Jump to content
Dogomania

kaganiec


Ania i Salma

Recommended Posts

Polarem na nosie , a reszta to jak to nazwałaś "szmata " :p
Z praniema nie ma problemu najmniejszego , jak wyschnie jest taki jak był , nic się nie odkształca, be problemu pies może go wsadzać w kupy , mój sprawdzil na wszelkich moźliwych kupach i innych ciekawych odpadkach ,nawet zapach nie zostaje .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja mogę powiedzieć że po 4 miesiącach używania +/- co kilka dni nic się z nim nie dzieje .
W kupie/rybie/niezidentyfikowanej paćce/błocie już lądował i po wymoczeniu w proszku do prania a potem porządnym wypłukaniu nie złapał żadnego zapachu ani nie zmienił wyglądu .

Jedyne co to trochę wypłowiał .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='diabelkowa']ciekawe czy po jakims czasie ten materialowy nie bedzie jednak mial jakis swoj zapach albo czy sie nie zdeformuje. Mnie sie kiedys bardzo zdeformowal skorzany bo jakos specjalnie o niego nie dbalam[/QUOTE]
Mój też się zdeformował, a dokładnie przez teściową, bo mi przywaliła go mokrego i kaganiec się spłaszczył ukośnie:roll:
A bardzo fajny był kagańczyk , jedyny praktycznie pasujący na pysk Waldka.
Za radą potraktowałam go olejem i usiłowałam nadać mu kształt, ale nie udało się...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Majkowska']Mój też się zdeformował, a dokładnie przez teściową, bo mi przywaliła go mokrego i kaganiec się spłaszczył ukośnie:roll:
A bardzo fajny był kagańczyk , jedyny praktycznie pasujący na pysk Waldka.
Za radą potraktowałam go olejem i usiłowałam nadać mu kształt, ale nie udało się...[/QUOTE]

ja mialam jakis piornik stary szkolny taka tuba naladowalam go naciagnelan na niego kaganiec i tez za duzo nie dalo

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops'][URL]http://www.pitbull-shop.pl/p603,kaganiec-nylonowy-dowolny-rozmiar.html[/URL]

Robią pod wymiar , myślę że jak poprosisz o pasek przez czoło to go też dadzą a wtedy na pewno nie zdejmie .
To inny materiał niż te "weterynaryjne" to taki jak obroże tylko gruby , porządny , jak wsadzi w kupe to pierzesz jak obroże i tyle , wyschnie i jak nowy , sprawdzone :)
Mój też nie akceptuje wiekszości kagańców a ten jakoś w miare .[/QUOTE]
Zamówiłam taki dla szczyla, zżera wszystko co mu na drodze stanie. On ma takie niewymiarowe pyszczydło, krótkie, a duże w obwodzie. Zobaczymy co z tego wyniknie, w razie czego na moją bokserkę będzie, bo wymiary podobne :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Możecie mi pomóc, bo mam mały problem. Planuję zakupić ten kaganiec nylonowy co [B]gops[/B] go pokazywała - szyty na wymiar, ale nie kupywałam jeszcze kagańca i nie wiem jak wymiary się podaje.
Obwód pyska mierzymy zamknięty czy otwarty - jaki im podać? Długość taka jaka jest, czy dodać cm?

Link to comment
Share on other sites

Ja ostatnio kupiłam na allegro kaganiec nylonowy na wymiar. Podałam tak jak kazali i ... kaganiec do śmieci! Jak się suce założyło tak nawet języka nie mogła wysunąć, taki ciasny... przecież jak bym chciała psu zamknąć całkiem mordę to bym kupiła kaganiec na rzepa :angryy:.
Kupiony kaganiec posłużył jako 'model' i na koniec zrobiłam sama z taśmy nylonowej.
Chodzi o to że lepiej się spytać sprzedawcy jak właściwie ten kaganiec będzie wyglądać, bo ten co ja zamawiałam na ich zdjęciach wyglądał na luźny dla psa i zostawiający miejsce na otworzenie paszczy :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MSemka']Możecie mi pomóc, bo mam mały problem. Planuję zakupić ten kaganiec nylonowy co [B]gops[/B] go pokazywała - szyty na wymiar, ale nie kupywałam jeszcze kagańca i nie wiem jak wymiary się podaje.
Obwód pyska mierzymy zamknięty czy otwarty - jaki im podać? Długość taka jaka jest, czy dodać cm?[/QUOTE]
Podaj jaką wysokość ma mieć kaganiec , oprócz obwodu pyska .
Żeby miał jak pysk otworzyć .

