Jump to content
Dogomania

Dwa owczarki -Apo ma dom, Saba miała dom i kochających ją ludzi-odeszła za TM [*]


mari23

Recommended Posts

11 lica 2011r. wczesnym rankiem odeszła za Tęczowy Most nasza Sabunia
[*] :-(

Odeszła pomimo szybkiej pomocy weterynarza - otoczona miłością, głaskana i tulona - zgasła:-(


Ewo i Ludwiku - dziękuje Wam za ten ostatni, jakże szczęśliwy okres życia Sabusi !!!!!!!!
Niech dobro, jakiego od Was doznała powróci do Was stokrotnie !!!!!!!!!!!!!!!

***************************************************************


21.02.2011 - po raz kolejny edytuję ten post, po raz kolejny piszę ledwie przez łzy widząc klawiaturę...tym razem z radości płaczę...

Sama ma wspaniały dom !!!! Dotarła szczęśliwie i będzie odtąd żyła szczęśliwie!!!!!

Z całego serca dziękuję Państwu za dom dla tej cudownej suni, za wielkie, kochające serca !!!

I wszystkim, którzy na ten wątek na moją i innych prośbę przybyli, pomagali, wspierali czynem, i dobrym słowem - DZIĘKUJĘ !!!!!



____________________________________________________________________________________________________


18.02. 2011r. Transport już jest, tylko niestety opóźniony o 3 dni - Saba pojedzie do wymarzonego domu dopiero w poniedziałek



10 lutego 2011 - wizyta przedadopcyjna, tak jak się spodziewaliśmy - wypadła bardzo dobrze i pilnie szukamy transportu dla Sabuni - z Wrocławia w okolice Pułtuska, Makowa Mazowieckiego, albo chociaż do Łodzi - stamtąd pan mógłby Sabę odebrać.
Oczywiście zapewnimy pokrycie kosztów z tym związanych - prosimy o pomoc !!!!!!!


Grudzień 2010 - Apollo ma wspaniały dom, Saba wciąż czeka!
Jest dzielna i spokojna - trafiła do boksu z 2 innymi sukami - dogadują się dobrze, ale smutne, że Saba wciąż nie ma domu :-(



_____________________________________________
27 listopada - zadzwonił pan Tomasz..... musi oddać psy, zachorowała mu mama i psy muszą
wrócić do schroniska....:-(
3 dni....:angryy:

24 listopada 2010r. - Apollo i Saba zawitały do swojego nowego domu na osiedlu Grunwald w Poznaniu.
Bądźcie szczęśliwe, cudne psiaki!!!!!

__________________________________________________________


Starszy pan z powodu choroby oddał do hotelu dwa piękne owczarki niemieckie, opłacił im 2 tygodnie pobytu, bo tyle tylko miał pieniędzy i prosił o szukanie im domu....
[IMG]http://lh5.ggpht.com/_HArJa8U_pgM/TJfCh35a0gI/AAAAAAAAACY/s0znkmF15wI/tn_IMG_1947.JPG[/IMG]
Apollo i Saba są już w schronisku, wycofane, apatyczne, zupełnie nie interesują się przechodzącymi ludźmi - dramat trudny do opisania !
[IMG]http://lh4.ggpht.com/_HArJa8U_pgM/TJfCjMeEN7I/AAAAAAAAACg/aqEgXphqdhE/tn_IMG_1951.JPG[/IMG]

[IMG]http://lh5.ggpht.com/_HArJa8U_pgM/TJfCkgp3DCI/AAAAAAAAACs/lc_u9vo34bQ/tn_IMG_1954.JPG[/IMG]

[IMG]http://lh3.ggpht.com/_HArJa8U_pgM/TJfDbgPV9WI/AAAAAAAAAKA/Uh9EjwrwOH8/tn_IMG_2104.JPG[/IMG]

więcej zdjęć i aktualnych informacji na stronie 6 tego wątku

_________________________________________________________________
wysterylizowana sunia Saba oraz pies Apo (już wykastrowany:cool3:) w wieku 8 i 7 lat, zżyte ze sobą bardzo, a więc do adopcji razem - czy mają jakakolwiek szansę?


