Jump to content
Dogomania

Wegetarianizm - za czy przeciw?


Stevie Rae

Recommended Posts

  • Replies 873
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest piroman1

Człowieka rozumnego wykształciły walka i wola przetrwania .
Wrażliwośc , Litośc , miłosierdzie , etyka , moralnośc , to tylko maska , puder który ma ukryć prawdziwą ludzką twarz. Twarz krwiożerczej bestii .
Człowiek okłamuje sam siebie , "człowiek to brzmi dumnie"i tym pobobne banialuki heheh,
Kilka tysiecy lat rozwoju cywilizacji , kultury i moralnosci , a na końcu Obozy zagłady , Rwanda , Srebrenica i wiele innych miejsc gdzie czlowieczeństwo pokazało swoje prawdziwe oblicze.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='piroman1']Człowieka rozumnego wykształciły walka i wola przetrwania .
Wrażliwośc , Litośc , miłosierdzie , etyka , moralnośc , to tylko maska , puder który ma ukryć prawdziwą ludzką twarz. Twarz krwiożerczej bestii .
Człowiek okłamuje sam siebie , "człowiek to brzmi dumnie"i tym pobobne banialuki heheh,
Kilka tysiecy lat rozwoju cywilizacji , kultury i moralnosci , a na końcu Obozy zagłady , Rwanda , Srebrenica i wiele innych miejsc gdzie czlowieczeństwo pokazało swoje prawdziwe oblicze.[/QUOTE]

ale gdyby ludzie nie byli wrażliwi to nie było by co trzymać w obozach zagłady:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='piroman1']Człowieka rozumnego wykształciły walka i wola przetrwania .
Wrażliwośc , Litośc , miłosierdzie , etyka , moralnośc , to tylko maska , puder który ma ukryć prawdziwą ludzką twarz. Twarz krwiożerczej bestii .
Człowiek okłamuje sam siebie , "człowiek to brzmi dumnie"i tym pobobne banialuki heheh,
Kilka tysiecy lat rozwoju cywilizacji , kultury i moralnosci , a na końcu Obozy zagłady , Rwanda , Srebrenica i wiele innych miejsc gdzie czlowieczeństwo pokazało swoje prawdziwe oblicze.[/QUOTE]

Człowiek ma wybór. I właśnie wybiera...


Gary Y. porusza tą tematykę w kontekstcie zabijania i wykorzystywania zwierząt.

napisy pl
[URL="http://www.youtube.com/watch?v=t3DPCQjlanM"]http://www.youtube.com/watch?v=t3DPCQjlanM


polski film
[/URL][URL]http://www.youtube.com/watch?v=RBOVAB4WaTc[/URL]

Edited by Charly
Link to comment
Share on other sites

Piroman przeczytaj jesli umiesz bo 8 lat podstawowki..
Drugi koniec smyczy patrici mcconnel. Moze ci sie chociaz troche zmieni poglad ze vzlowiek ma prawo decydiwac o smierci a zwierzeta sluza do zabijania.
Czlowiek jako jedyny zabija dla przyjemnosci i to swiadczy o jego glupocie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='piroman1']
Kilka tysiecy lat rozwoju cywilizacji , kultury i moralnosci , a na końcu Obozy zagłady , Rwanda , Srebrenica i wiele innych miejsc gdzie czlowieczeństwo pokazało swoje prawdziwe oblicze.[/QUOTE]

Oczywiście. W sytuacjach ekstremalnych wyzwoliły się u większości ludzi pierwotne instynkty. I z jednej strony walka o przetrwanie, kanibalizm, skarżenie na kolegów, żeby dostać dodatkową porcję jedzenia, skazując tym samych ich na śmierć. A z drugiej heroizm, bohaterstwo, litość, wrażliwość na ludzką krzywdę. To o czymś świadczy, piromanie. Nie wiem, jak ja zachowałabym się w takiej sytuacji. Nikt tego nie wie, dopóki się w niej nie znajdzie.
Co do twórców tych "sytuacji ekstremalnych" - ja siebie z nimi nie porównam. Ludzi od zwierząt odróżnia również wolna wola i, jak już pisałam, swój rozum. Jednemu sprawia przyjemność wąchanie kwiatów, innemu słuchanie muzyki, a jeszcze innemu zabijanie. Ot, człowiek rozumny.
Odrzucasz widzę wszystko, co odróżnia człowieka od zwierzęcia. Uznajesz prawo dżungli. Może pora jednak wrócić na drzewo? Nam to nie grozi, tobie jak najbardziej :) Na wolności dałbyś upust wszystkim swoim instynktom i walczyłbyś o przetrwanie jak prawdziwy samiec. Co cię krępuje?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kirinna']Piroman przeczytaj jesli umiesz bo 8 lat podstawowki..
Drugi koniec smyczy patrici mcconnel. Moze ci sie chociaz troche zmieni poglad ze vzlowiek ma prawo decydiwac o smierci a zwierzeta sluza do zabijania.
Czlowiek jako jedyny zabija dla przyjemnosci i to swiadczy o jego glupocie.[/QUOTE]

