Jump to content
Dogomania

Wroclaw-psy w potrzebie.Watek informacyjny.


monika083

Recommended Posts

Dogomaniacy i -czki! Apeluję o pomoc dla kłapouchego Zahira: [url]http://www.dogomania.pl/threads/223225-Niepe%C5%82nosprawny-ONek-potrzebne-szybko-cokolwiek-inaczej-boks-zbiorowy!!!/page3[/url]

Zauważyłam u niektórych osób zasadę, aby nie wspierać płatnych DT / hoteli. Rozumiem oczywiście ideologię: psy powinno brać się na DT z dobrego serca, a nie dla zarobku; nie będziemy wspierać komercyjnych dogomaniaków. Tyle, że tym psom, które umierają w schroniskach, nie wytłumaczymy tej ideologii. Niejeden już umarł dlatego, że nie uzbierały się deklaracje na PDT. Przypominam biednego pieska od Grażynki, któremu umarła pani, i który mniej więcej 2 tygodnie leżał smutny i wreszcie też umarł, bo nie było pieniędzy na DT.

I jeszcze taka refleksja: Płatny DT wywołuje o wiele większe zaangażowanie i pomoc większej liczby ludzi przy szukaniu domu. Myślę, że mój Alf jest tutaj najlepszym przykładem. Ani jedna osoba nie pomogła mi przy ogłaszaniu go. No i mam teraz trzy psy, bo przecież nie oddam staruszka, który się do nas już przyzwyczaił. Ale wierzcie mi, że nie jest łatwo zajmować się trzema dużymi psami, pomijając sprawy finansowe (tylko że teraz to już niewiele osób obchodzi). Ale to tak zupelnie na marginesie. I wybaczcie tę nutę rozżalenia, może to z przepracowania...

Link to comment
Share on other sites

przekleje prośbę:

[quote name='danavas'][B]pilnie poszukuję kogos do wizyty PA [/B]dla tego kawalera....
[url]http://www.dogomania.pl/threads/223355-Jamniczek-szczeniaczek-wyrzucony-na-mr%C3%B3z......szukamy-ds-i-zbieramy-na-weta[/url]....

Wrocław ul .Zielna ([B]Psie Pole[/B])[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zosia123']Dogomaniacy i -czki! Apeluję o pomoc dla kłapouchego Zahira: [URL="http://www.dogomania.pl/threads/223225-Niepe%C5%82nosprawny-ONek-potrzebne-szybko-cokolwiek-inaczej-boks-zbiorowy%21%21%21/page3"]http://www.dogomania.pl/threads/223225-Niepe%C5%82nosprawny-ONek-potrzebne-szybko-cokolwiek-inaczej-boks-zbiorowy!!!/page3[/URL]

Zauważyłam u niektórych osób zasadę, aby nie wspierać płatnych DT / hoteli. Rozumiem oczywiście ideologię: psy powinno brać się na DT z dobrego serca, a nie dla zarobku; nie będziemy wspierać komercyjnych dogomaniaków. Tyle, że tym psom, które umierają w schroniskach, nie wytłumaczymy tej ideologii. Niejeden już umarł dlatego, że nie uzbierały się deklaracje na PDT. Przypominam biednego pieska od Grażynki, któremu umarła pani, i który mniej więcej 2 tygodnie leżał smutny i wreszcie też umarł, bo nie było pieniędzy na DT.

I jeszcze taka refleksja: Płatny DT wywołuje o wiele większe zaangażowanie i pomoc większej liczby ludzi przy szukaniu domu. Myślę, że mój Alf jest tutaj najlepszym przykładem. Ani jedna osoba nie pomogła mi przy ogłaszaniu go. No i mam teraz trzy psy, bo przecież nie oddam staruszka, który się do nas już przyzwyczaił. Ale wierzcie mi, że nie jest łatwo zajmować się trzema dużymi psami, pomijając sprawy finansowe (tylko że teraz to już niewiele osób obchodzi). Ale to tak zupelnie na marginesie. I wybaczcie tę nutę rozżalenia, może to z przepracowania...[/QUOTE]

masz rację, Zosiu. Dokładnie tak jest

Link to comment
Share on other sites

[B]Zaginął pies , przyklejam:[/B]

UWAGA! Zaginął pies Gino rasy gończy polski, czarny, średniej wielkości, o bardzo łagodnym usposobieniu. Zginął dziś ok. 9 rano w okolicy wrocławskiego Zoo, miał na sobie czarną obrożę. Nr tatuażu na wewnętrznej stronie ucha: X053. Znalazcę czeka nagroda. Prosimy o kontakt: 605 994 906, (071) 347 80 94

