Jump to content
Dogomania

Wegetarianizm - za czy przeciw?


Stevie Rae

Recommended Posts

Guest piroman1

Co jest postawą Twojej diety ? Trawa , siano , a moze słoma?

Mam nadzieję ze wyrosniesz z tego i kiedyś zmądrzejesz im prędzej tym lepiej , wszystko co tu napisałem to dla Twojego dobra.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 873
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Widzę, że wątek wrze. Zapiszę go sobie. Póki co przeczytałam ostatnią stronę i pękam ze śmiechu. :evil_lol:

[quote name='piroman1']Co jest postawą Twojej diety ? Trawa , siano , a moze słoma?

Mam nadzieję ze wyrosniesz z tego i kiedyś zmądrzejesz im prędzej tym lepiej , wszystko co tu napisałem to dla Twojego dobra.[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Charly']Jeżeli jednak ostrzeżenia Piromana Cię ruszą;) możesz kupić inne roślinne, np mleko ryżowe (np w carrefourze). Tylko cena jest (jeszcze) powalająca. Ok. 12 zł za litr.

poza tym mleko roślinne można przygotować samemu z; wiórek kokosowych, migdałów, płatków owsianych, orzechów nerkowca (bardzo dobre) itd itd. Przepyszne jest, jeśli na koniec dodamy np syropu klonowego itp.

przepisy na mleko roślinne domowym sposobem:
[URL]http://weganie.blogspot.com/2010/11/mleko-roslinne.html[/URL][/QUOTE]

dzięki wielkie za wskazówki :)
a ceny wszelkich eko produktów są powalające... trzeba jakoś z tym żyć ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='piroman1']Co jest postawą Twojej diety ? Trawa , siano , a moze słoma?[/QUOTE]

informacje o tym, co ja sobie jem

o tu: [URL]http://empatia.pl/przepisy[/URL]

a podstawą są warzywa, owoce, rośliny strączkowe, zboża, grzyby, orzechy, pestki i wszelakie przetwory i wytwory takie jak np mleko , śmietanki, tłuszcze, sery, jogurty itd (wszystko oczywiście roślinne)


ps. z tą trawą to jesteś blisko;). Ostatnio piję rankiem(sproszkowany) sok z młodego jęczmienia:lol:.

Edited by Charly
Link to comment
Share on other sites

[quote name='piroman1']Co jest postawą Twojej diety ? Trawa , siano , a moze słoma?

Mam nadzieję ze wyrosniesz z tego i kiedyś zmądrzejesz im prędzej tym lepiej , wszystko co tu napisałem to dla Twojego dobra.[/QUOTE]


A ja mam nadzieję że kiedyś wyrośniesz z szkodliwych znachorskich diet ;)

Choć to pytanie nie jest bez pośrednio o mnie to z racji że jestem wegetarianką pozwolę sobie odpowiedzieć:

Nabiały ,jajka,nasiona,owoce :)

Link to comment
Share on other sites

Guest piroman1

Droga Mado , mój pra pra przodek siedział na drzewie i obgryzał liscie , w końcu coś mu zajarzyło w mózgownicy i przestawił się na pokarm zwierzecy , dzięki temu dokonał rzeczy niebywałej , stał się człowiekiem i zapanował nad swiatem zwierząt ,stanął na czele łańcucha pokarmowego , pomimo tego ze wczesniej służył za pokarm niektórym drapieznikom .
Zaczął polować , potem hodować zwierzeta , ostatecznie stworzył cywilizację .

Nie mam zamiaru tego wszystkiego zaprzepaścić i w przeciwieństwie do Ciebie nie mam ochoty wracać na drzewo .


"Najwścieklejsza bestia zna odrobinę litosci , lecz ja jej nie znam , wiec nie jestem bestią"
William [B][COLOR=#000000]Shakespeare[/COLOR][/B], [B][COLOR=#000000]Richard III[/COLOR][/B] [B]...[/B]

Edited by piroman1
Link to comment
Share on other sites

[quote name='piroman1']Droga Mado , mój pra pra przodek siedział na drzewie i obgryzał liscie , w końcu coś mu zajarzyło w mózgownicy i przestawił się na pokarm zwierzecy , dzięki temu dokonał rzeczy niebywałej , stał się człowiekiem i zapanował nad swiatem zwierząt ,stanął na czele łańcucha pokarmowego , pomimo tego ze wczesniej służył za pokarm niektórym drapieznikom .
Zaczął polować , potem hodować zwierzeta , ostatecznie stworzył cywilizację .

