Jump to content
Dogomania

ABC ADOPCJI PRZEZ DOGO, w zarysie!VADEMECUM ADOPCYJNE jak ustrzec sie przed bledami


pixie

Recommended Posts

[quote name='Amator72'] Zona sie bardziej sklania do schroniska ja nie jestem pewien, nie wiem czy na poczatek nie wolalbym jakiegos przewidywalnego rasowego pupila, aczkolwiek wiem ze to sie kloci z idea niesienia pomocy zwierzakom, ktora jest w wielu miejscach, rowniez tu propagowana

etam-wg mnie nic się nie kłóci-to, że chcesz pomóc to nie znaczy, że [B]musisz[/B] zabrać pupila akurat ze schroniska. Tak jak już było wcześniej powiedziane-chyba najlepszym rozwiązaniem dla Was będzie psiak z DT czyli taki, kt także jest w sumie potrzebujący ludzia na wyłączność. Za to Dom Tymczasowy udzieli wyczerpujących informacji dotyczących pieska-odnośnie zachowania, charakteru, potrzeb, żywienia, przeprowadzonych wizyt w lecznicy etc.
Gorąco życzę powodzenia;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 199
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 months later...

UMOWA ADOPCYJNA

Dotyczy: Przekazania psa na własność innej osoby.

Strony:
1.Osoba bezpłatnie oddająca niżej opisanego psa, zwana dalej Wydającym.
2.Osoba podejmująca się opieki nad niżej opisanym psem na niżej opisanych warunkach, zwana dalej Adoptującym.


zawarta w dniu ………………. .... w ............................... pomiędzy.................................
(adres:..................................................................................
nr dowodu tożsamości:...................................................
Nr PESEL:.......................................................
Tel.:............................
e-mail:...............................) – zwaną dalej Wydającym, a p. ............................................ (
adres:...................................................................................
nr dowodu tożsamości....................................................
Nr PESEL:.......................................................
Tel.:............................
e-mail:........................................) zwanego/ną dalej Adoptującym.

Umowa dotyczy przekazania psa w typie boksera, suki o imieniu ......................., o umaszczeniu ........................................................., w wieku...............................

Wydający oświadcza, że przekazuje ww. szczenię Adoptującemu do dalszego wychowywania nieodpłatnie.
Z tą chwilą zostały również na Adoptującego przeniesione wszelkie prawa własności opisanego powyżej szczenięcia.
Adoptujący zobowiązuje się do realizacji poniżej przyjętych na siebie i podpisanych zobowiązań:



OŚWIADCZENIE ADOPTUJACEGO

1. Adoptujący oświadcza, że ma wystarczające wiadomości, umiejętności i warunki do wychowu suki lub też takie wiadomości i umiejętności zobowiązuje się na bieżąco uzupełniać. Zwalnia jednocześnie Wydającego od wszelkiej odpowiedzialności w razie wystąpienia komplikacji związanych z niewłaściwym wychowem i traktowaniem zwierzęcia.

2. Adoptujący oświadcza, że suka nie będzie rozmnażana. Zobowiązuje się on do wysterylizowania suki w terminie.................................................
3. Adoptujący oświadcza, że nie jest pośrednikiem przy tym adopcji, że odebrane na podstawie niniejszej umowy szczenię nie będzie odsprzedane do żadnej agencji lub sklepu ze zwierzętami jak również, że zakupiona suka nie będzie szkolona do walk.

4. Adoptujący zobowiązuje się do utrzymania zakupionego szczenięcia w dobrym zdrowiu i samopoczuciu, a w szczególności:
a. do nie przemęczania suki ćwiczeniami (wysokie skakanie, bieganie przy rowerze, forsowne marsze) przed ukończeniem przez nią 18 miesiąca życia.
b. powiadomienia natychmiast Wydającego o zaginięciu, lub zranieniu w/w zwierzęcia
c. w przypadku zachorowania, lub zranienia, bezzwłocznie zawieźć sukę do weterynarza
d. powiadomić w ciągu 24 godzin o śmierci w/w zwierzęcia, podając jej przyczyny i ewentualne zaświadczenie od lekarza, w przypadku eutanazji
e. do nie stosowania przemocy wobec w/w psa ( w razie złego traktowania zwierzęcia grozi odpowiedzialność karna ( Ustawa z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt
art. 1 "zwierzę nie jest rzeczą"
art. 6 "nieuzasadnione i niehumanitarne zabijanie zwierząt oraz znęcanie się nad nimi jest zabronione" (przykłady znęcania enumeratywnie wymienione w ust. 2)
art. 35 - kto łamie w/w art. popełnia przestępstwo, zagrożone grzywną, karą ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat
art. 35 ust.3 - w razie skazania za w/w przestępstwo sąd fakultatywnie orzeka przepadek zwierzęcia, w razie skazania sprawcy za szczególne okrucieństwo - obligatoryjnie)

5. Adoptujący zobowiązuje się powiadomić Wydającego o zmianie adresu. Zobowiązuje się też powiadomić go o zamiarze jej oddania. Adoptujący, w tym wypadku, ma obowiązek oddania suki do Wydającego. Przekazanie szczenięcia osobie trzeciej może się odbyć tylko za pisemną zgodą Wydającego.

