Jump to content
Dogomania

O karmie ACANA...


a-38

Recommended Posts

Agnes - znowu mam Airedalka. :lol:

W pół roku po śmierci mojego Misia - Xendusia trafił do mnie Viguś.

Wiesz co do karm to Vigo był karmiony u hod. głównie Royalem ale dostawał też inne np. Purinę, Hils, i Igle Pack_ kanadyjska( hodow.

specjalnie podawała kilka żeby psiak nie przyzwyczaił się, karmiła też gotowanym - nie chciała narzucac rodzaju karmy)

Gdy przyszedł do mnie 3 - tygodnie temu to najpierw zjadł wyprawkową

IGLE PACK , potem gdy myślalam jaką tu go karmić( wiadomo Royal drogi) to dostawał póbki Arionu - jadł ale sie drapał i Puriny -tej zwykłej

tą sobie upodobał malutkie granulki wciągał aż miło kupki były ładne,

no i był taki aktywny.

Gdy 2 dni temu zdecydowałm sie na Acane polecaną przez dogomaniaków

to dalej juz znasz.... :niewiem:

Teraz mu w bszuszku tak głośno jeżdzi......A smród kupy czyję do teraz

fe..

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

INA - to gratuluje nowego psiaka:) ja dlugo bez psiaka byc nie moglam (po stracie Betuchy) i dosyc szybko trafila do nas obecna sunka :)

Co do karmy..Purina Dg Chow nie jest najlepsza - lepiej odchowac psiaka na czyms lepszym (acana, arion tez niezly, kolezanka karmila tym doga mlodego, bardzo ladnie wyglada). A acane Twoj psiak dostal tak odrazu cala porcje? czy dawalas stopniowo jak napisalam wczesniej? To bardzo wazne, bo jesli dostal acane odazu to mogl miec sensacje (stad taka brzydka kupencja), ale moze warto dawac mu acane troche dluzej? poczekac, zobaczyc jaka bedzie reakcja? Nowe jedzenie trzeba wprowadzac wolno i stopniowo. A jak nie chcesz acany to moze gotuj? Do tego witaminki dobre i bedzie ok:) byle nie purina dog chow...Ale napsiz jak podalas acane...odrazu czy jednego dnia gartke, nastepnego 1,5 garstki, naspetnego 2 garstki?:) cosik takiego?

Link to comment
Share on other sites

coztego !!!!

Ja zamawiam Acanę 4 kg z dostawą do domu. Płacę 40 zł.

Rano zamawiam , dostaję w ciągu dnia.

-------------------------------------------------------

INA.

Tak jak pisałam na airdalach...

Mój gończak Acanę wcina, ale zaczęłam od mieszania końcówki Pedigree z nową , aż do wykończenia pierwszej.

Dostaje również gotowaną i posiłek z sera białego. Suche dostaje rano (100g) i wieczorem (100g) - chociaż norma to ok. 460g. Kupki normalne.

Myślę , że to nie karma jest zła (bo i na pedigree można wychować) ile każdy pies może inaczej ją przyjmować.

Opusowi narazie służy, czas pokaże...

Poza tym piszesz , że to 3 dzień. Żołądek musi się przyzwyczaić i przestawić.

Co ja ostatnio przeżyłam dodając do zwyczajowego drobiu trochę wołowiny. Aż żal było patrzeć . Teraz już spokojnie.

A moje rady j/w. Skarmiać mieszanym aż do przestawienia pełnego bądź zmienić na inną.

Nie było i nie będzie karmy , która by pasowała wszystkim psom.

Gdyby taka była, wynalazca byłby bogaczem :D

Link to comment
Share on other sites

Agnes

musia

Cały czas podstawą żywienia jest gotowane jedzonko( indyk, kurczak +

ryż) marchew , twaróg z jogorcikiem do tego dodaję vitaminki.

Maluch żaro ma podzielone na 4 posiłki ( co 4 godziny) pierwszy to suche

i jako że ekserymentuje nad wyborem karmy to: 1 -tydzeń wyprawkowe gdy sie skończyło a nie ma go chyba w Polsce przez 3 dni był Arion

-było drapanie więc zmieniłam na Purine - 4 dni - uwielbiał no ale wiadomo

jestem tego zdania co Agnes. Nie miał problemów z tamtymi karmami

dawkowanie było podobne jak Acany.

No ale gdy zdecydowalm się na Acanę - ( jaka byłam szczęśliwa gdy dostałam na drugi dzień od zamówienia)

Myślałam że wkońcu znalazłam dobrą niedrogą karmę.

Viguś jak zazwyczaj dostał( wmusiłam mu- pierwszy raz nie chciał czegoś zjeśc) na I posiłek ( około100 g) resztę II I III gotowane a IV 50 g- Acany-jego norma dzienna około 350 g.

No i zaczęło sie zielenić i śmierdzeć.

Link to comment
Share on other sites

INA!

Tak bardzo, bardzo się cieszę, że masz nowego airedalka! :lol:

Było mi tak potwornie przykro, że Misio musiał Ckię opuścić!

Gratuluję!

-------------------------------------------------------------------------------------

Czy jeśli nie jestem hodowcą to naprawdę nie mogę kupić 20kg?????

Czy ktoś to sprawdzi, jesli zamówię przez internet?????

Link to comment
Share on other sites

Agnes - wiesz poczekam i teraz będzie dostawać Royal(dostawał u hod.)

