Jump to content
Dogomania

Podkarpacie.. psy i koty toną zapomniane przez wszystkich. BŁAGAMY O POMOC


Luzia

Recommended Posts

Jutro rano lub dzisiaj wieczorem (to może się nie udać) będę jechać z Krakowa do Tarnobrzega (samochód combi). Na teraz mam od dziewczyn z miau zadeklarowane 3 klatki i karmę. Jeśli ktoś z Krakowa może coś przekazać to bardzo proszę o kontakt tel. 606972943. Mogę podjechać odebrać rzeczy na terenie Krakowa.
Pochodzę z Tarnobrzega. Pomagaliście mi wysterylizować koty na działce rodziców (ostatnio trójkolorową kitę z warsztatów budowlanki). Serce mi pęka jak widze co sie dzieje.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 850
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Ada-jeje']Mamy DT dla dwoch malych suniek, moge podjechac do Krakowa lub kawalek do 50 km za Krakow, jak by mial kto dowiezc.Doradzcie co bezdie lepsze w tej koszmarnej sytuacji, zakup karmy i wysyalka kurierem, czy wplacic kase na konto Stowarzyszenia?[/QUOTE]
Nie wiem czy kurier dojedzie do TBG. Od Sandomierza droga jest zamknięta. Wisłostrada też była zamknięta. Nie wiem jak od strony Stalowej jest.

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100521/TARNOBRZEG/874798834"]Nowiny24 : [/URL]
[I]Padające z wycieńczenia psy stojące na dachach, pływające w mętnej brei zdechłe świnie, krowy, kury. I gdzieniegdzie na balkonach piętrowych domów ludzie, którzy nie chcieli się ewakuować. Taki obraz panuje w podtopionych miejscowościach.

Piątek, drugi dzień powodzi. Po zalanych terenach gminy Gorzyce wciąż pływają pontony, łodzie, amfibie. Zabierają tych, którzy w końcu zdecydowali się opuścić zalane domy. Przede wszystkim jednak rozwożą wodę mineralną, konserwy, chleb. Ktoś prosi o podpłynięcie z kromką chleba do dachu, na którym schronił się pies sąsiada. A taki widok w Trześni i Sokolnikach jest bardzo częsty - padające z wycieńczenia i pragnienia psy, ostatkiem sił stojące na stromym dachu.[/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Basia1968'][B][COLOR=Red]Ponton potrzebny - cholera nie ma nikt pontonu!!!!????? Straż ewakuuje ludzi - pierwsze, ZWIERZĘTA NIE SA PRIORYTETEM:-(:-(
[/COLOR][/B][/QUOTE]

[SIZE=5][COLOR=Red]no przecież pisałam o pontonie - nie wiem czy ktoś ma, ale można kupić!
Taki jak tu lub większy!

[url]http://www.allegro.pl/item1040101542_ponton_fishman_100_z_uchwytem_na_wedke_torba.html[/url]
[/COLOR][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[URL]http://www.echodnia.eu/apps/pbcsi.dll/bilde?NewTbl=1&Site=ED&Date=20100521&Category=GALERIA13&ArtNo=571067344&Ref=PH&Item=51&MaxW=610&MaxH=610&border=0[/URL]

:placz::placz::placz::placz: przerażający widok :placz::placz::-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(

Link to comment
Share on other sites

[B]Ważne jest też bezpieczeństwo ratujących zwierzaki osób, woda głęboka, to nie przelewki:
kapoki ratunkowe:
[url]http://www.allegro.pl/listing.php/search?from_form=1&sg=0&string=kapok&search_type=1&shop=0&exclude=&location_radio=1&selected_country=1&distance=1&postcode=&state=0&city=&price_from=&price_to=&category=0&order=t&st=gtext&buy=0&listing_sel=2&listing_interval=7[/url]

i dla psów - kapoki duże i małe:
[url]http://www.allegro.pl/listing.php/search?from_form=1&sg=0&string=kapok+dla+psa&search_type=1&shop=0&exclude=&location_radio=1&selected_country=1&distance=1&postcode=&state=0&city=&price_from=&price_to=&category=0&order=t&st=gtext&buy=0&listing_sel=2&listing_interval=7[/url]

Małe psiaczki można "pakować" np. w takie kamizelki dla dzieci, są tańsze:roll:

Nie wiem gdzie i go kogo można by wysłać np. zakupiony ponton, trzeba to przemyśleć, by podesłać go jak najbliżej miejsca powodzi i żeby ktoś mógł go odebrać albo dowieźć osobom, które się podejmą pomocy dla zwierząt.[/B]

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że na kupno pontonu w tym momencie to już za późno:(

Tym bardziej, że są problemy z dostaniem i wydostaniem się z Tarnobrzega i okolic :(:( (przesyłka mogła by trwać znacznie dłużej niż normalnie).


