Jump to content
Dogomania

Wszelkie pytania na temat BAZARKU zadajemy TUTAJ!


Formica

Recommended Posts

[quote name='_Aga_']
Dlaczego coraz więcej osób na dogo licytuje w ostatnich minutach? :( Przecież to nie allegro i chyba nie chodzi o to, żeby jak najmniej zapłacić, prawda? :(

Może się mylę, no trudno.

Następnym razem będę pilnować, jeśli na czymś mi będzie zależało, bo zauważyłam na niektórych bazarkach, że wiele osób nie licytuje wogóle przez cały czas trwania bazarku, tylko obserwuje i przebija oferty w ostatniej minucie. Jak na allegro. Wiadomo po co. Żeby zaoszczędzić. Trochę się to mija z celem bazarków moim zdaniem..

No ale nikt nie mówił, że tak nie wolno.[/QUOTE]

[quote name='gameta']Na niektórych bazarach widziałam regulaminy rozwiązujące ten problem, np:
1. Licytujący w ostatniej godzinie, który nie licytował wcześniej, musi przebić cenę o conajmniej 10zł
2. Zakaz licytowania w ostatnij godzinie rzeczy licytowanych przez osoby dotychczas nieuczestniczące w tej licytacji
3. i było coś jeszcze ale właśnie mi wyleciało z głowy

tak, więc, można tego uniknąć, tylko trzeba o tym pomyśleć przy zakładaniu bazaru :)[/QUOTE]

O ile pkt.1. mogę zrozumieć, na zasadzie – chcesz wygrać, to płać więcej (płacz i płać:evil_lol:), to co do pkt.2. już mam mieszane uczucia – bo w końcu albo chodzi o to, aby konkretne (czyt. licytujące dotychczas) osoby „chronić” przed licytującymi w ostatnich chwilach albo żeby uzbierać jak najwięcej na psy.



Może problem tkwi w tym, że niektórzy traktują bazarki jak sprawę życia lub śmierci (swojego życia, nie psiego, mimo, że bazarki psom mają służyć) i jak ktokolwiek ich przelicytuje, to jest autentyczny dramat.

Ostatecznie zawsze można kupić daną rzecz na allegro czy w sklepie. Chyba istotne jest, aby zebrać jak najwięcej pieniędzy i nieważne, kto zapłaci więcej. Może potrzeba tu więcej dystansu do bazarkowych towarów;)

I mówię to ja, której już nieraz zwinięto sprzed nosa fanty, na których mi [B]BARDZO[/B] zależało, bo mnie ktoś przelicytował w ostatniej minucie.

Ale – mówię sobie – trudno, d... wołowa ze mnie:splat: przegapiłam, trza będzie następnym razem bardziej pilnować bazaru.

I wtedy mam „żal” tylko i wyłącznie do siebie. Nie widzę w tym żadnego problemu :p


Nawet cieszą mnie te emocje, że nigdy nie można być pewnym czy ktoś mnie nie „przeskoczy” w ostatniej chwili. Za to, jeśli uda się coś wygrać, to jest duża satysfakcja i motywacja do dalszego licytowania:cool3:

Z kolei na moich bazarkach, jeśli trafia się osoba, która choćby w ostatnich minutach przebija ofertę, to tylko mnie to cieszy, bo będzie więcej kasy dla psów. Nigdy mi do głowy nie przyszło, że ktoś za tanio kupił albo za nisko przebił ofertę. Ja to jestem zadowolona, że w ogóle bazar się kręci i że jest taka forma pomocy (bo równie dobrze mogłoby wcale działu bazarowego nie być:roll:).

Poza tym, czasem zdarza się tak, że ktoś po prostu w ostatniej chwili trafił na dany bazarek zwabiony „krzyczącym” tytułem, np. ostatnia okazja, zaraz kończymy, ostatnie minuty itp.


[quote name='Kora']Jestem podobnego zdania, to nie Allegro i nie okazja jak tam za mniej, irytuja mnie tez ten 1 zl wiecej, rozumiem piec.

