Jump to content
Dogomania

Kokardki


Psiarka

Recommended Posts

[B]Na pewno niektórzy z Was mają pieski długowłose i szukam właśnie takich:)[/B]
[B]Chciałabym kupić jakieś kokardki, gumeczki... A może ktoś ma do oddania? A może macie własne patenty na zrobienie takiej praktycznej ozdóbki? [/B]

[B]W ogóle jeśli macie jakieś patenty na "ozdobienie" swojego pieska to bardzo chętnie poczytam.... [/B]

[B]Pozdrawiam gorąco =*[/B]

:cool1:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 201
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sądzę, że mogą być takie normalne, "ludzkie" frotki, kokardki możesz zrobić sama ze wstążki w pasmanterii.
A tak prywatnie: nie podobają mi się psy z ozdobami, kokardki, szaliczki, bandany i inne okulary czy czapki.
Pozdrawiamy.
myszsza z Gritą

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Psiarka']

[B]W ogóle jeśli macie jakieś patenty na "ozdobienie" swojego pieska to bardzo chętnie poczytam.... [/B]

[B]Pozdrawiam gorąco =*[/B]

:cool1:[/quote]

Moim patentem na "ozdobienie"piesków jest dłuuugi spacer,po którym im zwisają zmęczone jezyki.Poza tym w razie potrzeby-dobry szampon + odzywka.Pies to nie laleczka,tylko żywe stworzenie,które jest piękne takie jakie jest.Za bardzo szanuję swoje psy żeby je ośmieszać jakimiś przybraniami.Ze względów praktycznych i zdrowotnych mają buty na zimę.I tyle.

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Arial]Widzicie, to zależy od upodobań. Mój piesek jak miał długie kudełki to chodził we froteczkach różnokolorowych, czasami na jakąś tam okazję ubierałam śliczne kokardki. teraz ze względów praktycznych-mój pies nie jest wystawowy-chodzimy do fryzjera i piesek ma kudełki obcinane, także na łepetynce. Nie ma nic złego w takich ozdóbkach, czasem nawet są konieczne. Wszystkie wystawowe yorki chodzą w kokardkach, te które nie jezdza na wystawy, a maja dlugie kudelki tez. [/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Biorąc pod uwagę upodobania psa,to nie wierze,że mu się "śliczne" kokardki podobają.Owszem,spinanie włosów jest czasem konieczne i jeżeli ktos chce przy okazji zrobić z psa papugę to proszę bardzo.Ja tego nie zrobię na pewno.
Yorki zostały wyhodowane jako psy myśliwskie,a że traktuje się je jak zabawki to już całkiem inna rzecz.Dobrze,ze nikomu nie przyczodzi do głowy wiązanie kokardek np.seterom.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='puli']Biorąc pod uwagę upodobania psa,to nie wierze,że mu się "śliczne" kokardki podobają.Owszem,spinanie włosów jest czasem konieczne i jeżeli ktos chce przy okazji zrobić z psa papugę to proszę bardzo.Ja tego nie zrobię na pewno.
Yorki zostały wyhodowane jako psy myśliwskie,a że traktuje się je jak zabawki to już całkiem inna rzecz.Dobrze,ze nikomu nie przyczodzi do głowy wiązanie kokardek np.seterom.[/quote]

Puli... :crazyeye: Przeciez doskonale wiesz, ze niektore rasy wystawia sie w takich ozdobkach i nie jest to wymysl Psiarki. Jakbym poszla na wystawe ze swoim Shih, a jego kucyk bylby zwiazany gumka-recepturka, to by sie na mnie wszyscy wlacznie z sedzia popatrzyli jak na wariatke albo "bide" z wsi "zabitej dechami" lub tez prowadzaca rozmnazanie, ktorej sie nie chce 20 zl (tak, tak - sa i drozsze) na kokardke wydac. Moj pies na codzien lata w zwiazanych biala gumeczka wlosach na czubku lebka, ale na wystawe czy do zdjec na www zakladam mu kokardki (patrz avatar - nio, chyba nikt normalny nie pomysli, ze pies tak calymi dniami biega ;)).
Moglabym tu napisac, ze inne wymogi wystawowe i zabiegi z nimi zwiazane tez sie nie musza psom podobac... np. kilkukodzinne suszenie suszarka lub trymowanie. A taka kokarde to zazwyczaj pies ma gdzies; nie czuje jej i w ogole nie zwraca na nia uwagi.

Laikom odpowiadam, ze niektorym psom (Puli o tym wspomniala) spina sie wlosy, bo wlaza im w oczy i je podrazniaja - tak jest w przypadku niestrzyzonych Shih Tzu i nie ma to nic wspolnego z ubieraniem psa jak lalki.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Dobrze,ze nikomu nie przyczodzi do głowy wiązanie kokardek np.seterom.[/QUOTE]
albo dogom:evil_lol:
a tak swoją droga po co robić z faceta babe????
york samiec a ubrany w jakieś kokardki???
ciekawe czy wasi męzowe też nosza kokardki i gumeczki??

