Jump to content
Dogomania

AKCJA STERYLIZACJA -WZNAWIAMY ! Tymczasowe konto


3 x

Recommended Posts

no była bezdomna. Jednak to nie gmina czy schronisko ją wyłapało tylko mój niegminny mąż :) Powiedzieliśmy, że będziemy szukać dla niej domu, ale jak nie znajdziemy to schronisko, bo u nas zostać nie może (była duża i bardzo niszczycielska :( dlatego nie nadawała się do mieszkania. Nie można jej było zostawić samej). Na szczęście po miesiącu znalazła dom z ogródkiem :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kociabanda2']no była bezdomna. Jednak to nie gmina czy schronisko ją wyłapało tylko mój niegminny mąż :) Powiedzieliśmy, że będziemy szukać dla niej domu, ale jak nie znajdziemy to schronisko, bo u nas zostać nie może (była duża i bardzo niszczycielska :( dlatego nie nadawała się do mieszkania. Nie można jej było zostawić samej). Na szczęście po miesiącu znalazła dom z ogródkiem :)[/QUOTE]
Teraz wszystko jasne, padlo slowo "schronisko"....:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnezia']Na bielanach kilka lat temu też moja sąsiadka dostawała karmę dla kotów, nie wiem czy to jeszcze funkcjonuje.[/QUOTE]
Bielany sa wyjatkowo dobrze zorganizowane, tu nawet stoja budki dla kotow w ogrodzonych kojcach i swietnie dziala program sterylizacji kotow wolnozyjacych, gmina ma podpisane umowy z konkretnymi lecznicami i co roku robi przetarg, z dawaniem karmy to juz nie jest tak kolorowo.Teraz troche sie dzialo bo 1 fundacja i 1 stowarzyszenie robilo promocje znanych z TV karm i rozdawalo karmy karmicielkom i Przytuliskom:)

[COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2][B]Stowarzyszenie na Rzecz Odpowiedzialnej Opieki Nad Zwierzętami i Fundacja Jak Pies z Kotem ........rozdawaly karme nawet po kilkaset kilogramow na jedno Przytulisko.[/B][/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że z tą pomocą gmin jest po prostu różnie. Jedne gminy pomagają więcej, inne mniej, a jeszcze inne wcale. Niemniej jednak wydaje mi się, że nawet nie wszyscy dogomaniacy/dogomaniaczki wiedzą o tym, że takie programy w niektórych gminach są i warto z nich korzystać. [U]Dlatego proponowałabym na pierwszej tego wątku wstawić taką informację.[/U] Jeśli zaś ktoś nie dostanie pomocy z gminy to bardzo fajnie, że taki wątek sterylkowy powstał! Uważam, że to świetny pomysł :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kociabanda2']Myślę, że z tą pomocą gmin jest po prostu różnie. Jedne gminy pomagają więcej, inne mniej, a jeszcze inne wcale. Niemniej jednak wydaje mi się, że nawet nie wszyscy dogomaniacy/dogomaniaczki wiedzą o tym, że takie programy w niektórych gminach są i warto z nich korzystać. [U]Dlatego proponowałabym na pierwszej tego wątku wstawić taką informację.[/U] Jeśli zaś ktoś nie dostanie pomocy z gminy to bardzo fajnie, że taki wątek sterylkowy powstał! Uważam, że to świetny pomysł :)[/QUOTE]
Tak to swietny pomysl, co szkodzi zapytac/ Gminy w mysl ustawy maja obowiazek sterylizowac bezpanskie psy i koty wolnozyjace/, ostatnio zalatwialam sterylizacje dla 2 psow ze wsi pod Rzeszowem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ladySwallow']Soema, wyczyść skrzynkę ;)[/QUOTE]
Masz mego maila :) nie mogę wejść w pw :shake:

Co do Krakowa np. KTOZ rozdawałam mnóstwo karmy karmicielką, pomagał czasami ze sterylkami, ale teraz np. miało być tak, że psy, które długo przebywają w schronisku... przechodzą na utrzymanie KTOZu :niewiem: to są spore koszty.. Pewnie, że obowiązkiem schronisk i gmin jest walka z bezdomnością, między innymi poprzez sterylizację, ale nie oszukujmy się, że czasami to odbywa się na zasadzie przerzucania odpowiedzialności, albo ignorowania problemu.
W XXI wieku, dochodzi do sytuacji, że suki zachodzą w ciąże w schronisku, więc dobrze nie jest.
Ja uważam, że sterylizację w Polsce są za drogie. 400-600zł to jest przegięcie. Jak ludzi ma być na to stać?