Nie mam zamiaru tego wszystkiego zaprzepaścić i w przeciwieństwie do Ciebie nie mam ochoty wracać na drzewo .


"Najwścieklejsza bestia zna odrobinę litosci , lecz ja jej nie znam , wiec nie jestem bestią"
William [B][COLOR=#000000]Shakespeare[/COLOR][/B], [B][COLOR=#000000]Richard III[/COLOR][/B] [B]...[/B][/QUOTE]

może po prostu wyjdź z jaskini.

[I][FONT=arial]"For [/FONT]long[FONT=arial] as [/FONT]men massacre animals[/I][FONT=arial], [/FONT][I]they will kill each other[/I][FONT=arial]." [/FONT][I]Pythagoras[/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bric-a-brac']A troll siedzi nakarmiony i zaciera rączki :lol:
Dajcie spokój, dziewczyny ;)[/QUOTE]

jeżeli stanowisko Piromana jest trollowaniem, to niestety jestem zmuszona uznać ponad 90% społeczeństwa oraz moich znajomych za trolli

niestety.

Link to comment
Share on other sites

Guest piroman1

Nie martw się Charly , to tylko kolejna tępa sztuka , która nie ma nic do powiedzenia , potrafi tylko wyzywac od trolli.


Wyjść z jaskinii i co , wdrapac sie na drzewo? Dziękuję bardzo.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='piroman1']Nie martw się Charly , to tylko kolejna tępa sztuka , która nie ma nic do powiedzenia , potrafi tylko wyzywac od trolli.


Wyjść z jaskinii i co , wdrapac sie na drzewo? Dziękuję bardzo.[/QUOTE]

[quote name='Charly']jeżeli stanowisko Piromana jest trollowaniem, to niestety jestem zmuszona uznać ponad 90% społeczeństwa oraz moich znajomych za trolli

niestety.[/QUOTE]

...z tym, że poza oklepanymi do nudności wypowiedziami i obrażaniem innych użytkowników Piroman do rozmowy nic nie wnosi, więc faktycznie można go uznać za trolla.

Tak czy siak, zakładanie drugiego konta przez zbanowanego użytkownika jest zabronione; poczytam sobie, co wypisuje, a jak mi się znudzi, zgłoszę modowi do bana (chyba, ze ktoś będzie szybszy). Tymczasem pozdrawiam i życzę miłego weekendu:)

Link to comment
Share on other sites

Guest piroman1

Smutne ,żałosne i żenujace , ktos ma odmienne zdanie , brak mi argumentów to uznaję go za trolla .
Ciekawe co Ty wnosisz do dyskusji , powtarrzasz jak papuga ze soja jest zdrowa i tym podobne bzdury .

Wiesz gdzie mam te wasze regulaminy ? W tym samym miejscu gdzie moda i jego bana .Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

No i właśnie dlatego uważam, że nie wolno nikomu narzucać swoich wyborów politycznych, religijnych i dietetycznych. Nie lubię nikomu zaglądać do talerza, nie lubię, jak ktoś mi do niego zagląda :) takie kłótnie nie mają końca. Ta dyskusja nie zaczęła się na tym forum i na tym forum się nie skończy. Sama wybieram nie jeść mięsa, ale szanuję tych, którzy je jedzą. Jedynce co mnie drażni, to że te zwierzęta nie są zabijane humanitarnie i to z tym trzeba coś zrobić, zamiast kłócić się o soję.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='socurek']No i właśnie dlatego uważam, że nie wolno nikomu narzucać swoich wyborów politycznych, religijnych i dietetycznych. Nie lubię nikomu zaglądać do talerza, nie lubię, jak ktoś mi do niego zagląda :) takie kłótnie nie mają końca. Ta dyskusja nie zaczęła się na tym forum i na tym forum się nie skończy. Sama wybieram nie jeść mięsa, ale szanuję tych, którzy je jedzą. Jedynce co mnie drażni, to że te zwierzęta nie są zabijane humanitarnie i to z tym trzeba coś zrobić, zamiast kłócić się o soję.[/QUOTE]

Mnie drażni, że ludzi (inteligentnych, wrazliwcy czułych) nie stac na nic więcej niż debatę nad techniką zabijania.
Nikt nie wpadnie na pomysł wysłania swojego psa, który nie szczeka czy się zestarzał do rzeźni i nikt nie będzie w tym wypadku debatował nad HUMANIZMEM zabijania. W przypadku świni a i owszem.
Jedzenie mięsa oraz innych produktów zwierzęcych zabija. To nie wybór fryzury.

