżetowej kosztem OPP- 1% dla Skarbu Państwa.


kuba123

Recommended Posts

[quote name='Glutofia']Czyli ci, którzy nie mieli jeszcze wpływów z OPP z uwagi na czas przyznania im takiego statusu, powinni złozyć samo sprawozdanie merytoryczne i za brak takowego zostali ukarani brakiem 1% w przyszłym roku tak?[/QUOTE]

Informacje o wykorzystaniu 1% to tylko część sprawozdania merytorycznego.

[URL]http://wiadomosci.ngo.pl/wiadomosci/582114.html[/URL]

"Takie OPP, które uzyskały status w latach wcześniejszych niż rok podatkowy, za który podatnik podatku dochodowego od osób fizycznych może przekazać 1% podatku, muszą wypełnić obowiązki sprawozdawcze. Chodzi o obowiązek sporządzenia i przesłania do odpowiednich urzędów ich rocznego sprawozdania merytorycznego oraz finansowego (szczegółowo obowiązki sprawozdawcze OPP opisujemy na poradnik.ngo.pl). Organizacje, które nie wypełnią tych obowiązków nie zostaną uwzględnione na wykazie OPP uprawnionych do otrzymywania 1% podatku."


Generalnie [U]przykładowe[/U] sytuacje mogą być takie:

1. Organizacja ma status OPP od 2008 roku i miała już wpływy z 1%
2. Organizacja ma status OPP od grudnia 2009 i nie miała jeszcze wpływów z 1%
3. Organizacja ma status OPP od września 2010 i nie miała jeszcze wpływów z 1%

Organizacja 1 musiała złożyć sprawozdanie finansowe i merytoryczne za rok 2009, w którym uwzględniła wydanie pieniędzy z 1%.

Organizacja 2 musiała złożyć sprawozdanie finansowe i merytoryczne za rok 2009, ale bez rozliczenia środków z 1%, bo ich nie miała.

Organizacja 3 nie musiała składać sprawozdania za 2009 do MPiPS, bo ma status OPP krócej, ale tez może dostawać 1%.*


*Przy czym oprócz tego organizacje mają inne obowiązki sprawozdawcze, które są niezależne od posiadania statusu OPP.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 473
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ngo to absolutnie nie było do ciebie :) ale dziekuję za wyjaśnienia w kwestii przepisów.

Boli mnie tylko że tak wiele organizacji popłynęło, to nie wróży niczego dobrego. Boli mnie tez to że przedstawia się to w takim świetle ze organizacje owe nie chciały się rozliczyć z wpływów. Nie wiem gdzie tkwi szkopuł że skala tego zjawiska jest tak duża, bo przeciez nie można załozyć ze ludzie poświęcający się innym kosztem własnego życia pracujący w tych wszystkich organizacjach to pospolici oszuści lub ignoranci..a tak teraz wyszło.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='miauczykotek']chyba każdy wie, że pieniądze przepadną...
więc nie jest to kwestia tego, że ktoś nie chce oddać drugiemu...

a jednak mam ciągle wrażenie, że mimo wszystko każdy sobie rzepkę skrobie...[/QUOTE]

to była przenośnia.. chodziło o to, ze teraz jakaś wyraźna zawiść jest do tych którzy jednak mają ten 1% przyznany.... :shake:
no nic i tak nikogo nie przekonam, ze MY nie cieszymy sie z tego, że ktoś nie dostał tego 1%..kocham wszystkie zwierzak i przykro mi, że część z nich może przez to poważnie ucierpieć bo organizacje nie będą miały kasy na ich ratowanie.. To samo z dziećmi :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asior'] niech nikt nie ma, skoro Wam się nie udało.. żenada moi drodzy, żenada....[/QUOTE]


sprostowanie: to nie [B]nam się nie udało[/B] (moja pensja nie zależy od 1%, Twoja tak - więc rozumiem, co piszesz, ale to nie jest prawda) - [B]to zwierzętom, chorym i umierającym się, jak zwykle, nie udało...[/B]

Link to comment
Share on other sites

Wszystkich to dotknelo, zarowno tych ktorzy utrzymali 1% jak i tych, ktorym go zabrano - my nie skaczemy do gory, ze ktos wylecial, to byloby chore. Nie wyobrazam sobie jak maja przetrwac organizacje, ktore 1% utrzymuje przez kolejny rok...:( co zrobic np. z psami, ktore maja pod opieka? Czy faktycznie nie ma mozliwosci, aby przekazywac pieniadze dla wykluczonych fundacji na konta tych, ktorzy sa na liscie? /Agnieszka

