Jump to content
Dogomania

O karmie ACANA...


a-38

Recommended Posts

No to teraz ja.

Noa jadła Acanę large breed adult. Wszystko było ok ale pomyślałam sobie, że zrobię jej niespodziankę na Święta i kupię worek Hillsa dla odmiany. Zaczęłam powolutku jej dosypywać do jedzenia (ale konsystencja kupy się od razu zmieniła) a kiedy doszłam do proporcji pół na pół dostała takiej biegunki że już mi się odechciało tej "odmiany"...

Teraz mam 18 kg wór żarcia z którym nie wiem co zrobić i wracam do Acany spowrotem.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Iwona - jaki miałam taki sam problem - potworne gubienei włosa i duże, śmierdzące kupy na prawie każdym spacerze

teraz całkowicie odstawiłam sucha karmę i stosuję BARF i Somie to baardzo odpowiada

zostało mi ok. 1/4 worka Acany i jakoś to zużyjemy stosując od czasu do czasu w nagłych wypadkach lub dosypując do innej karmy

teraz właśnie dostaliśmy w prezencie od znajomego 15 kg karmy Pet Time i 3 kg karmy Nutram - zobaczymy jak one będą sie sprawować - chociaż i tak będę podawać je sporadycznie bo na razie jestem zwolenniczką BARF :D

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem zalezy od psiaka - moja panna przy zmianie karmy z Acany na Nutram wlasnie - zaczela strajkowac, jesc polowe dawki dziennej - tak, ze przy koncu worka (ktory de facto starczyl na 2,5 nie 1,5 miesiaca) czesc karmy oddalam znajomym "parkingowym" psiakom a moja z radoscia wrocila do Acany. Na razie jest dobrze, wiec nie mam zamiaru zmieniac jej przyzwyczajen zywieniowych 8)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Moje psy jedza acane od jakiegos miesiaca - wszystko ok, dobra karma za rozsadna cene.

jedno ciarenko lamb&rice wyglada jak guzik -okragle, zwezajace sie ku koncom, srednica ok. 1cm - nie za duze sa te granulki. Takie plaskie, pelne [dla szczeniat maja dziurke w srodku - takie obrecze jakby :) ]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malawaszka']anii - spokojnie shih tzu da sobie radę z tymi granulkami :-) ja kupiłam teraz Lunie tą dla dorosłych psów małych ras i tu są takie moim zdaniem za małe granuleczki - jak ziarenka grochu[/quote]

Wlasnie. Ja kupilam dla malych ras i te granulki takie male. Pies tego nie gryzie, on łyka. Dlatego zastanawiam sie nad lamb&rice, bo chce, zeby Lump gryzl karme.

[b]Malawaszka [/b]A czy Ty nie karmilas tez Lamb&Rice?! Jesli tak, czemu przeszlas na small breed?!

Thx za odpowiedzi. :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malawaszka']karmiłam lamb&rice ale Lunie po 2 worku przestało smakować :roll: więc teraz czekam jak będzie z tą - najwyżej będę jej na zmianę kupować - ona straszny niejadek jest :-?[/quote]

Moj przeciwnie, odkurzacz :wink:

Za krotko karmie by wydawac opinie o tej karmie, ale jak na razie pies ja chetnie je.
Jak skonczy small to kupie lamb&rice, bo chce, zeby moj maluch gryzl, po cos te zabki sa?! :wink:

Link to comment
Share on other sites

Może tu mi ktoś odpowie jak dawkować karmę szczeniakowi, na łyżki?? pliiiizzzz :) mój psiak ostatnio wypiął się na royala, więc zaczęłam podawać acanę i na razie jest spokój... Tylko nie mam wagi, żeby mu odmierzać porcje (170g dziennie)... malawaszka jak sobie z tym radziłaś??

Link to comment
Share on other sites

[b] florance,[/b]
a nie dostałaś z acaną kubeczka z miarką? :roll: Wtedy nie ma problemu, bo wszystko jest na nim bardzo ładnie wyrysowane i odmierzone.

[b] anii, [/b]
Asti też jest odkurzacz na acanę. :kciuki: Wersję dla szczeniaków wcinała w sekundy i teraz Acanę Premium też. Ale pomiędzy tymi karmami spróbowałam Lamb&Rice i Asti ją mniej chętnie jadła. :( Ta karma jest chyba jakby bardziej sucha od pozostałych. :hmmmm: Więc ciekawe jak twojemu pieskowi będzie smakować?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malawaszka'] kubeczek do dawkowania pogryzła [/quote]
To gdzieś ty go miała? :o Nasz kubeczek jest schowany w worku z acaną, bo inaczej też by pewnie tak skończył. :wink:

[quote name='malawaszka'] ja Lunie zawsze podawałam karmę na oko - bo ona jest taki niejadek, że nie zjada nawet dziennej dawki [/quote]
No to masz dobrze. Ja nie mogę Asti wsypywać na oko, bo i tak dostaje mniej niż zalecają na opakowaniu, a jest sobie lekko zaokrąglona. :-? A ona by oczywiście zjadła więcej. :P

Link to comment
Share on other sites

kubeczek stał koło słoja z karmą na póleczce a reszta karmu w worze w szafie i ten kubeczek któregoś pięknego dnia Luna żeżarła :evil: :lol: jakoś se go ściągnęła :niewiem: :-?

a on taki niejadek, że jakbym jej wsypała nie wiem ile to onai tak zje tyle co ptaszek napłakał :roll: jest baaardzo ekonomiczna :-?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Szamanka']MAm pytanie: którą karmę, znaczy jaki rodzaj Acany powinnam wybrać dla mojego psiaka rasy siberian husky, który ma 9 miesięcy i waży ok. 23 kg? I jeszcze jedno - ile waży najmniejszy worek, bo chcę kupic na próbę.
Z góry dziękuję za odpowiedzi.[/quote]

Wyślij zapytanie ze strony acany to Ci prześlą próbki

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AniaP']
[b] anii, [/b]
Asti też jest odkurzacz na acanę. :kciuki: Wersję dla szczeniaków wcinała w sekundy i teraz Acanę Premium też. Ale pomiędzy tymi karmami spróbowałam Lamb&Rice i Asti ją mniej chętnie jadła. :( Ta karma jest chyba jakby bardziej sucha od pozostałych. :hmmmm: Więc ciekawe jak twojemu pieskowi będzie smakować?[/quote]


Aniu moj jest odkurzacz na wszystko :wink:
Napisz mi jakie wymiary jedna granulka Acana Premium?!
:wink:


A co do probek. Ja wyslalam maila do Acany z prosba o probki. Mieli przyslac i cisza... :evil:

A pani od ktorej kupowalam karme, powiedziala, ze juz nie daja probek.

Zalezalo mi na karmie dla kota, poniewaz moj jest uzalezniony od RC i kupowanie kilku kilogramow to duze ryzyko.
8)

Link to comment
Share on other sites

[b] anii [/b],
granulka Acany Premium jest wielkości 1 grosza, a dokładniej o 0,1 cm w obwodzie nawet mniejsza, a grubości ok. 0,2-0,3 cm. :hand:
Asti z przyjemnością je sobie chrupie. :eating:


[quote name='malawaszka']ja kupiłam teraz Lunie tą dla dorosłych psów małych ras i tu są takie moim zdaniem za małe granuleczki - jak ziarenka grochu [/quote]
A ja też się zastanawiałam nad tą karmą, ale jak te granulki są takie malutkie, to jej nie kupię. :shake: Lepiej niech Asti sobie gryzie te większe, jest już do nich przyzwyczajona.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...