Jump to content
Dogomania

Szukam pomocy dla dręczonego psa!!!- PIES NIE ŻYJE, NIE OTRZYMAŁ POMOCY!!!


siciliana

Recommended Posts

  • Replies 431
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jestem i ja.
Nie wiem co mam napisać.
Jeżeli on nie potrafi na nogach ustać z głodu to najważniejsze NAKARMIĆ go.
Żeby wytrzymał jeszcze troszkę. Żeby mu sił starczyło ..
Matko, mętlik mam w głowie...
Nie wiem jak pomóc.
Mogę wyskrobać dla biedaka parę groszy, gdyby udało się go odebrać,wykupić,ukraść...

Link to comment
Share on other sites

Trafiłam tu przed chwilą przypadkiem..i okazało się że to u mnie w regionie, super:shake: po Laszczynach nie dziwi nic:shake: Czy cokolwiek mogę pomóc, jestem mobilna, tzn. bez problemu mogę tam w razie czego podjechać z Rzeszowa , tylko czy to ma jakikolwiek sens, czyli akcje typu wezwanie policji i interwencje w gminie nic nie pomogą? Może kuźwa telewizje trzeba poinformować , że nikt na cos takiego nie reaguje, ręce opadają

Link to comment
Share on other sites

[quote name='majuska']Trafiłam tu przed chwilą przypadkiem..i okazało się że to u mnie w regionie, super:shake: po Laszczynach nie dziwi nic:shake: Czy cokolwiek mogę pomóc, jestem mobilna, tzn. bez problemu mogę tam w razie czego podjechać z Rzeszowa , tylko czy to ma jakikolwiek sens, czyli akcje typu wezwanie policji i interwencje w gminie nic nie pomogą? Może kuźwa telewizje trzeba poinformować , że nikt na cos takiego nie reaguje, ręce opadają[/QUOTE]
mnie tez wstyd .

Link to comment
Share on other sites

Czy on w ogole żyje?
Można go nakarmić??
Piszecie,że gdyby go wykraść, to facet weźmie nowego psa...więc sytuacja się powtórzy...
ale przecież jak ten chudziaczek umrze z głodu, to tak, czy tak ten facet też weźmie kolejnego psa...
Matko, dajcie znać....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jasza'](...) Jeżeli on nie potrafi na nogach ustać z głodu to najważniejsze NAKARMIĆ go. (...) [/QUOTE]
Siciliana nie mieszka tam na miejscu ale dojeżdża i robi to, dokarmia. Może to robić, kiedy nie ma właściciela, jeśli ten jest... szans na dokarmienie brak. Parę ogniw pomocowych zawiodło. Osoby chętne pomóc proszę o napisanie do siciliany na PW.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='majuska']Trafiłam tu przed chwilą przypadkiem..i okazało się że to u mnie w regionie, super:shake: po Laszczynach nie dziwi nic:shake: Czy cokolwiek mogę pomóc, jestem mobilna, tzn. bez problemu mogę tam w razie czego podjechać z Rzeszowa , tylko czy to ma jakikolwiek sens, czyli akcje typu wezwanie policji i interwencje w gminie nic nie pomogą? Może kuźwa telewizje trzeba poinformować , że nikt na cos takiego nie reaguje, ręce opadają[/QUOTE]
Majusko jeśli to Twój region to może orientujesz się jaka organizacja na miejscu mogłaby odebrać psa interwencyjnie? Jeśli to jedyny sposób to trzeba działać szybko.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='majuska']Trafiłam tu przed chwilą przypadkiem..i okazało się że to u mnie w regionie, super:shake: po Laszczynach nie dziwi nic:shake: Czy cokolwiek mogę pomóc, jestem mobilna, tzn. bez problemu mogę tam w razie czego podjechać z Rzeszowa , tylko czy to ma jakikolwiek sens, czyli akcje typu wezwanie policji i interwencje w gminie nic nie pomogą? Może kuźwa telewizje trzeba poinformować , że nikt na cos takiego nie reaguje, ręce opadają[/QUOTE]

Gdyby tak kilka osób tam pojechało, oceniło sytuację i na miejscu podjęli decyzję co dale robić.

Link to comment
Share on other sites

U nas w regionie działają 2 stowarzyszenia : Nadzieja z Przemyśla, pomagała nam w sprawie z Laszczyn, to było głównie pisanie do siebie maili z wójtem który obiecywał pomoc a w rzeczywistości sytuacja się nie zmieniała, potem do sprawy wkroczył Emir po założeniu przez nas wątku na dogo i ruszyło, kto chce watek poczytać, to zapraszam:
[url]http://www.dogomania.pl/threads/180834-Dramat-Laszczyny-Podkarpacie-potrzebne-wsparcie-w-akcji-ratunkowej-chorych-psów[/url]
Postawa gminy miejscowego i powiatowego weta bez komentarza, m.in. ocenili stan psów jako dobry:angryy:
Jest też RSOZ z Rzeszowa.
W normalnym kraju idzie się z policją i zabiera psa, bo chyba tylko ostatni tłumok przymknie oko na stan psa. Z tego co wiem z Jasła psy zabiera schronisko w Mielcu ( nie wiem czy też z okolicznych miejscowości ) . Od biedy gmina mogłaby zapewnic mu pobyt w Azylu u Majki który jest niedaleko oczywiście uzgadniając z nią stawkę za przyjęcie psa.

Może rzeczywiście zainteresować tą sprawą media??
Patrzcie tu:
[url]http://www.tvn24.pl/2360329,0,0,1,1,promienie-slonca-w-pieskim-zyciu,wideo.html[/url]
Tyle chętnych domków na Bąbelka czeka bo był w telewizji chyba, niektóre biedaki powyrzucane z aut się ogłasza miesiącami i domku niet...
Tutaj pod Jasłem ewidentny dramat został zauważony, zgłoszony a reakcji odpowiedzialnych za to osób brak

Link to comment
Share on other sites

No właśnie u nas najgorsze jest to że policja może nic nie zrobić i tylko będzie gorzej bo pies może zniknąć. Trzeba by pojechać z organizacją, która od razu odbierze psa. Wiem że Emir ma doświadczenie w takich interwencjach, może mogliby coś doradzić jeśli nie są w stanie fizycznie pomóc? Czy ktoś z Was zna kogoś z Emira i mógłby zaprosić go na wątek?

Link to comment
Share on other sites

Emir jadąc do Laszczyn też jechał najpierw na policję. Powołując sie na łamania ustawy o ochr. zwierz. trzeba ją zobowiązać do przyjazdu na miejsce ( nie zwracając uwagi na głupie uśmieszki, oraz ogólnie nieprzyjazną atmosferę, co jest gwarantowane ), do tego wet , który ma ocenić stan zwierzęcia i stwierdzić, że rzeczywiście jest zły lub warunki w jakich przebywa są nieodpowiednie ( tutaj potrafią być wyjatkowo ślepi ) Emir ze względu głównie na koszty na pewno tu nie przyjedzie pomóc, wtedy w Laszczynach jakoś im się udało. Takie problemy powinny być rozwiązywane lokalnie, przecież Emir nie jest w stanie jeździć po całej Polsce, i tak mają ręce pełne roboty.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...