Jump to content
Dogomania

O karmie ACANA...


a-38

Recommended Posts

Kupilam nutre dla seniorow pies nie chcial na to patrzec :( nawet jak wzial do pyska, pogryzl i wyplul :( Zamowilam probki acany rowniez dla seniorow tez nie chce jesc :( Dodalam troche jednej i drugiej karmy do pedigree, to wybral sobie pedigree a reszty nie chce jesc:( i co zrobic z takim wybrednisiem? :-? Czy taka straszna jest ta karma pedigree:P ? Juz nie wiem co robic, czy dalej go przekonywac do innych karm czy kupowac pedigree?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

wszystko pedi ma chyba super smak dla psa, bo ja znowuż mam ten problem z przysmakami 8) nadostawał przeróżności i to uwielbia... :roll: a jak mu kupiłam ciasteczka z acany (zdrowe itp...) to wybrzydza... zje jak jest bardzo głodny :roll: ale kiedyś czytałam, że w te przysmaki pedi kłądą mnóstwo łoju wołowego, który dla psów bardzo smakowicie pachnie... stąd tak to psiory lubią. (Na szczęście z karmą nie mam problemów)

Link to comment
Share on other sites

Beataaa pedigree to naprawde swinstwo i nie kupuje tego dla dobra swojego psa...
A sprobuje psa przeglodzic? Nie dawac NIC przez dzien, jak dasz mu miche np wieczorem i znowu odmowi jedzenie to znowu nie dawac NIC az do nastepnego posilku - np znowu wieczor. Nie ruszy? Mowia, ze mozna i trzeci dzien przeglodzic, ale...moze wtedy warto pomyslec o gotowaniu? Sa psy ktore suchego jesc nie chca i nie beda jadly - sama mialam taka suke ON i po prostu zrezygnowalam z karmy - jedyna jaka lubia to byl royal

Link to comment
Share on other sites

Już cos na ten temat pisałam więc sorki jak sie powtarzam. na acanę przeszłam ze starszą sunią 2 miesiące temu. teraz widać prawdziwe efekty. Włos ma piękny, puszysty, linieje o 90 % mniej niż wcześniej a i trawienie poprawiło się zdecydowanie. polecam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sylia']ja niestety mam przykre doświadczenia z Acaną. Moja sunia, odkąd przeszłam na tą karmę dostała wyprysków, podejrzewam, że to alergia..[/quote]

Moj pies tez dostal wypryskow, jak jadl acane, zjadl 4 kilo dla mini ras. Teraz wrocilam do royal canin i wypryskow nie ma. :-?
A jak tylko zaczelam karmic acana, dostal uczulenia. Nawet go nie swedzialo, ja myslalam, ze to od wody chlorowanej, szamponu, a to od karmy. Karma tania i dobra, kupy byly okej, ale na pewno juz do niej nie wroce. O wiele lepiej tolerowal gilpe.

Poza tym pies jak sie skonczyla acana, mial problemy zoladkowe. Wczesniej kilka dni jadl gotowane pozniej, znow sucha karme. I nie mial zadnych sensacji. A teraz jak tylko skonczyla sie acana i dalam mu gotowane (ryz+warzywa+mieso), zaczal robic nieciekawe kupy. :-? :onfire: Dopiero Royal Canin spowodowal, ze kupy zrobily sie ok.

Moze jestem skazana na RC, do ktorego wcale nie palam wielkim sentymentem :cool1: . Kot nie chce nic innego zrec, tylko RC, a pies karmy RC toleruje najlepiej.

Link to comment
Share on other sites

U mnie podobnie jak u Malawaszki. Po Royalu tragedia, po Acanie w miere ok...
Sabina własnie kończy 20 kg worek Lamb&Rice... Od jakiegos czasu strasznie wybrzydza przy misce, choć karma na pewno nie jest zwietrzała :-? Chyba jakiś czas przetrzymam ją na gotowanym - jak ją znam, szybciutko sie znudzi i wtedy wrócimy do suchej. Ale nie wiem, czy akurat Acany. Chyba skusze sie na Bento... :hmmmm:

Link to comment
Share on other sites

Od września ubiegłego roku karmiłam Acaną (premium deluxe) i byłam zadowolona,pies jeszcze bardziej :P Jednak po kilku workach zaczął mi trochę wybrzydzać,więc dla odmiany zamówiłam nutre nuggets.Dinko jadł nutre z wielkim apetytem niecałe 2 tyg.,po czym znowu powrócił do Acany (miałam resztkę na dnie worka).Teraz tak wybrzydza nutrą,że 18kg worek schodzi mi już drugi miesiąc i karmy jest pewnie ponad 10kg...Jak tylko skończy mi się nutra powracam do Acany :D
Royal Dinowi też bardzo smakował,ale trochę droga ta karma jak na moją studencką kieszeń... :evilbat:

Link to comment
Share on other sites

Często padają na forum pytania o żywienie. Jeśli szukacie odpowiedzi, która karma najlepsza dla waszego psiaka pamiętajcie, że każdy pies jest inny i to co służy jednemu innemu nie koniecznie musi. Wasze posty potwierdzają to w pełni. Ja jeszcze raz powtóerzę, że z czystym sumieniem acanę moge polecić, bo mojej suni bardzo pasuje. Ale to nie znaczy, że dla innych psów też będzie ok. Myślę, że trzba popróbować, tego co inni zachwalaja, a jak nie pasi, to poszukać czegoś innego. i też będzie ok.

Link to comment
Share on other sites

Jakis czas temu pisalam, że mojemu 3 miesięcznemu wtedy maluchowi kupiłam Acanę i była tragedia- rozwolnienia gazy... przerzuciałm sie na RC i Vigo
zjadł juz jej ze 30 kg jednak ostanio zaczął wybrzydzać Rc...
dałam mu na odmiane tą nieszczesną Acanę którą przed kilkoma miesiącami schowałm na póżniej ...i tak smakowała Vigusowi ze zjadł ją prawie razem z miską- :lol: daję ją juz od tygodnia kupki ma jeszcze ładniejsze niz po RC - za chwile zamawiam nowy worek i dodam mu jeszcze ciasteczka. :P
Pozdr.

Link to comment
Share on other sites

Witam! :)
W kwestii karmienia jestem laikiem bo dopiero będę mieć pieska. Poradzcie mi proszę, czy oprócz Acany powinnam podawać malcowi a później dorosłej suczce jakieś witaminki lub minerały?? I czy piesek może jeść tylko karmę suchą??
A może wiecie gdzie w Łodzi można kupić Acunę?
Przepraszam, jesli nie doczytałam i już były podobne pytanka :-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aaga']A może wiecie gdzie w Łodzi można kupić Acunę?[/quote]
Na stronie internetowej Acany (link w linkowni) znajdziesz namiary na dystrybutorów regionalnych. 8)
[quote]I czy piesek może jeść tylko karmę suchą?? [/quote]
Można karmić tylko suchą karmą, w zasadzie do tego właśnie służy sucha karma.
Co do witamin dodawanych do Acany to się nie wypowiadam, bo ja nie karmię wyłącznie suchą (wcale nie karmię suchą :lol: ). Tak czy siak podawanie witamin czy minerałów lepiej skonsultować z weterynarzem (co za dużo to niezdrowo, wet pomoże Ci dobrać odpowiedni preparat i powie czy w ogóle powinnaś coś dawać)

Link to comment
Share on other sites

a ja nie moge sie zdecydować którą karmę wybrać acanę premium adult czy nutrę nuggetrs meintence czy jakoś tam (taka niebieska). nie wiem która lepsza. bo ceny podobne.czy ktoś stosował obie karmy i którą byście polecili
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja też nie byłam przekonana co do Acany i myślałam że to żadna rewelacja. Ale jak zobaczyłam jak poprawiła się sierść znanych mi psów po tej karmie to się skusimy. Liczę na to że sierść Tajgi zrobi się lśniąca i pozbędziemy się tego meszku :-? Ale najpierw musimy zmęczyć 3kg Nutry.

Link to comment
Share on other sites

heidy1 najlepiej "spytaj" o to swojego psa - moze byc tak, ze Ty wybierzesz nutre a on bedzie na nia zle reagowal, albo nie bedzie chcial jesc - tak moze tez byc z acana. Kup najpierw ktoras z tych karm i podawaj psu np przez 2 tyg jak bedzie ok tolerowal to zostan przy tej wlasnie.
Obie karmy sa dobre, teraz musisz wybrac lepsza dla swojego psa i wziazc pod uwage, ze acana jest trudniej dostepna

Link to comment
Share on other sites

narazie psiak je nutre bo jest w sklepie zoologicznym ale tylko na wagę.kupiłam mu ostatnio 1,5 kg ale mi się kończy i chciałam dokupić a wsklepie powiedzieli że będzie dopiero za tydzień. Z tego wynika że jest tak samo niedostępna jak acana. Pozostaje zamawianie przez internet. 2 dni temu Zamówiłam 1,5 kg acany na próbę i zobaczymy jak zareaguje. narazie czekam na jej dostarczenie. mam nadzieję że jutro przyjdzie. a co do tego czy pies bedzie jadł to o to się niemartwię bo on zjada wszystko co złapie do pyska
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...