Jump to content
Dogomania

O karmie ACANA...


a-38

Recommended Posts

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

WITAM WSZYSTKICH !!!! (Dawno mnie tu nie było )

Zobaczyłem temat ACANY i chciałbym sie podzielić swoimi spostrzeżeniami.

Przek kilka miesiecy karmiłem psiutke Bento Kronen i było wszystko oki :) Zjadała bardzo, bardzo chętnie, nigdy nie grymasząc a wrecz domagała się większych porcji. Jakies 2 miesiace temu przeszedłem na ACANE........ zamówiłem próbki (nie było żadnych problemów z otrzymaniem) - ilości w próbkach - psiyka również zjadała chętnie - wiec sądząc ze jest wszystko oki - zamówiłem 20 kg. worek. Pierwszy tydzien, może dwa było wszystko w porzadku a wręcz poprawiły się jej kupki ( nie były juz tak częste jak przy Bento Kronen). Jednak po ok. 2 tygodniach najpierw zdecydowanie spadł jej apetyt na Acane a od jakiegos czasu zaczęła się bardzo mocno drapac :(( Drapanie napewno nie jest wynikiem jakichś insektów..... Wiec czym ???? Poczatkowo myslałem, że może za duzo dostaje różnych "dodatków" mleka, nabiału itp. (które bardzo lubi) - wiec ograniczyłem je do minimum...... drapanie może odrobinę osłabło ale nie przeszło !!!!! Ilośc zjadanej w tej chwili ACANY jest bardzo mała ( oczywiście nie pomagały żadne przegładzanie itp. itd.) Czy mam sadzić, że drapanie i brak apetytu na Acane jest spowodowane uczuleniem na jej składniki ?????

Widziałem wczesniej wypowiedzi nt. Acany z jagnięciną - czy ktoś po zmianie na taką "pozbył" się kłopotów z drapaniem piesa ????

Może ktos podpowie mi czy moje obawy są słuszne i czy jedyną radą bedzie zmiana karmy ??????

Link to comment
Share on other sites

proponuję zmianę na lamb&rice - moja Luna ją dostaje i nic się nie dzieje, a ma skłonności do alergii (objawy - drapanie i łupież) zjadła do tej pory jeden worek 4 kg i nic się nie dzieje - ale zmiń karmę - jak boisz się już Acany to na inną, ale zmień bo pies się męczy jak ciągle coś swędzi :wink:

Link to comment
Share on other sites

właśnei otrzymałyśmy do domu paczkę Acana Premium - zobaczymy jak się będzie sprawować :-) peis na widok takeigo duzego worka wprost oniemialze szczescia

Somy mamusia za to dostanie Senior Light

w prezencie dostałyśmy ponadto kilka próbek Lamb&Rice i ciasteczka wzmacniające skórę i sierść

Link to comment
Share on other sites

Tufi, a czemu?? na stronie Acany znalazłam coś takiego:

Co to jest mączka mięsna?

Określenie "mączka mięsna" wywołuje u większości osób skojarzenie z wołowiną. W rzeczywistości zawartość wołowiny w mączce jest niewielka. Mączka mięsna jest terminem stosowanym na białka pochodzące z mięsa ssaków. Zawartość mączki może być bardzo zróżnicowana i zależy od dostępności surowca. Wieprzowina stanowi często główny składnik tego preparatu.

Mączka z kurczaka a mączka drobiowa.

Mączka z kurczaka pochodzi wyłącznie z tego rodzaju mięsa drobiowego. Mączka drobiowa pochodzi z mięsa z kurcząt, kaczek, gęsi lub indyka.

Ze względu na odpowiednią charakterystykę aminokwasów oraz wysoki stopień trawienia białka zawartego w mięsie z kurcząt, uważa się je za najlepsze źródło białka znajdującego się w karmach dla zwierząt. Mięso z kurcząt osiąga najlepsze wyniki w testach na smakowitość wśród innych źródeł białka.

Świeży kurczak czy mączka z mięsa z kurcząt?

Na czym polega różnica? Mączka z kurczaka to świeży kurczak, z którego usunięto wodę i tłuszcz - pozostałość jest skoncentrowanym białkiem.

Czy płacić za wodę?

Zgodnie z przepisami prawa, producenci zobowiązani są do wyszczególnienia składników i podania ich wagi PRZED PRZETWORZENIEM. Świeży kurczak składa się, jednak, z w 65% z wody! Po usunięciu wody w trakcie obróbki technologicznej, kurczak spada na liście składników z pierwszego miejsca na trzecie lub czwarte!

Link to comment
Share on other sites

tufi gdzies juz pisali o tej maczce - to nie jest ta sama maczka co np w Purina Dog Chow - tu jest swinstwo, w Acanie podobno nie:) Nie wiem czy w tym temacie pisal ktos o tej maczce czy w innym o tej karmie, ale napewno zostalo to wyjasnione:)

Link to comment
Share on other sites

Świeży kurczak czy mączka z mięsa z kurcząt?

