Jump to content
Dogomania

Wroclaw-psy w potrzebie.Watek informacyjny.


monika083

Recommended Posts

[quote name='ladySwallow']Dziś TŻ wypatrzył błąkającego się w naszej okolicy - Nowy Świat, łączka nad Odrą i ścieżka za budynkami i Arsenałem - owczarka niemieckiego. Podejrzewa, że bezdomniak, bo szukał jedzenia tam, gdzie zwykle siedzą bezdomni i pijaczki, łazi bez obroży, nie podchodzi do ludzi, choć jest zainteresowany psami; dość chudy i zaniedbany...[/QUOTE]

To suczka, błąka się w tej okolicy już dwa tygodnie. Niestety jest nieufna, nie da się złapać, ani nie podchodzi na przyzwoitą odległość..... na pewno wcześniej nie mieszkała w okolicy, nie kojarzy jej nikt z psiarzy.
Ona pojawia sie też na terenie nieczynnego szpitala, na Wszystkich Świetych i na św Barbary.

Mozna by spróbować w kilka osób ją złapać, tam jest kilka miejsc 'zamknietych, gdzie wystarczą 2-3 osoby żeby pies nie miała jak zwiać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ulvhedinn']Będzie problem, bo ta sunia sie przemieszcza szybko- zanim ktokolwiek dojedzie to szukaj wiatru w polu.... chyba że uda sie ja zwabic np na podwórko mojej cioci (ciocia wie i jest nastawiona na to) i zamknąć brame wtedy nie miałaby jak zwiać z ogrodzonego terenu.[/QUOTE]

No właśnie TŻ mówił, że ona nie podchodzi, jak widzi psa, to się przygląda, ale ucieka przed człowiekiem. U nas wychodzi z mało uczęszczanej ścieżki, może gdzieś tam sobie zrobiła legowisko? Dziś już za ciemno, żeby tam iść, a i tak trzeba z mężczyzną, bo strach ;)

Link to comment
Share on other sites

[INDENT]Poszukujemy osoby do wizyty przedadopcyjnej w miejscowości Szczodre k. Długołęki, ludzie chcą adoptować tą 4-miesięczną spanielkę.

Państwo mieszkają w domu z ogródkiem, nie mają i nie będą mieć dzieci, mają już jednego spanielka suczkę, bardzo fajną przylepkę i całą swoją miłość przelewają na tego psiaka.

Czy ktoś mógłby pomoc albo zna kogoś zaufanego z tamtych okolic?
[/INDENT]

Link to comment
Share on other sites

Ja mieszkam pomiędzy Wrocławiem, a Oleśnicą. Ale nigdy nie byłam na wizycie PO, więc wolałabym pierwszy raz z kimś.

Jutro jadę pociągiem na tej trasie i wracam po 21:00, ale np. w czwartek będę tę trasę pokonywać do i z pracy autem; mogę wracając zahaczyć o Szczodre (ew. jak ktoś niezmotoryzowany chciałby się wybrać na PO, mogę umówić się na zabranie go, najlepiej z Psiaka, a później podrzucenie na PKP Długołęka - tam często pociągi kursują - lub ew. też na Psiaka). Piątek też jest OK, o każdej porze.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Poker']Do Szczodrego jest po 17 km zarówno z Wrocławia jak i z Oleśnicy. Wrocławianek jest sporo,a z Oleśnicy jest marmosia i Brzośka.[/QUOTE]
Dziękuję bardzo za wiadomość, z Oleśnicy kojarzyłam tylko marmosię.
A kojarzysz może, kto mieszka najbliżej tej wylotówki na Długołękę, żebym nie pisała do kogoś z drugiego końca miasta. ;-)

[quote name='marako']Ja mieszkam pomiędzy Wrocławiem, a Oleśnicą. Ale nigdy nie byłam na wizycie PO, więc wolałabym pierwszy raz z kimś.