Piroman zaraz powie że to świadczy o naszej wyższości :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Guest piroman1

Niepotrzebne te złosliwosci Kirinna , zachowaj klasę i dyskutuj kulturalnie ,albo sie wyłącz.



Ciekaw jestem jacy byli byscie Wy gdyby nagle zabrakło jedzonka wody itp .
Moralnośc , etyka funkcjonujją tylko kiedy ludzie moga jako tako utrzymac biologiczną egzystencje , jest wprawdzie w historii pare wyjątków , które to niby maja obrazowac naszą "wspaniała ludzka naturę" tu jakis tam Sw Franciszek , tam Matka Teresa ,czy ksiądz Kolbe . Prawda o ludzkiej naturze jest jednak zupełnie inna.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='piroman1']Niepotrzebne te złosliwosci Kirinna , zachowaj klasę i dyskutuj kulturalnie ,albo sie wyłącz.



Ciekaw jestem jacy byli byscie Wy gdyby nagle zabrakło jedzonka wody itp .
Moralnośc , etyka funkcjonujją tylko kiedy ludzie moga jako tako utrzymac biologiczną egzystencje , jest historii pare wyjątków które to niby maja obrazowac naszą "wspaniała ludzka naturę" jakis tam Sw Franciszek , Matka Teresa ,czy ksiądz Kolbe . Prawda o ludzkiej naturze jest jednak zupełnie inna.[/QUOTE]

Masz rację. Nie wiemy. Być moze każdy zabije, żeby sam przezyć lub żeby zapewnić przetrwanie swoim bliskim. Może nawet na pewno.

Ale nie o tym mowa. Nikt z nas nie jest w takiej sytuacji, a jednak większość zachowuje się w ten sposób. Bo to nie boli. Ich.

Nie jest mowa o 100% harmonii, pokoju i śpiewie w kwiecistych sukniach na chmurce.

chodzi o wybór- o to, co możemy zrobić tu i teraz. Bez popadania w skrajności.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='piroman1']Niepotrzebne te złosliwosci Kirinna , zachowaj klasę i dyskutuj kulturalnie ,albo sie wyłącz.



Ciekaw jestem jacy byli byscie Wy gdyby nagle zabrakło jedzonka wody itp .
Moralnośc , etyka funkcjonujją tylko kiedy ludzie moga jako tako utrzymac biologiczną egzystencje , jest wprawdzie w historii pare wyjątków , które to niby maja obrazowac naszą "wspaniała ludzka naturę" tu jakis tam Sw Franciszek , tam Matka Teresa ,czy ksiądz Kolbe . Prawda o ludzkiej naturze jest jednak zupełnie inna.[/QUOTE]

Być może ale póki można lepiej nie szkodzić innym;)

Link to comment
Share on other sites

Guest piroman1

Nie widze potrzeby zeby "cokolwiek" robić , dobrze jest jak jest .

Zwierzeta słuzą nam za pokarm i kwita , to my ludzie decydyjemy kto jest godny aby zyć , na tym polega panowanie nad naturą .
Takie nasze prawo bo w wyscigu ewolucji pokonalismy inne gatunki w walce o przetrwanie .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='piroman1']Nie widze potrzeby zeby "cokolwiek" robić , dobrze jest jak jest .

Zwierzeta słuzą nam za pokarm i kwita , to my ludzie decydyjemy kto jest godny aby zyć , na tym polega panowanie nad naturą .
Takie nasze prawo bo w wyscigu ewolucji pokonalismy inne gatunki w walce o przetrwanie .[/QUOTE]


Nie prawda:p

Link to comment
Share on other sites

Piroman odpowiadasz na te posty na ktore ci wygodnie. Dyskusja z tobabnie ma sensu. Zyj sobie w swoim swiecie w ktorym ludzie odczuwaja przyjemnosc z zabijania zwierzat. I kto tu mowi o kulturze. Ja nie obrazam ludzi i nie wierze ze skonczyles 8 lat podstawowki. Xhyba ze nie masz ambicji ale przeciez wiczysz obi z borderem wiec chyba jednak masz.
Zabijanie jest koniecznosia a nie orzyjemnosia.
Z jednej strony uwazasz ze ludzie sa wybitni a z drugiej ze to krwiozerxe bestie. To sie chyba kloci.