Link to comment
Share on other sites

[URL]http://wiadomosci.ngo.pl/wiadomosci/611197.html[/URL]

Ten wątek jest po to zeby zbieraż do "kupy" te organizacje które są w takiej sytuacji jak moja i próbowac konsolidowac oraz walczyć razem.
Nie kopmy sie i nie pouczajmy nawzajem.
NIe jest przypadkiem ze aż tyle orgnizacji źle zinteroretowało przepis.
A My? My mamy ststus OPP od 30.11.2009r. Ani 1 zł nie zebraliżmy z 1 % a i tak nas chcą ukarać. A Adajeje? Taka sama sytuacja .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kosmatypl']sprostowanie: to nie [B]nam się nie udało[/B] (moja pensja nie zależy od 1%, Twoja tak - więc rozumiem, co piszesz, ale to nie jest prawda) - [B]to zwierzętom, chorym i umierającym się, jak zwykle, nie udało...[/B][/QUOTE]

taak najlepiej jest łapać za słówka.. no cóż...

[quote name='amikat'][URL]http://wiadomosci.ngo.pl/wiadomosci/611197.html[/URL]

NIe jest przypadkiem ze aż tyle orgnizacji źle zinteroretowało przepis.
A My? My mamy ststus OPP od 30.11.2009r. Ani 1 zł nie zebraliżmy z 1 % a i tak nas chcą ukarać. A Adajeje? Taka sama sytuacja .[/QUOTE]


a naprawdę nie ma szans, jak by sie te wszystkie organizacje zebrały do kupy i się odwołały?? wszystkie na raz...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kahoona'][B]Rozmawiałam w tej chwili z szefem TVP Info - dzis na wszystkich antenach zaczynają temat.[/B][/QUOTE]


No jak na razie wypowiedziała się jedna strona.
Czekam na obiektywny materiał i wypowiedź drugiej strony.



[quote name='ngo']Słuchajcie, jaki skandal, jakie łatanie dziury budżetowej, jaki spisek... Ręce opadają jak się patrzy na tak roszczeniową postawę. Obowiązek składania sprawozdań do MPiPS przez OPP istniał od dawna i zawsze 30% OPP go olewało. W końcu wprowadzono karę za to. Nowe prawo weszło w życie w marcu. I nagle w grudniu wielka niespodzianka?

Otrzymywanie jednego procenta to przywilej, a nie prawo.

[B]Ludzie mają prawo wiedzieć na pieniądze z 1% poszły.[/B] Niezłożenie sprawozdanie to nie jest drobny błąd księgowego, jak ktoś tu pisał, ale dowód na niewiedzę? niedbalstwo? lenistwo? (niepotrzebne skreślić) ze strony zarządu organizacji. Niestety.

Nie ma możliwości, żeby mając status OPP nie wiedzieć o konieczności składania sprawozdań do MPiPS. Skoro ktoś wystąpił o nadanie statusu OPP jego organizacji, to musiał wcześniej się zapoznać z przepisami, w których było powiedziane jak ten status uzyskać i jakie wynikają z niego prawa i obowiązki. Inaczej skąd by wiedział, jaki wniosek złożyć i gdzie, żeby zostać OPP? Co najwyżej można było przeoczyć wprowadzenie sankcji w tym roku. Ale czy OPP przestrzegają prawa tylko wtedy, gdy grozi im kara? Przykre.


Tu jest to dobrze opisane:
[URL]http://3sektor.blox.pl/2010/12/2-5-tysiaca-nieobecnych-na-liscie-OPP-Kto-zawinil.html[/URL][/QUOTE]

A co nie wiedzą?
Sprawozdania są publikowane na stronach fundacji.
Afera toczy się o świstek do MPiPS, a do tego świstka nie mają szarzy ludzie wglądu.
No nic my się nauczymy, jakoś to przełkniemy, gorzej z psami, które zostaną bez pomocy.
Trudno będzie im teraz wytłumaczyć, że nie pomożemy im bo zabrakło jednego świstka.
Nie chce mi się powtarzać, więc się zacytuję:

"Tylko, że fundacje muszą się rozliczać i to robią, każda z "wykluczonych" fundacji ma sprawozdanie opublikowane na stronie, cała afera toczy się wokół jednego świstka, my wysłaliśmy i do MŚ i do KRSU-w obu wszystko z...ostało przyjęte, bo była gadanina na szkoleniach, że trzeba składać do urzędów pod które się podlega, o tym, ze trzeba składać do MPiPS- o tym nikt nie mówił na szkoleniach.
Jak słyszę tę paplaninę w TVP, że fundacje nauczyły się omijać pewne przepisy, to mnie szlag trafia.
Nasza fundacja ma księgową, bierze udział w szkoleniach i konsultowała się z prawnikiem, to jest jakaś żenada..
Co ciekawe takie kolosy jak Akogo czy niektóre działające od 20 lat fundacje także zostały wykluczone.
Była paplanina w TVP3, że 1% nie dostały te fundacje, które nie złożyły prawidłowego sprawozdania i była gadanina, że z szacunku do podatnika, powinno się rozliczać- ale to jakiś bełkot, bo przecież każda fundacja musi mieć rozliczenie na stronie i przeciętny "Kowalski" może sobie to sprawdzić.
Jak można tak po cichu pozbawić 2,5 tysiąca organizacji OPP- 1%, tak po cichu.
Skandalem jest też to, że nikt w TVP nie mówi, że jak oddamy 1% na Iskierka, Akogo czy inną fundację, która wypadła z gry, to zapychamy kieszeń Państwu!
To nie fair!
Jak słyszę tą gadaninę, że mamy szansę w przyszłym roku to jest to kpina, w przyszłym roku wiele z tych organizacji już nie będzie istnieć.
To już nie kwestia świstka, to kwestia życia.
Wiele z organizacji ratuje zwierzęta, 1% to była szansa na ratowanie, leczenie wielu istnień, TOZ prowadzi schroniska, Viva! ratuje konie- a co teraz?
To ma być uczenie się na błędach?
Jak mamy się uczyć, jak nikt nas by nie upomniał, gdyby nie przypadek, gdyby nie bojkot nikt nie pisnął by słowem w TV, że w ogóle takie coś ma miejsce!
Fundacje może i mają szansę w przyszłym roku, ale nie wiem ile do tego czasu zwierzaków zostanie bez pomocy, ile dzieci?
Przecież z gry wypadły fundacje, które pomagają dzieciom, zwierzętom- bo co paradoksalne, nasze nieudolne Państwo nie ma pieniędzy, żeby im pomóc!
Pozbawiono nas dochodu- dobrowolnie oddawanegoo z resztą przez ludzi- dochodu który ratuje życie.
My z tego nie czerpiemy korzyści dla siebie, poświęcamy swoje życie, żeby ratować każde najmniejsze istnienie, teraz niestety będzie to trudne.
Niech Pan Komorowski spojrzy umierajacemu psu w oczy i niech mu powie, ze nie otrzyma pomocy bo o jego życiu decydował jeden świstek.
Zginiemy niedługo w papierach, chory kraj.
łatanie dziury budżetowej 1%- i tyle.
A Pan Schetyna juz planuje podwyżki.
Wesołych Świąt życzę.
Dla niektórych organizacji będą to już ostatnie święta."

[quote]Złożyliśmy sprawozdania we wszystkie miejsca na czas. Nie złożyliśmy do Ministerstwa Pracy i Polityki, bo co mielismy raportowac?[/quote]Jak widać w tym kraju trzeba się rozliczać także z tego, czego się nie dostało.

[quote]Orientujecie się w swoich przywilejach, czemu nie w obowiązkach?[/quote]Tak, my mamy mnóstwo przywilejów, aż nie wiemy co z nimi robić.
Ten największy to ratowanie zwierząt, ale jak widać i to nam chyba przepadnie, bo nie będzie za co.
Najgorsze jest to, że ofiarami tej biurokracji XXI wieku nie jesteśmy my, bo my nie czerpiemy korzyści majątkowych ze swojej działalności, ofiarami są zwierzęta.

[quote]Jest też krzyk, że 2500 organizacji jest wykluczonych i że to nie przypadek. A jednak jakieś 7500 organizacji dopilnowało obowiązku.
Jakbym dobrze nie życzył organizacjom zbierającym 1%, to w tym przypadku nie potrafię się zgodzić z głosami, że zostały ograbione.[/quote]Bo to nie one zostały ograbione.
Ograbione zostały podmioty, którym te organizacje pomagały.
Jak ktoś odwala czarną robotę za Państwo mógłby chociaż dostać upomnienie.
Ale po co?
Najwyżej 1% przejdzie na skarb państwa, najwyżej w tym roku mniej dzieciaków/zwierząt otrzyma pomoc.