Nie wiem czy to już było.
[url]http://www.tarnobrzeg.info/index.php?module=Artykuly&func=display&sid=1855[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paulina_mickey']Myślę, że na kupno pontonu w tym momencie to już za późno:(

Tym bardziej, że są problemy z dostaniem i wydostaniem się z Tarnobrzega i okolic :(:( (przesyłka mogła by trwać znacznie dłużej niż normalnie).
[/QUOTE]

to jak ratować zwierzaki z zalanych terenów bez pontonu/łodzi??????


jak zdejmować te z dachów...nie wiemy kiedy woda opadnie.....

może kupiony ponton skierować do Rzeszowa/Krakowa i jakoś uda się go stamtąd zabrać????


[B]zresztą, ja poczekam na wypowiedź bezpośrednio apelujących o pomoc dziewczyn, a pisały w poście nr 1 o łódce właśnie[/B]....o łódce możemy zapomnieć, ale ponton - choć to "substytut" - jest osiągalny....

Link to comment
Share on other sites

a na miejscu nie ma gdzie kupic? w jakims sklepie? albo gdzies w krakowie?
tak zeby nie wysylac tylko zeby ktos kupił i dostarczył?

TRZEBA PORZADNE PONTONY, zeby nie poprzebijac.
jesli ma kto kupic i dostarczyc, albo zeby na miejscu kupic to wysle pieniadze...

Link to comment
Share on other sites

Ponton mozna kupic w sklepie i dowieźć dokąd się da. Nie trzeba zamawiac przez internet. Może gdyby był, to osoby pomagające na miejscu mogłyby ratować te biedne psy i koty? Jesli bedą zwierzaki, to mogę dojechac do Krakowa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasiatatry']a na miejscu nie ma gdzie kupic? w jakims sklepie? albo gdzies w krakowie?
tak zeby nie wysylac tylko zeby ktos kupił i dostarczył?

[B]TRZEBA PORZADNE PONTONY, zeby nie poprzebijac. [/B]
jesli ma kto kupic i dostarczyc, albo zeby na miejscu kupic to wysle pieniadze...[/QUOTE]

tak, porządne kosztują od 1000 zł w wzwyż...no ale jak uda się szybko zebrać taka kasę, to czemu nie....

ps - na miejscu, to sądzę, że już cały sprzęt pływający jest dawno wykupiony:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasiatatry']jesli bedzie gdzie kupic to dam taka kase.
ja jestem w warszawie i nie jestem w stanie nic oprocz pieniedzy załatwic.[/QUOTE]

no w tej sprawie wobec tego, muszą się bezpośrednio wypowiedzieć chyba założycielki wątku...

może kupić taki ponton w Krakowie i ktoś by dowiózł albo odebrał??? [B]Dziewczyny-ratowniczki, odezwijcie się![/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bico']no w tej sprawie wobec tego, muszą się bezpośrednio wypowiedzieć chyba założycielki wątku...

może kupić taki ponton w Krakowie i ktoś by dowiózł albo odebrał??? [B]Dziewczyny-ratowniczki, odezwijcie się![/B][/QUOTE]

Ja czekam na jakies decyzje, bo jestem za daleko...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='polubek']rozsyłamy i prosimy i pomoc. szarotka do dzieła[/QUOTE]

Polubku nie wiem w co rece wsadzic;
Zajrzyj do Biafry, dom sie moze obsunac, a tam sa konie, psy i koty w duzych ilosciach, Biafra jest sama z 2 letnia coreczka i mieszka katem u kolezanki:

[url]http://www.dogomania.pl/threads/140817-Pow%C3%B3d%C5%BA-u-Biafry!!!-Potrzebna-pomoc-dla-Biafry-i-zwierz%C4%85t-pod-jej-opiek%C4%85[/url]!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...