Jump to content
Dogomania

Ostatnia operacja Oskara! Bardzo prosimy o wsparcie finansowe!


erka

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='divia_gg']A moze uda mi sie zrobic bazarek tak jak z kojcem. Tylko nie kojcowy a budowy? Co Wy na to? tylko prosilabym o pomoc w rozsylaniu;)[/QUOTE]
Porozsyłam bazarek, tylko chyba już nie ma na forum nikogo komu bym nie przesłała jakiegoś wątku:roll: w końcu mnie tu zlinczują:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Tak, Oskarek już połowę budy ma :multi:, doszło na ten cel 100 zł od memory, bardzo dziękujemy:loveu:.

Dziekujemy też za wpłaty od Shirrrapeira -10 zł i Radka -10 zł, bardzo dziekujemy:loveu:.

Dzisiaj przelałam do Jaagi na następny miesiąc, czyli wrzesień 200 zł na potrzeby dt.

Link to comment
Share on other sites

Bardzo dziękuję za wpłaty dla Oskarka. Zdjęcia zrobię i prześle komus do wstawienia, tylko u nas tak brzydka pogoda, że ładne na pewno nie wyjdą. Psy są już umęczone deszczem i błotem. Oskar lubi być w ogrodzie, ale jak zaczyna regularnie padać, to musimy go zamykać u Soni, bo chodzi po mokrej trawie i paćka mu się chora stopa.

Link to comment
Share on other sites

Obiecany bazarek. Prosze o pomoc w reklamie i podnoszeniu:)
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/192662-Budowy-bazarek-dla-Oskarka-u-Jaagi-zeby-mial-gdzie-mieszkac-na-zim%C4%99-%29Do-odkrycia-%29?p=15362030#post15362030[/URL][URL="http://www.dogomania.192662-Budowy-bazarek-dla-Oskarka-u-Jaagi-zeby-mial-gdzie-mieszkac-na-zim%C4%99-%29Do-odkrycia-%29?p=15362030#post15362030"]
[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Właśnie wróciliśmy z Tychów. Takiego finału nikt nie spodziewalby się.
Oskar nie chodzi na łapę, bo jest postrzelony i między kośćmi palców ma śrut. Pewnie postrzelił go leśniczy, za którego cieczkującą suką biegał. Zresztą chyba przy niej zaliczył również to złamanie z odłamkami, przez które ma gwoździowaną nogę.

Srut powoduje taki stan zapalny i podobno jego umiejscowienie musi sprawiać mu ogromny ból przy każdej próbie postawienia nogi.
Oskara chyba dobrze byłoby prześwietlić całego, bo może ma śrut jeszcze gdzieś.

Do tego ma skrajnie źle funkcjonującą wątrobę, obniżony mocznik i kreatyninę, z wątroby z kolei ma łojotokowe zapalenie skóry i zapalenie mieszków włosowych. Samo nie przejdzie. Stąd wygląd jego skóry i sierści. Musi dostawać odzywczy preparat na skórę i włosy. Picie i sikanie tez są z wątroby przy tak niskim moczniku.
Mogę go wykapac, ale w Nizoralu lub specjalistycznym leczniczym szamponie.

Operować trzeba go szybko, ale musi upłynać min. 4 tyg. na diecie wątrobowej, zeby przeżył narkozę. Potem dalej musi ją jeść. Po zakończeniu leczenia wątroby ma przejść na dietę dla psów z wrażliwym przewodem pokarmowym, żeby ułatwić pracę wątrobie i nie obciażać przewodu pokarmowego.

To tyle wiadomości. Nie wiem, kiedy w takiej sytuacji zakończą się wydatki na Oskara. Te wszystkie diety, leki, operacje.

Dzis zapłaciłam 40 zł. rachunek wyslę Erce, zeby tu wstawiła.

Link to comment
Share on other sites

Wyniki krwi świadczą o zatruciu, czyli chyba efekt narkozy, być może już wcześniej watroba nie była w dobrym stanie.
Aby szukać śrutu w całym ciele trzeba by go całego prześwietlać.
W każdym razie trzeba ten śrut z łapy usunąć, ale najwcześniej za tydzień, żeby wątroba jeszcze trochę się zregenerowała.
Cały czas musi być na karmie leczniczej na wątrobę, ale ta już się skończyła.

Bardzo prosimy o pomoc dla Oskarka, on juz tyle w życiu przeszedł.

Link to comment
Share on other sites

Do ludzi, to najcudowniejszy pies na świecie:), to ulubiony tymczas u Jaagi:).

A trzyma sie świetnie, jak na połamaną łapę ze śrutem , wątrobę w rozsypce, chore stawy:) Mimo tego wszystkiego nigdy nie był tak szczęśliwy, biega podobno z dziećmi po ogrodzie, jak szalony na trzech łapach.
Nigdy nie widziałam w tej hurtowni, w której był,zeby tak biegał, robił pare kroków koło budy,albo lezał gdzies pod płotem, nikt sie do niego nie odzywał, nikogo tam nie obchodził.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...