Jump to content
Dogomania

Poprognozujmy...rasa popularna za kilka, 10 lat


miumiu

Recommended Posts

  • Replies 134
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='moth']Ja typuję cavaliery i berneńczyki.[/quote]
One już są modne ... cavalierków jeszcze na ulicach nie spotyka się tak często, ale berneńczyki coraz częściej.

Ahhh, żeby tak schroniskowe bidy były modne, (po sterylce rzecz jasna) i trafiały do fajnych ludzi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewa_17']

co innego goldeny czy labki, ktore latwo daja sie ulozyc ;)[/quote]

A gucio prawda, u mnie w bloku są dwa agresywne blabladory (suki), które choć wyglądają jak pełnokrwiste laby, rzucają się na inne psy. Ostatnio starsza suka nie wychodzi już bez kagańca - dobre i to :p

Link to comment
Share on other sites

Z moich obserwacji wynika że coraz modniejsze są psy nietypowe : shar pei,chińskie grzywki,widziałam już nawet nagiego meksykańczyka.
Sharki już teraz powoli stają się modnym dodatkiem do eleganckiego salonu.

Zauważyłam przyrost berneńczyków ale moim zdaniem nie przerodzi się to w jakąś wielką modę.Mija też moda na amstafy i pitty,chyba że wśród wyrostków z pod bloków.Goldki i laby nadal będą miały grono entuzjastów ale na nic moda nie trwa wiecznie.Calviśki...czy ja wiem.Prędzej obecna moda na yorki,chihuahua przerodzi się w shih tsu czy jakieś małe egzotyczne pieski.

Ja typuje na hit przyszłego sezonu sharp peie.:mad::angryy:

Swoją drogą ciekawe że wśród kotów nie ma takich wyraźnych zmian mody.Koty są i tyle.:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Evelina']A ja sobie marze, by w Polsce nastala moda na [B]PSA[/B] !
[B]PSA[/B] przyjaznego ludziom, zrownowazonego i dobrze wychowanego. :loveu:
A czy bedzie on w kropki, ciapki z papierami czy bez to nie ma znaczenia.
Ot i sobie pomarzylam :roll:[/quote]

Marzenia do dobra rzecz :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agatek']Swoją drogą ciekawe że wśród kotów nie ma takich wyraźnych zmian mody.Koty są i tyle.:roll:[/QUOTE]

Ciekawe skąd to wywnioskowałaś... bo własnie obecnie jest moda na koty rude, orientalne, moim zdaniem również maine coony (chyba źle napiałam nazwę), których było mało, a teraz ich liczba wzrasta. Tak samo persy, które kiedys były hitem, teraz ich mixy są w schroniskach... a to że 'koty są i tyle'... ech :/ . Może moda na koty nie jest tak wyraźna, bo jest mało kotów rasowych, w porównianiu do dachowców. Ale pseudohodowle wypatrzą każdą modę, również na koty.

Link to comment
Share on other sites

A wiec piues modny za 10 lat...... no to bedzie jaks genetyczna mieszanka super pies.
Co sam sie wyprowadza i oporzadza :roll: i sam karmi w sumie samowystarczalny. Rasa zadna dla kazdego cos milego takie uszy taka mordka takie wlosy itp.

Mam nadzieje ze to pozostanie tylko czarnym humorem:mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Polna']Juz sa modne, a raczej pseudobeagle... :placz:
[URL="http://www.allegro.pl/search.php?string=beagle&category=1528"]http://www.allegro.pl/search.php?string=beagle&category=1528[/URL]



to samo mozna powiedziec o beagle'ach ;)


wydaje mi się, ze wyżły węgierskie, caviki, rr'y, bedą modne

Widac juz efekty ślicznej mordki i szczenięcego uroku, potem lądują roczne psa na allegro :roll: :angryy:[/quote]
Oby tylko nie węgry :angryy:

Link to comment
Share on other sites

Za 10 lat to pewnie będa modne pieski roboty :lol:

A tak na serio to zobaczymy jaki Disney lub ktoś inny film wypuści, wtedy będzie wiadomo co jest modne.

Był Lassie - modne collie, był Bethoven modne bernardyny, było 101 dalmatyńczyków - były dalmatyńczyki, były śnieżne psy - są husky (a teraz do tego dochodzi ten drugi film o huskych :shake: )

Mam nadzieję, że za kilka lat zabraknie pseudohodowli i modne staną sie pieski ze schroniska.

I już nie będzie... "Ooo mam ONka po rodowodowych rodzicach" tylko będzie "Mam kundelka ze schroniska patrzcie Ooo..."

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KAŚKA']Najlepiej by było, gdyby przyszła moda na pieski pluszowe...
Kilku rozmnażaczy "modnych" i popularnych ras przerzuciło by się na produkcję rzemieślniczą.[/quote]
Tak byłoby najlepiej...nie trzeba karmic, wyprowadzac, strzyc...po prostu pies samowystarczalny:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gazuś']U nas jeszcze nie. Ale jak pochejałam do Francji to SZOK - cavalier przy cavalierze! :crazyeye:[/quote]
taaa zgadzam się zgadzam :lol: Na jednej francuskiej ulicy można spotkać więcej cavalierów niż u nas na wystawie :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zakla']Sa takie plany,[B] nawet moje malenstwo jest gdzies tasm zapisane,[/B] coby pokazac, ze pies bez jaj to nadal peism, z ktorym mozna robic duzo i jeszcze wiecej !:cool3:[/quote]
Na razie w mojej glowie, ale mam nadzieje, ze sie uda!:cool3:

Link to comment
Share on other sites

Nie powiedziałam że wśród kotów nie ma żadnej mody.Oczywiście są,ale nie jest to tak wyraźne żeby zwykły,szary człowiek przykładowy p. Kowalski to zauważył.Za to mody wśród psów odbijają się większym echem-pzeciętny polak widzi że jest moda na yorki i labradory.Nawet w telewizji szłyszy o modzie na amstaffy.Pozatym raczej nie ma "kocich" filmów dyktujących modę.

Macie racje,w Polsce jest mało rasowych kotów...szkoda.Tzn. posiadanie rasowego kota nie jest tak popularne wśród zwykłych ludzi ( nie wkręconych w felinologię) jak psa rasowego.
Nie miałam też na myśli ze "kot to tylko kot".Wiem że jest wiele ras,itd. że kota przy odpowiednim nakładzie pracy tez można wyszkolić.Ale dla Kowalskiego kot to właśnie kot.

Link to comment
Share on other sites

NA shi tzu juz jest moda.. od tych psow to sie u mnie juz roi :roll: a i juz na PwP spotkałam taka bide ... :mad:

Moim zdanem moda nastanie na psy myśliwskie, jeszcze takowej nie było.. beagle juz zaczynaja wkraczac, widze coraz czesciej posokowce.. potem beda ogary itd. :roll:

Link to comment
Share on other sites

Moda na beagle i posokowce juz trwa..na ich nieszczęście..u mnie w najbliższej okolicy są 4 beagle i chyba z 8 posokowców..większośc z nich wychodzi na 5-minutowe spacerki...:mad: zgroza..a ich własciciele nie chca ich spuszczać bo im pieski zwiewają..ciekawe dlaczego;) ?

Ja się tylko modle żeby sie moda na dogi nie zaczęła....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zaba14'][B]Moim zdanem moda nastanie na psy myśliwskie, jeszcze takowej nie było[/B].. beagle juz zaczynaja wkraczac, widze coraz czesciej posokowce.. potem beda ogary itd. :roll:[/QUOTE]
a ile wyzłów w schorniskach :shake:
najczęsciej szorstkowłose

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...