Jump to content
Dogomania

ABC ADOPCJI PRZEZ DOGO, w zarysie!VADEMECUM ADOPCYJNE jak ustrzec sie przed bledami


pixie

Recommended Posts

umowa zrzeczenia sie psa jest bardzo prosciutka - to w zasadzie oswiadczenie.

:Oswiadczam, iż jestem właścicielem niżej opisanego psa i zrzekam się go bezpłatnie na rzecz ............................................ zam. .............................................................., legitymujacej sie dowodem tozsamosci....................... Do opisanego psa z chwila pospisania oswiadczenia nie mam zadnych praw.

dane psa:
-
-
-
-

dane i podpis wlasciciela psa

-
-
-

..............................

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 199
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Czy może mnie ktoś oświecić w sprawie sterylizacji psów w schronisku przed adopcją? Chodzi mi o Kraków.Wiem,ze wydano w październiku ub.roku niesterylizowana sukę i pani która ja wzięła,nie podpisała zadnego zobowiązania,ani umowy i powiedziała,że sterylizować nie zamierza.Schronisko proponowało sterylkę gratis i ktoś dzwonił nawet w tej sprawie do właścicielki,ale oczywiście bez skutku.Ta pani nie ma pojęcia o sukach bo przez 15 lat miała psa i cieszy sie,ze sunie z cieczką moze "spokojnie puścić "'bo ona jest taka grzeczna".Ja jestem pełna podziwu dla wszystkich,którzy szukaja domów dla psów,ale jak zawodowcy w schronie takie głupoty robią,to trzeba bedzie za chwile kolejnych domów szukać.....

Link to comment
Share on other sites

pojawil sie nowy watek w temaie 'mojego szczeniaka' - rozmawialam dzis z moim vetem - najprawdopodobniej wezme dzisiaj (jesli mi otworza) szczeniola do siebie, jutro pojade z nim do veta na ocene stanu zdrowia. jesli wszystko bedzie ok - bede rozmawiac z opiekunami pieska, jesli nie - zaniose oswiadczenie od veta i zerwe umowe.

mam nadzieje, ze otworza mi dzis drzwi.... :roll:

Link to comment
Share on other sites

nie wiem, czy ktos jest zainteresowany tematem szczeniola - napisze, bo moze komus sie to kiedys przyda..
bylam tam dzis znow.
podchodzac do drzwi, slyszalam TV, wiec ucieszylam sie, ze dzis ktos jest. zapukalam, cisza. zapukalam znow, i znow, i znow.. cisza. juz chcialam odchodzic, kiedy uslyszalam szczek zamka w drzwiach - nareszcie - i cisza... czekam, pukam znowu - cisza....

i co teraz ?
jutro jade tam z kolega, ktorego dziewczyna zna i ktoremu - mam nadzieje - otworzy. nie wiem, jak sprawa sie skonczy.... :shake:

Link to comment
Share on other sites

nie, nie jest.

dostalam wczoraj info, ze umowa jest wazna, jesli osoba podpisujaca ja ma ukonczone 16 lat - jedyny problem jest taki, ze nie zarabia, ale ja nie podpisalam umowy o kredyt.. nie wiem, musze to sprawdzic.
dzis pojade tam z kolega, mam nadzieje, ze sie uda... :roll:

Link to comment
Share on other sites

no wiec opowiem moja historyjke dalej - dzisiaj mam pozytywny watek :)

tak jak wspomnialam - poprosilam o pomoc kolege.
okazalo sie, ze trafil - mama dziewczyny byla w domu.
zadzwonil, dal znac - pojechalam - udalo sie
porozmawialysmy, wytlumaczylam wiele, spisalysmy nowa umowe, zobaczylam pieska, popodpowiadalam jak co robic - na szczescie wszystko sie ak narazie uklada.
Mam nadzieje, ze teraz bedzie juz lepiej - mloda adoptujaca nie ma zbyt wiele do gadania, ja od wrzesnia bede brac psiaka na treningi.. happy end - oby tak dalej.