Na czym polega różnica? Mączka z kurczaka to świeży kurczak, z którego usunięto wodę i tłuszcz - pozostałość jest skoncentrowanym białkiem.

w tym co cytowałam jest wyjaśniopne jaka tu jest mączka - i mnie się zdaje, że to nic złego :fadein:
Link to comment
Share on other sites

Wiecie, jak to jest - kazda pliszka swoj ogon chwali...

Wlasnie ostatnio dosc dlugo rozmawialam z TZ o skladnikach suchej karmy - kto tak naprawde udowodni z czego jest robiona - z maczki czy z miesa? I jak sprawdzic wyzszosc (lepszosc) jednej maczki nad druga?

Czy cena naprawde odzwierciedla jakos? Czy tez cena jest wyzsza, bo te "lepsze" karmy - tzn drozsze - royal, eukanuba - wydaja wiecej kasy na reklame po prostu i stad ta cena?

Poza tym - jak pracowalam w zoologicznym - to sklepy robia olbrzymie narzuty - tak naprawde cena wyjsciowa karmy jest prawie o polowe nizsza niz cena koncowa w sklepie :o

Poza tym inne tez sa ceny dla osob zrzeszonych w klubach hodowcow danych karm - to na nas maluczkich, posiadajacych niewiele psow, czesto kundelkow, zdziera sie najbardziej.

Poza tym przeliczenie ceny karmy "lepszej" czasami wychodzi porownywalnie do pedigree - wiec skad ta pewnosc, ze skladniki sa lepsze?

Na dziale teriery typu bull wywolalam mala burze i tam sie tez dowiedzialam o certyfikacie AAFCO.

Niestety jestem w takim momencie zycia, ze juz w nic nie wierze, a lapowkarstwo, przekupstwo wydaje mi sie normalnoscia w tym swiecie...

Klotnia skonczyla sie stwierdzeniem, ze dla psa ta karma jest dobra, ktora mu smakuje i sluzy - ok, ale ludzie tez spozywaja alkohol, jedza w fast-foodach, a zdrowe to nie jest...

I jeszcze kwestia kurczat - niby najzdrowsze dla psow, ale teraz sa tak faszerowane hormonami, ze wiekszosc psow wlasnie na kurczaka ma uczulenie - dziwne, prawda? A nie sadze, zeby specjalnie dla koncernu XYZ byly hodowane zdrowe kurczaki...

Moze ktos z Was jakos rozsadnie rozwieje moje watpliwosci?

Link to comment
Share on other sites

Poza tym - jak pracowalam w zoologicznym - to sklepy robia olbrzymie narzuty - tak naprawde cena wyjsciowa karmy jest prawie o polowe nizsza niz cena koncowa w sklepie

i to może być też powód że Acana jest tańsza bo nie jest sprzedawana w sklepach tylko za taką cenę, jaka jest na stronie Acany więc nie mają dowolności w narzucie

a co do składników - to wszystko niestety może być prawdą co piszesz, ale obyś nie miała racji :roll: trudno tu dyskutować bo jaką ja mogę mieć wiedzę? tylko tyle co jest napisane na stronie - chcę jednak wierzyć że to prawda i że składniki tej karmy są naprawdę dobrej jakości :fadein:

Link to comment
Share on other sites

malawaszka, dzięki 8) Tobie dowieźli do domu?

tufi, nie dajmy się zwariować. Nawet jeśli w kurczakach są hormony... ja tym dzieci karmię, a psu nie dam?! MOja na szczęście nie ma uczulenia i bardzo jej smakuje :) Pies tak samo jak człowiek przystosował się co nieco do przetworzonego żarcia przez tysiące lat życia u naszego boku.

Ja mam mieszane uczucia co do chrupek, i karmię moją głównie gotowanym (ostatnio tylko gotowanym), ale w zasadzie, wszystko dzisiaj jest sztuczne i przetworzone, i jakoś z tym musimy żyć. Na coś trzeba umrzeć 8)

Link to comment
Share on other sites

Ja sie posluze jeszcze przykladem bento kronen, ktore moje dziewczynki jadly i byla swietna i wroce do niej na stale:

BENTO KRONEN PREMIUM LAMB & RICE adult:

SKŁADNIKI: ryż, jagnięcina (min. 16%), tłuszcze zwierzęce, pulpa z buraka cukrowego, dehydratyzowana ryba, siemię lniane, drożdże piwne, sól, minerały, frukto-oligosacharydy, lecytyna (0,2%), pirofosforan sodowy, ekstrakt nagietka lekarskiego

I co to oznacza? Ze to maczka czy mieso?

Link to comment
Share on other sites

tufi, nie dajmy się zwariować. Nawet jeśli w kurczakach są hormony... ja tym dzieci karmię, a psu nie dam?! MOja na szczęście nie ma uczulenia i bardzo jej smakuje :) Pies tak samo jak człowiek przystosował się co nieco do przetworzonego żarcia przez tysiące lat życia u naszego boku.

No wlasnie ja od jakichs 2-3 lat jestem uczulona na kurczaka :o Rosol to dla mnie wrecz morderstwo :-?

