Jump to content
Dogomania

O karmie ACANA...


a-38

Recommended Posts

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wiesz-coś co ma mniej niż 30 % białka i 14 % tłuszczu,tylko że wszystkie karmy dla szczeniaków są tak napakowane i nie wszystkie mają chondroitynę i glukozaminę.
A jak już jestesmy tutaj,to dodam,że miałam problem ze skończeniem worka senior light,bo Aza pluła tym po całej kuchni.Zdaje się,że jest po prostu za suche,ale polewanie oliwą też nie działało.A boscha i bento jadła normalnie.W ogóle ona też na suchym jakoś nie trzyma linii,mam wrażenie,że jest cały czas wypchana.Dlatego teraz jej gotuje,ale ze szczeniakiem nie chciałabym eksperymentować.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vidge']A jak już jestesmy tutaj,to dodam,że miałam problem ze skończeniem worka senior light,bo Aza pluła tym po całej kuchni.Zdaje się,że jest po prostu za suche,ale polewanie oliwą też nie działało.A boscha i bento jadła normalnie.[/quote]A u mnie na odwrót :lol: Kupiłam swoejj suce kilogram Bento z jagnieciną (jeszcze sprzed podziału na wielkośc psa) na spróbowanie i wrąbała aż miło. Więc potem kupiłam 15 kg ale już w wersji maxi. I cały czas musiałam dosmaczać :evil: :evil: :evil: A Acany L&R je już trzeci worek pod rząd i, tfu odpukac, nadal jej smakuje :fadein:
I z tyciem też na odwrót - miesiąc temu Bugajski przyjechał do mnie jako maly spaślak, a na Acanie nabiera linii. Wczoraj ważony - 35, 5 kg. Jeszcze z pół kilo zrzuci i będzie zgrabniutki :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vidge']Wiesz-coś co ma mniej niż 30 % białka i 14 % tłuszczu,[/quote]
Bosch dla szczeniąt dużych i olbrzymich ma 24% białka i 12% tłuszczu.
Eagle Pack dla szczeniąt dużych i olbrzymich- 23% i 12%
Pro Pac Large breed Puppy- 26% i 14%.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vidge']Dzięki,a nie wiesz może jak arion z tym stoi,[/quote]
Large Breed Puppy- 26% białko, 14% tłuszcz
[quote]Poza tym u nas dostepny jest tylko bosh,więc jeszcze by pewnie doszły koszty przesyłki :-?[/quote]
Ceny na stronie ProPac zawierają koszty przesyłki, więc nie wychodzi bardzo drogo, a wydaje mi się, że jest znacznie lepszy od Ariona.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja jestem z Acany bardzo zadowolona. Właśnie dziś odebrałam drugi 15 kg wór :)
Mysza ma w końcu ładne kupki, praktycznie wcale nie puszcza bąków (co wcześniej po jedzeniu zdarzało się jej notorycznie), ma ładną sierść, no i ogólnie jest pełna energii :)
Jedyna uwaga - je większą dawkę, niż podano na opakowaniu. Ale nie odbija się to na jej wadze (może jedynie na wadze mojego portfela :) ), więc jakoś to przeżyjemy :)

Jak widać rzeczywiście trzeba z karmą utrafić. Tańsza Acana okazała się o wiele lepsza dla mojej Desti, niż Royal czy Pro Plan.
Tak więc trzeba próbować, próbować i jeszcze raz próbować.

Link to comment
Share on other sites

Witam
Mam sznaucerke miniaturową która obecnie skończyła 7 m-cy i w wiekszości była na gotowanym.Pomalutku jednak starałam sie wprowadzać jakies suche w razie opieki rodziny bądź wyjazdu.
Czytałam o Acanie, ale znaleźć ja w Gdyni graniczy z cudem :(
przymierzałam sie pomału, był Royal ( średnio smakował suńce) był Bosch ( tragicznie) Eukanube skresliłam juz dawno.Arion - zjadła koleżanka mojej suczki :).
Ogólnie moja psiaca to wybredne zwierze i nagle cud, zakupilam Acane ( udało sie ) i niejadek wcina aż sie uszy trzęsą :)
Dołączam więc do grona zadowolonych i to dzięki topikowi zainteresowałam sie tą karmą.
Pozdr

Link to comment
Share on other sites

A dla dwu i pół miesięcznego labradorka to Acana dobra będzie? Jaką wersję Acany poradzicie? Przepraszam, że się tak pytam, ale ja się w ogóle nie znam i nie wiem co mu dawać. Daje narazie mu Purinę i wcina dobrze ją a kupki są różne, tylko że mam problem, że czasami są z krwią, ale to już jest badane w laboratorium (kał :) ). Poleccie mi karmę, proszę, mój Dżeki jest narazie mało aktywny, dlatego, że chyba jest jeszcze szczeniaczkiem. Kto by mógł pogadać na gg o karmie dla mojego pupilka? Bardzo bym was prosił :!:

nr gg: 7533909

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes']Elastyna czytalas caly topic? albo inne o Acanie? tej karmy nie znajdziesz w sklepie nawet nie masz co szukac - tylko albo na stronie Acany mozesz zamowic albo u dytrybutora z Twoich okolic[/quote]

Właśnie napisałam, że znalazłam w sklepie zoologicznym!!! W centrum Gdyni. Nie chciałam przepłacać za dostawę, gdyz jestem zainteresowana tylko paczkami 1,5 kg narazie.
Więc dla chcącego nic trudnego i kupuje karme w sklepie w cenie 19 zl za 1,5 kg dla szczeniaków.
A topic czytałam :)

Link to comment
Share on other sites

Agnes nie ma za co, mam farta ;) Ale warto było pochodzić i poszukać>
Właścicielka sklepu jest bardzo zadowolona z karmy, bo nawet Jej niejadek zjada więc dostawy są stałe i zagwarantowane od dostawców Acany.
Oczywiście za kubeczek - miarke musiałam zabulic 50gr :( Ale kwota nieduża a przynajmniej karma ma ceny na "normalnym" poziomie.
Niestety na próbki od Acany nie doczekałam się (mimo pisania maili z prośbą ) więc zakupiłam karme wierząc Wam na słowo ;)
Pozdr

Link to comment
Share on other sites

Agnes
za 1,5 kg acana puppy junior zaplacilam 19 zl.
czy to drogo wg Ciebie? nie znam cen u dystrybutora, ale na necie w sklepach internetowych widziałam w cenie 18 zl za 1,5 kg ,np sklep w Gdańsku "Aszti".
więc chyba cenowo mnie wyszło ok.Natomiast co do ceny miarki sprzedawczyni mówiła, że im także musi płacic za każda ulotke i miarke więc nie może mi dac gratis :( Podobno głównym powodem taniej ceny karmy jest polityka "nie rozdawania gratisów" :o
Powtarzam tylko co mówiła mi sprzedawczyni.
Pozdr

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Elastyna']Natomiast co do ceny miarki sprzedawczyni mówiła, że im także musi płacic za każda ulotke i miarke więc nie może mi dac gratis :( Podobno głównym powodem taniej ceny karmy jest polityka "nie rozdawania gratisów" :o
Powtarzam tylko co mówiła mi sprzedawczyni.
Pozdr[/quote]
Hmm...jakos w styczniu minie rok jak zamawiam acane i zawsze dostaje 2próbki karmy, miarke i ulotki. Tylko ze ja zamawiam 15kg to moze dlatego tyle mi dają :lol:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...