6. Adoptujący oświadcza, że będzie trzymał sukę w mieszkaniu i zapewni jej godziwe warunki bytu. Oświadcza, że w żadnym wypadku suka nie będzie przetrzymywana na dworze.

7. Adoptujący oświadcza, że będzie utrzymywać stały kontakt z Wydającym ( na drodze mailowej bądź tel.) oraz, że wyraża zgodę na kontrolowanie warunków utrzymania w/w zwierzęcia przez Wydającego.

8. Adoptujący przyjmuje do wiadomości, że w przypadku rażącego naruszenia któregoś z punktów niniejszej umowy, osoba wydająca ma prawo do natychmiastowego odebrania psa Adoptującemu.


Ewentualne spory strony poddają rozstrzygnięciu sądowi właściwemu miejscowo dla Wydającego.
Powyższa umowa została sporządzona w dwóch egzemplarzach, po jednym dla każdej ze stron.



...................................... ................................
Wydający Adoptujący

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bonsai']UMOWA ADOPCYJNA

Dotyczy: Przekazania psa na własność innej osoby.[/quote]

Ale dlaczego na własność, a nie pod opiekę?

Ja nigdy nie oddaję zwierząt "na własność". Po co utrudniać sobie ewentualny dostęp do zwierzęcia i w razie potrzeby odebranie go?

W przypadku, gdy oddasz psa "na własność", walczysz o zabranie komuś JEGO WŁASNOŚCI. Gdy oddajesz psa "pod opiekę"... w mocy prawa zabierasz po prostu SWOJĄ WŁASNOŚĆ.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

[quote name='NadziejaA']

[SIZE="1"](nie wiem gdzie to napisac wiec napiszę tu, dobrze ze jest takie forum jak Dogomania i ze są tacy ludzie którym los zwierząt nie jest obojętny, niezależnie od rasy, wieku i wyglądu...Serce sie kraje ile jest nieodpowiedzialnych ludzi dla których psiak czy kot to zabawka na chwilę a jak sie znudzi to na smieci...echhh)[/SIZE][/QUOTE]

no proszę.. sunie adoptowała a po ok roku szuka jej domku. niby dla jej dobra.... :roll:
żenada.. jaka dobra ciocia...

[url]http://www.dogomania.pl/forum/f28/wera-zjawiskowy-mix-onka-retrievera-znowu-szuka-domu-121943/index13.html[/url]

:shake::shake::shake:

Link to comment
Share on other sites

ASIOR jesteś beszczelna, jakim prawem kopiujesz i wklejasz to co piszę na ZAMKNIĘTYM innym forum? Ja sobie mogę być na czarnych kwiatkach mam to w nosie ale ty przeginasz, najpierw kradniesz z forum zdjecia i wklejasz na inne a teraz teksty? Zgadnij po co zamknięte fora są zamknięte?

Żałuję ze nie ma już tego wątku w którym szukałam psa...

Link to comment
Share on other sites

nie kochana.. nie bezczelna... TEN POST BYŁ SKIEROWANY DO MNIE!!!!!
Miałam prawo go przekleić, w trosce o dobro zwierząt......
SKRZYWDZIŁAŚ TEGO PSA!! a teraz zwalasz winę na wszystkich innych.. Czemu nie jesteś taka odważna na wątku Wery!!!!!??????
Lecisz na czarne kwiatki kochana!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NadziejaA']
Żałuję ze nie ma już tego wątku w którym szukałam psa...[/QUOTE]

alez mylisz się.. są na molosach np.. kiedy szukałaś kaukaza :stupid:
Ale moze by i lepiej było, gdybyś miała kaukaza... zeżarł by cię i przynajmniej nie dał się krzywdzić :angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asior']krzywdziłaś ją....
aż ktoś zgłosił do TOZ-u, ze pies nie wychodzi wogóle na spacer..... :angryy:[/QUOTE]

Teraz to w ogóle jesteś beszczelna, bo skoro ktoś coś zgłosił to dla czego nic do mnie nie doszło?
Czcze gadanie

A o tym ze nie daję rady wychodzić z Vera tyle ile powinna to pisałam na wątku, to była jedna z przyczyn dla których postanowiłam domek dla Very szukac. Ale oczywiscie wszystko teraz przekręcisz tak? Vera wychodziła na dwór minimum 3 razy dziennie, ale brakowało jej długich spacerów! W momencie kiedy jeździłam do mojej mamy gdyby nie znajomi wychodziła by co 12 godzinjak nie dłużej, dla tego szukałam domku dla Very, ale według ciebie ja skrzywdziłam, właśnie dla tego ze stwierdziłam ze w innym domku bedzie jej lepiej.

ASIOR nie wiedziałam ze jestes taka fałszywa i wyrachowana. Pięknie potrafisz przekręcać fakty...

