Jump to content
Dogomania

7 miesięcy-POŁAMANA MIEDNICA, eutanazja lub pomoc:( ZA TM zator :(


jusstyna85

Recommended Posts

  • Replies 314
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ona miała robione rtg i wyszła połamana miednica...pisałam,że wet nie czuje sie na siłach operować i mówi o wizycie u specjalisty, w zamyśle Fabisz ,Gierek lub Giszowiec...Nie wiem czy dobrze mówie,ale ona chyba ma tak jakieś odłamki,które trzeba usunąć

Dziewczyny-chodzi o to,że w schronisku nie ma kto jej pilnować,jest ponad 400 psów,nie ma warunków na psa w takim stanie...:(

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://www.dogomania.../members/23576-jusstyna85"][/URL]
jusstyna85, taka nieśmiała sugestia - może zacznij od podania nr konta - bo z czym pojedziesz?
Zawsze parę złotych na początek trzeba mieć.
Kilka deklaracji już masz, warto to ściągnąć, a jak będzie konto, może ktoś się dołoży.
I czy nie masz nikogo z samochodem i jakiegoś kontenerka na wypadek, gdyby jednak trzeba było dowieźć małą?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='memory'][URL="http://www.dogomania.../members/23576-jusstyna85"][/URL]
jusstyna85, taka nieśmiała sugestia - może zacznij od podania nr konta - bo z czym pojedziesz?
Zawsze parę złotych na początek trzeba mieć.
Kilka deklaracji już masz, warto to ściągnąć, a jak będzie konto, może ktoś się dołoży.
I czy nie masz nikogo z samochodem i jakiegoś kontenerka na wypadek, gdyby jednak trzeba było dowieźć małą?[/QUOTE]


Nie chcę zbierać pieniędzy,jeśli sunii nie da sie pomóc.Myśle,że za zwykła konsultacje nie będzie dużo i dam rade opłacić.
Ze mnie jest kiepski kierowca,mimo że mam prawo jazdy od 8 lat,to dopiero od 2 mies. zaczęłam jeździć.Chorzów dla mnie to i tak daleka podróż w nieznane,nie czuje sie na siłach,by targać małą ze sobą,bo boje sie,że będę błądzić,a ona musi byc unieruchomiona.Ja mam malutkie auto...

Link to comment
Share on other sites

Czyli teraz czekamy na rozstrzygnięcie - operacja czy tylko unieruchomienie? Czy ona dostaje jakieś leki przeciwbólowe ? - z jednej strony szkoda żeby cierpiała a z drugiej, jak bólu nie bedzie, to będzie się bardziej ruszać - i tak i tak nie dobrze. Postaram się też dołożyc jakąś kasę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maruda666']Czyli teraz czekamy na rozstrzygnięcie - operacja czy tylko unieruchomienie? Czy ona dostaje jakieś leki przeciwbólowe ? - z jednej strony szkoda żeby cierpiała a z drugiej, jak bólu nie bedzie, to będzie się bardziej ruszać - i tak i tak nie dobrze. Postaram się też dołożyc jakąś kasę.[/QUOTE]


Nie do końca,bo może sie jeszcze okazać,że ma połamany kręgosłup i wtedy juz nic nie da sie zrobic :(
Na pewno dostaje leki

Link to comment
Share on other sites

a gdzie była diagnozowana ta kotka? w Zabrzu... jak nie chcesz na wątku nazwiskami operować, napisz mi na pv...
szef Formicy na urlopie, ale to świetny chirurg... przyjmuje w Zabrzu i Chorzowie, może by się podjął?...
na razie trzeba ją zdiagnozować i na to potrzebna kasa! potrzebna też osoba, która podejmie się ją wozić do weta... niestety, ja nie mam jeszcze prawa jazdy i samochodu...
ale jeśli udaloby się u dr. Parczyka ją operować, to mogę spróbować wprowadzić ją do stada (Platon jest agresywny wobec dorosłych, ale może się uda...), mam klatkę kennel, tyle że wyjeżdżam 25 sierpnia na kilka dni... i na pewno potrzebne będą pieniądze na jej utrzymanie i leczenie...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jusstyna85']Nie do końca,bo może sie jeszcze okazać,że ma połamany kręgosłup i wtedy juz nic nie da sie zrobic :(
Na pewno dostaje leki[/QUOTE]
A niby czemu?
Kwestia jest zawsze, jak jest złamany kregosłup i na ile zachowane jest czucie. A nie samo złamanie.

....czy sunia załatwia się samodzielnie, bo nie doczytałam?

Link to comment
Share on other sites

Skoro miała robione RTG to nie prześwietlono od razu kręgosłupa? Czy lekarz nie był w stanie nawet nic wywnioskować z RTG? W końcu są odłamki, czy ich nie ma?
Tak jak pisały dziewczyny - psy z pękniętą miednicą nie są operowane. Wystarczy im unieruchomienie. Wątek Ciapulki od Ciapuś ;) jest bardzo dobrym przykładem.
Przecież można nawet zrobić skan RTG i wysłać np do Naa albo Rybon36, żeby skonsultowały.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...