Bo dla Ciebie to tylko 25% organizacji, dla mnie to są miliony uratowanych żyć i miliony złotych przechodzące na skarb państwa.

[quote]
Zgadza się, że niektóre KRSy przyjmowały sprawozdania mimo, że obowiązek dawania im ich zniknął. [U]ALE[/U], wbrew temu, co tu niektórzy piszą, [U]nie jest tak[/U], że trzeba było składać do KRS, a dopiero od tego roku do MPiPS, więc ci, którym KRS przyjął, zostali zmyleni co do składania do MPiPS. [U]To dwie różne sprawy.[/U] [U]

Dotychczas składało się do MPiPS i KRS. Teraz za niezłożenie do MPiPS wprowadzono karę, a [B]obowiązek składania do KRS zlikwidowano.[/B][/U] Więc nawet jak komuś KRS przyjął sprawozdanie, to ma się nijak do niezłożenia przez tą organizację raportu do ministerstwa. [/quote]No to jest już lekka przesada.
KRSy na zapas sobie zatwierdzały te sprawozdania?
Panie w okienku niedoinformowane?
Za to my musimy być nieomylni.
Panie w okienku nie poniosą kary, my tak.:-(

[quote][B]Ok, gdzie dostarczyć zwierzęta, którymi się opiekujemy ? Rozumiem, że Państwo przejmie od nas SWOJE obowiązki ?[/B][/quote]Też czekam na odpowiedź[B].
[/B]
[quote]Duża część tych organizacji, któe zbiera 1% [B]wyręcza kulawe Państwo w jego obowiązkach[/B]. Obowiązkach, [B]z których Państwo się nie wywiązuje.[/B][/quote][B]

Amen.
[/B]

Link to comment
Share on other sites

Do ngo - ja rozumiem, że prawo prawem, ale dlaczego wraz z wprowadzeniem nowelizacji nie wyszkolono/poinformowano urzędników państwowych(np w KRS), oraz organizacji szkoleniowych(ponieważ, jak się czyta, także one wprowadzały część organizacji w błąd)?
Dlaczego jedyną reakcja ngo jest "dobrze wam tak, trzeba było czytać", przecież widać, że kampania informacyjna i pomoc organizacjom w tym przypadku okazała się totalną klapą? Należy pamiętać, że wiekszość organizacji nie jest kierowana prawnikami, i orientuje się o obowiązkach i miejscach składania nie czytając ustawy(próbując je odpowiednio interpretować co nie zawsze jest proste - np część organizacji zrozumiało, że wprowadzenie jest we wrzesniu, wiec nie dotyczy rozliczen skladanych w lipcu), a wlasnie od urzednikow/ sadow/ szkoleniowcow.
Przeciez praw nie ustala sie, zeby karac za "niedoczytanie", a za oszustwa, przestepstwa etc.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ngo']Słuchajcie, jaki skandal, jakie łatanie dziury budżetowej, jaki spisek...
Ręce opadają jak się patrzy na tak roszczeniową postawę.

Otrzymywanie jednego procenta to przywilej, a nie prawo.

Ludzie mają prawo wiedzieć na pieniądze z 1% poszły.

html[/URL][/QUOTE]
A taki ze do tego roku jak ktos zle wypelnil PITa na org. ktora nie miala OPP to US dzwonily i iformowaly o fakcie a podatnik mogl zadecydowac o swoim 1% na inna org. Ale Ty tego nie widzisz, nie nazywasz tego lataniem dziury budzetowej, :shake: ze w tym roku przechodzi to na skarb Panstwa.

Roszczeniowa? wzgledem kogo?

Dla kogo? Dla organizacji? a moze dla potrzebujacych?