Ja licytuje bo moze mi sie przyda, lub bardzo chce miec na prezent. Ktos na jednym z bazarkow odpowiedzial mi ze jeden zloty to tez pieniadz zgadzam sie, ale wtedy widze ze komus zalezy na okazji nie na celu licytacji czyli pomocy psu.[/QUOTE]

Jeśli się kupuje dużo na bazarkach, to jest różnica między 1zł a 5zł. Poza tym nie zapominajmy, że bazarki są tylko dodatkową formą wspomagania finansowego, a podstawą są deklaracje na wątkach. I jeśli ktoś ma dużo takich finansowych deklaracji, to te parę zł robi jednak różnicę.

Nie każdy pracuje i zarabia, nie każdego stać np. na kupowanie rzeczy o realnej wartości np.15zł za 40zł, tylko dlatego, że „nie wypada” przebić tylko o 1zł. Poza tym nigdy nie wiadomo, ile kolejnych osób podbije o następne 1zł i zrobi się z tego duża suma:p

Ja osobiście wychodzę z założenia, że – mając w zanadrzu np. 100zł - lepiej będzie jak wspomogę kilka psów kwotą np. 25zł niż jednego kwotą 100zł (są oczywiście sytuacje wyjątkowe, ale mowa tu o tych typowych).

Uważam, że byłoby niedobrze dla bazarków, gdyby przyjęło się na dogo, że „nie wypada” podbijać tylko o 1zł:shake:. Jestem przekonana, że wtedy wiele osób zrezygnowałoby z kupowania na bazarkach (bo skoro 1zł to za mało, a nie stać kogoś w danym momencie na więcej, to lepiej od razu zrezygnować, bo po co się narażać na niemiłe uwagi) i przeniosłoby się na allegro, bo tam nikt nikogo nie będzie rozliczał, czy polował na okazję czy nie.
Niech każdy – znając najlepiej swoją sytuację finansową, liczbę deklaracji, z których musi się wywiązać – sam zdecyduje, czy przelicytuje o 1 zł czy o 5 zł. Czasem ten 1zł to tzw. „wdowi grosz” i uważam, że byłoby nie fair robić jakieś uwagi na ten temat.

Jeśli ktoś obawia się, że dana rzecz za nisko będzie sprzedana, to niech da tylko „kup teraz” z satysfakcjonującą go ceną lub podniesie próg licytacji.

Kolejna sprawa – często przecież kupujemy na bazarkach nie dlatego, że dana rzecz jest nam akurat niezbędna, tylko właśnie na zasadzie: może się przyda, może nie, ale skoro dla psów, to kupię, bo gdyby to samo było na allegro, to bym nie kupił/a. Ktoś nie ma wiele, ale mimo wszystko wzruszył go wątek psa i chce pomóc. Czyli liczy się głównie cel, dlatego tym bardziej nie rozumiem, dlaczego przebicie o 1 zł miałoby być uważane za niewystarczające:roll:


Proszę wziąć również pod uwagę, że przesyłka też kosztuje, więc ziarnko do ziarnka się zbiera. Skoro już jesteśmy przy przesyłce, to tu akurat widzę pole do oszczędności :razz:(dla niezorientowanych w haczykach PP polecam wątek: [URL]http://www.dogomania.pl/threads/188807-CO-JEST-LISTEM-a-co-PACZK%C4%84-czyli-je%C5%9Bli-nie-wiemy-to-tracimy-pytania-i-odpowiedzi[/URL])

Ja czasem sama siebie przebijam o parę zł, jeśli mi bardzo na czymś zależy, albo – jeśli w danym momencie mogę sobie na to pozwolić – zaokrąglam w górę wylicytowaną kwotę. Ale nie zawsze mogę i przyznam, że gdyby mi ktoś wypominał, że za tanio kupiłam, nie znając stanu moich finansów, to przy następnej okazji 3 razy zastanowiłabym się, czy w ogóle wchodzić w licytację.
A chyba chodzi o to, aby zachęcać do podbijania (choćby o ten 1zł) i kupowania a nie zniechęcać do bazarków na rzecz np. allegro.
To by był strzał w kolano dogomanii, że tak to ujmę obrazowo:p

