Jump to content
Dogomania

justika

Members
 • Posts

  1100
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by justika

 1. Choroba do samego końca nie została zdiagnozowana. Najpierw zaczęło się od porażenia mięśni grzbietu, Shila przestała chodzić. Po tygodniu leczenie (badanie krwi, tomograf komputerowy kręgosłupa) nastąpiła poprawa. Za to zaczęła wymiotować. Znowu badania, usg, endoskopowe badanie przełyku, badania niczego nie wykazały. Na kartach z wynikami zdrowy pies. A ona nie mogła przełknąć nawet łyka wody bo zaraz zwracała. Weterynarze niestety pomysłu już nie mieli. Shila ich wyprzedziła, odeszła sama, zasnęła w swoim posłaniu w domu.
 2. Choroba do samego końca nie została zdiagnozowana. Najpierw zaczęło się od porażenia mięśni grzbietu, Shila przestała chodzić. Po tygodniu leczenie (badanie krwi, tomograf komputerowy kręgosłupa) nastąpiła poprawa. Za to zaczęła wymiotować. Znowu badania, usg, endoskopowe badanie przełyku, badania niczego nie wykazały. Na kartach z wynikami zdrowy pies. A ona nie mogła przełknąć nawet łyka wody bo zaraz zwracała. Weterynarze niestety pomysłu już nie mieli. Shila ich wyprzedziła, odeszła sama, zasnęła w swoim posłaniu w domu.
 3. Niestety po dwóch tygodniach ciężkiej choroby w dniu 09.02.2016r Shila odeszła :-(
 4. Mój pies jest uczulony m.in na ryż i może jeść karmę tylko z ziemniakami. także nie tylko mięso uczula, wypełniacze także. U nas sprawdza się już od dwóch lat EXlusion, która ma w składzie ziemniaki i jeden rodzaj mięsa.
 5. Mojej też pomogła Cerenia. Jak dostawała tabletkę i przestała wymiotować, to przestała się też stresować.
 6. Koleżanka adoptowała dwa owczarki niemiecki. Wymagają one jeszcze sporo ogłady i zerwały już po dwie obroże i smycze. Potrzeba mocnych obroży i smyczy. Co polecacie?
 7. Ja stosowałam dla naszej lękliwej suni. Trwało to ok.1.5 roku, za każdym razem mieliśmy przygotowaną specjalnie dla nas mieszankę. Czy pomogło? W sumie to nie umiem jednoznacznie na to odpowiedzieć. Chyba tak, choć nie wiem,czy to nie było bardziej działanie na zasadzie:"dałam krople, to pies powinien być spokojniejszy, więc ja też się mniej stresuje. jak ja się mniej stresuje, to pies automatycznie też:)". Krople były ostatnią rzeczą,którą zastosowaliśmy. Szkoleniowiec proponował już anafranil(chyba tak się ten lek nazywa).
 8. Śpij spokojnie Zahirku:(.Dobrze,że już nic Cie nie boli.
 9. Wpłaciłam na Zahira 60 zł, tradycyjnie na cały kwartał:). Na konto fundacji.
 10. [quote name='ulvhedinn']To jest z tego co widzę dość mocno przekoppiowane z regulaminów z poważniejszych (tak, wiem, no sorry ;) ) zawodów. Kagańce są zabronione ze względu na to, że spróbujcie wytłumaczyć ludziom, że pies nie może lecieć ileś kilosów w ciasnej klatce na ryju. Więc jest nie i już. I o ile wiem, w przypadkach szczególnych organizatorzy robia wyjątek dla agresorów w fizjologach. A zresztą... skoro da się opanowac stado mamutów, hasiorów, porypanych poczwarków i innych cziłał nakręconych na starcie jak banda os na amfie, i krew się leje rzadko, to znaczy że się da ;) A smycz z amortyzatorem trzeba mieć koniecznie? To będzie pierwsza nasza trasa i takowej nie posiadamy. Nie wiem,czy nam się taki rodzaj zabawy spodoba, więc nie opłaca się kupować na jeden raz. Będziemy mogli wystartować?