Link to comment
Share on other sites

Guest piroman1

Psa udomowiono zupełnie w innych celach , stał się towarzyszem i przyjacielem człowieka , pomocnikiem przy pracy, polowaniu , pilnowaniu stada itp , bydło i swinie i inne zwierzeta hodowlane udomowiono w celach konsumpcyjnych , znowu mylisz podstawowe sprawy i stawiasz je do góry nogami .

Wegetariańska logika , pożal się boziu .
Mnie zabijanie zawsze sprawiało przyjemność , niestety przepisy unijne zabraniają pokątnego uboju i nawet jagnię muszę wozić do rzeżni ,wszystkie te idiotyzmy w ramach humanizacji , uczłowieczania bydła.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='piroman1']Psa udomowiono zupełnie w innych celach , stał się towarzyszem i przyjacielem człowieka , pomocnikiem przy pracy, polowaniu , pilnowaniu stada itp , bydło i swinie i inne zwierzeta hodowlane udomowiono w celach konsumpcyjnych , znowu mylisz podstawowe sprawy i stawiasz je do góry nogami .

Wegetariańska logika , pożal się boziu .
Mnie zabijanie zawsze sprawiało przyjemność , niestety przepisy unijne zabraniają pokątnego uboju i nawet jagnię muszę wozić do rzeżni ,wszystkie te idiotyzmy w ramach humanizacji , uczłowieczania bydła.[/QUOTE]



Gratuluje myslenia. Zwierzeta nigdy nie zabijaja dla przyjemnosci jesli ty lubisz zabijac to chyba cos ci sie pomylilo.
A pisales ze czlowiek pochodzi od malpy, rozwinal sie jakos w wiekszosci wypadkow zwierzeta nie sa tak akrutne jak ludzie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='piroman1']
[B]Mnie zabijanie zawsze sprawiało przyjemność[/B] , niestety przepisy unijne zabraniają pokątnego uboju i nawet jagnię muszę wozić do rzeżni ,wszystkie te idiotyzmy w ramach humanizacji , uczłowieczania bydła.[/QUOTE]

No tak, wyższa forma inteligencji :) Już nie tylko seks sprawia przyjemność, ale też zabijanie...

Z tego co zauważyłam, uważasz, że drapieżniki są inteligentniejsze od roślinożerców? Uważasz, że np słonie, są głupsze od lwów?

Link to comment
Share on other sites

Piroman tak mi sie przypomnialo apropo twojego uwielbienia do zabijania.
Obexnie trwaja badania psychologiczne ludzi. Mianowicie naukowc badali wrazliwosc ludzi na okrucienstwo wobec zwierzat, tragedie zwierzat i ich smierc. Okazalo sie ze sprawdzajac to mozna dowiedziec sie jaki czlowiek jeat. Jego wrazliwosc lub jej brak a pozniej odnosili to do ludzi.
Z twoich postow wynika ze nie masz tej wrazliwosci. Zwierzeta sa do jedzenia i zabijania a to maly krok do wyrzadzania krzywdy ludziom
jak znajde linka do badan do podesle

Link to comment
Share on other sites

Guest piroman1

Sex seksem , zabijanie zabijaniem , nie łaczę jednego z drugim .

Nigdzie nie napisałem ze drapieżniki są inteligentniejsze od roslinożerców , piszesz banialuki .
Napisałem jedynie ze wsród małp człekokształtnych dzięki zmianie pokarmu roślinnego na pokarm zwierzecy dokonał się w stosunkowo krótkim czasie niesamowity skok ewolucyjny.


Trudno okreslić i zmierzyć inteligencje zwierząt odzielić od niej instynkt itd , taki ogólny miernik tejże inteligencji określa stosunek cięzaru rdzenia kręgowego do mózgu , np u psa wynosi on 1;5 , u kota 1;3 , walenie , delfiny 1;10 , szympans 1:15 wreszcie człowiek 1:49.
Większość z nas myśli ze małpy są roslinożerne , tymczasem 10 -15 % menu szympansa ,czy orangutana stanowią jaja , małe ssaki ptaki i gady.