P.S. Się rozpisałam, ło matulu:D

Link to comment
Share on other sites

Bardzo obszerna wypowiedź. Ocena celująca ;)
Warto kupować na naszych bazarkach, ponieważ są dostępne dla wszystkich, a nie tylko dla kasiastych. Warto przebić nawet o 1 zł, bo 1 zł to też pieniążek. Poza tym ciotki licytują czasem kilka rzeczy na kilku bazarkach, a sprzedający cieszą się z każdej złotówki, ponieważ zbierają na CEL.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='3 x']
(...)
zauważyłam coś takiego ze czesc osob nie rozlicza sie z bazarku po wysłaniu fantów
tzn po zakonczeniu licytacji pojawia się inf ile udało sie zebrac
i koniec
nie ma inf o tym ile pieniazków wpłyneło i ile poszło na wysyłke
czasami zle oszacujemy wysyłke
czasmi ktoś zaokragli
to co się dzieje z tymi pieniązkami?
skoro ich nie ma rozliczonych na watku?
i jeszcze nie ma inf ze uzbirana kwota z bazarku to np 46 zł ale wpłacono 50 zł
to ok, rozumiem ktos zaokraglił sam z siebie lub np zostało kilka zł z nadpłat po wysyłce
(...) [/QUOTE]
Zawsze są jakieś różnice, ja wszystko ważę, ale i tak bywa jakiś grosz w tę czy tamtą. Robię tak, że jeśli jest niedopłata to moje "frycowe", a jak zostanie np. 50 groszy to piszę "nadpłata" i uwzględniam w rozliczeniu. Na wszelki wypadek, już wysyłając psiakowi, zawsze zaokrąglam to co uzbierałam w górę i to jest chyba ok.

A co do cen - nie mam poczucia, że coś poszło za tanio. Większość dogomaniaczek bazarki traktuje jednak jako dodatek, mają deklaracje, własne psy (czasem po kilka), widzę to od innej strony, tej "ludzkiej". To przecież też zabawa.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli kupujecie coś na bazarku - żądajcie rozliczeń!!! Macie do tego prawo, po co potem zachodzić w głowę czy Wasza nadpłata została przekazana na cel? Nie lepiej egzekwować swoje prawa? Potem właśnie rodzą się niedopowiedzenia, czy warto wpłacać "z górką" czy jednak tyle ile podane w temacie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Viris']Jeśli kupujecie coś na bazarku - żądajcie rozliczeń!!! Macie do tego prawo, po co potem zachodzić w głowę czy Wasza nadpłata została przekazana na cel? Nie lepiej egzekwować swoje prawa? Potem właśnie rodzą się niedopowiedzenia, czy warto wpłacać "z górką" czy jednak tyle ile podane w temacie.[/QUOTE]

a jak pomimo próśb ktoś sie dokładnie nie rozliczy to co?


wogole to ja mam jedna uwage do bazarków która mnei okropnei męczy -
w regulaminie stoi że bazarek kwalifikuje sie do zamkniecia jesli wszyscy potwierdza odbiór fantów
i tutaj zonk
nie idzie tego wyegzekwowac
pw taz zdarza sie ze nie skutkuja

jako robiaca bazarki byłabym za tym aby bazarek był uznany za rozliczony jesli np w dwa miesiace po terminie zakonczenia nikt z kupujacych nie zgłosił żadnych uwag

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gameta']a to fakt, doprosić się potwierdzeń to cud. Z resztą przyznam się, że często sama nie potwierdzam, jeśli się ktoś nie upomina, bo poprostu nie mam czasu ogarnąć i grzebać w subskrybowanych martwiakach...[/QUOTE]

ja zaraz po dostaniu fanta staram sie potwierdzic
ale jesli chodzi o upominanie sie to szczerze mowiac juz dalam sobie spokoj,jak ktos chce to potwierdzi
jak nie chce to i pw nie pomoga

ja mam zasade - dostaje fanta to potwierdzam bo potem zapomnę ;)


(o własnie musze komentarz na allegro wystawić ;))

Link to comment
Share on other sites

Jeśli prosicie o rozliczenia a sprzedający sprawę olewa, zgłaszajcie do moderatorów. To są WASZE pieniądze - macie prawo wiedzieć jak zostały rozdysponowane.

