Jump to content
Dogomania

O karmie ACANA...


a-38

Recommended Posts

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

a ja kupiłam Lunie pierwszy worek Acany jakiś czas temu - kupiłam Lamb&Rice bo ona ma skłonności do alergii - i kurna się drapie, ale nie wiem czy przez karmę, poczekam jeszcze - mamy ją niecały miesiąc chyba.. owszem smakuje bardzo :P wcześniej jadła RC Sensible - i też jej bardzo smakowało- i nie drapała się, ale ta cena :o

poobserwuję jeszcze i trochę poczekam - jak będzie się dalej drapać to trudno wrócimy do RC :roll:

malawaszka a gdzie kupujesz Acane - jestesmy z Czeladzi

pozdrawiamy

Link to comment
Share on other sites

Hmmm.. Dziwią i smucą mnie jednocześnie wasze opinie odnośnie "obsługi klienta" Acany.. Ja na poczatku równiez pisałam do nich poprzez maile.. Prosiłam o próbki, ulotki itp..

Odpowiedz przyszla bardzo szybko a po zaledwie kilku dniach (nie pamiętam dokładnie 3 moze 4) do domu przyszła paczka z najrózniejszymi próbkami, ulotką itd..

Widać miałam szczescie..

A obecnie kupuję karmę od dystryburora regionalnego i jestem obsługiwana wzorowo.. :) Dzwoniłam w poniedziałek popołudniu a już we wtorek karmę dostarczono do mnie o umówionej wczesniej godzinie.. :)

Życze wszystkim takiego zadowolenia i mniej kłopotów.. ;)

Link to comment
Share on other sites

a ja kupiłam Lunie pierwszy worek Acany jakiś czas temu - kupiłam Lamb&Rice bo ona ma skłonności do alergii - i kurna się drapie, ale nie wiem czy przez karmę,

Asti przez dobre 3 miesiące dostawała Acanę dla szczeniaków i dopiero po tym okresie zauważyłam, że zaczęła sie drapać. :-? Poprzednio wógole nie zauważyłam, żeby się drapała, aż nagle zaczęła to robić zbyt często. Też nie wiem czy to od karmy i czy to drapanie to takie w normie czy zbyt częste? Ale... psiaka odrobaczyłam, wreszcie wykąpałam i od 2 tygodni dostaje tylko ryż + warzywka + mięcho (niestety też kurczak albo indyk). Przez cały czas oprócz drapania, na skórze nie ma żadnych zadrapań, wysypki czy zaczerwienień, a sierść jest lśniąca i mięciutka aż chyba do przesady. :lol: No i teraz drapie się już trochę mniej. Postanowiłam jednak kupić w sobotę Acanę Lamb&Rice. Nie byłam przekonana do suchej karmy, a jednak kiedy spróbowałam karmić psiaka Acaną... Asti bardzo chętnie ją je :P , a ja nie muszę się martwić czy dostaje wszystko co potrzeba. Nie chciałabym więc z niej rezygnować. Może przesadzałam z tym drapaniem? :-? A może dostawała za dużo jakiegoś dodatku? :hmmmm: Np. białego serka , bo to chyba przestaliśmy kontrolować? :oops: Zobaczymy jak będzie z Lamb&Rice. :roll:

Link to comment
Share on other sites

Może przesadzałam z tym drapaniem? :-? A może dostawała za dużo jakiegoś dodatku? :hmmmm: Np. białego serka , bo to chyba przestaliśmy kontrolować? :oops: Zobaczymy jak będzie z Lamb&Rice. :roll:

no właśnie ja też nie wiem czy nie przesadzam :roll: i muszę Lunę wykąpać :lol:

a ja jej czasem dodaję do suchara skrzydełko z kurczaka i co jakiś czas oliwę z oliwek - chętniej wcina :wink:

Link to comment
Share on other sites

a ja jej czasem dodaję do suchara skrzydełko z kurczaka i co jakiś czas oliwę z oliwek

No właśnie: gotowane skrzydełko albo surowe mięsko, albo biały serek, albo jogurcik, albo smażony serek, albo pół żółtka, albo surową rybkę, albo tuńczyka z puszki... oliwy jakoś nie dolewałam.

Obydwie mamy takie maluchy, że rzeczywiście trzeba uważać z tymi dodatkami. Asti dostaje dwa razy dziennie po 50g karmy, więc dodatku powinna być rzeczywiście odrobina, a... trudno utrafić. :oops:

Link to comment
Share on other sites

No właśnie: gotowane skrzydełko albo surowe mięsko, albo biały serek, albo jogurcik, albo smażony serek, albo pół żółtka, albo surową rybkę, albo tuńczyka z puszki... oliwy jakoś nie dolewałam

noo aż tak jej nie dogadzam :lol: jakbym dawała takie rarytasy to musiałabym co chwilę z nią na dwór latać - taki ma żołądeczek delikatny :wink:

Link to comment
Share on other sites

No właśnie: gotowane skrzydełko albo surowe mięsko, albo biały serek, albo jogurcik, albo smażony serek, albo pół żółtka, albo surową rybkę, albo tuńczyka z puszki... oliwy jakoś nie dolewałam

noo aż tak jej nie dogadzam jakbym dawała takie rarytasy to musiałabym co chwilę z nią na dwór latać - taki ma żołądeczek delikatny

Całe szczęście Asti nie ma problemów żołądkowych. :P A te rarytasy, to raczej z głupoty pańci :oops: , żeby psiaczek miał jakieś urozmaicenie, a nie tylko ciągle same suche jadał. A Asti i tak by samą Acanę wcinała bez dosmaczania. :P

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Za "namową" dogomaniaków zakupiłam Acanę, a jakże 20-kg worek.