Czy po latach szczęśliwie przeżytych u boku pana czeka je teraz schroniskowa wegetacja na ostatnie lata, a w końcu śmiertelny zastrzyk na metalowym, zimnym stole???
czym sobie na to zasłużyły???
pan zachorował, jest już staruszkiem - nie chcę osądzać jego decyzji - chcę pomóc tym pięknym i straszliwie smutnym psom...

spotkałam je w niedzielę - to ich czwarty dzień pobytu w hotelu - po południu ich pan odwiedził swoje psy....

sunia jest tak smutna, że serce pęka od patrzenia na nią, oboje chowają się po kątach ogrodu, pod dużym jałowcem się ulokowały i nie chcą patrzeć na człowieka, nie chcą podejść, nie cieszą się, nie proszą o głaskanie - jak to czynią pozostałe psiaki z hotelu....

jaki los czeka te piękne psy?
czy ktoś im pomoże? czy muszą umierać, jak ich pan?
nie są jeszcze staruszkami, zdrowe i w dobrej kondycji mogą jeszcze długi czas być ozdobą, obroną i towarzystwem dla człowieka....
może jednak zdarzy się cud i znajdzie się dom dla dwojga owczarków?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 908
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Przepiękne psy i takie smutne.....
Pewnie po jakims czasie sie rozruszają...
Moze Marysiu daj ten watek na ogólnopolskie, wiecej ciotek zobaczy, moze pomogą choc finansowo w dalszym utrzymaniu w hotelu do czasu znalezienia domu....
I koniecznie razem, na pewno będa propozycje na samą sunię.....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania i Kajber']Przepiękne psy i takie smutne.....
Pewnie po jakims czasie sie rozruszają...
Moze Marysiu daj ten watek na ogólnopolskie, wiecej ciotek zobaczy, moze pomogą choc finansowo w dalszym utrzymaniu w hotelu do czasu znalezienia domu....
I koniecznie razem, na pewno będa propozycje na samą sunię.....[/QUOTE]

łatwo powiedzieć, ale jak to się robi....:roll:
ja wciąż "zielona" na dogo jestem:oops:

Link to comment
Share on other sites

Myślę,że nowy dom w tym przypadku,to duży problem ale zasadniczą sprawą jest ogromna tęsknota tych psiaków.Dziwię się ludziom,że są tak bezduszni.Choroba,starość to wymówka na pozbycie się problemu choć może przemawia przeze mnie złość i żal!!!Mam dwa psy(niedawno trzeci odszedł za TM) i nie ma szans bym mógł te psy adoptować ale myślę,że znajdzie się ktoś kto ma ogromne serce by wyciągnąć te psiaki z traumy,którą widać na zdjęciach!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='monika083']ja tez nigdy nie zrozumiem jak mozna od tak oddac przyjaciela..chociaz w wypadku starego,schorowanego dziadka moze i jest to jakos tam uzasadnione.Dlatego nie jestem za adoptowaniem szczyli przez starsze osoby.[/QUOTE]

jestem tego samego zdania...
jak im pomóc?
one takie biedne, osierocone...

Link to comment
Share on other sites

Hotel jest na pewno lepszy niż schron,tylko to sprawa dorazna.Ważne by znalazł się człowiek,który zaadoptuje i wyciągnie te psiaki z beznadziei.Nie mam pomysłu jak pomóc bez tej osoby,której nie widać na horyzoncie.Czy ma ktoś bezpośredni kontakt z miśkami?Jak one na dziś funkcjonują?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='GoskaGoska']narazie podniosé ile gdzies za 2 biedaki kosy by trzeba bylo?[/QUOTE]

dwa psy i to duże - nawet ze zniżką dla dogomanii to i tak niemała kwota (nie wiem, czy ten hotel chce z dogo jeszcze współpracować)

ale najgorsze jest to ich wycofanie, depresja straszna - siedzą w kącie tak smutne, że serce się kraje - one człowieka potrzebują najbardziej !

Link to comment
Share on other sites

Właśnie zapoznałam się z wątkiem pary owczarków, chętnie pomogę jak będzie zbiórka na hotelik, może jakieś deklaracje by były. Ja tez uważam że należałoby im znaleźć dom i kochanego człowieka, ale koniecznie razem to może być trudne, ale trzeba by spróbować.Na zdjęciach widać, że strasznie tęskną,aż serce ściska, nie mogą się zaaklimatyzować, nic dziwnego- zostały pozbawione swojego przyjaciela, pana, miłości......Teraz trzeba by się ich psychiką zająć bo trudno im będzie.Trzymam kciuki i służę pomocą.

Link to comment
Share on other sites

zrobiłam im allegro i miałam dzisiaj zapytanie....ale o jednego....
pani bardzo kochająca psy (ma ich tyle, ile ja:)) dostała "zlecenie" znalezienia znajomemu owczarka - spróbuje go przekonać do podwójnej adopcji - bardzo jej żal tych psów i chciałaby pomóc w znalezieniu im domu

Link to comment
Share on other sites

[quote name='GoskaGoska']znaczy raczej szukamy im innego miejsca, do kiedy mają czas?[/QUOTE]

one dopiero trafiły do hotelu - pan zapłacił za 2 tygodnie, nie wiem, czy jeszcze dopłaci, no i jak zachowa sie właściciel hotelu, kiedy kasa nie wpłynie - myślę, że na ulicę ich nie wyrzuci, jednak stan psychiczny tych psów jest naprawdę niepokojący i dlatego powinny jak najszybciej znaleźć dom, choćby tymczasowy tylko

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...