Co do rozliczania bazarku to podstawą jest udowodnienie że kasa wpłynęła na określony cel.
Jeśli w bazarku nie było skarg że coś nie doszło itp a bazarki praktycznie są rozliczone to na te "potwierdzenia" odbioru się przymyka oko.

Co nie zmienia faktu że obecnie czekam na rozwiązanie bazarku z przed kilku miesięcy - kupujący dalej fantów nie dostał.

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem, czy to dobre miejsce na moje pytanie, ale gdzieś muszę je zadać.
mam sporo rzeczy, z których "wyrosłam" :) Chętnie bym je przeznaczyła na psiaki. Niestety nie współpracuję z żadnym schroniskiem, ani fundacją. Mogę wystawić te rzeczy, ale nie wiem, gdzie i komu miałabym przekazać pieniądze. Jestem z Opola.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AgnieszkaB']Nie wiem, czy to dobre miejsce na moje pytanie, ale gdzieś muszę je zadać.
[/QUOTE]

Miejsce odpowiednie, wszelkim pytaniom właśnie służy ten wątek;)

[quote name='AgnieszkaB']
mam sporo rzeczy, z których "wyrosłam" :smile: Chętnie bym je przeznaczyła na psiaki. Niestety nie współpracuję z żadnym schroniskiem, ani fundacją. Mogę wystawić te rzeczy, ale nie wiem, gdzie i komu miałabym przekazać pieniądze. Jestem z Opola.[/QUOTE]

Współpraca ze schronem ani z fundacją nie jest konieczna.
Wymagane jest stosowanie się do regulaminu bazarku:
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/112101-Nowy-REGULAMIN-Bazarku[/URL]

Wybierasz sobie sama (a jest z czego wybierać, niestety:roll:) jakiegoś psa z działu PwP
[URL]http://www.dogomania.pl/forums/28-Psy-do-adopcji-znalezione[/URL] i organizujesz bazarek dla niego. Napisz o tym na wątku wybranego psa, zapytaj na czyje konto przelać zebraną kaskę po zakończeniu bazarku.

Wpłaty za fanty bazarowe możesz najpierw zbierać na swoje konto, ale musisz się z nich dokładnie rozliczyć i przekazać na wybrany cel, który musi mieć wątek na dogomanii.
Zresztą wszystko dokładnie jest opisane w regulaminie, który podałam.

Powodzenia :)

Link to comment
Share on other sites

No wlasnie.. nie daloby sie tu zrobic 3 kategori?

Aktualne
Zakonczone
Rozliczone

I format tytulu zrobic standardowy:

"Do (data) do (godzina) Tytul Bazarku"

O wiele latwiej byloby wszystko znalezc/ogarnac....

teraz po tytulach takich dlugich czasem ciezko znalezc do kiedy jest bazarek, jakby data/czas byky na poczatku tytulu we wszystkich tytulach byloby o niebo latwiej......

I mase zakonczonych juz dawno bazarkow jest na glownym watku - moze daloby sie zakonczone do rozliczen wrzucac w jedno miejsce i zakonczone i juz rozliczone w drugie to na glownym bykyby tylko te aktualne?

dziekuje

Link to comment
Share on other sites

Rozliczone bazarki są całkowicie usuwane.

rozliczone bazarki, to takie w których po wejściu w link celu jest rozliczenie tzn wpłaty, wydatki i saldo końcowe + wszystkie przesyłki dotarły do kupujacych
Ja sprawdzając czy bazarek jest rozliczony wchodze w link podany jako cel, jeśli w watku celu w 1 poscie nie ma rozliczenia, to bazarek nie jest rozliczony i będzie sobie wisiał dalej w "zakończonych" aż w końcu osoba ktora robiła ten bazarek dostanie zakaz wystawiania kolejnych, skoro nie umie zadbać o rozliczenia poprzednich.
Ja w tej chwili od 2 dni sprawdzam bazarki w zakończonych i to jest porażka, większość z was nie potrafi zadbać o rozliczenia. Wiele bazarków wisi od 2008 roku i czeka na rozliczenia
Radziłbym zrobić te rozliczenia, bo kiedys może sie to skończyć całkowitym zamknieciem działu bazarek albo banami dla co niektórych osób.

jak ktoś ma coś rozliczone a nie usunięte, mozna pisac do mnie pw w linkami, ja sprawdze, bedzie ok to wywalam.