Poza tym co bys zrobil gdyby wszyscy ludzie na ziemi lubili zabijac? Kazdy by zabijal nie dla jedzenia ale dla przyjemnosci i wszyztkie zwierzeta by wyginely a pozotali inteligwntni ludzie.

Przepraszam za zlosliwosc ale musialam wyrownac poziom z rozmowca

Link to comment
Share on other sites

[quote name='piroman1']Nie widze potrzeby zeby "cokolwiek" robić , dobrze jest jak jest .

Zwierzeta słuzą nam za pokarm i kwita , to my ludzie decydyjemy kto jest godny aby zyć , na tym polega panowanie nad naturą .
Takie nasze prawo bo w wyscigu ewolucji pokonalismy inne gatunki w walce o przetrwanie .[/QUOTE]

nie zapominaj, że człowiek częścią natury. I tak właśnie może wyglądać jego panowanie nad nią i tak będzie, póki większość nie będzie widziała potrzeby, aby coś zmienić.

[quote name='piroman1']Człowieka rozumnego wykształciły walka i wola przetrwania .
Wrażliwośc , Litośc , miłosierdzie , etyka , moralnośc , to tylko maska , puder który ma ukryć prawdziwą ludzką twarz. Twarz krwiożerczej bestii .
Człowiek okłamuje sam siebie , "człowiek to brzmi dumnie"i tym pobobne banialuki heheh,
Kilka tysiecy lat rozwoju cywilizacji , kultury i moralnosci , a na końcu Obozy zagłady , Rwanda , Srebrenica i wiele innych miejsc gdzie czlowieczeństwo pokazało swoje prawdziwe oblicze.[/QUOTE]


Zresztą sprawa jest banalna; nie ma w omawianym temacie potrzeby zadawania bólu, zniewalania i zabijania. A jednak większość to robi. Dlaczego. Ty już napisałeś dlaczego, inni może nie wiedzą dlaczego, a pozostali może w ogóle się nie zastanawiają.

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=#222222][FONT=Verdana]Wszystko, o czym piszesz, piromanie, napisałam już ja. Nie odnosisz się do moich wypowiedzi, nie wiem zupełnie czemu (żartuję, doskonale wiem ;)). Pisałam o sytuacjach ekstremalnych, które wybudzają w ludziach pierwotne instynkty, pisałam o tym, że ludzie decydują o tym, kto jest godny żyć (niektórzy do zwierząt się nie ograniczają, taki jeszcze większy skok ewolucji :)). Do mojego przykładziku również się nie odniosłeś - mianowicie, że jak ktoś zabija psa, to nie masz prawa mu nic powiedzieć, bo dla tego kogoś pies nie miał już prawa żyć (no ej, na tym polega panowanie nad naturą :)). Ba, jak ktoś zabija człowieka, to też nic takiego - prawo dżungli, silniejszy zwycięża, zabij, bo sam zostaniesz zabity! Odpisujesz na to, na co ci wygodnie, albo na co masz swoje kiepskie argumenty, do tego wymagasz od innych kultury, samemu będąc chamem z manią wyższości.
Szczerze mówiąc,czytając twoje posty i twój stosunek do świata, to ja bym cię zapięła w kaftan bezpieczeństwa.
[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Charly, dziękuję bardzo. widzę, że jest wiele możliwości, fajnie jest to wiedzieć :) i fajnie, że tak jest.

Piroman, jesteśmy w wątku o wege, czy Ci się to podoba, czy nie i owszem, rozmawiając o wege produktach, rozmawiamy na temat. i jedyną osobą, która łamie regulamin jesteś Ty. ale raz piszesz, że masz głęboko regulamin, a raz że podasz nas do moda, więc... :lol:
aha, i prosiłam Charly o roślinne jogurty, bo nie mogę pić tych na bazie mleka. ale pewnie wg Ciebie wcale nie potrzebujemy jogurtów, żadnych ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest piroman1

Burak , prostak , troll , cham z manią wyższości , ładnie ładnie jak na miłujących pokój wegetarian .
Jak powiedział mój ulubiony [I]Friedrich Nietzsche "Uwazaj kiedy walczysz z potworami , bo mozesz stać się jednym z nich" hehehe .

