Jump to content
Dogomania

Jak z kanapowca zrobić sportowca??


ozuzi

Recommended Posts

Przeczytalam.:cool3:

[B]Ozuzi![/B]

Dla zachety do dalszej pracy:
Wejdz sobie na strone Cavano [URL="http://www.cavano.pl/"]http://www.cavano.pl/[/URL] > Nasze Psy > Bari
To jest wlasnie CC trenujacy agility!
Jak juz ktos wczesniej napisal: zblizaja sie wakacje, masz 2 miesiace do dyspozycji.
Zaloze sie, ze we wrzesniu zobaczymy nowa Isztar!;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ozuzi'][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/icons/icon1.gif[/IMG] [B]...[/B]Ozuzi dalej pilnuje karmień, mnie dyscyplinuje jak chcę Isztar odrobinę rozpieścić.
...

[IMG]http://static.dogomania.pl/forum/images_pb/statusicon/user_online.gif[/IMG][/quote]
I bardzo dobrze, że ,,pilnuje" ale...Ozuzi pamietaj też, że pieskowi potrzebne są Twoje pieszczoty (oraz pieszczoty Twojej mamy) i pełna akceptacja i radocha i luzik (tak piszę, byś nie przegięła czasem w drugą stronę ;) ). Pies nie może być ,,na szkoleniu" 24h/dobę. Ty też masz czas na szkołę i na odpoczynek i na zabawę prawda? Jak masz za dużo zajęc/obowiązkowych to przychodzi zmączenie/zobojętnienie/rozdraznienie (tak samo u pieska z tym, że psy męczą się łatwiej i dużo szybciej od nas). A psu należy się szacunek dla jego wypoczynku (potrzeb).
No i zawsze tak prowadż pieska by ZAKOŃCZYĆ szkolenie DOBRZE wykonaną komendą (zawsze!!!).
Musisz być cierpliwa bo Twój pies jest jak barometr=natychmiast wyłapuje Twoje nastroje ( a już zwłaszcza złość czy poddenerwowanie choćby, którego nie rozumie i zawsze bierze wszystko tak ,,do siebie" a przecież radosny i nie zestressowany pies lepiej Ci wykona to co od niego oczekujesz).
Pies mysli i czuje i pamięta i mówi do nas mową ciała (oczami), obserwuj swojego psa bacznie i bardzo często zadawaj sobie pytanie ,,co też mówi do mnie mój pies?" bo to całkiem fajne pytanie...:p

Hej, hej PATI, tylko czekałam :lol: , aż Cavano włączy się do ,,akcji" i BRAWO ;)

Link to comment
Share on other sites

Widzę, ze ten wątek jest oblegany od paru ładnych dni, i sama czesto tu zaglądam,a le po prostu musze trochę zrobić na off:


Dziewczyny (i chłopaki, ajk sa jacyś) kto jeszcze nic nie wie o akcji Puriny, prosż eoddajcie głos. Chwile zajmuje rejestracja i inne bajery,a le dzięki temu co miesiąc możecie oddawac głosy - dawać 1kg karmy. Widzę, ze ten wątek jest oblegany, więc podaje tutaj informacje. Wiecej na wątku [URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=26033&page=6"]http://www.dogomania.pl/forum/showth...t=26033&page=6[/URL] PrOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOsze, pomóżcie :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bea100']
Hej, hej PATI, tylko czekałam :lol: , aż Cavano włączy się do ,,akcji" i BRAWO ;)[/quote] Się pochwale- pierwsza podałam link;) Cavano jest wszędzie:)
Ozuzi brawo! - ja też pilnuje w domu bo mi psa okrutnie rozpieszczają, a później kto się buja na spacerach żeby pies się słuchał i nie ciągał na smyczy:evil_lol: Czym nagradzasz Suńkę? (może ściągne pomysł)

Link to comment
Share on other sites

Cieszę się, że wszystko idzie w dobrą stronę i że mama Ozuzi zaszczyciła nas swoją obecnością :)

