Jump to content
Dogomania

O karmie ACANA...


a-38

Recommended Posts

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[b][i]Arima - powiedz mi, jak wypada porównanie Acany energetycznej do Propaca energetycznego ? Długo myślałem o Propacu właśnie, ale jego skład w/g mnie nie umywa się do Acany (jak i wiele tu wymienianych czołowych karm). Może to tylko kwestia tłumaczenia, ale stoję przed wyborem i najprawdopodobniej padnie on na Acanę, chyba, że mnie ktoś rzeczowymi i spraktykowanymi w naturze (!) argumentami przekona. Jak wyglądały Twoje psy po Acanie i jaka jest różnica teraz ? Bardzo interesują mnie takie praktyczne spostrzeżenia, tym bardziej, że masz jak widzę kilka "mocnych" psów :D . Czy różnica jest aż tak bardzo zauważalna ?
Pozdrawiam ![/i][/b]

Link to comment
Share on other sites

Różnica jest ogromna. Przybrały na masie ,z dużo większą ochotą jedzą i wogóle ładniej Propac pachnie. A kupiłam ją za pierwszym razem tylko na próbe, bo skusiła mnie ilość kalorii/kg. W żadnej innej tyle nie bylo. I to był strzał w dziesiątke :D Poprzednio były na Acanie i też wszystko było ok, ale jestem zdecydowanie za Propackiem :D
Coco na Acanie nigdzie nie ma informacji o ilości kalorii tak że nie umiem odpowiedzieć na Twoje pytanie, najlepiej kup jedną i drugą -zauważysz która bardziej odpowiada Twojemu piechowi :wink:
Opisami składu na workach ja za bardzo sie nie kieruje, wole obserwować psy- Royala nigdy żadne jeść nie chciało i chociaż nie wiem co by tam było to wyglądałyby jak zwłoki, bo by nie jadły :lol:

Link to comment
Share on other sites

[b][i]Odpowiedź jest na stronach Acany, tyle że jak pamiętam tu są kcal, a w Pro Pacu cal. No ale to już tylko sprawa kiepściutkiego tłumaczenia, bo przecież fizycznie taka różnica po przeliczeniu byłaby niemożliwa. W ogóle stronka Pro Paca jest oględnie mówiąc nienajlepsza i bardzo słabo tłumaczona z oryginału. A Twoje spostrzeżenia wypływają z doświadczenia, więc są dla mnie szczególnie cenne.
No to znów mam ambaras :-? !!! A już myślałem, że pójdzie tak gładko.......[/i][/b]

Link to comment
Share on other sites

[b][i]Moja niunia potrzebuje troszkę energii, stąd zainteresowanie karmami energetycznymi. W końcu pańcio może troszkę dogodzić, tym bardziej, że to bardzo ruchliwe i diabelsko wariackie zwierzątko :lol: .[/i][/b]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='arima']Ja dopóki zamawiałał Acane ,dostawałam do każdej paki po 15-20 próbek, a ostatni raz przysłali mi pojemnik na karme :D
Ale przeszłam na Propac :D[/quote]
Ty! Niewdzięczna! :evilbat:
;)

Na mnie Propac też zrobił dobre wrażenie, a suczy smakował ogromnie, w przeciwieństwie do acany...

Link to comment
Share on other sites

No to zaszalałam i po pół roku karmienia Sabiny wersją Lamb&Rice zamówiłam teraz Adult Large. Od razu 20 kilo. Mam nadzieję, że będzie tej cholerze smakować :lol: Karmił ktoś tym? Jak wrażenia?