I wiedza, bo kazda org, musiala wysylac sprawozdania, ale nie wystarczy do jednego ministerstwa :shake: bylo by za tanio, poczta tez musi zarobic.
Zenada!!! w Departamencie Pozytku Publicznego nie maja mozliwosci odczytac elektronicznych podpisow, jak zdazylam przeczytac. :angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']A taki ze do tego roku jak ktos zle wypelnil PITa na org. ktora nie miala OPP to US dzwonily i iformowaly o fakcie a podatnik mogl zadecydowac o swoim 1% na inna org. Ale Ty tego nie widzisz, nie nazywasz tego lataniem dziury budzetowej, :shake: ze w tym roku przechodzi to na skarb Panstwa. [/QUOTE]

Było tak, że "W przypadku niezgodności numeru KRS i nazwy organizacji w zeznaniu podatkowym, podatnik zostanie wezwany do złożenia wyjaśnień". Nie wiem, co się działo, jak ktoś wpisał dane organizacji, która w ogóle nie jest opp itd. Może też przepadało.


[quote name='Ada-jeje']Zenada!!! w Departamencie Pozytku Publicznego nie maja mozliwosci odczytac elektronicznych podpisow, jak zdazylam przeczytac. :angryy:[/QUOTE]

A gdzie tak przeczytałaś? Ja czytałam tylko o tym, że sprawozdania przesłane do internetowej bazy przez organizacje to są tylko skany, a nie dokumenty z elektronicznym podpisem, dlatego nie mogą być uznane za oficjalny dokument.

Link to comment
Share on other sites

[url]http://wiadomosci.ngo.pl/wiadomosci/611197.html[/url]

"– Sprawozdania składa się w formie papierowej z podpisami osób uprawnionych do sygnowania takich dokumentów. Teoretycznie sprawozdania można też złożyć w formie elektronicznej, np. przez system e-PUAP i zaufany profil, zgodnie z Ustawą o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne z 2005 r. Ale w praktyce jest to nie do zrealizowania, gdyż dopiero w przyszłym roku taki zaufany profil zostanie uruchomiony – wyjaśnia Piotr Kontkiewicz, zastępca dyrektora DPP. – Drugi sposób złożenia sprawozdań w formie elektronicznej wymaga zabezpieczenia specjalnym elektronicznym podpisem. Niestety, DPP nie ma oprzyrządowania weryfikującego elektroniczny podpis, a co za tym idzie – takie sprawozdanie nie mogło wpłynąć do departamentu. Jedyną więc formą na dzień dzisiejszy złożenia sprawozdań jest forma pisemna z podpisami uprawnionych do tego osób – dodaje."

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ngo']Było tak, że "W przypadku niezgodności numeru KRS i nazwy organizacji w zeznaniu podatkowym, podatnik zostanie wezwany do złożenia wyjaśnień". Nie wiem, co się działo, jak ktoś wpisał dane organizacji,


[/QUOTE]
ale ja wiem, bo w poprzednich latach mialam telefony z US i pytaly na kogo maja przekierowac, lub powiadmialy podatnika a podatnik kontaktowal sie ze mna.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BartekR'][URL]http://wiadomosci.ngo.pl/wiadomosci/611197.html[/URL]

"– Sprawozdania składa się w formie papierowej z podpisami osób uprawnionych do sygnowania takich dokumentów. Teoretycznie sprawozdania można też złożyć w formie elektronicznej, np. przez system e-PUAP i zaufany profil, zgodnie z Ustawą o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne z 2005 r. Ale w praktyce jest to nie do zrealizowania, gdyż dopiero w przyszłym roku taki zaufany profil zostanie uruchomiony – wyjaśnia Piotr Kontkiewicz, zastępca dyrektora DPP. – Drugi sposób złożenia sprawozdań w formie elektronicznej wymaga zabezpieczenia specjalnym elektronicznym podpisem. Niestety, DPP nie ma oprzyrządowania weryfikującego elektroniczny podpis, a co za tym idzie – takie sprawozdanie nie mogło wpłynąć do departamentu. Jedyną więc formą na dzień dzisiejszy złożenia sprawozdań jest forma pisemna z podpisami uprawnionych do tego osób – dodaje."[/QUOTE]

Do weryfikacji podpisu elektronicznego kwalifikowanego lub niekwalifikowanego nie jest potrzebne żadne oprzyrządowanie. Weryfikacji dokonuje się zwykłym PC-tem na stronach firm udzielających takich certyfikatów o podpisach elektronicznych np. CERTUM. Takich instytucji jest mnogo.