Link to comment
Share on other sites

no wiesz co?? Teraz to Ty jesteś bezczelna....
Jak to nic do Ciebie nie doszło?? A moze spytamy sąsiadkę, co??
Poczekaj jak wróci przyjaciel koni.. Ona wszystko napisze :angryy:
Ja fałszywa?? a gdzie ten fałsz widzisz?? Co innego mówię do Ciebie a co innego gdzie indziej???? :angryy:
O JAKIM PRZEKRĘCANIU FAKTÓW PISZESZ??
Czy o tych co niby sąsiadka Ci psa podtruła????
Wszyscy chętni mogę wejść na wątek Wery i poczytać... jest tam czarno na białym.. wszystko.. I ta Twoja niby troska o nią.... :angryy:
Zachcianka się nie sprawdziła?? To po roku siup.. z domu. i jeszcze się odgrazasz, ze innego psa sobie w przyszłosci sprawisz :angryy:
WSTYD... KŁAMCZUCHA!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

nie denerwuj sie Asior-nie warto..
Byla wlascicielko Wery,zajmij sie teraz swoimi dziecmi,psem juz nie musisz,zreszta żadnego psa juz do Ciebie nikt wyda.Chyba,ze bedziesz ludzi oklamywac.Ale postaramy sie w miare mozliwosci tego pilnować.
Jezeli szukasz rozgrzeszenia-idz do ksiedza,bo tutaj nie znajdziesz.
I chyba EOT,co?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asior']no wiesz co?? Teraz to Ty jesteś bezczelna....
[B]Jak to nic do Ciebie nie doszło?? A moze spytamy sąsiadkę, co??[/B]
Poczekaj jak wróci przyjaciel koni.. Ona wszystko napisze :angryy:
Ja fałszywa?? a gdzie ten fałsz widzisz?? Co innego mówię do Ciebie a co innego gdzie indziej???? :angryy:
O JAKIM PRZEKRĘCANIU FAKTÓW PISZESZ??
[B]Czy o tych co niby sąsiadka Ci psa podtruła????[/B]
Wszyscy chętni mogę wejść na wątek Wery i poczytać... jest tam czarno na białym.. wszystko.. I ta Twoja niby troska o nią.... :angryy:
Zachcianka się nie sprawdziła?? To po roku siup.. z domu. i jeszcze się odgrazasz, ze innego psa sobie w przyszłosci sprawisz :angryy:
WSTYD... KŁAMCZUCHA!!!!!![/QUOTE]

A no nie doszło jakoś dziwnym cudem, pierwszy raz od ciebie słysze
A o podtruciu Very też nie napisałam na forum ni słowem!!!
Poza tym tobi ei tutaj nie mam zamiru sie tłumaczyć.

I nie odwracaj kota ogonem NIE MIAŁAŚ PRAWA KOPIEOWAĆ MOICH WYPOWIEDZI Z INNEGO FORUM!!!!

Brązowa, jeżeli będę chciała w przyszłości mieć psa, to napewno nie z dogo. I jak bede chciała to bedę miała, nie wasza sprawa.

Link to comment
Share on other sites

Masz cos do ukrycia?
nie bierz psa-nie jestes odpowiedzialna,szybko sie nudzisz zwierzakiem,zwalasz odpowiedzialnosc za swoje czyny na innych-na meza,ze przez niego masz dziecko,ktorego nie chcialas,na dziewczyny,ze Ci wcisnely psa,ktorego nie chciałas,dodatkowo niechetnie wydajesz pieniadze na zwierzeta-tekst,ze musialas sie dokladac do sterylki,trudno zbyc milczeniem.
Z innym psem,bedzie dokladnie ta sama historia,znudzisz sie i pozbędziesz.Powod zawsze sie znajdzie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='brazowa1']Masz cos do ukrycia?
nie bierz psa-nie jestes odpowiedzialna,szybko sie nudzisz zwierzakiem,zwalasz odpowiedzialnosc za swoje czyny na innych-[B]na meza,ze przez niego masz dziecko,ktorego nie chcialas,[/B]na dziewczyny,ze Ci wcisnely psa,ktorego nie chciałas,dodatkowo niechetnie wydajesz pieniadze na zwierzeta-tekst,ze musialas sie dokladac do sterylki,trudno zbyc milczeniem.
Z innym psem,bedzie dokladnie ta sama historia,znudzisz sie i pozbędziesz.Powod zawsze sie znajdzie.[/QUOTE]

:lol!::lol!::lol!::lol!::lol!::lol!::lol!::lol!::lol!:

ASIOR- tych które pokasowałaś.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NadziejaA']:lol!::lol!::lol!::lol!::lol!::lol!: :lol!: :lol!: :lol!:
[/QUOTE]
no widzisz jak dobrze, ze ci humor dopisuje :loveu:
trzymaj tak dalej.... :multi:
Mam nadzieje, ze wyrzuty sumienia kiedyś cie dopadną... i zeżreją :angryy::angryy::angryy:
nie zakłuło cię w sercu (jeśli je wogóle masz), ze pies ani nie pisnął za tobą????

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...