Dziekuje za chec pomocy tym, co chcieli pomoc.
balam sie strasznie, teraz jestem spokojna. i nigdy juz nie potraktuje podpisywania umowy ulgowo.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

[quote name='rebellia']Potrzebuję pilnie umowy kupna-sprzedaży zwierzęcia... jest cosik takiego? :([/quote]


ano widze ze po przebudowaniu wcielo pewne posty i to duzo...

przeklejam od Formica

[B][U][COLOR=#ff0000][SIZE=3]Wzory umów adopcyjnych , kliknij i pobierz[/SIZE] :smile:[/COLOR][/U][/B]
[LIST]
[*][URL="http://upload.miau.pl/1/74981.doc"]KOCUR KASTROWANY[/URL]
[*][URL="http://upload.miau.pl/1/74982.doc"]KOCUR NIEKASTROWANY[/URL]
[*][URL="http://upload.miau.pl/1/74983.doc"]KOTKA NIESTERYLIZOWANA[/URL]
[*][URL="http://upload.miau.pl/1/74984.doc"]KOTKA STERYLIZOWANA[/URL]
[*][URL="http://upload.miau.pl/1/74985.doc"]PIES/SUKA NIEWYKASTROWANY[/URL]
[*][URL="http://upload.miau.pl/1/74987.doc"]KOŃ PRZEKAZANIE/DAROWIZNA[/URL]
[*][URL="http://upload.miau.pl/1/74988.doc"]KOŃ KUPNO - SPRZEDAŻ[/URL]
[*][URL="http://sps.forall.pl/dload.php?action=download&id=11&sid=1d2a28c3af4b73d7f5f71519d88e4aeb"]SZCZUR UMOWA ADOPCYJNA - uwaga! Format .pdf ! Potrzebny pogram Acrobat Reader do odczytania![/URL][/LIST]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='katya']Pixie, ale te umowy nie dają się otworzyć, oprócz tej o szczurku.[/quote]


1/ napisalam do lavinii z prosba o odpowiedz, kiedy bedzie gotowa ta opracowywana przez nia

2/ niezaleznie zawiadomilam Formica o tym ze tamte umowy sie nie otwieraja / z wyj szczurka/

p.s. [COLOR=red][B]w przypadku jakichkolwiek nieprawidlowosci[/B][/COLOR] [B][COLOR=red]najlepiej wysylac do mnie [/COLOR][COLOR=purple]pw[/COLOR][/B] - na dogo jestem zazwyczaj codziennie, jednak bardzo duzo watkow i spraw powoduje, ze nie zawsze trafiam tutaj, zwlaszcza, ze porobily sie po przebudowie rozne fora i [B]jednym rzutem oka nie obejmujesz, w ktorym jest nowy post[/B]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Może komus przyda się taka umowa:

Data i miejsce podpisania umowy:.................

UMOWA ADOPCYJNA


Dotyczy: Przekazania psa na własność innej osoby.

Strony:
1.Osoba bezpłatnie oddająca niżej opisanego psa, zwana dalej Wydającym.
2.Osoba podejmująca się opieki nad niżej opisanym psem na niżej opisanych warunkach, zwana dalej Adoptującym.

Dane psa:
płeć:
imię:
rasa:
chip:
tatuaż:
rodowód:
wiek/data urodzenia
maść:
kolor oczu:
daty szczepień:


Dane Wydajacego:
imię:
nazwisko:
nr dowodu tożsamości

Nr. PESEL:
adres kontaktowy:
telefon kontaktowy:
e-mail:


Dane Adoptującego:
imię:
nazwisko:
nr dowodu tożsamości
Nr. PESEL:
adres kontaktowy:
telefon kontaktowy:
e-mail:


Dokumenty załączone:


Zobowiązuję się do otoczenia psa rzetelną opieką, najlepszą, jaką będę w stanie mu zapewnić, oraz do odpowiedzialnego postępowania względem niego, w tym:
1. Jeśli pies ucieknie, zobowiązuję się powiadomić osobę wydającą psa, jak też podjąć wszelkie możliwe kroki zmierzające do odnalezienia go.
2. Jeśli z jakiegokolwiek powodu zrezygnuję z posiadania psa, odwiozę go do osoby wydającej lub zapewnię opiekę nowego, troskliwego i odpowiedzialnego opiekuna i powiadomię o tym kroku osobę wydającą, która ma prawo do skontrolowania nowych warunków i podpisania umowy adopcyjnej z nowym opiekunem.
3. Pod żadnym względem nie porzucę psa ani nie oddam go do schroniska.
4. Pies będzie miał obrożę/uprząż z moim telefonem i/lub adresem.
5. Pies będzie pod opieką weterynaryjną, będzie regularnie odrobaczany, szczepiony, a w razie choroby leczony z należytą troską.
6. Pies nie będzie trzymany na łańcuchu. W przypadku psa mieszkającego na zewnątrz (w kojcu) zobowiązuję się zapewnić mu właściwie ocieploną budę, wybieg oraz stały dostęp do wody, a także posiłek dwa razy dziennie.
7, Wydający będzie miał możliwość sprawdzania warunków przetrzymywania psa, sposobu jego żywienia, prawidłowej socjalizacji, stanu jego zdrowia, odpowiedniej opieki weterynaryjnej, odpowiedniej ilości ruchu.
8. Uniemożliwię psu ucieczki, polowania na inne zwierzęta, będę unikać sytuacji, w których pies może pogryźć się z innym psem (w ramach możliwości).
9. Nie będę kopiować Psu uszu ani ogona (chyba, że względy zdrowotne będą tego bezwzględnie wymagały), ani nie będę Go traktować niezgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt.
10. Pies nie zostanie sprzedany. Przygarniam go z potrzeby serca, a nie dla zysku.
11. Pies [COLOR=black]nie zostanie poddany eksperymentom medycznym lub jakimkolwiek innym.[/COLOR]
12. Pies nie jest przeznaczony do rozrodu - zostanie poddany zabiegowi sterylizacji (suka) lub będzie dobrze pilnowany (pies; zalecana kastracja).
13. Jeśli zdarzy mi się sytuacja, że suka została pokryta przez psa, zobowiązuję się pokryć koszty usunięcia ciąży u suki lub – w razie podjęcia takiej decyzji – uśpienia szczeniąt.
14. Wyrażam zgodę na kontrole podopcyjne.
15. W przypadku rażącego naruszenia któregoś z punktów niniejszej umowy, osoba wydająca ma prawo do natychmiastowego odebrania psa adoptującemu.

Przyjmuję do wiadomości, że w razie złego traktowania zwierzęcia grozi mi odpowiedzialność karna na podstawie ustawy o ochronie zwierząt z dnia 21 sierpnia 1997r.

[COLOR=black]Umowę spisano w dwóch równobrzmiących egzemplarzach, po jednym dla wydającego i adoptującego i wszelkie złamanie umowy lub kwestie, których nie rozstrzyga [/COLOR]umowa[COLOR=black] będą rozstrzygnięte przez sąd.[/COLOR]

.................................................. .................................................. ..
Podpis adoptującego Podpis wydającego

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

znowu nieudana adopcja z powodu niesprawdzenia domku !

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=41207[/URL]



w obliczu tego faktu wydaje mi sie slusznym opracowanie konkretnej [B][COLOR=red]Instrukcji do stosowania przed kazda adopcja za posrednictwem dogo[/COLOR][/B], bezwzglednie i ze zdwojona uwaga i dokladnoscia w przypadku, gdy pies / kot ma przejechac na drugi koniec Polski

Adopcje zagraniczne to oddzielny temat, choc tez zwlaszcza jesli chodzi o adopcje do Niemiec jest juz kilka dogo zaangazowanych w adopcje dogomaniackich psow.

Zaangazowanie przede wszystkim do kontroli przed i po adopcyjnej doswiadczonych dogomaniakow, czesto wolontariuszy w schroniskach obeznanych w problemach wystepujacych przy zwrotach adopcyjnych.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...