W nawiązaniu do dyskusji rozumiejąc emocje niektórych userów nie rozumiem żenujących, bezsensownych ataków i wypowiedzi pod adresem osób, które z rozwagą usiłują powiedzieć prostą rzecz (np. pod adresem Asior). Należało dołożyć wszelkiej możliwej staranności, aby zważając na cel i powód istnienia Waszych organizacji zapewnić sobie możliwość skutecznego działania. Gadki o oddawaniu teraz psów pod opiekę państwa lub inne podobne są tyle chwytliwe w pseudodyskusji co głupie.
[B]Dalej nie widać planu działania w tej sprawie.[/B] Wezwanie do dzielenia się kasą z tymi organizacjami co dopełniły [B]obowiązków[/B] uważam za leperiadę.

Link to comment
Share on other sites

Guest Elżbieta481

A ta leperiada to przypadkiem nie było pod moim adresem?Wypraszam sobie.Masz lepszy pomysł?To proszę!Z czego utrzymają te zwierzaki oganizacje co odpadły?Ja nie wiem..A one i jeść muszą i leczyć je trzeba..
Nie wiem co zrobi VIVA np z końmi które są pod opieką..Teraz obwinianie ich nic nie da-a wyjścia nie widzę..
W sumienność i przypadkowość działań nie wierzę.A skąd wiesz,że celem nie było np.poróżnienie i tak skłóconego środowiska?Bo ja nie wiem!:angryy:
A kwestia z podpisem przy wysłaniu elektronicznym tylko winna być ostrzeżeniem np.dla zwykłych podatników.Wszyscy idą z postępem,tylko w Polsce dalej papierki,pieczątki.
A jeśli chodzi o dzielenie się pieniędzmi każdy kto widzi dalej niż czubek własnego nochala by dostrzegł w tej propozycji sens.Nie pisałam o niczym innym jak współpracy organizacji,bo w zmianę sytuacji nie wierzę i w skuteczność odwołania też nie.A te co będą mogły zbierać ten 1 procent przejmą zwierzęta?Te setki psów,kotów,koni?A może masowa eutanazja?:angryy:A może dostrzegłeś także moją propozycję odnośnie komunikatów na stronach interentowych fundacji?Bo ja bym chciała aby państwo przynajmniej nie dostało tego procentu na Skarb,żeby nie przeszło do nich..A Ty co zaproponowałeś oprócz krytyki wypowiedzi ludzi przerażonych zaistniałą sytuacją?Ludzie niesłusznie się oburzają?Słusznie,bo odpowiadają nie za swoje życie,a za życie innych istot.
Ja znam ludzi,którzy oburzeni sprawą proponują oddanie sprawy do sądu!Do Brukseli,żeby tam wiedzieli o sytuacji..I choć zwykle uważam,że POLSKIE brudy powinno się prać w Polsce to tu bym mając organizację oddałabym do sądu czy do Brukseli czy do samego diabła..Ludzie zawinili,a ukarano zwierzęta!One nie mogą się bronić,a tu mi piszą o leperiadzie!A jeśli Lepper by pomógł to i z nim bym współdziałała,bo ja dla psów wszystko,a nawet z DT,którego nie dażę sympatią..Także i z BK,którego nie znoszę!A osobiście wolę Leppera niż np.psła Kłopotka.PSL-u nie znosze...
A jeśli nawet org,popełniły błąd,to mądry człowiek powiedział,,że nie myli się tylko ten co nic nie robi!.:angryy::angryy::angryy:
Może i moje prozoycje to leperiada,ale pozwoliłam sobie napisać i te swoje i usłyszane autobusie do ludzi,których podziwiam za wszystko co zrobili dla psów.Ja przynajmniej szukam wyjścia-próbuję pomóc..I na koniec dodam-osobiście jestem za masowym pozwem organizacji opp-choc wiem,że to niemożliwe,tak skłócone środowisko nie zdobędzie się na to.To piszcie że tamten zawinił,ten zapomniał..SKARB PAŃSTWA GÓRĄ!!!
Kłaniam się b.nisko.
,,leperiada,,

Link to comment
Share on other sites

Konkretów nadal brak.

Ktoś może kto się bardziej orientuje wśród organizacji zrobi listę tych, które mają ten
1 % za 2010? (oczywiście tych zwierzęcych)?
Piszecie, że przepadnie dla Skarbu Państwa a działań aby tak się nie stało brak. Owszem można pisać i do Brukseli co nie zatrzyma czasu i tego, że za kilka dni rozpoczyna się składanie PIT a stan prawny mamy w tej chwili taki a nie inny.

