Jump to content
Dogomania

Po 5 latach w hotelach - Spajkuś znalazł dom!!!


mala_czarna

Recommended Posts

Ja myślałam cały łikend i mam pomysł. Napiszę do UWAGI TVN. Pewnie mają milion tego typu wiadomości, dlatego postaram się tak ją sformułowac, żeby się nim zainteresowali (oczywiście bez przekłamywania faktów). Może chociaż pokazaliby go na koniec któregoś programu albo na swojej stornie internetowej. Mają taką akcję "zwierzęta są jak ludzie - czują", więc może chociaż w ramach tego go opublikują. Zrobię jakieś mega wypaśne ogłoszenie ze zdjęciami Spajka, na wątku jest ich pod dostatkiem.

mała czarna: prosiłabym Cię tylko o przerobienie bannerku z "finansowy dramat" na coś w stylu "czy ktoś jeszcze kiedyś mnie pokocha"? Fota jest dobra - łapie za serce ;) wyślemy ją jako przewodnią.

Edited by nicolaczek
Link to comment
Share on other sites

Myślę, że na bank, pod warunkiem, że się nim zainteresują! :) weź dużo ludzi to ogląda i co jak co, ale chyba nikt nie ma w Polsce jeśli chodzi o media większej siły przebicia niż TVN. No to dobrze by było żebyś je poprosiła o to przerobienie bo on jest mega (układ, czcionka, kolory), natomiast tekst o dramacie finansowym sugeruje, żeby ludzie wpłacali kesz, a nam chodzi o adopszyn, prawda? ;)

Link to comment
Share on other sites

Ano chodzi o adopszyn, bo tego wielkiego głąbala chyba naprawdę nikt nigdy nie pokocha :(
Wiecie co, ja wiem, że to sie tak mówi, że na zywo każdy pies inaczej wygląda, każdy jest jedyny w swoim rodzaju, ale Spajk na zdjęciach nie wychodzi tak, jak wygląda w rzeczywistości, i to jest problem. To jest naprawdę przeuroczy, słodki, i łagodny jak baranek kawał psa :(

Link to comment
Share on other sites

Bardzo przepraszam, że podcinam skrzydła....ale mam kolegę, który pracuje w Uwadze.
Nic z tego nie będzie, tematy psów pojedynczych odrzucane są na kolegiach - jak to media, są żądni sensacji, dramaty intersują ich nieco mniej, finansowe zwłaszcza.

Ale może ja mam też skrzywione podejście - jeśli uważacie, że mimo to, warto próbować, to czemu nie ;)

Link to comment
Share on other sites

Gusia: spodziewam się, ale spróbować warto. Może a nuż.

Skleciłam takie coś:

Szanowni Państwo,
Zdaję sobie sprawę, że pewnie dostajecie setki tego typu wiadomości, co więcej pewnie nawet podobnie się one zaczynają. Mam jednak jakąś cichą, irracjonalną nadzieję, że nad tą pochylicie się chwilkę dłużej. Zwłaszcza, że przy jedynie niewielkiej Państwa pomocy , niewielkim nakładem pracy, możemy zdziałać bardzo wiele i na zawsze odmienić jedno życie. Psie życie.
Poznajcie Spajka. Jest to kolejna smutna psia historia, jakich wiele. Niepozorny młodziutki kundelek, taki, jaki wokół nas setki. Porzucony, błąkał się bezradnie i tylko dzięki niezwykłemu zbiegowi okoliczności trafił na dobrego człowieka, który zaprowadził go do lecznicy. Po opatrzeniu i udzieleniu mu pierwszej pomocy okazało się, że Spajk nie ma gdzie się podziać. I znów nadzwyczajny zbieg okoliczności i zainteresowanie jednej osoby sprawiło, że nie stał się kolejnym numerem w schronisku. Kolejnym, który zapomni co to dotyk ludzkiej ręki, ciepły kącik we własnym domu,
czy pełna miska.Kamila, która okazała się jego aniołem stróżem, znalazła dla niego miejsce w płatnym domu tymczasowym. Następnie za pośrednictwem portalu dogomania.pl przeprowadziła zbiórkę pieniędzy na miesięczne utrzymanie i karmę Spajka. I tak co miesiąc od 1,5 roku… miesięczny koszt utrzymania Spajka w domu tymczasowym to …. zł. Nie jest to mała kwota. Kamilę wspomagają użytkownicy portalu dogomania. Niestety mimo bieżącego ogłaszania Spajka, mimo setek anonsów w prasie i internecie, rozpytywania, od roku nie było nawet jednego telefonu w sprawie jego adopcji. Spajki jest sporym i zdrowym psiakiem, a zainteresowanie takimi psami jest bliskie zeru. [FONT=Wingdings]L[/FONT].A on wciąż czeka. Dom tymczasowy, w którym teraz przebywa trudno nazwać domem z prawdziwego zdarzenia. Spajki mieszka w kojcu, a swoich opiekunów musi dzielić z kilkunastoma innymi psiakami. I mimo, że jest naprawdę wesołym, przyjacielskim i skorym do zabaw psem coraz bardziej widać, że doskwiera mu brak pana. Tego jednego, jedynego, który pokochałby go i dał mu dom do końca jego dni.
Szanowni Państwo, nie jest tajemnicą, jaką siłę przebicia ma TVN i program UWAGA. W imieniu Spajka, licząc na kolejny zbawienny w jego życiu zbieg okoliczności, proszę Was o przedstawienie jego historii w Państwa programie lub na stronie internetowej. Wystarczyłaby króciutka wzmianka na końcu programu lub notka na stronie internetowej. Może dzięki temu ktoś zauważy go i pokocha. Zdaję sobie sprawę, że jest pewnie wiele ważniejszych spraw od kolejnego, niekochanego stworzenia, którego nikt nie chce. I jeśli z tych względów, nie jest możliwe opublikowanie historii Spajka, prosiłabym chociaż o rozpropagowanie informacji o nim w Redakcji, wśród znajomych – może ktoś z Państwa lub Państwa najbliższego otoczenia mógłby dać dom temu przemiłemu psiakowi?
W załączeniu parę fotek Spajka. W razie czego służymy dodatkowymi zdjęciami/informacjami. Spajk przebywa obecnie w …… . Jego wirtualną opiekunką a zarazem osobą dzięki której Spajk nie mieszka w przytulisku i ma codziennie pełna miskę jest Kamila ….. (nr tel. …….) . Myślę, że istotna informacją jest fakt, że Spajki uwielbia dzieci [FONT=Wingdings]J[/FONT].
Z góry dziękuję za zainteresowanie!
Pozdrawiam


Plus foty (te z pierwszej strony) i może coś z tego będzie? Jeśli ktoś ma jakieś propozycje dot. podrasowania tekstu, słucham :) może go chociaż na stronę internetową uwagi dadzą.

Link to comment
Share on other sites

Proponuje rozszerzyć ogłaszanie psa poza internetem. Statystyki podają,że tylko 5%osób w wieku 60 lat i więcej korzysta z internetu A to bardzo adopcyjna grupa osób. Można rozważyć zrobienie na allegro niewielkich platatów i rozwieszać je np . przy stacjach kolejki WKD . Są tam tablice informacyjne. Przy stacjach kolejowych,u weterynarzy itd. Przyślecie do mnie parę szt - moja córka porozwiesza. Druga sprawa to prawa fizyki kwantowej . Wiemy wszyscy ,że nasze myśli są energią. Oglądając psa w ogłoszeniu wysyłamy mu energie. - nie wiedząc o tym . To dobra energia. która zmaterializuje się czymś dobrym dla psa. Dlatego trzeba ogłaszać , ogłaszać nie myśląc za wiele o efektach --bo" nic nie przynosi tak dobrych rezultatów jak zwykła pewność siebie i lekkie podejście do tematu" Dotyczy to wszystkich aspektów naszego życia.-- Niecierpliwość i wyczekiwanie na telefon- może blokować energie.

Link to comment
Share on other sites

Nie mamy plakacików niestety :(
Jakos tak w ogóle przestaję ogarniać temat Spajka.
Brak zdjęć, brak informacji, brak pomysłów.
Nie wiem czy klejenie w pobliżu przystanków, czy kolejki WKD coś da, bo Spajk jest dość daleko :(
Myslicie, że ktoś chciałby jechać i chociaż go obejrzeć?

Link to comment
Share on other sites

Jeśli kogoś zauroczy to czemu nie? A może pomyślimy o zrobieniu plakatów? Ja mogłabym w Siedlcach u siebie popytać ile kosztowałoby to (podejrzewam, że zawsze taniej niż w Wawie).