No i moje kochane psisko niespecjalnie zjada. Nie jest jakimś niejadkiem, po prostu karma nie smakuje mu.

Myślę, że przyda się i taki głos. Nie wszystkie psy przepadają za Acaną i nie połykają w 3 sekundy.

Link to comment
Share on other sites

Nie wszystkie psy przepadają za Acaną i nie połykają w 3 sekundy.

Szkoda :( , ale psiaki też mają swoje smaki :wink: .

Ja tylko dodam, że kupiłam na próbę 1,5 kg acany z jagnięciną i za tą acaną Asti też nie przepadała. Zdarzało jej się zostawiać kilka kuleczek w miseczce :-? . Ale zwykła z kurczakiem, teraz już dla dorosłych psiaków... Z ciekawości włączyłam kiedyś stoper, bo trudno mi było uwierzyć, że tak szybko wcina. No i wyszło: 50 gram zjada w 2 minuty :kciuki: .

Lidka , a co lubi jeść Twoje psisko?

Link to comment
Share on other sites

eee Luna jest ogólnie niejadek i też czasem zostawia ale jak jest głodna to wcina i jest dobrze 8) dla nas teraz to lepiej że nie wsuwa jak dzika bo po sterylce to by mogła przytyć a tak - spokojnie sobie wcina - i nie grubnie 8)

ciekawa jaestem jakby jej smakowała inna niż z jagnięciną ale boję się kupić bo Luna ma skłonności do alergii :-? a po tej nic jej nie jest 8) no i dobrze że temat się odświeżył i przypomniał mi że muszę zamówić bo w woreczku już dno widać :lol:

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że przyda się i taki głos. Nie wszystkie psy przepadają za Acaną i nie połykają w 3 sekundy.

to raczej oczywiste. Nie ma takiej karmy ktora beda jadly WSZYSTKIE psy...kazdy pies ma swoj gust i do psa trzeba dobrac karme. Nie powinno sie po przeczytaniu takiego watku kupowac odrazu 20 kg, bo widac co z tego moze wyjsc. Najpierw lepiej kupic 4 kg (mnie nie ma sensu) i sprawdzic, potem wieksze opakowanie.

Link to comment
Share on other sites

U nas jest drugie opakowanie 4 kg Acany junora.

I na pewno znika. Tak jak pisała Ania, ale to nie ma nawet dwóch minut.

Może wynika to z tego , że to szczyl jeszcze i każdy posiłek jest do zjedzenia. Jak nie za nie długo miska znika. Oczywiście zdarzało się , że psiur nie miał smak w tym momencie , może nie był glodny. Miska postała z 10 minut potem znikła. Nie stoi , żeby podjadał , toteż wykorzystuje czas na zjedzenie. Jak idę czy z Acaną czy z gotowanym drepta i popiskuje. Jeszcze do tego profilaktycznie - siad , czekaj, idż jedz. I wszystko znika

Link to comment
Share on other sites

My tez przestawiliśmy sie z Royal'a na Acan'ę.

Zamówienie przez Internet, bez kłopotu dostarczono nam 20kg worek (Large Breed Puppy) & kubeczek-miarkę.

karma jest bardzo dobra (tak wynika z obserwacji suni). no i do tego jest tańsza ponad 2-krotnie od Royal'a.

Jak dotąd (1-szy woreczek) nie mam zastrzeżeń. Myślę, że to górna półka wśród suchych karm. Nie żałuje zmiany i polecam.

Pozdrowienia

Link to comment
Share on other sites

dostałam próbke Acany, wrąciła tak szybko i ze smakiem ze hej! wiec zakupiłam całe 20 kg i...no cóż raz je raz nie. Ale ona tak sobie lubi powybrzydzac i żeby było "wykwintnie , pachnąco i z urozmaiceniem" a nie ciągle to samo-drania jedna. To nie znaczy mysle ze karma zła, po prostu kazdemu moze sie znudzic.

ale przy okazji mam pytanie bo raz ma taką jakby mniej lśniąca siersc a raz sliczna czy to z żarełka?

Link to comment
Share on other sites

a czy przypadkiem lśnienie sierści nie zależy u Was od oświetlenia??? bo ja też myślałam kiedyś że Lunie przestyała się błyszczeć - a tu sie okazałao że na dworze jak było pochmurno i szaro sierść była taka sobie ale jak jest dobre światło albo słonko to sierściucha lśni :wink: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...