Jump to content
Dogomania

kaganiec


Ania i Salma

Recommended Posts

Na obecną chwilę jest lepiej.
A tak na marginesie, mój pies jest wielkości spaniela. I jest odwolywalna w 99% ,więc dlaczego wlascieciele dużych i nieusluchanych psów puszczają luzem? Przez takiego agresywnego owczarka mam psa z lękiem. I w gratisie opiekunowie takich psów mogą liczyć na koncert mojego psa.

Link to comment
Share on other sites

Nie patrz na innych, patrz na siebie. Jak ci się coś nie podoba to dzwoń na SM, ale nie stawaj się chamem, bo inni są chamami. Nie tędy droga.

Na tej zasadzie ja też powinnam puszczać swojego psa luzem, bo inni puszczają... Co za idiotyczne myślenie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Amber'][IMG]http://blogs-images.forbes.com/mikemyatt/files/2012/12/Forbes-Image-21.jpg[/IMG]

No i to nie jest powód, żeby uprzykrzać życie innym.[/QUOTE]

Ahahaha super!
Swoją drogą ja idąc ze swoim nadpobudliwym dużym psem, widząc szczekające gówno biegające w koło (bo tylko takie myśli przychodzą mi do głowy gdy widzę ujadacza) naprawdę mam wyrąbane czy ten pies kiedyś nie został wystraszony przez innego dużego psa. W tym momencie to ty byś zniszczyła moją ciężką pracę, w zemście że ktoś ci coś zrobił? Rly czasem trzeba się zastanowić, gdybym tak działała to już żadnego ujadacza na podwórku by nie było, mój by je zeżarł i po problemie :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Hej :lol:
Piszę z pytaniem (dziwne nie? :evil_lol:)
Pies mojej babci w zeszłym roku zaczął coś odwalać przy szczepieniu, chciał nawet ugryźć weta , więc zadecydowaliśmy że kupimy kaganiec (wcześniej nie było takiej potrzeby, no ale lata chyba robią swoje :roll: )
Więc się zastanawiam czy kupić taki weterynaryjny ( tylko na szczepienie) czy lepiej jakiegoś fizjologa/metalowy, żeby mu dobrze skojarzyć ten kaganiec ,a nie z wetem ?
I jakie kagańce weterynaryjne, metalowe polecacie ( o fizjologa nie pytam bo raczej Chopo ;) ) żeby były mocne :razz:

Edited by Wasylek
bład
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wasylek']Hej :lol:
Piszę z pytaniem (dziwne nie? :evil_lol:)
Pies mojej babci w zeszłym roku zaczął coś odwalać przy szczepieniu, chciał nawet ugryźć weta , więc zadecydowaliśmy że kupimy kaganiec (wcześniej nie było takiej potrzeby, no ale lata chyba robią swoje :roll: )
Więc się zastanawiam czy kupić taki weterynaryjny ( tylko na szczepienie) czy lepiej jakiegoś fizjologa/metalowy, żeby mu dobrze skojarzyć ten kaganiec ,a nie z wetem ?
I jakie kagańce weterynaryjne, metalowe polecacie ( o fizjologa nie pytam bo raczej Chopo ;) ) żeby były mocne :razz:[/QUOTE]

choc wyznaje idee chopolizmu to jako kaganiec TYLKO I WYLACZNIE do weta to polecam taki materialowy bez duzej regulacji. Takim metalowym moze wam nabic guzy wyrywajac sie albo niefortunnie nawet ugryzc jak ktos wsadzi palce w kratki a przy takim materialowym jesli jest mocny nie udusi sie przez ta chwile a nikomu nie zrobi krzywdy. No chyba ze sie nie znam...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Yuki_']Hahahah mam ją uczyć posłuszeństwa?
Ona jest odwolywalna ale są takie momenty że bardzo boi się drugiegoe psa lata wowokół niego z panicznym szczekiem. I to nie jest moja wina że się boi.[/QUOTE]

Hahahah, moja suka się rzucała na [B]wszystko[/B] i to była piękna agresja lękowa, a teraz się nie rzuca na nic tylko idzie przy nodze jak mijamy innego psa. Podejrzewasz, że SAMO się tak zrobiło?

Swoją drogą teraz jak zdarza mi się i przyjaciółce czy TŻtowi iść naraz z trzema pieskami, w tym jednym XXL a drugim szczylem, który też mały nie będzie, to jak do nas pobiega pimpuś obszczekiwacz to mam ochotę puścić pieski, niech się też pobawią :diabloti: A to, że jakby się piesek postawił do suk to by go samiec przemielił (choć dopiero mu stuknęło 9 m-cy) to co mi tam. Inni też puszczają, co nie? :niewiem:

Kaganiec kagańcem, ale bez pracy nic nie przyjdzie samo. Linka, głodny piesek, smakołyczki, w głowie trochę wiedzy na temat choćby techniki BAT w szkoleniu psów, odwrażliwiania (kup sobie książkę np. "Strachopies", kosztuje coś koło 15zł) i do roboty.


