Jump to content
Dogomania

Dwa owczarki -Apo ma dom, Saba miała dom i kochających ją ludzi-odeszła za TM [*]


mari23

Recommended Posts

No nie, chyba dziewczyny dopiero sprawdzaja propozycję DS w Poznaniu dla Apolla ( on przeciez jeszcze nawet nie wykastrowany), decyzji 100 % nie ma.
A dla Saby to chyba nie ma jeszcze nawet ani deklaracji ani miejsca w hotelu czy DT- to tylko taka propozycja, gdyby Apollo jednak pojechał, a ona została sama i musiała iść na ogólne w schronie.

Gdyby Saba miała iśc do hotelu , to podobno jest miejsce u Donki- całkiem fajny hotelik.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 908
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

to były 7 miesięczne szczeniaki mixy afgana z .....kaukazem!
chętni byli głównie na psa,bo on bardziej "afgański" ,suczka miała umaszczenie kaukazkie
taka mieszanka wcale nie ułatwiała znalezienie domu,bo to dwa niezależne charaktery wymieszane razem,no i ludzie bali się czy nie będą agresywne po kaukazkiej mamie
chodziło mi o to,że najpierw wyciągnęliśmy tego psa od pary,który miał mniejsze szanse na adopcje

w tym przypadku myśli mam podobne - rozgladać się za DT lub hotelikiem dla Saby i jeśli domek w Poznaniu będzie ok dla Apolla to Sabę od razu do tymczasu i od razu intensywne ogłaszanie
może troszkę to potrwa ale ja wierzę,że znajdzie się TEN LUDŹ który ją pokocha,ona patrzy wzrokiem "tylko mnie kochaj",cudna jest!!

Link to comment
Share on other sites

No to muszą zadecydować założycielki watku i opiekunki psów.

Ja tez uważam, ze jeżeli Apollo miałby isc do DT, to:
po pierwsz e- po kastracji
po drugie - pod warunkiem, ze Saba nie zostanie sama w schronie- będzie hotelik lub DT dla niej, i co za tym idzie deklaracje na m.in. 400 zł/m-c, a na razie mamy tylko 200 zł jednorazowego od Canatdorry-więc ten drugi warunek to trudno wykonalny, niestety :-(.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania i Kajber']No to muszą zadecydować założycielki watku i opiekunki psów.

Ja tez uważam, ze jeżeli Apollo miałby isc do DT, to:
po pierwsz e- po kastracji
po drugie - pod warunkiem, ze Saba nie zostanie sama w schronie- będzie hotelik lub DT dla niej, i co za tym idzie deklaracje na m.in. 400 zł/m-c, a na razie mamy tylko 200 zł jednorazowego od Canatdorry-więc ten drugi warunek to trudno wykonalny, niestety :-(.[/QUOTE]

właśnie to chciałam napisać ( za wyjątkiem podejmowania decyzji przez założycielkę wątku:placz:)....dzień dzisiejszy spędziłam głównie (nie licząc pracy i bezskutecznego szukania błąkającej się po okolicznych polach od lipca bezdomnej suni)... na "konsultacjach w sprawie Apolla i Saby....
nawet z wetką rozmawiałam...szansa na podwójną adopcję jest znikoma, tak więc, jeśli dom jest naprawdę dobry - warto to wykorzystać - ale...
1. Saba nie może zostać w schronisku sama
2. Apolla trzeba wykastrować, na starszego pana tego zrzucać nie możemy - czy w schronisku da się to załatwić?
po rozmowie z panem troszkę mnie coś niepokoi... czy Apolla nie czeka powtórka - pan wygląda (w rozmowie telefonicznej) na chorego - po udarze, wylewie....no i pies nie mieszkal w bloku...

elisse mogłaby wizytę przeprowadzić - jest z Poznania, jednak zna się na chartach, trudno jej ocenić wymagania owczarka - czy macie jakąś "ankietę przedadopcyjną"? albo kogoś od owczarków w Poznaniu ;)

czy DT dla suni może być na wybiegu z budą i innym psem?

co do podjęcia decyzji..... założyłam im watek po pierwszym (przypadkowym) spotkaniu ich w obornickim hoteliku, potem raz jeszcze widziałam je tam, no i trafiły do schroniska...
ich smutek i dramatyczna sytuacja - spać nie mogłam, dlatego założyłam watek, dodawałam ciągle na nk, pytałam (namawiałam!) rożnych ludzi....
ale bardziej chyba znają te psy ich schroniskowe opiekunki - zwłaszcza kochana Basia....
chyba one powinny zdecydować, nie ja....