[QUOTE]"Do (data) do (godzina) Tytul Bazarku"[/QUOTE]to nie przejdzie, od niektórych do cieżko wymusić żeby wogóle dali date zakończenia w tytule, a co dopiero taki schemat.
My sie nie bedziemy bawić w sprawdzanie czy ktos dobrze napisał schemat w tytule i tak bez tego mamy dużo pracy


zakończone, zaraz będa w zakończonych, nie siedzimy ciagle na dogo, żeby moderować, jesteśmy takimi samymi userami jak wszyscy

Link to comment
Share on other sites

Emi, ja Ci odpowiem:
- przerzut do zakończonych jest wtedy, gdy mod ma czas. Zazwyczaj czasu brak ale raz na jakiś czas to się dzieje.
-Trzecia kategoria "rozliczone"IMO jest zbędna, bo jak widać, i tak nie ma czasu na ogarnięcie dwóch.
- ustalony szablon tytułu - taaaaaaak, można sobie, skoro do tej pory zdarzają się bazary wogóle bez daty w tytule - kolejny zapis w regulaminie, którego ktoś musiałby pilnować, a jak widać z powyższego, nie ma na to czasu
- no i jeszcze ludzie musieliby czytac regulamin - hahaha, hahaha, haha :-/
proszę :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pianka']Rozliczone bazarki są całkowicie usuwane.

rozliczone bazarki, to takie w których po wejściu w link celu jest rozliczenie tzn wpłaty, wydatki i saldo końcowe + wszystkie przesyłki dotarły do kupujacych
Ja sprawdzając czy bazarek jest rozliczony wchodze w link podany jako cel, jeśli w watku celu w 1 poscie nie ma rozliczenia, to bazarek nie jest rozliczony i będzie sobie wisiał dalej w "zakończonych" aż w końcu osoba ktora robiła ten bazarek dostanie zakaz wystawiania kolejnych, skoro nie umie zadbać o rozliczenia poprzednich.
Ja w tej chwili od 2 dni sprawdzam bazarki w zakończonych i to jest porażka, większość z was nie potrafi zadbać o rozliczenia. Wiele bazarków wisi od 2008 roku i czeka na rozliczenia
Radziłbym zrobić te rozliczenia, bo kiedys może sie to skończyć całkowitym zamknieciem działu bazarek albo[B] banami dla co niektórych osób[/B].

jak ktoś ma coś rozliczone a nie usunięte, mozna pisac do mnie pw w linkami, ja sprawdze, bedzie ok to wywalam.


to nie przejdzie, od niektórych do cieżko wymusić żeby wogóle dali date zakończenia w tytule, a co dopiero taki schemat.
My sie nie bedziemy bawić w sprawdzanie czy ktos dobrze napisał schemat w tytule i tak bez tego mamy dużo pracy


zakończone, zaraz będa w zakończonych, nie siedzimy ciagle na dogo, żeby moderować, jesteśmy takimi samymi userami jak wszyscy[/QUOTE]

ja zdecydowanei byłabym za conajmniej upominaniem pkt karnymi za nierozliczanie bazarków
tzn za to ze po zakończeniu bazarku nie ma o nim słowa w watku celu
że nie ma na watku rozliczenia

co innego to potwierdzenei o dotarciu przesyłek do kupujacych
tego nie da sie wyegzekwowac
ale jeśli ktos ma czas żeby zbierać pieniądze na bazarku i go pilnowac, hopac i podbijac
to powinien też znalezc czas żeby rozliczyć sie z niego ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='3 x']ja zdecydowanei byłabym za conajmniej upominaniem pkt karnymi za nierozliczanie bazarków
tzn za to ze po zakończeniu bazarku nei ma o nim słowa w watku celu
że nie ma na watku rozliczenia
[/QUOTE]