Link to comment
Share on other sites

Dzięki dziewczyny!
[B]Maron86[/B], no właśnie też się tego obawiam i dlatego chciałam najpierw się Was poradzić.
[B]gops[/B] tak też zrobię, napisze dokładnie co i jak.
Mam nadzieję, że tym razem dobrze wymierzę :roll:

Link to comment
Share on other sites

przy zakupie kaganca wiem ze bardzo trudno jest dobrac kaganiec dla kogos wiem z wlasnego doswiadczenia ze ludzie po prostu nie potrafia mierzyc swoim psom kuf... Ludzie do mnie pisza ze ich husky ma np 17 cm dlugosci kufy a 32 szerokosci a kaganiec na doga ma 13 dlugosci i 13 szerokosci wiec cooz..

Link to comment
Share on other sites

Możliwe że jest jak piszesz, jednak skoro sama potrafiłam dobrać 2 kagańce chopo dla swoich psów to chyba jednak umiem mierzyć.
Kazali podać: rasę, obwód ciasny pyska - ja podałam dodatkowo z nadmiarem 3cm oraz podałam obwód za uszami psa. Przyszedł mi kaganiec taki że mogłam go na siłę upchać suce na pysk i tak jak pisałam nawet języka nie mogła wystawić :shake:...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='diabelkowa']przy zakupie kaganca wiem ze bardzo trudno jest dobrac kaganiec dla kogos wiem z wlasnego doswiadczenia ze ludzie po prostu nie potrafia mierzyc swoim psom kuf... [/QUOTE]
czyli jak mierzyć, żeby było dobrze?
Mi wyszło 29 cm (28,5/29cm, a czasami nawet 30) zamknięty pysk i 9 cm (8/9cm) długość. Otwarty około 33 cm, ale to nie wiem czy dobrze wymierzone, bo łatwe to nie jest ;) Pies w typie border collie.
Zgodzę się z tym, że pomiar nie jest łatwy, przynajmniej dla kogoś kto wcześniej nie kupował kagańca (ja).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MSemka']Możecie mi pomóc, bo mam mały problem. Planuję zakupić ten kaganiec nylonowy co [B]gops[/B] go pokazywała - szyty na wymiar, ale nie kupywałam jeszcze kagańca i nie wiem jak wymiary się podaje.
Obwód pyska mierzymy zamknięty czy otwarty - jaki im podać? Długość taka jaka jest, czy dodać cm?[/QUOTE]
Ja podałam długość od nasady do końca nosa i obwód pyska zamkniętego-otwartego z zapasem ok. 1 cm, pasuje idealnie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MSemka']czyli jak mierzyć, żeby było dobrze?
Mi wyszło 29 cm (28,5/29cm, a czasami nawet 30) zamknięty pysk i 9 cm (8/9cm) długość. Otwarty około 33 cm, ale to nie wiem czy dobrze wymierzone, bo łatwe to nie jest ;) Pies w typie border collie.
Zgodzę się z tym, że pomiar nie jest łatwy, przynajmniej dla kogoś kto wcześniej nie kupował kagańca (ja).[/QUOTE]

co do kagańcy tego typu co byś chciała to nie jestem specjalistką, napisz do sklepu jak najlepiej zmierzyć poproś może o jakąś fotke z opisem lub filmik . Ja tam polecam fizjologi Chopo ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...