[url]http://www.facebook.com/events/332322460138527/[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zosia123']Dogomaniacy i -czki! Apeluję o pomoc dla kłapouchego Zahira: [url]http://www.dogomania.pl/threads/223225-Niepe%C5%82nosprawny-ONek-potrzebne-szybko-cokolwiek-inaczej-boks-zbiorowy!!!/page3[/url]

Zauważyłam u niektórych osób zasadę, aby nie wspierać płatnych DT / hoteli. Rozumiem oczywiście ideologię: psy powinno brać się na DT z dobrego serca, a nie dla zarobku; nie będziemy wspierać komercyjnych dogomaniaków. Tyle, że tym psom, które umierają w schroniskach, nie wytłumaczymy tej ideologii. Niejeden już umarł dlatego, że nie uzbierały się deklaracje na PDT. Przypominam biednego pieska od Grażynki, któremu umarła pani, i który mniej więcej 2 tygodnie leżał smutny i wreszcie też umarł, bo nie było pieniędzy na DT.

I jeszcze taka refleksja: Płatny DT wywołuje o wiele większe zaangażowanie i pomoc większej liczby ludzi przy szukaniu domu. Myślę, że mój Alf jest tutaj najlepszym przykładem. Ani jedna osoba nie pomogła mi przy ogłaszaniu go. No i mam teraz trzy psy, bo przecież nie oddam staruszka, który się do nas już przyzwyczaił. Ale wierzcie mi, że nie jest łatwo zajmować się trzema dużymi psami, pomijając sprawy finansowe (tylko że teraz to już niewiele osób obchodzi). Ale to tak zupelnie na marginesie. I wybaczcie tę nutę rozżalenia, może to z przepracowania...[/QUOTE]

W zasadzie masz rację...
Wszystko rozbija się teraz i o kasę, ale większość dogomaniaków (nie mówię że wszyscy) to wg mnie po prostu "klepacze". Ogłoszeń nie zrobią, w schronisku nigdy nie byli, ale służą "dobrą radą". To też jest irytujące.
Nie ma już praktycznie BDT, wszystko zapchane na maksa...
Wszędzie trzeba szukać kasy...
Ogłoszeń też nie dostaniesz jeśli nie zapłacisz...
Ja zrobiłam pierwszy bazarek ogłoszeniowy z ogromnymi wyrzutami sumienia, że naciągam ludzi wielkich serc na wydatki, ale sytuacja podbramkowa mnie zmusiła.
Do teraz czuję się podle kiedy doliczam dorachunku kolejne 7 zł za pakiet ogłoszeniowy...

Tak naprawdę nawet na wątkach psów za które się płaci w DT często bywają pustki...
Przykre rzeczy mają miejsce na tym forum, bardzo przykre... Jedna wielka komercha...

Link to comment
Share on other sites

Poczułam się wezwana do tablicy , ponieważ mam w podpisie ,że nie wspomagam psów w PDT. Spróbuję wyjaśnić dlaczego.
Otóż te kilka lat temu , gdy związałam się z dogo nie było chyba w ogóle PDT ,a hotelików było kilka. W ciągu tego czasu hotelików i PDT wyrosło jak grzybów po deszczu. A tym deszczem są nasze pieniądze. Bardzo się cieszyłam ,ze rozwija bezinteresowna pomoc dla zwierząt, że to jest to co chcę robić. I wsiąkłam dość mocno, ale na tyle oczywiście na ile pozwalają mi różne uwarunkowania.
Od zawsze mam BDT , właściwie nigdy nie proszę o pomoc finansową, czuje się odpowiedzialna za psa od początku do końca. Gdy mieliśmy sunie, które trzeba było leczyć i koszt nieraz wynosił ok.800 zł na jedną, ratowałam się bazarkami.Dlatego też nie widzę powodu dla którego mam opłacac PDT.
Cieszyłam się , gdy nas ktoś odwiedzał na wątku.
Nie mogę zrozumieć dlaczego są osoby , które żądają opłat za serce. Czy naprawdę nie mogą go dać psu bezinteresownie?
Wiem ,że są osoby , których nie stać na utrzymanie i leczenie psa i należy je wspomóc.i robię to .Tak samo wspomagam psy w hotelikach, ponieważ ich właściciele w taki sposób zarobkują oficjalnie na życie i mimo ,że wkładają często dużo serca w bezdomne psy i stosują niższe dla nich stawki , to nie ubierają swojej działalności w bezinteresowną.
Oczywiście wpłacam w dalszym ciągu na psy w PDT , na które zdeklarowałam się dawno.
Nie widzę powodu, dla którego mam się sprzeniewierzyć własnym ideałom.
Na dogomanii jest tyle psów w potrzebie i użytkowników ,że każdy znajdzie swoją działkę do uprawiania.
I nie można mówić ,że z powodu braku wpłat na PDT , niektóre psy giną. Psy giną z powodu sytuacji w Polsce. I tak nie damy rady uratować wszystkich.Staramy się jak możemy ,ale to jest i tak kropla w morzu potrzeb.
Natomiast osoby , które nie wpłacają na PDT , same często maja psy u siebie w BDT albo wspomagają je jak tylko mogą.
I to by było tyle moich wyjaśnień.