A dla psa gryzącego u weta ja bym kupiła po prostu kaganiec z materiału i zakładała tylko podczas wizyt - dostałam kiedyś fizjologiem w twarz z pełnego zamachu od wkur... suki stojącej u weta na stole, nie polecam :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Robokalipsa']Jeśli psiór serio bojówka to bym celowała w jakiś skórzany zabudowany. Zeby właśnie nie było nawet szansy dać palucha do zjedzenia ;)

diabełkowa ,Ty masz chopo pit pies ze starego modelu może?[/QUOTE]

Bojówka to znaczy ? Jeśli chodzi o spacery to nie jest agresywny do ludzi czy psów, tylko ten wet nieszczęsny ... Tak na prawdę nie wiem czy to zachowanie było sprowokowane jakoś przez weta/babcie (to oni byli najpierw , później przyszedł tato i on go trzymał) bo mnie przy tym nie było , jednak w tym roku planujemy z siostrą być przy szczepieniu bo Wasyl jest w nas zakochany :lol: mam nadzieję że to się nie powtórzy, ale kaganiec dla bezpieczeństwa warto mieć ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='diabelkowa']mozesz tez kupic u mnie zwykly kaganiec fizjologiczny Chopo :)[/QUOTE]
Diabełkowa,a co poleciłabyś na pointera?
Mam tak cholerny problem z kagańcem że już 2 lata co jakiś czas zmieniam model i każdy jeden wygodniejszy okazuje sie klapą.
Mierzyłam tysiące kagańców, wszystkie albo ściąga, albo są totalnie niewygodne. Większość złazi mu z pyska i podcina oczy, a on nie pomaga sobie i gratis trze ryjem wciskając sobie w gały piach i błoto... potem leczymy zapalenie spojówek. Próbowałam znaleźć podobny kształt - dalmatyńczyk, wyżeł, seter... nic z tych rzeczy, wszystko źle leży. Poprzedni miał skórkowy na charta, służył dobrze, pysk mógł otworzyć, oddychać ,ale już pomalutku kaganiec się nie nadaje...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Majkowska']Diabełkowa,a co poleciłabyś na pointera?
Mam tak cholerny problem z kagańcem że już 2 lata co jakiś czas zmieniam model i każdy jeden wygodniejszy okazuje sie klapą.
Mierzyłam tysiące kagańców, wszystkie albo ściąga, albo są totalnie niewygodne. Większość złazi mu z pyska i podcina oczy, a on nie pomaga sobie i gratis trze ryjem wciskając sobie w gały piach i błoto... potem leczymy zapalenie spojówek. Próbowałam znaleźć podobny kształt - dalmatyńczyk, wyżeł, seter... nic z tych rzeczy, wszystko źle leży. Poprzedni miał skórkowy na charta, służył dobrze, pysk mógł otworzyć, oddychać ,ale już pomalutku kaganiec się nie nadaje...[/QUOTE]

Podaj wymiary kufy to mozna sie zastanawiac

Link to comment
Share on other sites

[quote name='diabelkowa']Podaj wymiary kufy to mozna sie zastanawiac[/QUOTE]
obwód przy zamkniętym pysku, ciasno mierzone - 25cm
szerokość - 8cm
długość kufy od oczu do nosa - 10 cm

i pytanie jeszcze : czy fizjo psa delikatnego nie obciera?
Od wszystkich obecnych kagańców (pomijając że Waldek sam się masakruje też trąc o ziemię) Wald jest zdarty w okolicach nosa, fafli itd. Fajnie by było żeby jednak kaganiec mu tego nie robił, bo potem na wystawach dość dużo traci mając różowy pysk i "red nose"...

Link to comment
Share on other sites

Bardzo obciera . Chyba że wexmiesz wersje pro z szerokim paskiem .
Mój pies po spacerze w fizjologu oprócz tego że go nie lubi to wraca z obdartym do krwi ryjem (najprawdopodbniej dlatego że trze nim o ziemie i sam sobie robi krzywde) .

Majkowska ja bym poleciła prędzej materiałowy kaganiec taki jak ja mam , robiony na wyamir i poprosiła o dodatkowy pasek między oczami skoro Walduś próbuje ściągać . On jest podszyty polarem i psa nie obciera obojętnie co by nie robił .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wasylek']Bojówka to znaczy ? [/QUOTE] No ,że bardzo bojowo nastawiony do weta ;) Oczywiście,że warto mieć.

