Jump to content
Dogomania

Poprognozujmy...rasa popularna za kilka, 10 lat


miumiu

Recommended Posts

  • Replies 134
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

obawiam sie ze gronki[sliczne,czrne,madre],maliniaki[to dla "ostrych"facetow],bordery[niebieskie oczka,ciekawe umasczenia,madre]i jakas rasa malych psow.z duzych tzw.bojowych psy z majorki.donki.onki sa w zdecydowanym odwrocie:multi:

Link to comment
Share on other sites

Ja przewiduję dwa trendy (które zresztą już sie zaczęły)-na małe kieszonkowe,ktore można ze sobą wszedzie zabrać -na zakupy,do urzedu czy na ploty z koleżanką-wiec oprócz popularnych juz yorków moda obejmie chihuahua,shi-tzu,moze pinczery miniaturowe powrócą?

Drugi trend to duże ale nie za duze,sympatyczne,niegroźne i puchate(zeby dziecko miało sie do czego przytulić)psy rodzinne -bedzie trwała moda na goldeny,laby troche mniej ze wzgledu na wiekszy temperament,
przyjdzie czas na stada berneńczyków, moze owczarki pirenejskie,samoyedy,w ogrodach zagszczą nowofundlandy...
Tak mi podpowiedziała złota kula ;) ;) ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tofik1']Ja typuje Border collie :([/quote] Niekoniecznie sama niedawno kupowałam psa tej rasy i u wiekszosci hodowców ( mowie o tych dobrych z psami rodowodowymi) przechodzi sie niezle sito i uswiadamianie co to za pies. I jesli hodowcy KAZDEJ rasy zaczna tak do tego podchodzic i przeprowadzac taka"rekrutacje włascicieli" a potencjalni kupcy beda sie udawac do dobrych hodowli to moze kiedys sie uda te sprawy uporzadkować:p
Licze na to

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]I jesli hodowcy KAZDEJ rasy zaczna tak do tego podchodzic i przeprowadzac taka"rekrutacje włascicieli" a potencjalni kupcy beda sie udawac do dobrych hodowli to moze kiedys sie uda te sprawy uporzadkować:p
Licze na to[/QUOTE] oj te marzenia :evil_lol: też mi to w glowie
ja obsawiam niesmiertelną wygodę czyli "prawie" jamniki, boksery, i "kretopsy" czyli male niewychowane kundelki :diabloti: zaczynaja u nas byc modne beagle i psiaki ozdobne szkoda ze niemal wszystkie z "rozmnażalni"

Link to comment
Share on other sites

[quote name='natasza']
przyjdzie czas na stada berneńczyków, moze owczarki pirenejskie,samoyedy,w ogrodach zagszczą nowofundlandy...
Tak mi podpowiedziała złota kula ;) ;) ;)[/quote]

Przypuszczam, że miałaś raczej na myśli pirenejskiego psa górskiego, tudzież dużego psa pirenejskiego. Owczarek pirenejski nie jest ani duży, ani dobry do przytulania i daj Boże, żeby nigdy przenigdy nie stał się modny!
Parę osób do mnie na wystawach podchodziło z pytaniami, co to za rasa (zazwyczaj pytanie brzmiało dosłownie tak: "Co to za rasa, bo mój dziadek/wujek/sąsiad miał kundelka po prostu identycznego" :lol:) i wszystkim odpowiadałam, że to są absolutnie okropne psy, nieznośne, trudne i na dodatek jazgotliwe. Co jest zresztą prawdą, niezależnie od tego, że Vigo z każdym dniem przynosi mi więcej satysfakcji i radości.