Z większoscią tych określeń się zgadzam , najwazniejsze to być sobą [/I];)[I].
Wasze riposty swiadczą o bardzo niskim poziomie intelektualnym i powoli ta dyskusja przestaje mnie bawić . Pozdrawiam
[/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='piroman1']Burak , prostak , troll , cham z manią wyższości , ładnie ładnie jak na miłujących pokój wegetarian .
Jak powiedział mój ulubiony [I]Friedrich Nietzsche "Uwazaj kiedy walczysz z potworami , bo mozesz stać się jednym z nich" hehehe .

Z większoscią tych określeń się zgadzam , najwazniejsze to być sobą [/I];)[I].
Wasze riposty swiadczą o bardzo niskim poziomie intelektualnym i powoli ta dyskusja przestaje mnie bawić . Pozdrawiam
[/I][/QUOTE]

Ja też tego nie rozumiem. Nie jadasz ludzi, a mimo tego jesteś wredny i większość innych ludzi tez od czasu do czasu. Jak to możliwe? A ja myślałam, że jak ktoś nie jada ludziny to znaczy, że jest totalnym altruistą i co rusz nadstawia drugi policzek i oddaje potrzebującym ostatnią koszulę. Bardzo się rozczarowałam:(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='piroman1']Nie widze potrzeby zeby "cokolwiek" robić , dobrze jest jak jest .

Zwierzeta słuzą nam za pokarm i kwita , to my ludzie decydyjemy kto jest godny aby zyć , na tym polega panowanie nad naturą .
Takie nasze prawo bo w wyscigu ewolucji pokonalismy inne gatunki w walce o przetrwanie .[/QUOTE]
od kiedy panujemy nad naturą?
Gdyby tak było huragany czy pożary, śnieżyce, susze by nigdy nie występowałay...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='piroman1'][I]
Wasze riposty swiadczą o bardzo niskim poziomie intelektualnym i powoli ta dyskusja przestaje mnie bawić . Pozdrawiam
[/I][/QUOTE]

Oczywiście :) Pewnie dlatego nie odpowiadasz na większość z nich :)
Dyskusja to wymiana poglądów, argumenty i kontrargumenty. Ty nie dajesz ani jednego, ani drugiego, bo po prostu argumentów nie masz, a potrafisz tylko obrażać.
Dla mnie wprost przeciwnie-to całkiem zabawne :D

Link to comment
Share on other sites

Guest piroman1

Nie dość ze wege to jeszcze masochistka , obrażają ja i to jest dla niej zabawne.

Ciekawe jakie tu padły "argumenty" z Waszej strony ? Moze coś przeoczyłem ? Cały czas jeden bełkot ,ze zwierzęta cierpią ,czują itp. w kółko to powtarzacie , nic pozatym , roślinki też mają układ nerwowy i też czują , więc żaden to argument .

Przytoczyłem szereg argumentów z dziedziny nauki o ewolucji i medycyny , co do kwestii etyczno moralnych ,to każdego indywidualna sprawa i cieżko kogokolwiek przekonywać lub cokolwiek narzucać , tak czy inaczej rezygnowanie z pokarmu zwierzęcego , szczególnie w naszym klimacie ,jest niekorzystne dla zdrowia , niezgodne z naturą .
W kulturze judeochrześcijańskiej jedzenia mięsa dopuszsza zarówno stary jak i nowy testament , od czasów Noego , Stwórca dopuscił jedzenie mięsa słowami "rzeż i jedz ,daję ci zwierzęta jako wszelkie warzywo" , Mięso i ryby jadł Jezus Chrystus.

W starożytnej Grecji i Rzymie kolebce kultury europejskiej też powszechnie odżywianio się mięsem , a pasterstwo było podstawą bytu biologicznego narodów .

Kain rolnik zabija z zazdrości Abla pasterza gdyż temu Bóg błogosławi , bardzo ciekawa i metaforyczna przypowiesć , dla mnie ma wiele znaczeń.

Wegetarianizm przyszedł ze wschodu , nie ma nic wspólnego z naszą kulturą i religią , buddyzm to tylko system etyczno-filozoficzny wymysł człowieka , natomiast hinduizm ma tyle odcieni , barw i skrajności , od drastycznej ascezy , po skrajne rozpasanie i wyuzdanie , ta religia pachnie mi siarką i ogniem piekielnym.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...