Jump to content
Dogomania

kaganiec


Ania i Salma

Recommended Posts

[quote name='Yuki_']Gdzie w Warszawie znajdę w dobrej cenie kaganiec chopo? I mając wymiary pyska kupię?
Jak piszecie sklep zoologiczny to poproszę dokładny adres tzn ulice bo jadę tam do szpitala i będę nocować u znajomych.[/QUOTE]
Kiedyś fizjologi mieli w takim małym sklepiku przy [B]ul. Budy 3B [/B]ale to było dawno temu i nie wiem jak jest teraz.
W googlach znalazłam że jeszcze Pasaż Ursynowski 3, lok. U-5 , ale też nie wiem jak teraz u nich z dostępnością.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Yuki_']A ktoś się orientuje w jakiej cenie dostanę kaganiec w warszawie? I jak zmierzyć pysk psa żeby kaganiec chopo był dobry? Bp to mój pierwszy kaganiec kupowany aby był dobry dla psa. Ten co teraz ma jest do wyrzucenia.[/QUOTE]

Po raz milionowy pytasz o to jak zmierzyc pysk psa. Bierzesz miare i mierzysz szerokość i długość kufy. Potem idziesz do sklepu i sprawdzasz te wymiary, z kagańcami. Dziewczę ile razy można pytać o to samo? :roll:

Serio, kupno kagańca to nie jest fizyka kwantowa. Szczególnie, że wiele sklepów nie ma nic przeciwko przyprowadzeniu psa i wymierzeniu na miejscu. Podaj wymiary, to na pewno ktoś zorientowany bedzie mogł podpowiedziec czego szukać i jaka bedzie cena.
Szczególnie, że kaganiec na bernardyna bedzie droższy niz na jamnika, wiec przedział może byc od 5zł do 150zł.

A takie pisanie od 2-3 strony nie ma sensu- no chyba, że jako cel masz nabijanie pościków...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Yuki_']Wcześniej mierzylam obwód. Po za tym nie mam możliwości wzięcia ze sobą figi. Po trzecie wolę się upewnić i dowiedzieć wszystkiego co mnie zastanawia. ;)[/QUOTE]

no wiec juz wczesiej dostałas kilka razy odpowiedz, że należy zmierzyć długość kufy i szerokość (co jest tak oczywiste, że dziwię się jak mozna na to NIE wpaść). I znowu pytasz o to samo? Liczysz, że ktoś Ci poda wzór matematyczny na dobrze dopasowany kaganiec?


pomijam kwestie, że czasami nawet super wymierzony kaganiec, może okazać się nie do końca pasujący, a dopóki nie kupisz i nie założysz się nie przekonasz. Wiec zamiast pytan po raz 150 o to samo, przejdz się do sklepu, sprawdz na psie. Szczególnie, że podobno macie problem z innymi psami. Czekasz, aż w końcu jakiś burek Ci sukę poszarpie?

Link to comment
Share on other sites

Nie, nie czekam aż mi burek rozszarpie sukę.
Jej problem polega na tym że puszczona luzem i na smyczy obszczekuje psy. Zarówno z lękiem jak i z agresja.
Do tej pory udawało mi się odwoływać ją (jak była luzem ) ale są takie momenty że ze nie podchodzi do mnie.
Kaganiec chcę kupić dla bezpieczeństwa. ;)
Moja jako jedyna z niewielkiej ilości psów jest odwolywalna. Na 30 psów może s ie słychaćwłaścicieli i chodzi na obrozy. Reszta to kolczatka, krótka smycz albo obroza krótka smycz i tal samo z automatyczna smycza.
Są też tacy co puszczają swoje psy, duże psy i one atakują mojego psa.

Link to comment
Share on other sites

No wiesz ja wolę jak jest pies na kolcach i na smyczy niż tak jak twój, który się czasem odwoła albo nie i drze ryja na mojego. Mam wtedy naprawdę gdzieś czy dany piesek ma kaganiec czy nie ma, bo wiem, że i tak nie zaatakuje (pies, który chce zaatakować drugiego się zupełnie inaczej zachowuje), natomiast będzie jazgotał nad uchem dopóki pańcio łaskawie nie przybiegnie i go nie odciągnie.

Popracuj lepiej nad posłuszeństwem. Kaganiec nie nauczy twojego psa olewania innych.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Yuki_']Nie, nie czekam aż mi burek rozszarpie sukę.
Jej problem polega na tym że puszczona luzem i na smyczy obszczekuje psy. Zarówno z lękiem jak i z agresja.
Do tej pory udawało mi się odwoływać ją (jak była luzem ) ale są takie momenty że ze nie podchodzi do mnie.
Kaganiec chcę kupić dla bezpieczeństwa. ;)
Moja jako jedyna z niewielkiej ilości psów jest odwolywalna. Na 30 psów może s ie słychaćwłaścicieli i chodzi na obrozy. Reszta to kolczatka, krótka smycz albo obroza krótka smycz i tal samo z automatyczna smycza.
Są też tacy co puszczają swoje psy, duże psy i one atakują mojego psa.[/QUOTE]

yyyyyy? a co to do ma do rzeczy? :icon_roc:

pomijajac fakt, że twoja oszczekująca suka, może trafic w końcu na psa, który nie bedzie cierpliwy. Kaganiec tu nic nie zmieni, tylko praca nad zachowaniem psa.

Link to comment
Share on other sites

Zamiast kagańca proponuję ... taśmę klejącą :evil_lol:
Gdyby twoja spuszczona suka trafiła na mojego psa na smyczy miałabyś co zbierać z trawnika. Tu nic ci kaganiec nie pomoże, zabezpieczy twojego psa przed pogryzieniem innego (o ile się odważy pogryźć) jednak nie uchroni jej przed poturbowaniem/pogryzieniem/zagryzieniem.
Zamiast spuszczać nieodwoływalnego psa ze smyczy zainwestuj w linkę i ją naucz posłuszeństwa.

Tu masz obrazkową instrukcję jak mierzyć kaganiec, to nie jest czarna magia żeby pytać się co 2gi post o to samo...
[IMG]http://myhovawart.com/wp-content/uploads/2013/09/chopowymiary.png[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Tak to jest twoja wina że TWÓJ pies wku**** innego psa biegając w koło niego z 'panicznym szczekiem'. Jeśli twój pies się czegoś boi to go przyzwyczaj do danej sytuacji, a jeśli tego nie potrafisz to nie spuszczaj z linki. Żadne tłumaczenie nie jest dla mnie dobre gdy pies sobie biega i mordę drze na innego. Mój ŚP Astor połamał jamnikowi kręgosłup będąc na smyczy i w kagańcu, zwyczajnie nie wyrobił jazgotu jajnika który podleciał za blisko.
Lepiej naucz swojego psa zachowań, zanim będziesz płakać na forum jak to jakieś wielkie bydle zabiło ci psa :roll:.

Tu kaganiec nic nie pomoże... Tu trzeba myślenie włączyć.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...