Link to comment
Share on other sites

Nie wierzę, że odwołania coś dadzą. Ja jestem z małego oddziału, nie mam wpływu na to co robi "góra". Cały rok budowaliśmy zaufanie, walczyliśmy o zwierzaki, mieliśmy nadzieje, że będziemy mieli z czego finansować działalność. Co roku nie były to duże pieniądze, ale zawsze coś. Teraz jeśli sytuacja się nie zmieni będziemy musieli ograniczyć naszą działalność do udzielania "dobrych rad" bo nic więcej nie możemy zrobić. Szczęście w nieszczęściu nie mamy schroniska, ale teraz na dt też nie będziemy brać, nie będziemy leczyć, nie będziemy sterylizować. Jestem załamana. Kasy nie będzie ale telefon nadal będzie dzwonił, nadal będą prośby o leczenie o pomoc, co mamy robić?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pies Wolny']
W nawiązaniu do dyskusji rozumiejąc emocje niektórych userów nie rozumiem żenujących, bezsensownych ataków i wypowiedzi pod adresem osób, które z rozwagą usiłują powiedzieć prostą rzecz (np. pod adresem Asior). Należało dołożyć wszelkiej możliwej staranności, aby zważając na cel i powód istnienia Waszych organizacji zapewnić sobie możliwość skutecznego działania. Gadki o oddawaniu teraz psów pod opiekę państwa lub inne podobne są tyle chwytliwe w pseudodyskusji co głupie.
[/QUOTE]


Kocham pasjami takie wypowiedzi :-)

Asior powiedziała prostą rzecz, że ona ma pensję z 1% i nie wyobraża sobie co by było, gdyby to IM zabrano 1% oraz drugą prostą, że NAM się nie udało.... Nie dorabiam ideologii - czytam, co napisała... Troski o zwierzęta pod naszą opieką ani śladu...
Nic nie mam do Asior, nie znam jej, nie wiem kim jest i co robi - ale jak pytasz to Ci powiem..

A w kwestii oddawania - wiesz ile kosztuje dziennie albo miesięcznie utrzymanie 200 kotów i 40 psów ?
I co proponujesz - czym żywić, za co leczyć ? Rozumiem - to nasz problem i mamy go rozwiązac ! A masz jakiś pomysł czy tylko z pozycji bezpiecznej (pensyjka zagwarantowana) opowiadasz innym czego nie wiesz o dzialalności organizacji PP na rzecz zwierząt ?

W tej kwestii dla mnie EOT, nie będę się wdawać w takie polemiki.

I tak jesteśmy organizacjami żebraczymi - teraz będziemy naprawdę nędzarzami.... Ale to nasza wina (samobiczowanie postulowane przez Ciebie - wykonane)- trzeba było zdążyć z papierową wersją już opublikowanego i zatwierdzonego sprawozdania lub wiedzieć lepiej niż KRS..No to Wesołych Świąt !

Link to comment
Share on other sites

[quote name='alehandro']Konkretów nadal brak.
[/QUOTE]

to że nic nie jest napisane na dogo nei znaczy, że fundacje nie działają

szkoda, że watek który miał służyć pomocy i inf przerodził się w przepychankę
nam się udało
wam się nie udało
to wasza wina
czemu nic nie robicie

EOT
(chyba, że pojawi sie jakas konstuktywna inf. wypowiedz)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='3 x']to że nic nie jest napisane na dogo nei znaczy, że fundacje nie działają

szkoda, że watek który miał służyć pomocy i inf przerodził się w przepychankę
nam się udało
wam się nie udało
to wasza wina
czemu nic nie robicie

EOT
(chyba, że pojawi sie jakas konstuktywna inf. wypowiedz)[/QUOTE]

Pisząc konkretów nadal brak miałem na myśli konkrety dla nas - czytających podatników.
Zaczynam odczuwać dziwną niechęć do osób, które nie dołączyły się do ogólnego oburzenia.
Wynika z tego, że lepiej odpisać 1% na organizację, której nie ma na liście niż dla tej co "jej się udało być" chociaż być może wcześniej by nie dostała akurat ode mnie (Pies ogrodnika?)
Ci co mają 1% też przypominam mają zwierzęta pod opieką takie same pokrzywdzone i tyle ich "winy", że zmieścili się w terminach.

Wesołych Świąt!