No, ale to dwie różne sprawy. Do bazarkowych spraw należy informacja na wątku o przelanu kwoty. Ale już rozliczenie z niej, wpisanie w pierwszy post wątku psa, nie jest sprawą bazarową a rozliczeniową wątku. Standardem są nierozliczane wątki na dogo. I co? I nic, są sobie... :-/

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gameta']No, ale to dwie różne sprawy. Do bazarkowych spraw należy informacja na wątku o przelanu kwoty. Ale już rozliczenie z niej, wpisanie w pierwszy post wątku psa, nie jest sprawą bazarową a rozliczeniową wątku. Standardem są nierozliczane wątki na dogo. I co? I nic, są sobie... :-/[/QUOTE]

no o to mi chodziło, zeby było ujęte w zestawieniu a jak takowego nie ma
(co tez mnie mierzi )
to żeby było przynajmniej potwierdzone na watku bazarkowym przez osobe która dostaje pieniązki
ja tak np prosze DOrothy, której czasami robie bazarki na Fundację
a jej Fundacja jako Fundacja nie ma swojego watku

Link to comment
Share on other sites

ja to najpierw wysyłam pw z upomnieniem (bez punktów karnych) a potem jak kogoś to nie rusza to wyciągamy inne konsekwencje.


a co do info o dotarciu przesyłek, jak nikt nie zgłasza w odpowiednim wątku, ze coś jest nie tak, to ja uznaje, że przesyłki dotarły, tym bardziej jeśli bazarek jest starszy niż 3 miesiące. To w interesie kupującego jest poinformowanie jeśli coś nie dotarło.
przez te 2 dni, usunałam jakieś 15 stron bazarków rozliczonych, ale to nie wiele na ponad 350 stron

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pianka']ja to najpierw wysyłam pw z upomnieniem (bez punktów karnych) a potem jak kogoś to nie rusza to wyciągamy inne konsekwencje.


a co do info o dotarciu przesyłek, jak nikt nie zgłasza w odpowiednim wątku, ze coś jest nie tak, to ja uznaje, że przesyłki dotarły, tym bardziej jeśli bazarek jest starszy niż 3 miesiące. To w interesie kupującego jest poinformowanie jeśli coś nie dotarło.
przez te 2 dni, usunałam jakieś 15 stron bazarków rozliczonych, ale to nie wiele na ponad 350 stron[/QUOTE]


kurcze
macie trochę roboty to fakt
co nijak nei zmienia faktu (moim skromnym zdaniem) ze jak ktos chce w takie a nei inny sposob zbierac pieniażki to powienien się z nich rozliczyć

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Czy można przedłużyć datę zakończenia bazarku, jeśli nie wszystko się sprzeda?
Znalazłem dwie sprzeczne odpowiedzi i nie wiem co robić... ;)
[quote name='Viris']Jak wiesz że przedłużasz bazarek to zmień datę zanim ona minie..


Drugi wątek przywróciłam - ale pierwszego nie mogę - jest nieregulaminowy i wyedytowany.[/QUOTE]

[quote name='Viris']Bazarków w ogóle nie można przedłużać, nawet przed jego zakończeniem.[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pianka']wyciągasz cytaty z dwóch różnych okresów. regulamin sie zmieniał.[/QUOTE]

Ostatnia zmiana regulaminu: 4 czerwca [B]2008[/B]
zacytowane posty Viris: 21-02-[B]2009[/B] oraz 19-10-[B]2009[/B].
W tym okresie regulamin nie był zmieniany.......

Ale dziękuję za odpowiedź.

Link to comment
Share on other sites

Melduje grzecznie (zanim mnie ktos gdzies wpisze) ze wycofalam sie z zakonczonego 30-go bazarku Kumiko, post 173 tutaj - jezeli bylyby jakies watpliwosci:

[url]http://www.dogomania.pl/threads/192684-OSTATNIE-GODZINY!Ciuchy-bi%C5%BCu-na-og%C5%82oszenia-schroniskowe-do30.09/page18[/url]

dziekuje

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...