Co do acany - jest juz normalnie dostepna w sklepach, nie wiem jak tto cenowo wychodzi - sprawdze za jakis tydzien-dwa jak bede po zaopatrzenie dla czipsow jechac

Link to comment
Share on other sites

tufi nie wiem czy to oznacza że jest mączka czy mięso - Acana ma napisane, że jest mączka i wszystko jasne :wink:

coztego - do domu mi nie przywieźli bo nie prosiłam - ja zamawiałam tylko 4 kg worek 8) a że moja siostra pracuje w Katowicach to podałam jej adres do pracy żeby mieli bliżej - nie chciałam ich narażać na koszty z takim małym workiem, bo takich to niby wogóle nie dowożą, a jednak :wink: ale teraz sobie pomyślałam, że nawet nie wiem skad oni to wieźli :oops: i może mają bliżej do mnie niż do katowic :lol: :wink: jakbyś dzwoniła to spytaj skąd oni są ok?? worek 15, czy 20 kg przywiozą Ci gdzie tylko zechcesz :fadein:

Link to comment
Share on other sites

Co do acany - jest juz normalnie dostepna w sklepach, nie wiem jak tto cenowo wychodzi - sprawdze za jakis tydzien-dwa jak bede po zaopatrzenie dla czipsow jechac

zdarza sie że są w sklepach, ale też trzeba zamawiać (w katowicach) a po co jak można mieć z dostawą do domu :wink: ale jakbyś tufi obakała ceny w sklepach to napisz tu - ciekawa jestem czy ceny mają wtedy takie same

Link to comment
Share on other sites

worek 15, czy 20 kg przywiozą Ci gdzie tylko zechcesz :fadein:

Rety, 15 czy 20 kg to moje suczysko by miało co najmniej na rok :lol:

Ja też chcę 4 kg. Zadzwonię, zapytam co i jak. Podobno w jednym sklepie w okolicy też jest acana dostępna, jak będę miała chwilę to się wybiorę i zapytam co, jak i za ile 8)

Tylko, zeby sklep miał małe opakowania, bo rozważanej karmy już nie kupię, po tym jak mnie raz w jednym sklepie nabrali i sprzedali "boscha", który boschem nie był... :evil:

Link to comment
Share on other sites

tufi, tak mozna mowic tez o innym miesie - nie tylko kurczaki. Myslisz, ze krowka czy swinka sa czyste w naszych czasach? a raczej mieso z nich...nie wierze...tu napewno sie mozna przyczepic. A warzywa? tez juz nie sa tak zdrowe jak kiedys...dlatego ja wychodze z zalozenia, ze juz nie ma naturalnego karmienia psa - bo nic nie jest naturalne. Dlatego niedlugo przechodze tylko na Acane...

Co do sklepow, nie jest jeszcze dostepna we wszystkich sklepach, mysle, ze w malej ilosci...

A ja np bento nie lubie - i poprzedni pies kiepsko ta karme trawil, Aza tez po miesiacu na bento kiepsko sie zalatwiala...ale trzeba dobrac karme do naszego psa i tyle

Link to comment
Share on other sites

Mam maluszka 10 tygodniowego.

Gotuję mu ale suche też dostaje u hodowczyni był na Royalu.

Zastanawiałam się jaką mu karmę zaserwować myślalam o Royalu ale tak polecaliście Acane ( zresztą o wiele tańsza od Royala) że zdecydowałam sie kupic ją maluchowi. Zamówiłam przez inter. i na drugi dzień juz karma była u mnie. Przez ten czas gdy zastanawiałm sie nad rodzajem karmy - maluch dostawał Arion i Purinę uwielbiał ją, wogólw uwielbiał jeśc .

Gdy dostał Acanę do ku mojemu zaskoczeniu niezabardzo chciał :evil:

W końcu zaczał podjadać( ale niezbyt chetnie) troche w trakcie zabawy i(nauki). No i po dwóch dniach dziś rano dostał miekkie zielone kupki

przy tym tak śmierdzące.....i bardzo dużo.

Dostał połowę dawki dziennej a dwa pozostałe posiłki był karmiony jak dotychczas

czyli gotowane. Dopóki nie jadł Acany miał wspaniałe twrde kupki był żywotny. Teraz stał sie ospały i te śmierdzące wielkie kupki.

Naraazie odstawie mu Acane ( 4 kg :o ) dobrze że nie 15 kg.

Sprawdzę czy Acana jest powodem, prawdopodobnie bo resztę dostaję to samo od początku.

JEDNAK JUZ NIE WIEM CO MYŚLEĆ.

Czy ktoś też tak miał na samym początku????

Link to comment
Share on other sites

INA mozliwe, ze Twojemu maluchowi nie sluzy Acana, a moze po prostu sie nie przyzwyczail? Wiadomo, ze pies i nawet 2 tygodnie moze sie przyzwyczajac do nowego jedzonka, a taka Acane powinnas podawac po troszku - tzn ciagle karmic royalem - to co jadl wczesniej - i kazdego dnia dosypywac troche acany - z czasem zwiekszajac porcje, a potem odstawic royal i podawac sama acane. Moze nagle podalas acane i stad taka reakcja?

to ja jeszcze tak po cichu zapytam jakiegos masz teraz pieska?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...