Przełom w ewolucji małp człekokształtnych nastąpił kiedy te proporcje się odwróciły z jakiegoś powodu , częsć małp zaczęła odzywiać się pokarmem zwierzęcym , hipotezy mówią ze w wyniku zmian geologicznych częsć populacji małpoludów została odcięta od dżungli i musiała zyć na sawannie , aby przetrawć musiały coś jeść , jedynym dostępnym pokarmem na sawannie były pozostałości ze stołu drapieżników .

W efekcie stosunek ciężaru rdzenia do mózgu zmienił się z 1:15 do 1:49 w okresie około 2 milionów lat . Rzecz niebywała w historii przemian ewolucyjnych

Co do psa , to moze nie jest on najbardziej inteligentny w swiecie zwierząt , ale wszystkie swoje zdolnosci psychofizyczne oddaje nam ludziom , dlatego nalezy mu się nasz szacunek i miłosć . Porównywannie psa do bydlęcia uważam za skandaliczne , coś takiego moze zrodzić się jedynie w głowie kogoś kto na czodzień odzywia się sianem , czyli osła.

Przez tysiące lat my ludzie zabijalismy zwierzęta , siebie nawzajem , wszystko to aby przetrwać , w sumie robimy to do dzisiaj ,nie widzę w tym nic złego ,z szacunku do stworzenia nie zabijam dla zabawy ,ale lubię to robić.

Wrazliwość? litość ? co to jest ? Uczucia niegodne rozumnej istoty ,liczy się rozsądek , swiat jest tak poukładany ze jesteś łowcą , lub ofiarą , zwyciązcą lub przegranym , zjadasz ,albo zjadają Ciebie . Ja nie chcę być tym drugim.

[INDENT] "Litość: dobroć zdeprawowana" Emil Cioran

[/INDENT]

Edited by piroman1
Link to comment
Share on other sites

[quote name='piroman1']Psa udomowiono zupełnie w innych celach , stał się towarzyszem i przyjacielem człowieka , pomocnikiem przy pracy, polowaniu , pilnowaniu stada itp , bydło i swinie i inne zwierzeta hodowlane udomowiono w celach konsumpcyjnych , znowu mylisz podstawowe sprawy i stawiasz je do góry nogami .

Wegetariańska logika , pożal się boziu .
Mnie zabijanie zawsze sprawiało przyjemność , niestety przepisy unijne zabraniają pokątnego uboju i nawet jagnię muszę wozić do rzeżni ,wszystkie te idiotyzmy w ramach humanizacji , uczłowieczania bydła.[/QUOTE]
Jak komus sprawia przyjemność zabijanie ma potencjal na seryjnego mordercę. To takie moje spostrzeżenie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='piroman1']Psa udomowiono zupełnie w innych celach , stał się towarzyszem i przyjacielem człowieka , pomocnikiem przy pracy, polowaniu , pilnowaniu stada itp , bydło i swinie i inne zwierzeta hodowlane udomowiono w celach konsumpcyjnych , znowu mylisz podstawowe sprawy i stawiasz je do góry nogami .[/QUOTE]

Masz rację. Psy udomowiono w zupełnie innych celach. I dlatego pies może żyć, a świnia nie. Życie pozaludzkiego zwierzęcia nie jest wartością samą w sobie- jego prawo do życia zależne jest od wartości jaką zechce zobaczyć w nim człowiek. Dlatego też tu i ówdzie na polskiej wsi wytapia się smalec z psów, oraz zjada ich mięso.

Przerażająca logika- w historii aż ciasno od przykładów takiego myślenia przełożonego na ludzkie zwierzęta. Legalność zabijania niczego nie usprawiedliwia.

Edited by Charly
Link to comment
Share on other sites

Wydaje mi się to nierealne zmienić żywienie wszystkich ludzi na wege. Za długo był ten mit tłuczony ludziom do łbów, że bez mięsa żyć się nie da... dlatego powinniśmy najpierw zatroszczyć się o to, by zwierzęta w ubojniach umierały bez cierpienia. Dopóki są ludzie, którym "i tak smakuje" i których "nie ruszają takie rzeczy", nie da się zrobić nic więcej. Przynajmniej tak mi się wydaje... Nie da się komuś narzucić filozofii...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...