W przyszłości chciałabym rozkręcić akcję uświadamiającą, jeśli dzięki tej naszej akcji, gminy zaczną się poczuwać do odpowiedzialności, pieniądze z akcji będzie można przekazac np. na sterylizację suk wiejskich, posiadających domy, których szczeniaki lądują w beczce z wodą, czy od razu w ziemi...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kociabanda2']bezpośrednio w urzędzie gminy. Tu trzeba być upartym, bo nie zawsze chętnie udzielają takich informacji :( Nie wiem, czy gdzieś jeszcze można zasięgnąć języka w tej sprawie. Ellig?? Może coś podpowiesz?[/QUOTE]
Tak w Urzedzie Gminy w Wydziale Ochrony Srodowiska.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ellig']Co roku w Warszawie jest program tanie sterylizacje , sa wyznaczone lecznice taka sterylizacja kosztuje srednio okolo 200zl.
[/QUOTE]
Niekoniecznie promocyjna cena, to ile to kosztuje normalnie....

W Urzędzie Gminy, to nie bardzo ;) Chodzi mi o konkretną jednostkę w UM czy Starostwie, gdzie mogłabym się z tym problemem udać. Ale coś mi się wydaje, że w przypadku gdy w mieście jest schronisko, problem bezdomności zwierząt należy do nich i tam odeślą....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zerduszko']Niekoniecznie promocyjna cena, to ile to kosztuje normalnie....

W Urzędzie Gminy, to nie bardzo ;) Chodzi mi o konkretną jednostkę w UM czy Starostwie, gdzie mogłabym się z tym problemem udać. Ale coś mi się wydaje, że w przypadku gdy w mieście jest schronisko, problem bezdomności zwierząt należy do nich i tam odeślą....[/QUOTE]
Pytasz ile kosztuje zabieg sterylizacji?
Po pierwsze to kwestia jakie zwierze sterylizujesz,pies, suka , kot , kotka?
Po drugie, kazda lecznica ma inne stawki ogolnie te zabiegi kosztuja od 200 do 600 zl / zalezy od metody, asysty anestezjologa itp./


[url]http://www.akcjasterylizacji.pl/edycja-2010/lista-lecznic-2010[/url]

Link to comment
Share on other sites

w celach lobbowania WĄTKU..mam pomysł..
mozna powysylac do wszystkich watków tematycznych, np
1. szczeniaki
2. mikropsy
3. kundelkowa skarbona
wszystkie tematyczne "psy w potrzebie"rasowce

aby w pierwszym poscie wkleili informacje o wątku STRYLKOWEJ SKARBONKI
szydłowiaki juz wkleiły, ale u nas to watek do komunikacji miedzy szydłowiakami...

IM wiecej ludzis ie dowie o watku tym lepiej...
ja 5 zł mc na stałe zlecenie daje /tzn - jeden przelew na rok..czyli wrzucam do skarbony 60 zł/rocznie

[URL]http://www.dogomania.pl/threads/182189-PSY-z-szydłowieckiej-ULICY-dwa-kudłate-szczyle-XXL-w-typie-Leona-na-ulicy!!Pilne-DT!!?p=14327820#post14327820[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Anita, każdy może wstawić na swoim wątku tzw. "spam", ja dostałam od razu upomnienie od modów, że mam nie przesadzać z pw, bo dostanę pkt karne. Na wątkach spamu nie lubię i obiecałam, że nie będę latała i linkowała. To jest nasza akcja, nie moja. Każdy może na fotoblogu dodać notkę, na swoim wątku itd.
Ja pomału sukcesywnie rozsyłam pw, wiem że niektórym się to też nie podoba:p
TA idea akurat powinna być troszkę inaczej traktowana, dlatego mogłam założyć nowy wątek, został on podklejony i mogę lekko nękać ludzi :diabloti:
wrócę do Krk to zacznę mocniej :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

"
[B]Sterylizacja kotów i psów[/B]

[IMG]http://www.canis.civ.pl/img/sterylizacja_1.gif[/IMG]
Nadpopulacja psów i kotów jest poważnym problemem, dotyczącym całej Polski.
Chirurgiczna sterylizacja jest najlepszym sposobem rozwiązania problemu nadliczebności zwierząt; zarówno samic jak i samców.
Finansujemy (w miarę pozyskiwanych środków) [B]sterylizacje i kastracje kotów wolno żyjących i bezdomnych psów[/B] - obowiązują [B]TALONY BEZPŁATNE[/B] uzyskane w Fundacji.
[URL="http://www.canis.org.pl/wet.html"]Lecznice weterynaryjne[/URL], z którymi współpracujemy umożliwiają przez cały rok [B]rabatowe zabiegi sterylizacji i kastracji zwierząt niezamożnym opiekunom czworonogów[/B], którzy zgłoszą się do naszej fundacji osobiście - [B]tel.: 833-81-30 lub 0-693-34-99-78[/B] i uzyskają [B]TALON RABATOWY.[/B] "

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zerduszko']A taka sunia kwalifikowałaby się do sterylki?? Tu można zgłaszać czy na starym wątku?? [url]http://www.dogomania.pl/threads/180953-S%C5%82awk%C3%B3w-bezdomna-suka-jej-dom-to-ulice-miasta...-kto-pomo%C5%BCe[/url][/QUOTE]
Gdzie będzie sterylka i za ile :)
w 3 poście będą zgłoszenia i zabiegi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...