[quote name='diabelkowa']i pit i pitbullterier :)[/QUOTE] Łaa jednak bierzemy baskerville na razie :) Kasta tłucze kumpelki chopo po głowie i nie jest to fajne.

[quote name='gops']Bardzo obciera . Chyba że wexmiesz wersje pro z szerokim paskiem .
Mój pies po spacerze w fizjologu oprócz tego że go nie lubi to wraca z obdartym do krwi ryjem (najprawdopodbniej dlatego że trze nim o ziemie i sam sobie robi krzywde) .

Majkowska ja bym poleciła prędzej materiałowy kaganiec taki jak ja mam , robiony na wyamir i poprosiła o dodatkowy pasek między oczami skoro Walduś próbuje ściągać . On jest podszyty polarem i psa nie obciera obojętnie co by nie robił .[/QUOTE]

Kasta nie była nigdy obdarta (wersja stara z cieńkim paskiem) i Białas również nigdy sie nie obtarł chopo. Własnie ta wersja pro mnie zastanawiała i dlatego tez do środy zakupujemy baskerville 4 i myślę,że to będzie najlepsze rozwiązanie na zabawy z psami,szkolenie itp. Przekonał mnie ten kaganiec. Ten materiałowy tez może być ok,ja bym jednak waldka widziała w cieńszych tych paskach ,bo już Clay w nim tak morderczo wygląda :evil_lol:

[quote name='Majkowska']Diabełkowa,a co poleciłabyś na pointera?
Mam tak cholerny problem z kagańcem że już 2 lata co jakiś czas zmieniam model i każdy jeden wygodniejszy okazuje sie klapą.
Mierzyłam tysiące kagańców, wszystkie albo ściąga, albo są totalnie niewygodne. Większość złazi mu z pyska i podcina oczy, a on nie pomaga sobie i gratis trze ryjem wciskając sobie w gały piach i błoto... potem leczymy zapalenie spojówek. Próbowałam znaleźć podobny kształt - dalmatyńczyk, wyżeł, seter... nic z tych rzeczy, wszystko źle leży. Poprzedni miał skórkowy na charta, służył dobrze, pysk mógł otworzyć, oddychać ,ale już pomalutku kaganiec się nie nadaje...[/QUOTE]

Maja ,jak na moje oko Doberman byłby fajny.. bo kształtu to chyba nie znajdziesz :D Pointerowy pysk jedyny w swoim rodzaju.
I może to wygląda na spam aleee... Baskerville 4 jest dedykowany pitbullom i pointerom. nie wiem jak to się ma w praktyce ale dł jest 12,5 . Kasta ma obwód pyska też przed 30cm lekko. Więc będzie miała miejsce na sapanko :) A gumą nie powinna sobie krzywdy zrobić ani nikomu. Tu zarknij sobie na wymiary:

1 / Długość 8cm / Obwód kufy 23cm
2 / Długość 10cm / Obwód kufy 30cm
3 /Długość 11cm / Obwód kufy 34cm
4 /Długość 12.5cm / Obwód kufy 36.5cm
5 / Długość 14cm / Obwód kufy 42cm
6/ Długość 14.5cm / Obwód kufy 45cm

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']Bardzo obciera . Chyba że wexmiesz wersje pro z szerokim paskiem .
Mój pies po spacerze w fizjologu oprócz tego że go nie lubi to wraca z obdartym do krwi ryjem (najprawdopodbniej dlatego że trze nim o ziemie i sam sobie robi krzywde) .

Majkowska ja bym poleciła prędzej materiałowy kaganiec taki jak ja mam , robiony na wyamir i poprosiła o dodatkowy pasek między oczami skoro Walduś próbuje ściągać . On jest podszyty polarem i psa nie obciera obojętnie co by nie robił .[/QUOTE]

o cholera...Mój też trze. Przed kolejną wystawą muszę go chyba z pół roku regenerować, bo cały pycho ma czerwony. Albo nie puszczać wcale :roll:
Wald swojego czasu miał kantar z polarkiem, ale raz że go nie tolerował, dwa że tymże polarkiem sobie skasował oczy aż do interewencji weterynaryjnej z antyvbiotykiem włącznie...
[quote name='Robokalipsa']
Kasta nie była nigdy obdarta (wersja stara z cieńkim paskiem) i Białas również nigdy sie nie obtarł chopo. Własnie ta wersja pro mnie zastanawiała i dlatego tez do środy zakupujemy baskerville 4 i myślę,że to będzie najlepsze rozwiązanie na zabawy z psami,szkolenie itp. Przekonał mnie ten kaganiec. Ten materiałowy tez może być ok,ja bym jednak waldka widziała w cieńszych tych paskach ,bo już Clay w nim tak morderczo wygląda :evil_lol:



Maja ,jak na moje oko Doberman byłby fajny.. bo kształtu to chyba nie znajdziesz :D Pointerowy pysk jedyny w swoim rodzaju.
I może to wygląda na spam aleee... Baskerville 4 jest dedykowany pitbullom i pointerom. nie wiem jak to się ma w praktyce ale dł jest 12,5 . Kasta ma obwód pyska też przed 30cm lekko. Więc będzie miała miejsce na sapanko :) A gumą nie powinna sobie krzywdy zrobić ani nikomu. Tu zarknij sobie na wymiary:

1 / Długość 8cm / Obwód kufy 23cm
2 / Długość 10cm / Obwód kufy 30cm
3 /Długość 11cm / Obwód kufy 34cm
4 /Długość 12.5cm / Obwód kufy 36.5cm
5 / Długość 14cm / Obwód kufy 42cm
6/ Długość 14.5cm / Obwód kufy 45cm[/QUOTE]


Pokażcie mi ten materiałowy?
On tego nie rozniesie? Ma na sumieniu już kilka materiałowych...

Ale dob ma raczej węższą głowę.Mierzyłam z dobermana i leży jakby coś brakło albo psu albo w kagańcu :D Pointer jest cholernie niewymiarowy jak o wszelkie akcesoria chodzi.

A czy basker. mogłabym gdzieś przymierzyć?Znaczy nie ja, pies :D

Link to comment
Share on other sites

[URL]http://www.pitbull-shop.pl/p603,kaganiec-nylonowy-dowolny-rozmiar.html[/URL]

Robią pod wymiar , myślę że jak poprosisz o pasek przez czoło to go też dadzą a wtedy na pewno nie zdejmie .
To inny materiał niż te "weterynaryjne" to taki jak obroże tylko gruby , porządny , jak wsadzi w kupe to pierzesz jak obroże i tyle , wyschnie i jak nowy , sprawdzone :)
Mój też nie akceptuje wiekszości kagańców a ten jakoś w miare .

Link to comment
Share on other sites

oooo takiego wynalazku to nie widziałam jeszcze...

A jak przy bieganiu - nie skacze psu po pysku?
Szczerze mówiąc wydaje mi się że Waldkowi tak czy siak wlazłby w oczy - ten ast który tam jest ma kaganiec wg mnie na oczach. Paski między oczami też niechętnie, bo przeważnie wszystkie typy głowy mają pasek za długi albo za krótki. I nos - dla Waldka zakryty nos to męczarnia...
Jest ze mnie klientka :evil_lol:

I jak mierzę obwód pyska to muszę psu otworzyć pycho tak jak mają pokazane na niektórych zdjęciach - na całą szerokość czy ile?
Bo ja mierzyłam na zamkniętym z pozostawieniem 2-3 cm luzu na metrze....

Link to comment
Share on other sites

Mojemu nic nie lata i w oczy nie wchodzi , te kagańce są robione na zamówienie więc dziura na nos , lub pasek między oczami na wymiar nie byłby problemem .
[URL]http://img801.imageshack.us/img801/5067/gq56.jpg[/URL]

Fizjolog lata za to strasznie przy bieganiu :lol:
Nie wiem może to mój pies jest jakiś inny :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evel']
A dla psa gryzącego u weta ja bym kupiła po prostu kaganiec z materiału i zakładała tylko podczas wizyt - dostałam kiedyś fizjologiem w twarz z pełnego zamachu od wkur... suki stojącej u weta na stole, nie polecam :evil_lol:[/QUOTE]

[QUOTE]No ,że bardzo bojowo nastawiony do weta ;-) Oczywiście,że warto mieć.[/QUOTE]

To się udamy po materiałowy kaganiec ;)
Dzięki za rady :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Oj chopo lata bardzo. Jak ja kocham maksymalny luz w kagańcu tak przy bieganiu się to niestety nie sprawdza a mając 2 psy muszę je jakoś wybiegać i często na osiedlu. Więc tłuką się fizjologami równo :shake: Oczekuję niecierpliwie mojego basketa i na pewno zdam relację.
Maja - nie mam pojęcia gdzie można go przymierzyć... A i wymiarówka jest mega dziwna bo rozbieżność rzekomych ras na jeden rozmiar jest walnięta bynajmniej. Jak się ma np pysk rottweilera do doga niemieckiego? Według producenta ma się świetnie bo rozm 6 jest przypisany właśnie tym rasom :roll:

Nagadałam się,ale jestem za tym żebyś celowała w propozycję Goops. Na wymiar to Ci wszystko zrobią a jeśli Wald ma tak delikatny pysk to najlepsze rozwiązanie. No bo chyba "szmatą" sobie nic nie zrobi? A tuby są jednak sztywne, więc zapewne będą to dwie różne bajki.

Goops czy ten Claya materiałowy nie jest czasami podszywany neoprenem?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...