Dziękuję za link do spisu organizacji :lol:

Link to comment
Share on other sites

[B][SIZE=1]Cytuję z forum Fundacji EMIR...[/SIZE][/B]
____________________________________

Zgodnie z treścią art. 33a ust. 1 ustawy z dnia 22 stycznia 2010roku o zmianie ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. nr 28 poz. 146) : „Minister właściwy do spraw zabezpieczenia społecznego:

1) w przypadku naruszenia obowiązków, o których mowa w art. 23, w szczególności niezłożenia lub nieopublikowania w terminie sprawozdania finansowego lub merytorycznego, lub złożenia sprawozdań niekompletnych, lub budzących wątpliwości co do prawidłowości działalności organizacji pożytku publicznego, wzywa organizację pożytku publicznego do zaniechania naruszeń oraz przedstawienia niezbędnych wyjaśnień;

Ust. 2 art. 33a powołanej ustawy, stanowi natomiast, iż:
„w przypadku niezastosowania się organizacji do wezwania w terminie 30 dni od jego otrzymania, występuje do sądu rejestrowego o wykreślenie informacji, o której mowa w art. 22 ust. 2, lub organizacji, o której mowa w art. 22 ust. 3.”

[B]Nadto – do podjęcia takich działań – zobowiązuje w/w instytucje, nie tylko wskazana powyżej ustawa, ale również Regulamin Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, Rozdział 5, § 14 ust. 2 i 3, a także § ust 1.[/B]

[B]Z uzyskanych informacji nie tylko fundacja EMIR, ale żadna z odrzuconych organizacji nie otrzymała żadnego pisma – wezwania, do jakiego obliguje ministerstwo zapis w/w ustawy. Zatem ministerstwo nie przestrzega własnych przepisów i urzędnicy złamali prawo![/B]

Ględzenie gazety, której nazwy nie wymienię albowiem [I]nomina sunt odiosa[/I] - o nieprzejrzystości organizacji jest nadużyciem. [I][SIZE=1][COLOR=gray](przyp. moje [URL]http://www.rp.pl/artykul/56702,582434-1-proc--dla-przejrzystych-organizacji.html[/URL])[/COLOR][/SIZE]
[/I]
KAŻDA Z ORGANIZACJI (zgodnie z ustawą o fundacjach i stowarzyszeniach) SKŁADA COROCZNIE DO 31 MARCA bilans, rachunek wyników, rachunek kosztów, sprawozdanie merytoryczne oraz protokoły posiedzeń Rady lub innego organu nadzorującego.

[COLOR=blue][B]SKANDAL, SKANDAL, SKANDAL i grabież dokonywana na najsłabszych. Panowie i damy zza ministerialnych biurek zapominają , że to my, organizacje pozarządowe odwalamy za państwo gros obowiązków, których ono wobec swoich obywateli nie wypełnia! To wolontariusze tych tysięcy organizacji poświęcają swój czas, swoje pieniądze i część swojego życia dla tej pracy, która dla urzedników g...o znaczy![/B][/COLOR]

[B]No bo co dla urzędnika wart jest chory, stary człowiek, kalekie i chore dzieci, niewydolni życiowo bezdomni, ludzie w nędzy czy bezdomne i umierające zwierzęta? NIC! [/B]Zatem tym samym piórem niech podpiszą decyzję o eutanazji tych wszystkich [I]„niepotrzebnych i generujących koszty elementów życia społecznego”[/I] ! [B]Wystarczy utworzyć ministerialny szwadron śmierci do realizacji tego przedsięwzięcia ! Ileż uzyskacie oszczędności ! A i organizacje można będzie posłać w diabły i dalej spokojnie przewalać papiery z biurka na biurko (oczywiście za pieniądze podatników).[/B]

[COLOR=red][B]I jeszcze jedno 1% to dar prywatnych ludzi, a nie łaskawość urzędnika , o tym też zdaje się „zapomniano”.[/B][/COLOR]

[B]Informuję, że Fundacja Emir złożyła wszystkie wymagane sprawozdania zarówno w wersji „papierowej” jak i elektronicznej i żadnego wezwania do usunięcia uchybień nie otrzymaliśmy! zatem pogwałcona została konstytucyjna zasada równości stron.[/B]

[RIGHT][I]Prezes Fundacji
dla Ratowania Zwierząt Bezdomnych
EMIR

Krystyna Sroczyńska[/I]

[LEFT]____________________________________
[/LEFT]
[/RIGHT]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...