Link to comment
Share on other sites

Ja jutro o kastrację w schronie dopytam i odpowiem Ci konkretniej. Jeśli chodzi o Sabę - ona nadaje się na podwórko,ale musiałaby mieć naprawdę dobrą budę, bo te stawy muszą mieć sucho i ciepło. NAJWAŻNIEJSZA jest wizyta przedadopcyjna - od niej zależy, czy mamy co rozważać. Jeśli wizyta wypadnie dobrze, to wówczas będziemy szukać rozwiązania dla Saby - to moje zdanie. Uważam, że najważniejsze dobrze zrobić wizytę - a jeśli chodzi o ankietę dla onka to takiej nie mam. Onek potrzebuje przewodnika tak samo jak chart - niech dziewczyna nie wpada w panikę - niech pomyśli o Apim ,jak o swoim psie, i tak sprawdza dom.

Link to comment
Share on other sites

DZIŚ APOLLO STRACIŁ "MĘSKOŚĆ" - jest zatem gotowy do adopcji - dziękuję pracownikom schroniska (p.Lidce i weterynarzowi) za pomoc w tak ekspresowym załatwieniu kastracji- teraz szukamy transportu (ja wczoraj rano rozbiłam swoje auto,więc...).Mari napisze więcej. Aha - nie zapeszam, ale jest także szansa na dom dla Saby - trzymajcie kciuki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Basia1244']DZIŚ APOLLO STRACIŁ "MĘSKOŚĆ" - jest zatem gotowy do adopcji - dziękuję pracownikom schroniska (p.Lidce i weterynarzowi) za pomoc w tak ekspresowym załatwieniu kastracji- teraz szukamy transportu (ja wczoraj rano rozbiłam swoje auto,więc...).Mari napisze więcej. Aha - nie zapeszam, ale jest także szansa na dom dla Saby - trzymajcie kciuki.[/QUOTE]

nic nie napiszę, bo jak piszę, to zapeszam !

Apollo i Saba na allegro mają dwóch obserwatorów.....
czasem tak bywa, że jak nie ma domu, to nie, a jak się znajdzie - to niejeden....
może jest jeszcze szansa na podwójny dom dla nich...

jest jedna pani, która wzięłaby Sabę, ale.... no właśnie, jest "ale"....raczej nie jest to dobry (bezpieczny) dom

Link to comment
Share on other sites

właśnie przed chwilką dzwonił Pan zainteresowany Apollem
w pierwszej chwili pomyślałam,że chce odwołać jutrzejsze spotkania,ale nie :)
Pan potwierdził wizytę i dopytywał się czy Apollo już jutro do niego przyjedzie
jeszcze Panu nie powiedziałam,że chłopak już bezjajeczny,dowie się jutro ;)

Link to comment
Share on other sites

Pani od Saby się nie odezwała - a szkoda, bo czekałam na ten telefon w pogotowiu, żeby jechać do schronu i zaprezentować psicę. Ale nie tracę nadziei na dom dla Saby. I ogromnie się cieszę, że domek w Poznaniu się sprawdził. Wiecie co, tak to sobie wszystko przemyślałam. Dobrze, że ten dom w Poznaniu wypadł pozytywnie, bo czuję, że temu panu właśnie na tym psie zależy,, własnie Apolla chce - a Api nie jest już młodzieniaszkiem i każdy dzień w schronie to dla niego dzień stracony - więc niech jedzie i będzie szczęśliwy. Natomiast teraz... Saba będzie bez kotwicy. Tak tak. Dobrze piszę. Bez kotwicy. Wypromujemy ją i znajdziemy dla niej super dom. Póki co, nic jej w schronie się nie stanie, nie zmieni boksu, opiekę będzie miała jak do tej pory - a opiekun jest na tych dużych sukach naprawdę świetny.
Teraz tak - jak z transportem mary? rozmawiałaś może o transporcie już? bo jeśli coś możesz załatwić z transportem, to nie ma na co czekać, ja pojadę do schronu, przygotuję papiery i w drogę. Zadzwoń proszę do mnie, albo choć smska puść - żebym wiedziała.

Link to comment
Share on other sites

Napiszę to zamiast do Was dzwonić, bo nie jestem w stanie słowa powiedzieć...

przed chwilą zadzwonił pan Tomasz - domek Apolla....
po rozmowie z całą rodziną uzgodnili, że adoptują oboje - i Apolla, i Sabę! nie chcą, aby ich rozdzielono....
naprawdę nie potrafię mówić - a myślałam, że "zatkało mnie" to taka przenośnia.... siedzę i płaczę...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...