Edited by Poker
Link to comment
Share on other sites

Mam wielką prośbę.Czy ktoś może pożyczyć małą klatkę , dla 5 -6 kg suni i kołnierz dla niej? Sunię tą wyadoptowaliśmy 3,5 roku temu , mieliśmy ją w DT z naszego schronu.Miała u nas imię Czacza. Okazało się,że mała musi mieć operowaną łapkę , zerwała ścięgno i jeszcze coś ma nie w porządku. Jej pańcia poprosiła mnie o pomoc, ponieważ ma niewielką emeryturę .Być może zrobię na nią bazarki jak mod się zgodzi.Taka operacja to ok.600 zł czyli 1/2 miesięcznej emerytury.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Poker']Mam wielką prośbę.Czy ktoś może pożyczyć małą klatkę , dla 5 -6 kg suni i kołnierz dla niej? Sunię tą wyadoptowaliśmy 3,5 roku temu , mieliśmy ją w DT z naszego schronu.Miała u nas imię Czacza. Okazało się,że mała musi mieć operowaną łapkę , zerwała ścięgno i jeszcze coś ma nie w porządku. Jej pańcia poprosiła mnie o pomoc, ponieważ ma niewielką emeryturę .Być może zrobię na nią bazarki jak mod się zgodzi.Taka operacja to ok.600 zł czyli 1/2 miesięcznej emerytury.[/QUOTE]

Poker a na jakie konto mozna przelac pieniazki...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Poker']Mam wielką prośbę.Czy ktoś może pożyczyć małą klatkę , dla 5 -6 kg suni i kołnierz dla niej? Sunię tą wyadoptowaliśmy 3,5 roku temu , mieliśmy ją w DT z naszego schronu.Miała u nas imię Czacza. Okazało się,że mała musi mieć operowaną łapkę , zerwała ścięgno i jeszcze coś ma nie w porządku. Jej pańcia poprosiła mnie o pomoc, ponieważ ma niewielką emeryturę .Być może zrobię na nią bazarki jak mod się zgodzi.Taka operacja to ok.600 zł czyli 1/2 miesięcznej emerytury.[/QUOTE]

Ulv ma cały wachlarz kołnierzy, różne rozmiary i zawsze chętnie mi pożycza :D

Link to comment
Share on other sites

Witam :)

Dziewczyny, mam prośbę o wizytę p/a dla suni spanielki, post 880

[url]http://www.dogomania.pl/threads/207628-Przytulisko-dla-ps%C3%B3w-w-Mosinie-potrzebna-natychmiastowa-pomoc-w-adopcjach!?p=18738660#post18738660[/url]

Zainteresowani Państwo mieszkają przy ul. [FONT=&quot]Ślężnej 194[/FONT]

bardzo zależy mi na czasie, sunie trafiły w weekend do przytuliska, są nie wysterylizowane, boimy się, że wpadną w łapy pseudo.....

Link to comment
Share on other sites

[CENTER]
[SIZE=6][COLOR=darkorchid][B]!!!Kiermasz dla Sopelka już otwarty!!!

[IMG]http://nelly96.blox.pl/resource/dsddd.gif[/IMG] [IMG]http://republika.pl/blog_cv_4269363/6041635/tr/napis_zapraszam.gif[/IMG] [IMG]http://nelly96.blox.pl/resource/dsddd.gif[/IMG][/B][/COLOR][/SIZE]

[B][SIZE=4][URL="http://www.dogomania.pl/threads/223916-MIX-KIERMASZ-dla-leciwego-jamniczka-Sopelka-do-12.03.2012r.-do-21.00"]MIX-KIERMASZ dla leciwego jamniczka Sopelka do 12.03.2012r. do 21.00[/URL][/SIZE][/B]


[/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...