Zastanawiałam sie jeszcze nad seniorem, bo sucz już nie najmłodsza, ale jakoś nie mam przekonania do tej wersji karmy, bez względu na producenta... :roll: A seniorem ktoś karmił?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asher']
Zastanawiałam sie jeszcze nad seniorem, bo sucz już nie najmłodsza, ale jakoś nie mam przekonania do tej wersji karmy, bez względu na producenta... :roll: A seniorem ktoś karmił?[/quote]
[b]asher[/b], podziel się z nami swoimi obawami? Dlaczego nie ufasz seniorom? :niewiem:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asher'] Czyli seniorowa karma ma mało białka zwierzęcego...[/quote]
Przecież takie jest założenie przy produkcji seniorów- starszy pies ma mniejsze zapotrzebowanie na białko... Ale z drugiej strony- niedostatek białka może powodować utratę masy mięsniowej... :hmmmm:

Wychodzi na to, że ja też im nie ufam 8) Wogóle- podejrzane to wszystko... :evilbat:

Link to comment
Share on other sites

[b][i]No to ja zapytam z nieco innej beczki:
otóż przeglądałem sobie stronkę Acany i tam jest przy karmie PREMIUM DELUX napisane, iż posiada ona L-Karnitynę (to we wstępie, tak pod koniec). Jednak L-Karnityna nie jest ujęta już w autoryzowanej analizie. Podobnie jest napisane przy Senior Light, lecz tutaj analiza autoryzowana uwzględnia ją. Jak to więc jest z PREMIUM DELUX ? Ma L-Karnitynę czy jej nie ma ?
Kto z Was, moi drodzy, karmił PREMIUM DELUX ? Możecie się wypowiedzieć na ten temat ? Może macie jeszcze woreczki i zerkniecie, czy jest tam coś napisane :D ? [/i][/b]

Link to comment
Share on other sites

[b][i]No i jeszcze jedno: czy nie sądzicie, że poniższe słowa zostały po prostu zerżnięte z SENIORA i wklejone do DELUX ?
"Odpowiednie proporcje białka, tłuszczu i węglowodanów oraz L-karnityna, dobrane tak, by zapewnić zdrowe funkcjonowanie organizmu psów w dojrzałym wieku i psów mniej aktywnych".
Czy ktoś zechciałby podzielić się wiadomościami, co jest na woreczku DELUX - w sprawie L-Karnityny ?[/i][/b]

Link to comment
Share on other sites

[b][i]No cóż - dla mnie karma może i brzydko pachnieć :evilbat: , ważne jest natomiast to, by smakowała psu, no i żeby wyśmienicie po niej wyglądał. Na pewno pod tym względem Acana zła nie jest. W moim przypadku okazała się karmą bardzo dobrą, sprawdzoną, jest już wypróbowana, choć zastanawiam się jeszcze nad innymi karmami, by urozmaicić mojej niuni żarełko i sprawdzić, czy te inne jej czasem lepiej nie służą :D .[/i][/b]

Link to comment
Share on other sites

Ja już od dawna karmię Deluxem i w sumie jestem zadowolona.. Pies jest w bardzo dobrej kondycji (trenujemy przy rowerze stąd wersja Delux), kupska "ładne".. Niby wszystko super..
Niestety Graf mocno gubi sierść (od zawsze w sumie) i mimo prób z róznymi karmami, środkami na sierść itp nie udaje mi się tego wyeliminować.. Nie wiem czy może nie zmienić wersji karmy.. Może to coś da? Jak myslicie? Bo generalnie chcę zostać przy Acanie..

Link to comment
Share on other sites

[b][i]Marta!!! Jeśli chcesz zostać przy Acanie, to troszkę poczekaj. Acana coś bowiem szykuje nowego. Nie ma jeszcze zapowiedzi ani na stronie głównej, ani na stronie polskiej, lecz jest już na węgierskiej. Może być całkiem ciekawie :D !!!
ACANA SALMON & POTATO - 20 kg
ACANA SPORT ME 4650 - 25 kg
ACANA EXTREME ME 4950 - 25 kg
Na pewno co poniektórzy będą niesamowicie zadowoleni z tych nowości :D !!! [/i][/b]

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...