Jump to content
Dogomania

O karmie ACANA...


a-38

Recommended Posts

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

co do warszawskiego dystrybutora to cos sie ostatnio dogadac nie mozna i nawet na ursynow zaczela doliczac 15 zl za 4 kg :evil: nie kazdy ma mozliwosc zamowic 20 kg karmy - chyba lepiej zamowic u przedstawiciela :roll:

Link to comment
Share on other sites

Ja - zanim kupiłam duży worek u dystrybutorki - zamówiłam właśnie 4 kg na spróbowanie. Kupiłam go w Zwierzaczku. Cena była nieco wyższa, niż na stronie Acany, ale nie o 15 zł 8) No i dostawa (bezpłatna) tego samego dnia :D

Link to comment
Share on other sites

ja niestety mam przykre doświadczenia z Acaną. Moja sunia, odkąd przeszłam na tą karmę dostała wyprysków, podejrzewam, że to alergia. Poza tym ma okropne kupy (zielono-żółte), prawie zawsze luźne i "pachnące" na ok 10 metrów.....Przepraszam, za takszczegółowy opis.
Zauważyłam też, że ma mniej energii. Może to zbieg okoliczności, że odkąd przeszłam na Acanę dzieją się takie rzeczy, ale chyba już nie kupię tej karmy.

Link to comment
Share on other sites

malawaszka tylko podobno dystrybutor nie chce, zeby do niego jezdzic po karme :-? no i jest to kawalek za wawa - Konstancin, trzeba doliczy benzyne - wtedy juz sie tak nie bedzie oplacalo
asher ja kompletnie zapomnialam, ze kupowalas Acane w tym sklepie - znajoma musiala na gwalt zamowic 4 kg seniora i a p. Beata zaspiewala 15 zl :evil: no to dziewczyna zamowila 2x4 kg to na zasadzie niech bedzie...ale tyle karmy to jej nie na reke, a nie wiedzialam gdzie moze jescze kupic Acane - teraz bede wiedziec :)

Link to comment
Share on other sites

Moje psy zjadły po 20-kilogramowym worku acany.
Kupiłam, bo podekscytowałam sie ceną i bezpłatną przesyłką do domu.
Nie widziałam żadnych złych objawów raczej wszystko było OK.
Ale gdy powiedziałam mojemu wetowi ( jest dobrym wetem i zaprzyjaźnionym) powiedział, żebym nie ekperymentowała z acaną bo nie słyszał dobrze o tej karmie. Może nie powinnam tego pisać bo w zasadzie nic konkretnego z niego nie wyciągnęłam. Może tylko tyle, że miał psa z problemami ze stawami na tej karmie, no ale nie wiem czy może być na 100 % pewny że to karma.
Ale na wszelki wypadek wróciłam z powrotem na Bento. Cena trochę wyższa ale mam do tej karmy większe zaufanie. Myślę, że może jakby ktoś zbadał skład tej karmy, to wtedy można by było coś o niej powiedzieć.
Pozdrawiam wszystkich.

Link to comment
Share on other sites

a weci najczesciej mowia ze acana bedzie zla, bo nie znaja tej karmy - malo osob nia karmi, malo o niej wie tak naprawde - to i wet czesto nie wie. Mowi, ze karma zla itp, bo nic o niej nie slyszal. A przyklad psa z problemami stawow tak jak napisala malawaszka - nie mozna nic wywnioskowac tak naprawde.

Link to comment
Share on other sites

Nie wydaje mi się, żeby dobry wet mówił źle o karmie, o której nic nie słyszał, to trochę bez sensu. Miałoby to sens gdyby proponował karmę, którą sam sprzedaje a tak tu akurat nie jest.
A właśnie to, że generalnie o Acanie mało się wie nie przemawia na jej korzyść. Ja po prostu wolę nie ryzykować szczególnie z młodym psem. Być może jest to dobra karma ale kto to wie na pewno ?

Link to comment
Share on other sites

Ginka ja tylko widze co u mnie weci gadaja. A tak naprawde nie masz gwarancji co do zadnej karmy - acana dzieki temu ze malo znana jest tania. Eukanuba nie jest super karma, jest znana to i cena wyzsza - tak dziala rynek.

Link to comment
Share on other sites

Ja karmie od ponad 3 tygodni Acana i jestem jak najlepszego zdania o niej. Moj piesek (musze sie tu powtorzyc) po wielu przebojach z innymi karmami, typu brak apetytu, rozwolnienia - chudł mi w oczach.. A jadł naprawde dobre karmy: Eukanuba (okropienstwo - biegunka co tydzien), Royal Canin Maxi Junior, Royal Canin Labrador30 (w ogole nie chcial na to patrzec, granulki wielkie i wcale nie apetyczne :) ), Bento Kronen Lamb & Rice (worek 15 kg meczylismy przez 3 miesiace) itd.. Dopiero gdy zdecydowalam sie na kupno Acany widze co to znaczy dobra karma. Piesek ja wcina, az milo popatrzec, od 3 tygodni ani razu nie mial biegunki, a co najwazniejsze powolutku przybiera na wadze.. Ja ze swojej strony bardzo chwale i polecam :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...