Również mam nadzieję, że przy tym samym zapale, który masz teraz , we wrześniu Isztar może już będzie trenować agility ;)

I wcale nie jest gruba! Wystarczy tylko oglądnąć fotki w galerii :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Ostatnio nie mam czasu, ale już to się zmieni. Wczoraj byłam na rajdzie samochodowym (i byłam padnięta), dzisiaj rano też i wieczorem tata mój wraca (po 7. miesięcznym pobycie na morzu). Szkolenie dobrze idzie, pies się od dawna słucha (że np. chodzi przy nodze (nawet bez smyczy), siat, waruj i.t.d.). Agility też będzie, ale muszę z tatą przeszkody zrobić (albo u znajowego stolarza :grins:), mam już plany ale pomyliło mi się i zrobiłam na kat. C, a Isztar jest w B (chyba). wstawiam fotki do galerii :)

Link to comment
Share on other sites

mam juz psa ale jest to wielka leniwa rozpasiona stara krowa i meczy sie wstaniem z kanapy chce psa i nie chce go "zmarnowac" ma kotos pomysl jak przekonac rodzicow ???? prosze pomozcie :grab: :madgo:[/quote]


ohh :angryy: denerwuja mnie ludzie z takim zdaniem jakie ty wyrazasz . Chcesz miec nowego psa a nawet nie umiesz zając sie tym staszym ktorego juz posiadasz. Musisz zając sie nim a nie bedzie " rozpasioną starą krową" ;/;/;/ na miejscu twoich rodzicow nie kupiłabym ci psa ..;/;/; zwierzęta trzeba kochac takie jakie sie ma a nie wybierac ktore ładniejsze ...tak nie postępują miłosnicy zwierząt ..

Link to comment
Share on other sites

Początek bym tak skomentowała:
Kolejne dziecko co chce miec rasowego pieska tak dla trendów itd (popieram przedmówców).
Teraz:
No to teraz zajmuj się swoja psina, jak rodzice zobaczą jaki w siłek wkładasz tego psa, to może dostaniesz tego bauceronka...

Link to comment
Share on other sites

Jezuu ludzie!!
Ja obserwuję ten wątek w zasadzie od samego poczatku. Czytając pierwszy post pomyślalam, zę to albo prowokacja, a nawet jeśli nie-żal mi języka strzępić.
Ale po pewnym czasie doszłam do wniosku, że ozuzi jest jeszcze dzieckiem. A właściwie mądrym mlodym czlowiekiem. Na początku fkatycznie miala złe podejście i dogomaniacy-jak to dogomaniacy-nauczeni doświadczeniem podeszli do niej ostro. Ale Ozuzi przyjęła słowa krytyki z pokorą, przemyślala wszystko, co do niej nasi użytkownicy napisali i... proszę! Zrozumiala ich intencje, swój błąd i teraz stara się go naprawić!
Nie przesadzajcie.. Wszycy kiedyś mieliśmy takie zachcianki (może akurat nie dotyczące psa, ale zawsze..), mało tego-większosc z nas zapewne nie dało sobie przetułmaczyć, że np. lalka, którą mamy jest równie fajna jak ta, która teraz jest reklamowa w TV :).
Ja, szczerze powiedziawszy, podziwiam Ozuzi, bo sama chyba bym się nie odważyła do powrotu z tym samym nickiem po takiej wpadce ;).
Tak więc, ja Ci ozuzi dzielnie kibicuję i z uśmiechem na twarzy czytam o postępch Twoich i Isztar :).
Oby tak dalej! :)

Link to comment
Share on other sites

ahh.. Justinko, nie wiem, czy byłas użytkownikiem jakiegoś forum, ale odpisuje się na bieżąco, a nie odnośnie pierwszego postu (zważywszy, ze akurat w tym wątku jest ich od groma) :)...
A jeśli już-to może dodałabyś adnotację, ze to dotyczyło pierwszego postu i równie ochoczo skomentowala resztę? Bo wydaje mi się, że torszke niesprawiedliwie ocenilas w tym momencie Ozuzi...