Link to comment
Share on other sites

SuperGosia -wiem,pewnie,że wiem jak sie te pięknoty wystawia,i to tak jest,ale temat sie wziął z ozdóbek na codzień.Co innego "zrobienie" psa na wystawę,a co innego robienie z niego idioty na co dzień.(nawiasem mówiąc szczytem idiotyzmu jest dla mnie tapirowanie na wystawe bobtaili,które mają tak piękny naturalny włos)
Moim też pierzaste futro włazi do oczu ale nie powinno być spinane.Radze sobie tak,że psim lakierem do włosów maluję im futro nad oczami.Jest usztywnione i robi jakby "daszek"nad okiem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='puli']
Yorki zostały wyhodowane jako psy myśliwskie,a że traktuje się je jak zabawki to już całkiem inna rzecz.Dobrze,ze nikomu nie przyczodzi do głowy wiązanie kokardek np.seterom.[/quote]

Ło matkoo :lying: :lying: :eek2: :eek2: :eek2: :eek2: :eek2: :mdleje:
Jeszcze by brakowło by setery paradowały w kokardach :lol:

Link to comment
Share on other sites

Puli ;) w przypadku Shih to nie zda egzaminu :evil_lol: Jak byl maly i nie moglam mu spiac kitki, to bez przerwy mial te nieszczesne oczka zaropiale, czerwone, pomimo codziennego przemywania i smarowania wloskow pod i nad slepkami. One w ogole maja galy wrazliwe, bo plytko osadzone w oczodolach :shake: Ale coz, taka rasa...

Moge tez dodac, iz jak sie na psa z takimi kudelkami i go nie strzyze, to trzeba to-to spinac, bo jak pisiul pochyli glowe nad miska... :evil_lol: To tak odnosnie yorkow, ktore maja "normalne" oczta.

Link to comment
Share on other sites

Gosia -mamy sasiada-kumpla shiciaczka.:lol: Wiem że nie polakierujesz,bo oczka wrażliwe i włos nie taki.Tak napisało mi sie w ramach ciekawostki o tym lakierze.U nas futro siankowate,to troche pomaga,ale tez nie rewelacja.

A Nugatowi byłoby ślicznie z kokarda:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SuperGosia']Aaaaa, w to nie watpie ;) Jak sie kiedys trafimy na wystawie, to moze moj gnojek mu (niechetnie, bo zazdrosnik jest) pozyczy :cool3: :evil_lol:[/quote]

[quote name='puli']
A Nugatowi byłoby ślicznie z kokarda:evil_lol:[/quote]

Drogie Panie :mad: :mad: :mad: :cool3:
Czy wyście się nie zagalopowały :-o :cool3:
Któż to widział angola z kokradą na łbie. Z reszta Nugalek ma ciapki kokardki są zbędne :razz: :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nugatowa']Drogie Panie :mad: :mad: :mad: :cool3:
Czy wyście się nie zagalopowały :-o :cool3:
Któż to widział angola z kokradą na łbie. Z reszta Nugalek ma ciapki kokardki są zbędne :razz: :loveu:[/quote]

[B]Na ogonie:evil_lol: [/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ASICA']
ciekawe czy wasi męzowe też nosza kokardki i gumeczki??[/quote]

Jak facet ma długie włosy to i gumeczke musi ubrać :cool3:

A ja wolę Yorka w ładnej estetycznej kokardce dla psów niż w grubej ludzkiej frotce :lol: . Dla mnie kokardka to tylko taki mały przyozdobnik do psa a dla niektórych raz wręcz niezbędny i nie widzę w tym zadnego robienia z psa lalki czy przedmiotu.

Ja nie jestem żadną snobistyczna lalunią a gdybym miała Yorka to też by nosił ładną kokardkę. :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='puli']SuperGosia -wiem,pewnie,że wiem jak sie te pięknoty wystawia,i to tak jest,ale temat sie wziął z ozdóbek na codzień.[B]Co innego "zrobienie" psa na wystawę,a co innego robienie z niego idioty na co dzień[/B].(nawiasem mówiąc szczytem idiotyzmu jest dla mnie tapirowanie na wystawe bobtaili,które mają tak piękny naturalny włos)
Moim też pierzaste futro włazi do oczu ale nie powinno być spinane.[B]Radze sobie tak,że psim lakierem do włosów maluję im futro nad oczami[/B].Jest usztywnione i robi jakby "daszek"nad okiem.[/QUOTE]Haslo dnia.
Robmy z psa idiote tylko na wystawe. :evil_lol: :scared:

Na za dlugie kudly jest jedna najskuteczniejsza rada. Nozyczki :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...