Zgadzam się, że trzeba Spajka rozgłaszać poza Internetem. On by się nadawał do starszych ludzi, którzy mieszkają w domku z ogródkiem. Też mi się wydaje, że ogłoszenia Spajka są dość trudno dostępne. Może allegro/wyróżnione gumtree?

Kamila, nie załamuj się i nie myśl negatywnie. Zobaczysz, że się uda, tylko widocznie on potrzebuje więcej czasu, żeby trafić na swojego człowieka.

PS. Przelałam deklarację!

Link to comment
Share on other sites

Deklaracja juz jest zaznaczona w pierwszym poście :)
Hmm, ja nie jestem przekonana, czy on by się nadał dla starszych ludzi. Jesli chodziliby z nim na spacery to trzeba nieziemskiej siły żeby go na smyczy utrzymać, wiem co mówię. Z kolei dom z ogródkiem byłby rewelacyjny, ale pod warunkiem, że nie byłoby w nim wypielęgnowanych rabatek, kwiatków i grządek, bo Spajk chyba wszystko by stratował ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mala_czarna']Deklaracja juz jest zaznaczona w pierwszym poście :)
Hmm, ja nie jestem przekonana, czy on by się nadał dla starszych ludzi. Jesli chodziliby z nim na spacery to trzeba nieziemskiej siły żeby go na smyczy utrzymać, wiem co mówię. Z kolei dom z ogródkiem byłby rewelacyjny, ale pod warunkiem, że nie byłoby w nim wypielęgnowanych rabatek, kwiatków i grządek, bo Spajk chyba wszystko by stratował ;)[/QUOTE]

W sumie jeśli byliby świadomi, że biorą energicznego młodego chłopaka to czemu nie? :razz:
Tak czy siak, wydaje mi się, że może warto by było wyjść poza Internet.

Dzięki za zaznaczenie ;)

Link to comment
Share on other sites

Spajk to piękny pies. Zaproście ELAJA, ona ma doświadczenie w adopcji dużych psów. podaje link do wątku.[url]http://www.dogomania.pl/threads/217581-PSIAK-w-typie-PONA-od-2-lat-nie-wychodzi-z-kojca...juz-w-DT-szukamy-DS!!/page6[/url] Diego to b. duży i energiczny pies. Od niedzieli w nowym ds. Zaproszona na wątek psa w typie pumi , zredagowała tekst, po którym pies natychmiast znalazł ds. Wcześniej ogłaszali go przez pół roku bez żadnego odzewu. Druga sprawa - plakaty. Można zamówić profesjonalny platat np. w formacie A3 na allegro i zrobić odbitki na ksero.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='DZIR']Napiszcie gdzie mieszka DONKa? Nie wiecie nawet czy pies jeszcze jest.[/QUOTE]

Nie no, że jest to ja jestem pewna ;)
Spajk to nie jedyny pies z Dogo, który jest u Donki.
Denerwuję się po prostu, że Donka w ogóle nie wchodzi na wątki, nie wiem, może znowu córka jest chora.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mala_czarna']Donka, bardzo Cię proszę żebyś wchodziła na wątek i informowała mnie co u Spajka.
Chciałabym równi9eż zobaczyć jego zdjęcia.
Sory, ale czy ja naprawdę dużo żądam?
Szczerze mówiąc, mam już tego wszystkiego dosyć!![/QUOTE]
Nie mam w tej chwili internetu(piszę od kogoś ).Zdjęcia mogę przesłać komórką,bo w tej chwili mam tylko taką możliwość .Zawsze można zadzwonić,przyjechać do hotelu-zapraszam.Niektóre osoby jeśli mają taką możliwość czynią to często....robią wtedy zdjęcia lepszej jakośći(mój aparat jest słaby),chodzimy na spacery....itd.ZAPRASZAM.Poproszę o karmę dla Spajkiego....

Link to comment
Share on other sites

Spajki jest zdrowy i wszystko ok. :-)Logistycznie wymęczył nas przez dwa tygodnie BARDZO duży mróz ....przeniosłam część psów do pomieszczeń ,gotowałam jedzenie...dużo więcej pracy,ale na szczęście wszystko wróciło do normy....i mamy przedwiośnie....Zdjęcia dzisiaj wyśle....Kamila i całą resztę chętnych zapraszam do odwiedzin u nas.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...