Jump to content
Dogomania

Roki ZNALAZŁ DOM w którym energia to zaleta i nikt się go nie wstydzi!


Hmmm

Recommended Posts

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sprawa dla mnie prosta. Roki nie powinien sam wychodzic tylko zawsze z kimś pod kontrolą. Jak w bloku. Furtka brama zawsze powinny być zamknięte na klucz.
Miałam wielką sukę adoptowaną. Mordowała kury i koty sąsiadów. Kury przefruwały a koty...jak to koty. Zawsze najpierw ktoś wychodził z domu i sprawdzał czy nic nie zaplatało sie na naszym placu. Dopiero wypuszczalismy sunie. To uciążliwe, ale kochalismy ją tak mocno, że nawet o tym nie myśleliśmy. Przez bardzo długi czas zanim nie zabezpieczylismy placu wychodziła wyłącznie pod nasza kontrolą. Pracujemy oboje i jakoś dalismy radę.
Nie chcę oceniać. Podrzucam tylko pomysł i sposób.
To będzie ogromna trauma dla psa.... Pokochał Was juz.

Link to comment
Share on other sites

Sprawa nie jest prosta. Ja wcale nie chcę go oddawać u nas brama jest przesuwana automatycznie i bramka jest zrobiona dodatkowo w tej bramie, nie mamy ani klamki ani klucza. Myśleliśmy, żeby ją zaspawać więc nie byłoby możliwości jej otwarcia. Ale Roki ucieka innym sposobem nie wiem jak on to robi.

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem co jest z tym wątkiem ale od wczoraj bezskutecznie próbuję zmienić tytuł... tak jak poprzednio tylko w pierwszym poście się zmienia...
Rozmawiałam z tatą i możemy pojechać po Rokisia, tyle że nie wiemy kiedy... bo musimy wymienić przednią szybę a czekamy na telefon od rzeczoznawcy. Jednak wydaje nam się, że w przyszłym tygodniu już będzie naprawiona. Jakby ktoś wcześniej mógł podjechać to oczywiście można.
Zrobiłam mu nową firmówkę, a właściwie to zmodyfikowałam starą. Jakby ktoś chciał pomóc w ogłoszeniach to byłoby super! Ja wyróżnię mu na tablicy jak tylko doładują mi konto. Dzisiaj zrobię banerek i zabiorę się za ogłoszenia.

Dziękujemy Beacie, za zrobienie wydażenia :loveu:
[URL]https://www.facebook.com/events/453456341406795/?notif_t=plan_user_joined[/URL]

[URL="http://imageshack.us/photo/my-images/824/firmowkarokis.png/"][IMG]http://img824.imageshack.us/img824/3093/firmowkarokis.png[/IMG][/URL]

[B]Sportowiec Roki szuka domu!!![/B]

Myślałeś o trenowaniu z psem agility, a może lubisz biegać lub jeździć na rowerze i szukasz kompana?

Jeśli tak, poznaj Rokiego, 3-letniego psa średniej wielkości (46 cm w kłębie, 14,5 kg) o nieskończonych pokładach energii. Jest to bardzo mądry pies, który szybko się uczy, zna komendy takie jak: siad, waruj, zostań, łapa, piątka, nos, noga, zdechł, turlaj się, głos, poproś, obrót, zostaw, potrafi wykonywać ósemki. Ćwiczy także agility, uwielbia pokonywać tor i jest w tym świetny. Lubi biegać, gonić za patykami i zabawkami. Ładnie dogaduje się z małymi dziećmi. Lubi bawić się z innymi psami, większość z nich toleruje bez problemu. Na początku spaceru ciągnie na smyczy, z czasem, gdy już się wybiega przestaje. Roki nie toleruje kotów oraz ptaków hodowlanych.
Roki w domu utrzymuje czystość, śpi na swoim posłaniu, nie jest wybredny co do jedzenia, pod nieobecność opiekuna jest grzeczny, nie niszczy (jednak do tej pory zawsze był zostawiany z innym psem). W przypadku problemów służymy pomocą w wychowaniu psiaka.
Roki szuka domu, który zapewni mu odpowiednią dawkę ruchu, spacery dłuższe niż tylko załatwienie potrzeb, na których będzie mógł aportować i stracić dużo energii.


Kontakt:
500-614-664

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maniuszek']Sprawa nie jest prosta. Ja wcale nie chcę go oddawać u nas brama jest przesuwana automatycznie i bramka jest zrobiona dodatkowo w tej bramie, nie mamy ani klamki ani klucza. Myśleliśmy, żeby ją zaspawać więc nie byłoby możliwości jej otwarcia. Ale Roki ucieka innym sposobem nie wiem jak on to robi.[/QUOTE]

Przepraszam, że się wtrącę ale tak jak Pysię ciekawi mnie to dlaczego nie można po prostu wychodzić z nim na spacery na smyczy? Bo z tego co czytam to to jest jakiś blok (?) z taką hmm.. posesją, ogródkiem (?).
Z mieszkania chyba nie ucieka? Nie wystarczyłoby wychodzić z nim na spacery żeby był zapięty na smyczy? Szkoda po takim czasie, żeby znów wrócił do schroniska :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gosia2313']Przepraszam, że się wtrącę ale tak jak Pysię ciekawi mnie to dlaczego nie można po prostu wychodzić z nim na spacery na smyczy? Bo z tego co czytam to to jest jakiś blok (?) z taką hmm.. posesją, ogródkiem (?).
Z mieszkania chyba nie ucieka? Nie wystarczyłoby wychodzić z nim na spacery żeby był zapięty na smyczy? Szkoda po takim czasie, żeby znów wrócił do schroniska :([/QUOTE]

Roki mieszka w domu z ogrodem. Państwo mają małe dzieci, więc nie zawsze mają czas wyjść z nim na dłużej na lince, a nie wyobrażam sobie Rokiego po dłuższym czasie krótkich spacerów. Byłą też mowa o kojcu, ale jest zajęty przez innego psa, który nie toleruje innych.

Link to comment
Share on other sites

Myślałam jeszcze o tym, żeby zrobić dla niego kojec i zostawić go na dworze. Zawsze to jest wyjście a z czasem nauczymy się nie uciekać. Powoli załatamy wszystkie otwory, bramę się zaspawa a do tej pory będziemy go z kojca wypuszczać na tej długiej lince? Co o tym myślicie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='soboz4']Każde rozwiązanie jest lepsze od powrotu do schroniska, przynajmniej większość rozwiązań![/QUOTE]

myślę że spróbować warto! pamiętajcie ile Roki był w schronisku, potem jeszcze w jednym domu, a domy o niego się nie biły... jeśli możecie to spróbujcie jeszcze:roll:

Link to comment
Share on other sites

Więc Roki na razie zostaje, pani postara się dawać go do kojca, kiedy nie będzie mogła go przypilnować, a kiedy będzie latał bez smyczy ktoś będzie go pilnował. Kiedy pani skończy szkołę będzie też miała więcej czasu dla Rokiego. Właśnie państwo jakoś zabezpieczyli bramę i mam nadzieję, że Roki nie ucieknie...

oj czy on zawsze musi sprawiać jakieś problemy :mad:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...