Jutro jadę pociągiem na tej trasie i wracam po 21:00, ale np. w czwartek będę tę trasę pokonywać do i z pracy autem; mogę wracając zahaczyć o Szczodre (ew. jak ktoś niezmotoryzowany chciałby się wybrać na PO, mogę umówić się na zabranie go, najlepiej z Psiaka, a później podrzucenie na PKP Długołęka - tam często pociągi kursują - lub ew. też na Psiaka). Piątek też jest OK, o każdej porze.[/QUOTE]
Marako bardzo Ci dziękuję, ale również uważam, że dobrze by było, gdyby ktoś bardziej doświadczony Ci towarzyszył. Mam nadzieję, że ktoś pomoże.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asia & Ginger'](...)
Marako bardzo Ci dziękuję, ale również uważam, że dobrze by było, gdyby ktoś bardziej doświadczony Ci towarzyszył. Mam nadzieję, że ktoś pomoże.[/QUOTE]
jeśli już o tym rozmawiamy to ja też doświadczona nie jestem - byłam tylko raz z xmartix
ale tak jak pisałam na pw - jak nikogo innego nie będzie to mogę spróbować

Link to comment
Share on other sites

[B]POTRZEBNA POMOC W OKOLICACH SYCOWA (PONIATOWICE)[/B]

koczuje tam piesek, śpi pod drzewem, w polu, telepie się z zimna.
Ktos go wyrzucił w tym miejscu z auta, on biedny stoi tam wciąż i wpatruje się w samochody.

Ludzie go dokarmiają, ale on ucieka nie daje się złapać.

Znajoma ma już Sedalin, tylko potrzebuje małego kagańca i pomocy przy poszukiwaniach, gdyby po tym Sedalinie psina gdzieś jej nawiała.

Po odłowieniu znajoma przywiezie mi go do Wrocławia.


Czy jest ktos z tamtych okolic? zmotoryzowany i chętny do pomocy?
[B]tel do mnie 694 795 026[/B]

to ten pieseczek (chyba sunia)
[IMG]http://images41.fotosik.pl/1223/432a73bc552dd05bgen.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Możecie mi powiedzić czy w tych 2 linkach chodzi o jedną lecznicę, czy o 2 różne?
[URL]http://www.niedzielski.wroclaw.pl/[/URL]
[URL]http://www.klinikaniedzielscy.pl/[/URL]
Jeśli to jedno i to samo, to która strona jest aktualna?

Znajoma potrzebuje namiarów na dobrego weta ortopedę, jej spaniel nagle przestał chodzić, po pół godzinie masażu jest w stanie wyjść tylko na siku. Weci z Krakowa, u których była jeszcze go nie zdiagnozowali.

Link to comment
Share on other sites

Załatwiłam sobie dziś mega fajne zakupy :( poszlam po ostatnie brakujące rzeczy na biegu, przed samiutkim sklepem pod nogi wbiegło mi cosik kudłatego, schyliłam sie wyciągnęłam rękę żeby pogłaskać a to cosik całe brzuszkiem wywaliło mi się do głasiania. Sunieczka młodziutka. Podiosłam głowę szukając właściciela i figa :( postalam tak z psina jakieś 10 minut - nikogo :( miałam w torbie krotką smyczkę borsa ( licząc na odnalezienie Billa jeszcze od rana ja nosiłam) zapięłam kudłacza i tak przełaziłam z małą w okolicy Hali Perla/ul. Śliczna dobrą godzinę, Pytałam ludzi dzwoniłam do domów pytajac czy nie mieszka tu czasem kudłaty piesek - nic :( pytałam na straganach - nic :(
Poszłam do pobliskiego weterynarza, sunia nie ma chipa , miała jedynie obróżkę. Nie jest zaniedbana, bardzo kontaktowa. Dopiero wymieniła ząbki wiec nie ma jeszcze roku. Bardzo żywo reagowała na głos małych dzieci.
Nie mogłam zatrzymac suni, zabrałam małą do domu, nakarmilam, byla bardzo glodna. Niestety przed chwilą przyjechał po nią pan ze schroniska - zresztą dobrze znajoma twarz. Mam nadzieję ze właściciele zgłoszą sie po niunie - przesympatyczną zresztą. Jutro terierfanka obiecała mi (DZIEKUJĘ) rozwiesić plakat z informacją o suni.

[URL]https://picasaweb.google.com/115009895026842236542/SUNIA?authkey=Gv1sRgCKrD39Gwm6P3-wE[/URL]

[IMG]http://i44.tinypic.com/if2aev.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Kurcze, może się wystraszyła i uciekła. Niestety niektórzy już od tygodnia robią sobie "rozgrzewkę"przed sylwestrem i strzelają. Moja Shiluta od tygodnia, mimo brania leku na uspokojenie nie wychodzi z domu, a jak już wyjdzie i coś strzeli, to na oślep ucieka do domu. Miejmy nadzieję, że dziewczyna jest poszukiwana przez swoich ludzi, a oni wpadną na pomysł, by zadzwonić czy przyjść do schroniska i historia zakończy się szczęśliwie. A adresówka to oczywiście podstawa i nie wyobrażam sobie, jak pies może jej nie posiadać.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...