Jump to content
Dogomania

kaganiec


Ania i Salma

Recommended Posts

Mój pies ma dokładnie takie same wymiary (jedynie wysokość odrobinę większą) i mamy kaganiec doberman/ beauceron suka- leży super. Może byłby dobry na Kermita też? (tylko my mamy model z cienkim paskiem- nie pro) A z tych, które wymieniłaś, też uważam, że lepszy będzie dalmatyńczyk/ husky
(fotki w poście 2670 i 2671)

Edited by nadira
Link to comment
Share on other sites

[quote name='nadira']Mój pies ma dokładnie takie same wymiary (jedynie wysokość odrobinę większą) i mamy kaganiec doberman/ beauceron suka- leży super. Może byłby dobry na Kermita też? (tylko my mamy model z cienkim paskiem- nie pro) A z tych, które wymieniłaś, też uważam, że lepszy będzie dalmatyńczyk/ husky
(fotki w poście 2670 i 2671)[/QUOTE]
Mi się wydaje, że ten na dobermana będzie za długi dla nas, i chyba ciut za wysoki. Chciałabym właśnie, żeby był dobrze dopasowany, ale wygodny, a nie taki ogromny i latający na psie. Raczej wezmę dalmatyńczyk/husky. Owczarek/malamut jest jakiś taki masywny i wybulony na dole.

Link to comment
Share on other sites

cześć,to i ja z poradą - mój Patryk w typie sznupa, nieco mniejszy niż średniak (13kg),
morda następująca:
długość kufy - ok.7cm
szerokość - trudno powiedzieć, ale koło 8-9cm na ścisk
wysokość - zamknięta morda ok. 7-8cm, otwarta na full to 10cm (no i jęzor)

waham się czy w ogóle chopo ma dla mnie kaganiec, ale najbardziej pasuje mi "sznaucer średni suka" - tam długość to 8cm, szerokość - 10 (podobno można dogiąć), a wysokość 11 - nie jest to trochę za dużo na patrykową mordę?

[IMG]http://images63.fotosik.pl/260/529cddb095393d7agen.jpg[/IMG]

(on jest nieco drobniejszy od średniaka, ale większy od miniatury, pysk ma raczej mały, bo kaganiec trixie typowy szmaciak jest w rozmiarze 4 i trochę za duży, no ale fizjolog niby powinien być większy)

Link to comment
Share on other sites

Moja suka ma identyczne wymiary pyska, wagowo jest mniejsza.
Mamy cocker spaniela/foxteriera sukę i u nas wygląda to tak:

[url]https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/t1.0-9/600909_233199510190330_1480411792_n.jpg[/url]

I uważam, że jest idealnie! :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='IZMADO']Moja suka ma identyczne wymiary pyska, wagowo jest mniejsza.
Mamy cocker spaniela/foxteriera sukę i u nas wygląda to tak:

[URL]https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/t1.0-9/600909_233199510190330_1480411792_n.jpg[/URL]

I uważam, że jest idealnie! :D[/QUOTE]

ta Twoja suczynka wygląda na drobniejszą od Patryka! a kubeł taaaaki wielki :crazyeye: nie mniej jednak to chyba mniejszy kagan, niż ten na sznaucera średniaka, więc pewnie będzie lepiej leżał :) DZIĘKI!

[quote name='gops']Patrykowa na 100% będzie dobry spaniel suka lub pies tak jak pisze Iza .
Sznaucery średnie (ten rozmiar) ma przedziwną budowe , takie wgłębienie na brode które bardzo brzydko wygląda jesli nie ma w niej brody :lol:.[/QUOTE]

Patryk raz ma brodę, a raz nie (ale raczej krótszą, niż regularne sznupy, taka ozdobna mu nie rośnie:D) więc chyba się zdecyduję na ten spanielowy :)
a powiedzcie mi - SKĄD to wziąć? :roll: na allegro nie ma na ten rozmiar i na stronie pelna-miska.pl też nie widzę :(

Link to comment
Share on other sites

dzięki, a jeszcze jedno pytanie - czym się różni taki plastikowy kubeł od chopo, oprócz wytrzymałości, rzecz jasna?
[IMG]http://www.zoologiczny.sklep.pl/images/Trixi/kagance/trixie_kaganiec_plastik.jpg[/IMG]

tutaj też patrzę, że pies całkiem nieźle otwiera gębę, a Patryk nie ryje kagańcem w ziemi,ta parówa generalnie kagańca nienawidzi i idzie w nim jak na skazanie (choć ma taki badziewiasty, nylonowy póki co) i będę musiała go przyzwyczajać od podstaw, myślicie że jest duża różnica w psim komforcie jeśli chodzi o taki plastik i chopo...?

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli kaganiec będzie zakładany okazjonalnie (bus, wet) to może być dobrze dobrany plastik, myślę. Ale na co dzień, na pewno fizjolog jest lepszy.

Widzę po swoich fizjologach, że takie rzeczy po prostu się niszczą z czasem. Jeden Maszer już poszedł na emeryturę, teraz katuje Chopo, ale też już widać na nim ząb czasu. Taki plastik to pewnie po tygodniu byłby do wyrzucenia ;) Moim zdaniem lepiej trochę zainwestować i mieć porządną rzecz.

Link to comment
Share on other sites

wjedzie zatem Chopo, bo mam zamiar psu to nakładać na każdy spacer, wtedy może latać luzem - na smyczy mniej się słucha (paradoksalnie) i bardziej wylatuje na psy, a luzem mogę go odwołać i idzie przy nodze - to jakiś absurd, ale takie są fakty :)
ma jakaś ciocia na sprzedaż chopo foksterier/spaniel suka, czy ściągać z neta?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='IZMADO']Gooooops! :)
A jaki rozmiar plastiku pasowałby na Jankę? :oops:
Chciałabym znaleźć coś lżejszego na zmianę.[/QUOTE]
Każda firma ma inną rozmiarówke , ja miałam na Misie rozmiar 7 niestety nie pamiętam firmy kagańca .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kesja']Izmado, ja się nad tym plastikiem zastanawiam: [URL]http://www.karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=1085&cat=101[/URL]
Potrzebny nam kaganiec dla śmieciojada a przez chopo raczej by mogła coś wciągnąć :P[/QUOTE]
widziałam psy które bokiem przyciskały do smakowitości i wyżerały :evil_lol: więc to też może nic nie dać

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']widziałam psy które bokiem przyciskały do smakowitości i wyżerały :evil_lol: więc to też może nic nie dać[/QUOTE]
O jacie! serio? ;o :P nie no, może moja by nie była na tyle pomysłowa :P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kesja']Izmado, ja się nad tym plastikiem zastanawiam: [url]http://www.karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=1085&cat=101[/url]
Potrzebny nam kaganiec dla śmieciojada a przez chopo raczej by mogła coś wciągnąć :P[/QUOTE]

Moja kolezanka ma taki i te plastikowe boki ciagle zjeżdżają(bo nie sa w zaden sposob umocowane do tasmy) i kaganiec spada

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pani Profesor']wjedzie zatem Chopo, bo mam zamiar psu to nakładać na każdy spacer, wtedy może latać luzem - na smyczy mniej się słucha (paradoksalnie) i bardziej wylatuje na psy, a luzem mogę go odwołać i idzie przy nodze - to jakiś absurd, ale takie są fakty :)
ma jakaś ciocia na sprzedaż chopo foksterier/spaniel suka, czy ściągać z neta?[/QUOTE]

BBeta chyba sprzedaje w wątku sprzedam psie akcesoria ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...