 11. Ja też pisałam wcześniej, że na mojego psa działa Cerenia, a co więcej, jej podawanie spowodowało zmniejszenie stresu u psa i na krótkie trasy jeździ już zupełnie spokojnie. Ale pewnie, jak to zazwyczaj bywa, na każdego działa coś innego.
 12. U nas właśnie na stres pomogła Cerenia. Próbowaliśmy feromony, Calm, aviomarim i lokomotiv. Nic nie pomagało,pies ślinił się i wymiotował. Bał się wsiadać do samochodu i w najgorszym okresie (gdy najczęściej jeździł niestety do weterynarza)ślinił się zaraz po wejściu. Potem najczęściej w ciągu paru minut wymiotował. Pomogła Cerenia i tak jak już zostało napisane, częste wyjazdy w miłe miejsca. Teraz, po 3 latach, dostaje Cerenie tylko na podróże trwające ponad 2 godziny i to w minimalnej dawce. Na spacery, czy jazdę po mieście nic już nie dostaje i jeździ bez problemu.
 13. [quote name='sunia2000']Mam pytanko do cioteczek, które regularnie wpłacają Zahirowi fundusze....na jakie konto wpłacały i kiedy? Bo okazuje się że dotarły tylko 2 wpłat, jedna od monika083 i jedna spoza dogo. I ważne, co podawałyście w tytule przelewu?[/QUOTE] Ja wpłaciłam za 3 miesiace, na nowe konto fundacji. w tytule wpisałam chyba, że to na Zahira i swój nick.
 14. Ależ ona się zmieniła:). Nie poznałabym jej:). Zmiana oczywiście na lepsze:). Śliczna jest!
 15. Niesamowite:)!!!!!!. Nie wiedziałam, że aż tyle psiaków "przewinęło" się u Was.
 16. [quote name='terierfanka']Jara, a ktoś Ci polecił tę szkołę? bo my też się za czymś rozglądamy tzn ja z Emirem i koleżanka z labkiem[/QUOTE] Przecież Emir to prawie najgrzeczniejszy pies w całym parku:) (no może oprócz mojej Shilutki:)). W ogóle nie potrzebuje chłopak żadnej nauki:)
 17. Na klinikach we Wrocławiu swojego czasu przyjmował dr. Popiel. Jeździłam tam ze swoją suką. Jest dermatologiem, ludzie z całej Polski do niego przyjeżdżali. Nam pomógł.
 18. Z bazarku uzbierało się 119zł. Przelew zrobię jeszcze dzisiaj, a gdy pieniądze dojdą to poproszę o potwierdzenie na wątku bazarku:) Aha, przelewam na konto stowarzyszenia, podane w pierwszym poście.
 19. Ostatni weekend:) [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/238633-%C5%9Aliczne-ciuszki-na-zwierz%C4%99ta-z-interwencji-do-27-01-godz-20-00[/url]
 20. Ostatni weekend: [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/238633-%C5%9Aliczne-ciuszki-na-zwierz%C4%99ta-z-interwencji-do-27-01-godz-20-00[/url]
 21. Bazarek na zwierzęta z interwencji z Kamiennej Góry [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/238633-%C5%9Aliczne-ciuszki-na-zwierz%C4%99ta-z-interwencji-do-27-01-godz-20-00[/url] Zapraszamy!
 22. Bazarek na zwierzęta z interwencji z Kamiennej Góry [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/238633-%C5%9Aliczne-ciuszki-na-zwierz%C4%99ta-z-interwencji-do-27-01-godz-20-00[/url]
 23. Ja przelałam za I kwartał, bo ostatnio mam problemy z pamięcią:)
 24. Zrobiłam bazarek na zwierzaki: [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/238633-%C5%9Aliczne-ciuszki-na-zwierz%C4%99ta-z-interwencji-do-27-01-godz-20-00?p=20272165#post20272165[/url]
×
×
 • Create New...