Link to comment
Share on other sites

Rauni-ja mówię obiektywnie że russele to trudne psy i ja bym nie polecała dla kogoś kto nie ma dla nich wystarczająco dużo czasu żeby mu nie zjadły domu. I mam nadzieje że się modne nie zrobią- bo w złych rękach wyrosną mali,biali terroryści znajdujący sobie na własną łapę zajęcie.
Ja typuje shelti,dalej laby i goldeny a marzy mi się moda na psy ze schroniska!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rauni']Przypuszczam, że miałaś raczej na myśli pirenejskiego psa górskiego, tudzież dużego psa pirenejskiego. Owczarek pirenejski nie jest ani duży, ani dobry do przytulania i daj Boże, żeby nigdy przenigdy nie stał się modny!
.[/quote]
No zgadza sie,zebym jeszcze nie znała Vigo i nie dziwiła sie non stop ze to owczarek:lol: to czułabym sie usprawiedliwiona ale tu zacmienie umysłowe jakieś mnie ogarnęło:oops:

Link to comment
Share on other sites

Ja mysle, ze Border collie(to dopiero bedzie makabra :-( ) aussie i tego typu psy. Do tego rodezjany, juz sa coraz czesciej spotykane...

Co do beagli, to moda trwa, bardzo, bardzo czesto je spotykam, to sammo tyczy sie bernenczykow...

Link to comment
Share on other sites

mnie się wydaje że moda na goldeny troszkę ustaje... albo tylko tak się łudzę.

mi się wydaje że "lassie" czyli collaki będą teraz modne, a to za sprawą filmu "lassie". po wyjściu z kina pełno dzieciaków powie "mamo kup mi lassie". :roll:
a co do innych... to wydaje mi sie że border collie, cavalier, chihuahua, maltańczyk, shih-tzu, dog argentyński i spaniele. takie mam przeczucie. (zresztą widać to już na ulicach...)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='WŁADCZYNI']Dalej będą pochodne yorków- tanie i do noszenia wszędzie na rączkach.[/quote]

... w zwiazku z powyzszym zdaniem, z ktorym zreszta sie zgadzam, chcialabym powiedziec wszystkim zaiteresowanym rasa Shih Tzu, ze gorna granica wagowa tych psow wynosi 9 kg i sa wzrostowo 2,5 razy wieksze od yorka. Kto nie wierzy, niech idzie na wystawe i sam sie przekona, howgh!

A poza tym nie spia w lozkach i nie lubia jak sie je nosi, bo im za goraco :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Co do yorkow. To sa psy, ktore potrzebuja duzej dawki ruchu. Kilka godzin dziennie, najlepiej swobodnie, bez smyczy. Uwielbiaja biegac po krzakach, weszyc, odkrywac nowe miejsca. Lubia rowniez plywac ( przynajmniej moim sie to podoba ). Mysmy wczoraj szli brzegiem morza, a nasze skarby radosnie taplaly sie w morskich falach, plywaly, szczekaly na mewy. Radosc zycia, w pelnym tego slowa znaczeniu.

Pusto bylo, i cicho, bo poznym wieczorem rzadko kto wybiera sie tutaj na plaze. Tylko jednego rybaka spotkalismy, ktory po polnocy wybral sie na ryby.

Link to comment
Share on other sites

Na stronach typu allegro widać mnóstwo ras: amstaffy, goldeny, (labradory trochę rzadziej ale także dużo), yorki, dogi, cane corso. Teraz wśród młodych ludzi zrobiła sie moda na "psy ras niebezpiecznych". Nie trzeba wiele trudu żeby popsuć psa. I łatwo zrobić z niego mordercó. Modlą się żeby ta głupia moda zniknęła jak najszybciej, a zaczęto kupowac psy łagodne.

Link to comment
Share on other sites

Powiedzcie to o aktywnych yorkach pani która idzie do kawiarni ze swoim "skarbeńskiem" na rączkąch- pies jak usłyszał miksery panicznie zaczął się trząść:(
Mi się wydaje że moda na groźne i bullowate już przemija- coraz mniej widuje takich psów. Ja znam pita który bardzo lubi na rączkach być:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...