A potem za jakis czas stopniowo, garstka po garstce będe wprowadzała Acanę ( nie odpuszczę mu) tym bardzej, że nikt z Was nie narzeka na tę

karmę no i nie rujnuje budżetu...... 8)

Vigo ogólnie lubi jeść i nic mu innego nie zaszkodziło....

PALATINA - dzięki ....Vigo jest zupełnie inny niż Xendo i dobrze... każdy jest indywidualnością na swój sposób. Maluch ma teraz 11 tygodni i wniósł wiele radości w moje życie. Tylko czasmi drże o jego zdrowie ( i dlatego tak panikuję jak jest jakieś odstepstwo od normy)

A jak sie czuje CZata?

Link to comment
Share on other sites

Agnes - gdzieś mi umknęło :oops: kiedyś gdzieś czytałm o Twojej suni.

czy możesz napisać coś więcej w jakim jest wieku? i skąd się wzieła?

acha wczoraj chciałam sprawidzić czy Viguś jeszcze kręci nosem na Acanę-

dalam mu kilka kulek i... zjadł z apetytem...wię chyba nie bedze żle.

Pozdr.

Link to comment
Share on other sites

Ja poleciłam Acanę znajomej która karmiła swojego labka Eukanubą i gotowanym ale piesek po zjedzeniu 1,5 worka Eukanuby stwierdził że nie będzie jej jadł i tak różnymi sposobami przez mieszanie, polewanie i podkładanie jakoś udało im się skończyć ten drugi worek. Przyniosłam im na spróbowanie Acany - zjadł w mig więc kupili 15 kg. Na razie je ją tydzień ale już stwierdził że Acany także nie będzie jadł... :evil:

Wybredny chłopak im się trafił.

Link to comment
Share on other sites

Nibieska jesli teraz zmienia karme bo piesek tak chce, to dopiero beda mieli problem! Rozpieszczaja psa, a potem szukaja innych karm, cuduja, bo piesek cos jeszcze musi. Sposob? Piesek nie chce zjesc np sniadania? To zabieramy karme i nie dostaje NIC przez caly dzien...dopiero na drugi dzien znowu dajemy sniadanko...mozna i 2 tak przetrzymac, tak sadze, ale jesli teraz zmienia karme to moga miec potem problemy...

ciacho - mysle, ze mozesz jeszcze podawac karme i za 2 tyg zobaczyc nie ma zmian na lepsze - tydzien to malo zeby cokolwiek stwierdzic:) A jak sie piechol zalatwia od kiedy je Acane?

Link to comment
Share on other sites

ja mam pinczerka miniaturkę. Przeszłyśmy na Acanę, moja psina wcina już drugi 4-ro kg.worek. Wszystko jest ok. przedtem jadła nutro choice. Zmieniłam jej karmę dość szybko i nic się nie działo.Po wcześniejszej karmie miała straszne gazy. Więc pewnie jest tak jak ktoś wcześniej zauważył, wszystko zależy od psa.

Link to comment
Share on other sites

Mam wrażenie, że coś niedobrego dzieje się z Acaną.

Nie tylko zresztą ja mam takie spostrzeżenia...

Noo właśnie tak się cieszyłam, że Gucia wcina Acanę ze smakiem, ale jest po sterylce, więc zdecydowałam się kupić jej półkilo Lighta na próbę (chciałam zobaczyć czy w ogóle będzie jej smakowało). Dosypywałam jej po garści, no i pewnego dnia wieczorem zaczęło jej strasznie burczeć, przelewać się w brzuszku. Nie miała biegunki, ani problemu z załatwieniem się następnego dnia. To było straszne ja nie wiedziałam co mam z nią zrobić, co jej podać, jak jej pomóc. W końcu nie wiem po czym to było, ale jednak mam pewne obawy przed zakupem większej ilości lighta, a zapasy nam sie juz kończą :-? .

Link to comment
Share on other sites

osz kurcze...a moze ktos napisac dokladniej o co chodzi?? bo piszecie:

Mam wraże coś niedobrego dzieje się z Acaną.

Nie tylko zresztą ja mam takie spostrzeżenia...

Ja - mimo,że nie stosowałam tej karmy i jestem ostrożna wobec zmian - już zdążyłam i usłyszeć i przeczytać troche złych opinii.

to moze warto dokonczyc?? a moze to tylko plotki?

Link to comment
Share on other sites

osz kurcze...a moze ktos napisac dokladniej o co chodzi?? bo piszecie:
Mam wraże coś niedobrego dzieje się z Acaną.

Nie tylko zresztą ja mam takie spostrzeżenia...

Ja - mimo,że nie stosowałam tej karmy i jestem ostrożna wobec zmian - już zdążyłam i usłyszeć i przeczytać troche złych opinii.

to moze warto dokonczyc?? a moze to tylko plotki?

piszcie, piszcie. ja wlasnie szukam odpowiedniej karmy dla suki, 7 letniej ON, ktora ma problemy ze stawami i rozwazam m. in. Acane - bo w wersji dla duzych psow zawiera glukozamine i chondroityne.

a duzo dobrego na DGM o tej karmie napisano.

to jak to w koncu jest?

Link to comment
Share on other sites

A ja nic zlego nie zauwazylam. Sucz zjadla pod rzad 3 worki po 20 kg (1 premium i 2 premium deluxe) co jest i tak ogromnym sukcesem bo zazwyczaj nudzi sie juz po 1 worku. Teraz kupilam jej niebieska nutre, bo mi bydle przytylo na tym premium deluxe a zwykla premium jej srednio smakowala i musze powiedziec ze zapach acany jest duzo ladniejszy niz nutry. Kupy po obu karmach ok, zadnych gazow.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...