Link to comment
Share on other sites

justinka właśnie trochę z tym komentarzem się spóźniłaś bo tu juz dawno wielka przemiana nastala.

Każdy z nas miewał pewne wpadki. Ja pamietam jak moje powitanie też nie było kwieciste :diabloti: . Wleciałam na forum z pierwszym postem treści "Kiedy mogę dopuścić moja suczkę i czy moge przy pierwszej cieczce". :oops: :oops: Wstydzę sie tego postu, ale to dzieki niemu i ostrej krytyce doświadczonych dogomaniaków zeszłam szybko na ziemie i doszlo do mnie kilka faktów. Ale z drugiej strony ciesze się, że założyłam tamten temat bo dzięki temu nie dość, że zostałam na DGM i poznałam wspaniałych, doswiadczonych i mniej doświadczonych włascicieli psów, ale również zabrałam się za wystawy, a szczeniaki po mojej Jurze odsuwam na razie na baaardzo daleki plan :cool3: .

Link to comment
Share on other sites

Nom, ja też miałam wpadkę przy pierwszym podejściu. Szukałam gończego bez rodowodu, jak najtaniej, żeby był super ładny i najlepiej jeszcze w moim mieście i już zaraz :P Ale dogomaniacy sprowadzili mnie na ziemię, na szczęście łagodniej niż Ozuzi, bo nie wiem, czy bym nie zwiała, gdybyście mnie wtedy tak zjechali :) Dlatego justince też wybaczamy, właściwie to chyba chodziło o brak wprawy w forumowaniu, a nie o wpadkę "merytoryczną" :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asta']Początek bym tak skomentowała:
Kolejne dziecko co chce miec rasowego pieska tak dla trendów itd (popieram przedmówców).
Teraz:
No to teraz zajmuj się swoja psina, jak rodzice zobaczą jaki w siłek wkładasz tego psa, to może dostaniesz tego bauceronka...[/quote]

Nie wierzę, że jest tak jak podejrzewasz :shake:

Link to comment
Share on other sites

Nie zapominajcie, że mama ozuzi odwiedza forum. Na pewno też zna swoją córkę i nawet jeśli by było tak jak Asta napisała to sądzę, że rodzice ozuzi łatwo by się złapać na coś takiego nie dali.
Ja chce wierzyć i wierzę w przemianę ozuzi nawet jeśli niektórzy uznają, że jestem naiwna. Nie można w każdym doszukiwać się złych intencji, bo przyszłoby się załamać...

Link to comment
Share on other sites

Trzy kropki na końcu oznaczały nie do wierzanie :lol: Szczerze... Wpierw naucz sie porządnie zajmowac jednym psem, a dopiero mysl o drugim... Nie jestes chyba jeszcze gotowa na drugiego psiaka... Ja akurat planuje drugiego psa (jack russellka) na pod koniec roku lub na przyszly. Moze bede z nim agility trenowac :P Oczywiscie nie ma takiej opcji, ze B.J odejdzie wtedy na bok... Wtedy dla mnie obydwie psinki beda rownie wazne i bede robila wszystko, zby zylo sie im do konca swoich dni dlugo i szczesliwie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asta']Trzy kropki na końcu oznaczały nie do wierzanie :lol: Szczerze... Wpierw naucz sie porządnie zajmowac jednym psem, a dopiero mysl o drugim... Nie jestes chyba jeszcze gotowa na drugiego psiaka... Ja akurat planuje drugiego psa (jack russellka) na pod koniec roku lub na przyszly. Moze bede z nim agility trenowac :P [B][I]Oczywiscie nie ma takiej opcji, ze B.J odejdzie wtedy na bok... Wtedy dla mnie obydwie psinki beda rownie wazne i bede robila wszystko, zby zylo sie im do konca swoich dni dlugo i szczesliwie[/I][/B].[/quote] [B][I]i to są dobre słowa :wink:[/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...